استراکتول S-WB42 افزودنی پودری فرآوری کامپاند برای کاربرد در تمام الاستومرها از جمله EPDM و CR مورد استفاده میباشد

استراکتول همچون دیگر مواد شیمیایی در صنایع بسیار گوناگونی به کار میرود. استروکتول ها به غنوان یک افزودنی فرآوری برای استفاده های مهمی همچون استفاده در تمام کامپاندهای الاستومرها از جمله EPDM  و همینطور باعث بهبود بخشیدن در پراکندگی و یکنواختی  cr ها در کامپاند ها می شود.

این ماده شیمیایی یک پلیمر مایع و همراه با قابلیت حل بسیار بوده است. این ماده یک ترکیب غیر سمی میباشد. جالب توجه است که بدانید، استراکتول S-WB16 به عنوان یک فرآوری کامپاندبرای به کاربردن در تمام الاستومرها به ویژه برای انتشار جریان مواد در انواع قالب استفاده می شود.

خرید استراکتول

برای خرید استراکتول چند پارامتر مهم مورد بررسی قرار می‌گیرد. قبل از اینکه به بررسی قیمت استراکتول بپردازید، ابتدا با مشخصات مختلف این ماده آشنا شوید.

استراکتول یک نوع پلیمر مایع است که در آب سریعاً حل می‌شود. این ماده فاقد بو و مزه است و در دسته‌بندی مواد غیر سمی قرار دارد. پایداری آن از نظر حرارتی و شیمیایی کاملاً ثابت است، از این رو طی مدت زمان طولانی روی قالب ماندگاری خواهد داشت.

 از این ماده برای قالب‌گیری قطعات مختلف استفاده می‌کنند، از این رو از استراکتول به عنوان یک نوواکس ی پایداری این قالب‌ها می‌توان استفاده نمود. چرا که باعث می‌شود بدون شست و شو آنها را وارد مراحل رنگ‌کاری، چسب‌کاری و غیره کرد.

خواص فیزیکی استراکتول بسیار مورد توجه است و باعث محبوبیت این ماده می‌شود. شکل ظاهری آن به صورت میکرو پرک سفید رنگ می‌باشد که گاهی نیز مایل به زرد کمرنگ است. این ماده در دمای ۶۰ درجه سانتیگراد ذوب می‌شود و میزان مصرف مجاز آن ۲ تا ۵ درصد در فرمولاسیون محصولات مختلف می‌باشد. معمولا در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلوگرمی و در کیسه‌های مخصوصی آن را عرضه می‌کنند.

استراکتول را در انواع گریدهای بسیار متنوع به تولید می‌رسد و همین نوع گرید و کاربرد آن باعث تغییر قیمت می‌شود. پس  به هنگام خرید به تناسب نوع کاربرد به این مسئله دقت داشته باشید.

این ماده در صنعت لاستیک سازی به عنوان مواد اولیه شناخته می‌شود. به ویژه به منظور انتشار جریان مواد در قالب نقش مهمی ایفا می‌کنند. این ماده باعث می‌شود تا قطعه از قالب به راحتی جدا شود، از طرفی حجم مصرف پیتایزر را نیز به شدت کاهش می‌دهد. با توجه به بهبود جریان کامپاند لاستیک طی مرحله قالب تزریقی که تحت فشار پرس قرار دارد نیز این ماده بسیار مورد توجه است. از طرفی کامپاند سازی، پراکندگی و یکنواختی پر کننده‌ها را به شدت تقویت می‌کند.

قیمت استراکتول

مقایسه قیمت استراکتول یکی از نکات مهم خرید این محصول به شمار می‌رود. قبل از اینکه سفارش خرید استراکتول را ثبت کنید، ابتدا به بررسی پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت آن بپردازید.

توجه به نوع گرید از پارامترهای مهمی است که برای تعیین ارزش واقعی استراکتول مورد توجه قرار می‌گیرد. گرید‌های بسیار متنوعی از استراکتول هم اکنون در بازار وجود دارد، پس قیمت استراکتول در هر گرید متفاوت خواهد بود.

استراکتول توسط شرکت‌های مختلفی به تولید می‌رسد، پس برند و نوع شرکت تولید کننده این ماده روی قیمت آن تاثیر دارد. از چه مجموعه‌ای یا چه برندی از این محصول را انتخاب کرده‌اید؟ البته در مراکز مختلف با بسته‌های چند کیلوگرمی نیز می‌توانید این ماده را تهیه کنید. معمولاً بیشتر در بسته‌های ۲۵ کیلوگرمی و داخل کیسه‌های مخصوصی عرضه می‌شوند. ابتدا باید به وزن بسته‌ها توجه کنید، چرا که ممکن است وزن بسته کمتر یا بیشتر از ۲۵ کیلوگرم باشد. 

از طرفی در بسیاری از شرکت‌ها در صورت خرید این ماده با وزن بالاتر از ۲۰۰ کیلوگرم ارسال آن بدون هزینه انبارداری و کرایه حمل انجام می‌شود. در واقع به صورت رایگان این محصول را درب شرکت یا منزل خود تحویل می‌گیرید. جدا از این پارامترها کیفیت بسته‌بندی محصول را نیز در نظر داشته باشید. در شرکت‌های مختلف اگرچه از یک متریال خاص ممکن است، برای بسته‌بندی استراکتول استفاده کرده باشند، اما ممکن است سطح کیفیت این بسته‌ها یکسان نباشد.

نرخ ارز را فراموش نکنید، چه بسا اینکه در شرایط اقتصادی نابسامان کنونی و با توجه به تحریم‌های موجود این نرخ دائماً در حال نوسان است. این نوسان قیمت ارز به شدت قیمت استراکتول و تمامی مواد و محصولات موجود در بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

حجم خرید را مشخص کنید. در صنایع تولیدی مختلف با توجه به قدرت و توسعه هر صنعتی به این ماده 

ویژگی های استراکتول شامل موارد زیر میباشد:

  • این ماده شیمیایی دارای شکل ظاهری همچون پاستیل و پرک زرد رنگ می باشد.
  • دمای ذوب این پلیمر صنعتی60 درجه سانتی گراد بوده است.
  • جالب توجه است که، مقدار مصرف این ترکیب 2 تا 5 درصد فرمولاسیون است.
  • به صورت عمده استراکتول ها در بسته بندی 25 کیلوگرمی به فروش میرسد.

مزایای استراکتول

استروکتول ها باعث بهتر شدن پراکندگی و یکنواختی پرکننده ها در کامپاندسازی می گردد. در حال حاضر منجر به بهتر شدن جریان کامپاند لاستیک در قالب تزریقی تحت فشار پرس ( انتشار داخلی) در قالب را بهبود می بخشد.

توجه فرمایید که روانکاری خارجی در اکسترودر مداوم کامپاند و UHFوLCM میباشد.

به مرور زمان این ماده کم کننده مصرف پپتایزر می شود. همچنین میتوان گفت این ترکیب شیمیایی برای کامپاندهای با پخت پراکسیدی هم استفاده میگردد.

این ترکیب شیمیایی همانطور که اشاره کردیم، پراکندگی و یکنواختی پرکننده ها را در کامپاند بهبود می بخشد.

امروزه این ماده برای کامپاند با پخت پر اکسیدی به صورت گسترده استفاده می گردد.

لازم به گفتن این نکته است که این ترکیب شیمیایی دارای گرید های گوناگونی همچون fl plus , fl , su 95 , a86 ,   wb 222 , wb 16 , wb 42 بوده است و این گرید های در صنایع متفاوتی کاربرد دارند.

نکات ایمنی استراکتول

  • در زمان تماس پیدا کردن این ماده با چشم شما باعث سوزش شدید چشم میشود، لذا لازم است از عینک آزمایشگاهی در حین کار با این ماده استفاده نمایید.
  • برخورد این ماده با پوست منجر به سوزش و واکنش های آلرژی میشو پس هرموقع که با این ماده شیمیایی کار داشتید حتما از دستکش استفاده نمایید تا آسیب نبینید.
  • از هرگونه بلعیدن این ماده بپرهیزید، زیرا در هنگامی که خوردن این ماده اتفاق می افتد، باعث میشود که سوزش مخاط پدیدار گردد.
  • لازم به دقت است که، در زمان تنفس و کار با این ترکیب شیمیایی حتما از ماسک استفاده نمایید، تا از هرگونه سوزش تارهای مخاط ، سرفه و همینطور تنگی نفس جلوگیری نمایید.
  • لازم به ذکر است که در هنگام نگهداری این ترکیب شیمیایی آن را در یک مکان خشک و خنک و همچنین به دور از نور خورشید حفظ و نگهداری فرمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...