اسید سالیسیلیک به گروهی از داروها گفته می شود که به عنوان کراتولیتیک شناخته می شوند. در درمان بیماری های پوستی مانند پوسته پوسته شدن، برفکی شدن و ضخیم شدن زیاد پوست استفاده می شود.

در حال حاضر این ترکیب شیمیایی یک بتاهیدروکسی اسید بوده که به اسم یک ترکیب نرمال در بسیاری از گیاهان تولید میگردد. اسید سالیسیلیک همراه با فرمول ملکولی C7H6O3 شناخته شده و به شکل یک ماده جامد سفید تا برنزه و بدون هیچ بو بوده که در آب به شکل به آرامی حل میگردد. جالب است بدانید اسید سالیسیلیک به وسیله ی حل کردن ماده چسباننده بین سلولی که پوسته‌ها را  در  لایه شاخی به هم وصل میشود که پوسته ریزی را سرعت ببخشد و در نهایت منجربه سست  شدن کراتین می‌گردد.

ازجمله پراستفاده ترین و مهم‌ترین اسیدها سالیسیلیک اسید بوده است که در اغلب ترکیبات  مواد مراقبت از پوست استفاده میشود. همچنین میتوان گفت از این  اسید در مسیر اسید تراپی پوست هم برای درمان کردن بعضی از عوارض پوستی به کار میرود‌. با لحاظ اینکه بافت پوست بسیار حساس و آسیب پذیر میباشد، به کار بردن از این نوع اسیدها برای ساخت انواع بسیاری از محصولات مراقبتی با غلظت استاندارد صورت میگیرد تا جلوگیری از پوست از التهاب، خشکی و قرمزی پوست صورت شود.

خرید اسید سالیسیلیک

مراکز بسیار زیادی هم اکنون اسید سالیسیلیک را توزیع می‌کنند.‌ قطعاً شما با هدف دسترسی به با کیفیت‌ترین اسید سالیسیلیک بازار در این مجموعه خرید انجام می‌دهید. البته قیمت اسید سالیسیلیک نیز برای شما اهمیت دارد، از این رو از مراکزی خرید خود را انجام می‌دهید که قیمت‌های مقرون به صرفه عرضه می‌کنند. قطعاً که از نکات مهم خرید اسید سالیسیلیک نیز بررسی همین قیمت است؛ اما پس از آنکه به بررسی مشخصات بپردازید. 

اولین و مهم‌ترین پارامتر آشنایی با این ترکیب شیمیایی و کاربرد آن است. این ترکیب شیمیایی نوعی دارو است که به عنوان کراتولیتیک آن را می‌شناسند. اگر از بیماری‌های پوستی نظیر برفکی شدن پوست، ضخیم شدن لایه‌های پوست و پوسته شدن  رنج می‌برید؛ می‌توانید از این ترکیبات برای درمان بیماری پوستی خود استفاده کنید. البته استفاده از اسید سالیسیلیک خود به تنهایی برای درمان بیماری توصیه نمی‌شود؛ بلکه برای داروهایی که از این ترکیب شیمیایی در آنها استفاده شده می‌توان استفاده نمود.

از نکات مهم خرید اسید سالیسیلیک توجه به گرید آن است. اگر برای صنایع تولید دارو نیاز به این ترکیب شیمیایی دارید، باید حتماً گرید دارویی آن را انتخاب نمایید. در غیر این صورت برای صنایع تولید محصولات غیر دارویی اقدام به خرید گرید صنعتی آن کنید. این ماده به طور کلی در بازار جهانی بر اساس کاربرد به چند نوع صنعتی، دارویی و غذایی تشکیل می‌شود.

 در صنعت داروسازی و تولید محصولات مراقبتی اهمیت زیادی دارد. معمولا در صنعت دارویی به عنوان یک نگهدارنده غذا از آن استفاده می‌کنند. مجموعه اسپیناس شیمی به عنوان یکی از قدرتمندترین توزیع کنندگان انواع مواد اولیه شیمیایی دارویی، غذایی و صنعتی است. در واقع تمامی ترکیبات شیمیایی را در گریدهای مختلفی عرضه می‌کند. شما کاربران گرامی می‌توانید این محصول مورد نظر را از این مجموعه معتبر به صورت اینترنتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بخرید.

قیمت اسید سالسیلیک

بررسی قیمت اسید سالیسیلیک مهمترین پارامتری است که باید آن را در نظر قرار داد. این ترکیبات شیمیایی را امروزه برای تولید انواع داروهای با نسخه و بدون نسخه استفاده می‌کنند. در واقع گرید دارویی این ترکیبات شیمیایی در صنعت دارویی نقش مهمی به عهده دارند. 

اکنون پس از بررسی مشخصات این محصول بهتر است قیمت آن را نیز در نظر بگیرید. یکی از نکات مهم خرید اسید سالیسیلیک توجه به نوع گرید آن است. نوع گرید دارویی و صنعتی این ترکیبات شیمیایی دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. همچنین این ترکیبات شیمیایی را که به صورت پودری سفید مایل به زرد کمرنگ می‌باشند، را در بسته‌بندی‌های چند کیلویی می‌توانید تهیه کنید. توجه داشته باشید که وزن بسته‌بندی که معمولاً ۲۵ کیلویی است، روی قیمت تاثیر دارد. 

برای تعیین قیمت این ترکیبات شیمیایی فرمول شیمیایی، جرم مولی، چگالی، نقطه ذوب، نقطه جوش و حتی حلالیت آن را در نظر می‌گیرند.

این ماده در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید؛ اما نقطه ذوب آن دمای ۱۵۸ درجه سانتیگراد است. در آب، اتانول، بنزن، اتر، استون و تولوئن قدرت انحلال بسیار بالایی دارد. روش تولید اسید سالیسیلیکرا نیز در نظر داشته باشید. چرا که برای تولید این ماده سدیم سالیسیلات را با برهمکنش سدیم فنولات و دی اکسید کربن تحت تاثیر فشار بالا و دمای بالا تولید می‌کنند.  

کاربردهای این محصول نیز تاثیر بسیاری روی قیمت آن خواهند داشت. با توجه به اهمیت این ماده، در صنعت پزشکی، صنعت غذایی  و غیره آن استفاده می‌کنند که همین دو کاربرد مهم باعث اهمیت این ترکیب شیمیایی و درنتیجه افزایش قیمت آن می‌شود. از طرفی این ترکیبات منشا جانوری و گیاهی دارند، پس نمی‌توان اسید سالیسیلیک منشا جانوری را با اسید سالیسیلیک منشا گیاهی با یک قیمت یکسانی عرضه کرد. برای خرید اسید سالیسیلیک همین حالا از اسپیناس شیمی اقدام به خرید کنید.

خواص فیزیکی و شیمیایی اسید سالیسیلیک

این ترکیب شیمیایی یک اسید آروماتیک کوچک بوده که به نام منوهیدروکسی بنزوئیک اسید شناخته شده است. طبیعت این ماده لیپوفیلیک بوده و در گیاهان به اسم یک هورمون رشد دارای فعالیت میباشد. این ماده در زمان تجزیه شدن بخارات تحریک کننده و دودی همراه با بوی بسیار ناخوشایند تولید می نماید.

ویژگی های اسید سالیسیلیک

جرم مولکولی
122/138 گرم بر مول
چگالی
433/1 گرم بر لیتر
نقطه ذوب
6/158 درجه سانتی گراد
نقطه جوش
200 درجه سانتی گراد

کاربردهای اسید سالیسیلیک

  • اسید سالیسیلیک به عنوان یک ماده ضد التهابی دارای فعالیت بوده است و به دلیل داشتن توانایی لایه برداری بسیار عالی به اسم یک ماده ضد باکتری موضعی فعالیت داشته است. به صورت وسیعی از این اسید آلی در سنتز کردن ترکیبات آلی مورد کاربرد بسیاری قرار می گیرد و به عنوان یک هورمون گیاهی دارای فعالیت بوده است.
  • از جمله مهم‌ترین ترکیبی بوده که به اسم یک ترکیب افزودنی به ترکیبات بسیار محصولات زیبایی، آرایشی، بهداشتی و مراقبتی اضافه می‌گردد. همچون بقیه اسیدهای هیدروکسی، اسید سالیسیلیک ترکیبات اساسی تعداد زیادی از محصولات دارویی برای درمان کردن درماتیت سبوروئیک ، انواع آکنه، پسوریازیس و همینطور زگیل میباشد.
  • به طور میانگین 17 تا 27 درصد این ماده شیمیایی به صورت رنگ و همچنین  20  تا 50 درصد آن به شکل پودر برای درمان کردن زگیل استفاده میگردد.
  • این ماده شیمیایی در بسیاری از صنایع غذایی به اسم نگهدارنده به کار رفته است. این ترکیب کاربردی یک ماده ضد باکتری و ضد قارچ بوده است.

نکات ایمنی اسید سالیسیلیک

 بهتر میباشد که از پودر این ماده به هیچ وجه برای درمان کردن آکنه به کار نرود و فقط به شکل دارویی با دوز مشخص مورد مصرف شما عزیزان قرار بگیرد. حتی برای از بین بردن زگیل، محلول آن باید یک یا  دو بار در روز استفاده شود چرا که استفاده مکرر از آن ممکن است منجر به  افزایش عوارض جانبی بدون تاثیر بیشتر شود.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...