آب اکسیژنه صنعتی چیست آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید با فرم H2O2 ترکیبی از هیدروژن و اکسیژن بوده و از جمله ویژگی فیزیکی آن اینست که یک مایع بی رنگ و شفاف هست. آب اکسیژنه ترکیبی بسیار مهم و بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف از جمله  بهداشتی و دارویی، صنایع غذایی، صنایع شیمی و پتروشیمی، صنایع نساجی و رنگرزی، کاغذسازی، متالوژی و… میباشد.

خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد

آب اکسیژنه ۳۵ درصد با نام پروکسید هیدروژن نیز معروف است. پروکسید هیدروژن یا همان آب اکسیژنه ۳۵ درصد نوعی ماده بی رنگ، شیمیایی و شبیه به آب می باشد که تنها یک عدد اتم از مولکول آب کم تر دارد. چون آب اکسیژنه ۳۵ درصد در بسیاری از مکان ها مانند آزمایشگاه ها، صنعت داروسازی و صنایع غذایی به عنوان نوعی ماده با خاصیت سفید کنندگی، ضدعفونی کنندگی و اکسید کنندگی کاربرد گسترده و بسیار زیادی دارد، بنابراین خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد نیز بسیار مهم است. امروزه می توان خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد را با خلوص های متفاوتی تهیه کرد که این خلوص می تواند تراکم مولکولی آن را نشان دهد. از همین رو است که پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد دقت کنید چون خلوص های مختلف آن در بازار موجود هستند، مانند آب اکسیژنه ۵۰%، اما نوع آب اکسیژنه ۳۵ درصد بیش تر در صنایع غذایی کاربرد دارد.

نکته ای که در هنگام خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد باید دقت کنید این است که این نوع آب ها در ظروفی کاملا مخصوص بسته بندی شده اند و باید با احتیاط و دقت زیادی آن را جا به جا کنید. فرمول آن نیز به صورت H2O2 است. نحوه خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد نیز به این شکل است که امروزه شرکت های زیادی در سراسر کشور هستند که آن را تولید و عرضه می کنند، چون مصارف صنعتی و خانگی زیادی دارد. در گذشته برای خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد باید مدت زمان بسیار زیادی صرف می شد تا محصول مورد نظر انتخاب می شد، اما در حال حاضر سایت های فروش، فروشگاه ها و تولید کننده های مختلفی مانند اسپیناس شیمی به راحتی این ماده را در معرض فروش گذاشته اند و خریداران نیز به راحتی می‌ توانند آن را تهیه کنند.

قیمت آب اکسیژنه ۳۵ درصد

در حال حاضر به علت نوسانات بازار، قیمت بیش تر مواد شیمیایی در بازار افزایش پیدا کرده است که قیمت آب اکسیژنه ۳۵ درصد نمونه ای از آن می باشد. با توجه به این موضوع که دغدغه بسیاری از خریداران در زمان خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد یا هر نوع ماده شیمیایی دیگر قیمت آن است، بنابراین بهتر است که این کار را با مراجعه کردن به برخی سایت های معتبر و شناخته شده انجام دهید. برای تعیین کردن قیمت آب اکسیژنه ۳۵ درصد نیز باید به نکات بسیار زیاد توجه کنید، چون قیمت آن به موارد مختلفی بستگی دارد.

اکسیژن ۳۵ درصد در کارخانه های زیاد تولید می شود که هر کدام از آن ها قیمت های مختلفی برای محصول خودشان اعلام می کنند، اما به طور کلی از آن جایی که آب اکسیژنه کاربردها و مزایای بالایی دارد، قیمت آن نسبت به مزایای آن مبلغ زیادی نیست و بسیار مقرون به صرفه و منصفانه است. خرید عمده آب اکسیژنه ۳۵ درصد را نیز می توانید از طریق شرکت اسپیناس شیمی انجام دهید. شرکت اسپیناس شیمی بسیاری از مواد شیمیایی مانند استیک، متانول، آب اکسیژنه ۳۵ درصد، آب اکسیژنه ۵۰ درصد، دی اتانول آمین، تری اتانول آمین، مونو اتانول آمین، اتیل استات، متیل استات و غیره را عرضه می کند.

کاربرد‌ های صنعتیآب اکسیژنه 35 درصد

برای تولید کارو اسید (Caro’s acid) در صنعت متالوژی آب اکسیژنه 35 درصدکاربرد دارد.

استخراج اورانیوم

به وسیله شست‌شو با کارو اسید اورانیوم استخراج می‌شود و در این روش اورانیومی که نامحلول است به یک اورانیوم محلول تبدیل می‌شود. همچنین هیدروژن پراکسید درمحیط اسیدی با محلول اورانیوم (VI) واکنش داده و تولید رسوبات اورانیم پراکسید میکند که برای خالص کردن اختصاصی اورانیوم از این روش استفاده می‌شود.در واقع از مواد اولیه صنایع محسوب می شود.

جالب است بدانید که تجزیه شدن این ماده باعث ایجاد شدن رادیکالهایOH  شده که بیشتر از چند ثانیه در دسترس نمی‌باشند و در این مدت کم با خاصیت اکسیدکنندگی شدید خود، باعث اکسید شدن مواد آلی و معدنی می‌ شود. در حدود دو قرن پیش آب اکسیژنه به وسیله ی مطالعات و تحقیقات علمی بسیار زیاد و  زحمت های فراوان یک شیمی دان فرانسوی به نام ژاک تانارد کشف شده است. این ترکیب بسیار کاربردی همان طور که از نامش مشخص است دارای بوی تند و  زننده می باشد.

اکسیداسیون یون‌های فلزی

یون‌های فلزی زیادی از جمله Mo, V, Cr, Fe, Mn, Se, As  می‌توانند به وسیله اسید کارو به بالاترین ظرفیت اکی والانی خود اکسید شود.

خالص سازی یون کبالت

کبالت (II) در حضور یون‌های نیکل و منگنز در محلولهای اسیدی و با کنترل pH  با کمکاسید کارو و با کنترل pH ، به کبالت (III) اکسید شده  و ترکیب شدن آن به صورت انتخابی است. پس از آن در حضور محلول اسیدی آب اکسیژنه هیدروکسید کبالت (III) تبدیل به یون‌های کبالت (III)  می‌گردد.

 استخراج طلا

آب اکسیژنه به عنوان یک منبع اکسیدان در زمان استخراج طلا،  سرعت استخراج و مقدار طلای استخراجی را افزایش می‌دهد به علاوه برای لیچینگ طلا به شکل کلسیم پراکسید و همچنین از این ماده برای حذف کردن یون‌های سانید که در پساب صنعتی استخراج طلا وجود دارد و می توان از آن استفاده می‌شود.

در صنایع کاغذ و سلولزی آب اکسیژن کاربرد دارد. برای مثال در پروسه بازیافت کاغذ برای پاک کردن رنگ جوهر و همچنین برای تولید کردن کاغذ از چوب برای از بین بردن رنگ زرد چوب آب اکسیژنه کاربرد دارد.

ویژگی‌های آب اکسیژنه 35 درصد صنعتی

هیدروژن پراکسید دارای ویژگی‌های خاصی میباشد که این ماده دارای کابرد بسیاری در صنایع متفاوت و همچنین پزشکی کرده است. در ادامه به ویژگی‌های مهمی درمورد آب اکسیژنه اشاره می‌ کنیم:

اکسیدکننده بسیار قوی

این ترکیب دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی بوده و برای ضدعفونی کردن بسیاری از تخت‌ها و لحاف بیمارستانی بکار میرود.

سفیدکنندگی: خاصیت سفیدکنندگی مانند وایتکس(آب ژاول) دارد.و از مواد اولیه شوینده ها محسوب می شود.

قابل توجه است که این ترکیب در اثر نور و گرما تجزیه می‌شود. (به همین دلیل لازم است در ظروف تیره رنگ و در بسته حفظ و نگهداری بشود).

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...