این ماده یک اسید قوی است که با نام هایی نظیر سولفامیدیک اسید، آمیدوسولفوریک اسید شناخته می شود.

سولفامیک اسید یا اسیدسولفامیک، یک اسید تقریبا قوی با جرم مولکولی معادل 97.10 گرم بر مول است. این ماده غیر سمی، غیر فرار و بی بو است و در جزو ترکیبات خطرناک محسوب نمی شود. در واقع ظاهراً شبیه به برف مرطوب است. مهم ترین خاصیت این ترکیب شیمیایی، ماندگاری بسیار بالای آن بوده است. همچنین اسید سولفامیک از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.

در حالت کلی محلول آبی اسید سولفامیک به صورت ناپایدار بوده است و به آسانی تجزیه به بی سولفات آمونیوم میگرددد. شکل ظاهری بی سولفات آمونیوم دارای یک جامد کریستالی بوده است.  اسید سولفامیک همراه با الکل با  حرارت دیدن، واکنش می دهد.

 همچنین این ماده در طول واکنش تعادلی اسید  سولفامیک همراه با متانول، متیل آمین تولید می گردد. لازم به دانستن این نکته است که، اسید سولفامیک پیش از تجزیه شدن در دمای بسیار زیاد در آب و ترکیباتی همچون تری اکسید گوگرد، دی اکسید گوگرد و همینطور نیتروژن زیر داشتن دمای 205 درجه سانتیگراد، ذوب می گردد.

خرید اسید سولفامیک

خرید اسید سولفامیک این ترکیب شیمیایی برای استفاده در صنایع خاص است. این محصول شیمیایی با نام سولفامیک اسید نیز شهرت دارد که یک ترکیب شیمیایی پودری جامد به رنگ سفید می‌باشد. برای خرید چنین محصولاتی با حساسیت بالا که ممکن است حتی برای بسیاری از آزمایشات نیز مورد استفاده قرار بگیرد، توجه به نکات بسیار اهمیت دارد. باید بدانید که اسید سولفامیک جامد پودری به رنگ سفید اما بسیار درخشان می‌باشد.

 با توجه به ذرات ریز و کریستالی این ترکیب می‌توانید به کیفیت آن نیز پی ببرید. این اسیدهای قوی باعث تشکیل نمک سولفامات می‌شود و معمولاً هم در بسته‌بندی‌های چند کیلوگرمی هستند. وزن این بسته‌ها می‌تواند متفاوت باشد و قطعاً قیمت اسید سولفامیک را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. اما در خرید عمده اسید سولفامیک شما می‌توانید آنها را در بسته‌های بسیار بزرگ یا در تعداد بسته‌های بیشتر تهیه کنید.

توجه به تمامی ویژگی‌های این محصولات مهم است و تنها بررسی قیمت نباید برای شما در اولویت باشد. شاید بسیاری از شما کاربران عزیز تنها به یک مجموعه مراجعه کرده و نام این ترکیب شیمیایی را گفته و فروشنده نیز شما را متقاعد می‌کند که این ترکیب با این مشخصات، سطح کیفیت و قیمت باید تهیه شود. زمانی که شما اطلاعات کافی در رابطه با اسید سولفامیک داشته باشید به راحتی با بررسی مشخصات و در نتیجه ارزش واقعی محصول اقدام به خرید می‌کنید.

 از نکات مهم توجه به جرم مولکولی چنین ترکیباتی است که معمولاً با ۹۷ گرم بر مول جرم مولکولی تولید می‌شود. چگالی آنها نیز ۲ گرم بر سانتی‌متر مکعب است که حتماً باید به آن توجه نمود. اما می‌دانید میزان حلالیت و نوع حلالیت اسید سولفامیک چیست؟ این ترکیبات در آب، الکل، استون و تمامی موادی با پایه نیتروژن، قابلیت حلالیت دارند.

قیمت اسید سولفامیک

برای خرید اسید سولفامیک توجه به چند نکته کمک می‌کند تا شما خرید اقتصادی داشته باشید. بررسی تمامی نکات، مشخصات و ساختار اسید سولفامیک باعث می‌شود تا به ارزش واقعی این محصول نیز دقت کنید. قطعاً که بررسی قیمت اسید سولفامیک به عنوان نکات مهمی است که در خرید عمده اسید سولفامیک و همچنین خرید جزئی برای تمامی کاربران اهمیت دارد. اما می‌دانستید که ویژگی‌های اسید سولفامیک، تعیین کننده قیمت آن هستند؟

 بله، حجم خرید شما نیز قیمت نهایی را تعیین می‌کند اما ابتدا این مشخصات محصول هستند که تعیین کننده قیمت خواهند بود. ویژگی‌هایی چون بی‌بو بودن مهمرین عاملی است که قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد، همچنین اینکه چنین ترکیباتی غیر سمی و غیر فرار می‌باشند. بسیاری از ترکیبات قابل انفجار و احتراق هستند اما در چنین ترکیباتی احتراق و انفجار دیده نمی‌شود و قطعاً این یک ویژگی بزرگ برای آنها محسوب می‌شود.

برای تولید چنین محصولاتی نیز از روش‌ها، مواد و تکنولوژی پیشرفته استفاده شده است. پس آیا می‌توان گفت چنین محصولاتی باید قیمت بسیار ارزانی داشته باشند؟ نقطه ذوب آنها نیز ۲۰۵ درجه سانتیگراد است که البته خود به عنوان نکات مهم خرید به شمار می رود. این نقطه ذوب ممکن است در اسید سولفامیک‌های تولید شرکت‌های مختلف متفاوت باشد.

پس قطعاً به کیفیت آن بستگی دارد و کیفیت نیز قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اسپیناس شیمی این شرکت معتبر چنین محصولاتی و همین طور سولفات مس را با قیمت‌های کاملاً اقتصادی روانه بازار می‌کند. اما برای هر نوع کاربردی بایستی این محصول را با مشخصات خاصی تهیه نمود. این مشخصات که می‌تواند شامل مایع یا پودری بودن مواد و نوع بسته‌بندی آنها باشد، نیز باعث تعیین قیمت می‌شوند.

 مشخصات فنی اسید سولفامیک

نام محصول
سولفامیک اسید
فرمول مولکولی سولفامیک اسید
H3NSO3
جرم مولی
97.10 g/mol
چگالی
2.15 g/cm3
نقطه ذوب
205 °C
حلالیت
محلول در آب و الکل ها، استون و مواد با پایه نیتروژن

مزایای سولفامیک اسید

 • دارای اثر بسیار بالایی در رسوب زدایی است.
 • می تواند مستقیما به سیستم وارد شود و هزینه سیستم را کاهش می دهد.
 • می توان با استفاده از اسید سولفامیک از نظر شیمیایی تمیزکاری را بطور کامل انجام داد و نیازی به اقدامات بعدی ندارد.
 • یک اسید بی خطر است و در صورت استفاده از تجهیزات ایمنی هیچ خطری برای سلامتی ندارد.

کاربرد اسید سولفامیک

 • در بسیاری از کارخانه های تولید کننده سیلیکات سدیم استفاده بسیاری میشود.
 • از این ترکیب در تهیه کردن سولفامات آمونیوم یکی از مواد پر مصرف می باشد.
 • به اسم یک کاتالیزور فرآیند استری سازی این ماده نقش مهمی دارد.
 • در بسیاری از صنایع داروسازی جهت ساختن و تولید کردن بسیاری از داروهای درمانی کاربرد مهمی داشته است.
 • به اسم دترجنت اسیدی از این ماده ، بسیار در صنعت استفاده میشود.
 • در انواع صنایع رنگ و رزین برای تولید کردن انواع رنگدانه و پیگمنت و رزین مورد کاربرد بوده است.
 • به دلیل حذف کردن خوردگی و سنگ آهک در بسیاری از صنایع سرامیک سازی استفاده میشود.

نکات ایمنی سولفامیک اسید

لازم به توجه است که، این ماده به هیچ وجه اشتعال زا نبوده ولی در صورت آتش گرفتن برای خاموش کردن آن از ترکیباتی هچون دی  اکسید کربن، آب یا پودر های اطفاء حریق استفاده بنمایید. در زمان سوختن این ماده گازهای سمی تولید میگردد.

در صورتیکه این ماده با پوست یا چشم تماس پیدا کند حتما باید به طور کامل آن را چند دقیقه با آب بشویید. در صورت بلع لازم است، دهان خود را شسته و فورا به پزشک مراجعه فرمایید.

در زمان کار با این ترکیب شیمیایی از لباس های محافظ و عینک ایمنی و همینطور ماسک استفاد نمایید. در هنگام تنفس این ماده موجب احساس سرفه، تنگی نفس و سرگیجه شده و باید از ماسک اکسیژن یا تنفس هوای آزاد به کار ببرید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسید سیتریک آبدار، سوربیتول مایع و  سیترات سدیم

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...