ادتا 4 سدیم یکی از ترکیبات مفید در صنایع مختلفی مانند تولید شوینده ها، تصفیه آب و غیره است.

ادتا 4 سدیم با فرمول شیمیایی C10H12N2O8Na4 حاصل خنثی شدن اتیلن دی امین تترا استیک اسید با 4 اکی والان سدیم هیدروکسید میباشد.

جالب توجه است که این ماده و ادتا 2 سدیمیک ماده شیمیایی کلاته کننده بوده که می  تواند باعث کلاته کردن فلزاتی همچون انواع کروم ، کبالت ، سرب ، جیوه ، آهن ، مس ، آلومینیوم ، نیکل ، روی  ، کلسیم ، منگنز و منیزیم شده و در نهایت آنها را غیر فعال کند. با کلاته شدن بسیاری از عنصرهای فلزی این ترکیبات دیگر اثری در بدن گذاشته نخواهد شد و سریع از بین میرود. به  دلیل همین ویژگی است که این ترکیب یک داروی موثر برای از بین بردن مسمومیت های فلزی است و میتواند یک  عامل ضدخوردگی و تصفیه آب به علت کلاته نمودن یون های کلسیم و منیزیم شمرده بشود.

خرید ادتا ۴ سدیم

جهت خرید ادتا ۴ سدیم با برخی ویژگی های این ماده شیمیایی پرمصرف آشنا شوید. ادتا ۴ سدیم یا همان ماده شیمیایی اتیلن دی آمین تترا استیک اسید در واقع نوعی ماده شیمیایی می باشد که می تواند با استفاده از دو آمین و چهار گروه کربوکسیلات خودش به فلزات مختلف اتصال پیدا کند. در واقع ادتا ۴ سدیم نوعی جامد بی رنگ، اسید پلی آمینو کربوکسیلیک و کاملا محلول در داخل آب می باشد.

 از این ماده شیمیایی موثر جهت حل شدن مقیاس آهک استفاده می کنند. هم چنین در جداسازی کردن برخی یون های فلزی که در داخل محلول های آبی موجود هستند، در صنعت نساجی و پارچه بافی برای گرفتن یون ها، جهت پیشگیری کردن از ایجاد برخی ناخالصی ها در داخل رنگ های سنتز  می شود. و هم چنین ممانعت از تغییر رنگ آن ها، پیشگیری از عملکرد یون های فلزی در صنعت خمیر و کاغذ و توقف آن ها با کاتالیزهای نامناسب ماده شیمیایی هیدروژن پروکسید، افزودن به برخی مواد غذایی جهت افزایش دادن مدت نگه داری آن ها، جهت کاهش دادن سختی آب در داخل لباسشویی ها و دیگ های بخار و... استفاده زیادی دارد.

 بنابراین می‌ توانید با کاربردهای گسترده که جهت کاربرد ادتا ۴ سدیم بیان کردیم به اهمیت خرید ادتا ۴ سدیم ببرید. در واقع بسیاری از کارفرمایان و تولید کنندگان خرید عمده ادتا ۴ سدیم را جهت این محصولات انجام می دهند.

جهت خرید عمده ادتا ۴ سدیم و یا خرید جزئی آن شرکت اسپیناس از بزرگ ترین تولید کنندگان و تامین کنندگان این نوع ماده شیمیایی مانند بسیاری از مواد شیمیایی دیگر مانند متیل استات، هیدروژن پراکسید، کافور، صمغ عربی، اسید استیک، اسید استئاریک، لیترون، تیلور، هیدروکسی اتیل سلولز، بوتیل هیدروکسی آنیزول می باشد و می تواند کارفرمایان را جهت خرید عمده ادتا ۴ سدیم راهنمایی کند.

قیمت ادتا ۴ سدیم

اگر قصد خرید کردن و آشنایی پیدا کردن با قیمت ادتا ۴ سدیم را داشته باشید، باید حتماً شناخت کافی با این ماده شیمیایی موثر مورد نیاز است و شما باید بتوانید نوع اصل و با کیفیت آن را از نوع بی کیفیت و تقلبی آن تشخیص دهید، چون امروزه شرکت های زیادی انواع مواد شیمیایی را تولید می کنند.

 بنابراین طبیعی است که قیمت این مواد با یک دیگر متفاوت باشد و ما باید به دنبال ماده ای بگردیم که از کیفیت خوب برخوردار بوده و همان خلوصی را داشته باشد که مدنظر ما می باشد، چون مواد شیمیایی تولید شده که به عنوان مواد اولیه در تولید محصولات مختلف استفاده می شوند دارای خلوص مختلف هستند که همین خلوص بر روی نتیجه کار و تولید محصولات مختلف تاثیرگذار است. پس حتما هنگام خرید ادتا ۴ سدیم به این نکته مهم توجه داشته باشید.

برای آگاهی یافتن از قیمت ادتا ۴ سدیم نیز می توانید با کارشناسان واحد فروش شرکت هایی مانند اسپیناس شیمی تماس حاصل فرمایید. این افراد شما را با نحوه خرید ادتا ۴ سدیم و قیمت ادتا ۴ سدیم، مشخصات و ویژگی های آن، نحوه استفاده، درصد خلوص و غیره آشنا خواهند کرد.

خواص ادتا 4 سدیم

برخی از خواصادتا 4 سدیم

فرمول شیمیایی
C10H12N2Na4O8
جرم مولی
 171/380گرم بر مول
ظاهر
پودر سفید رنگ
دانسیته
0.860 g/mol
ساختار شیمیایی
ساختار

کاربرد و موارد مصرف ادتا 4 سدیم

  • تصفیه آب
  • صنایع تولید شوینده
  • ضد عفونی کننده
  • تولید پلیمر به عنوان ثبت کننده
  • صنعت کاغذ سازی و خمیر کاغذ به اسم سفید کننده
  • به عنوان یک تثبیت کننده ی خیلی خوب رنگ و سفید کننده در صنعت نساجی استفاده میشود.
  • جالب است بدانید که برای حل شدن بسیاری از رسوبات آهکی از این ترکیب شیمیایی به صورت گسترده استفاده میشود. مصرف کردن از این ماده به صورت عمده در جداسازی یون های فلزی موجود در محلول های آبی هم کاربرد دارد.  ضمن گرفتن یون هادر  صنعت نساجی، از به وجود آمدن ناخالصی در رنگ های سنتز شده  جلوگیری میکند و مانع از تغییر رنگ در آنها میگردد.

در صنعت خمیر و کاغذ از  عملکرد یون های فلزی به ویژه از (Mn(II جلوگیری کرده و با مهار کردن آنها  کاتالیز نامتناسب هیدروژن پر اکساید را متوقف میکند. همانطور که میدانیدهیدروژن پراکسید به اسم یک سفید کننده ی بدون کلر  شناخته شده است. به علت داشتن شباهت به هیدروژن پراکسید داخل بعضی از مواد غذایی ریخته شده تا مدت نگهداری آنها را زیاد کند.

از جمله با اهمیت ترین استفاده این ترکیب برای درمان کردن مسمومیت به سرب و  جیوه بوده است. همینطور در بیماران مبتلا به تالاسمی  برای پاک کردن آهن اضافی از بدن برای  درمان کردن عوارض ناشی از تزریق های کاربرد دارد.

در فرآیندهای تصفیه این ترکیب شیمیایی نقش مهمی داشته به اینصورت که از این نمک برای پاک  کردن رسوبات موجود در سطوح داخلی دیگ بخار و همینطور در ترکیب شدن با آب ورودی  برای جلوگیری کردن از تشکیل شدن رسوبات کلسیم و منیزیم استفاده دارد.

در تولید کردن الاستومرهای بوتادین استایرن که بیشتر اوقات به وسیله ی پلیمریزاسیون امولسیونی انجام می گردد از این کلاته کننده برای  کنترل کردن یون های Fe2+ و Fe3+ استفاده زیادی می شود.

از جمله نکته ایمنی میتوان به این مورد اشاره کرد که همانطور که بالاتر گفتیم  EDTA منجر به افزایش سمیت بسیار میشود(LD50 (rat) of 2.0 – 2.2 g/kg).  همچنین این ترکیب دارای ویژگی هایی از جمله تجمع زیستی میباشد که از این لحاظ خطراتی برای محیط زیست و موجودات آن میتواند به وجود بیاورد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...