این اسید ماده استخراجی قوی از هیومیک میباشد که کاربرد زیادی برای خاک و گیاه  دارد. اسید فولویک یک الکترولیت آلی قوی بوده و  سلول ها را تنظیم کرده و به آنها انرژی می دهد.

به صورت کلی اسید فولویک(Fulvic ) به وجود آمده از کربن، نیتروژن، اکسیژن و هییدروژن میباشد. یک الکترولیت آلی قوی بوده که باعث را تنظیم کردن همه سلول ها شده و باعث افزایش انرژی آنها می شود. همانطور که میدانید، این ماده دارای قابلیت بسیار ویژه ای برای حل مواد معدنی و عناصر کمیاب میباشد. این خاصیت اهمیت زیادی در حل کردن سریع مواد معدنی، فسفات و کلسیم و مورد نیاز گیاهان داشته است.
از جمله عوامل کلاته کننده قوی و طبیعی میتوان اسید فولویک را نام برد که عنصرهای فلزی را تبدیل به حالت قابل جذب و مواد غذایی را به ترکیبات بیولوژیکی می کند. فولویک خیلی سریع وارد دیواره های گیاهان میشود. همراه با محلول پاشی برگی مانند، اسید فولویک ظرفیت گیاهی را برای جذب اکسیژن افزایش می دهد که باعث افزایش رشد می شود. از مزایای اسید فولویک به خوبی محفاظت کردن در برابر سرمازدگی بوده است. درنتیجه باعث زیاد شدن ذخیره رطوبت میشود. همچنین این ماده باعث بالا بردن مقاومت گیاه را در مقابل تنش ها میگردد.

ویژگی اسید فولویک

دارای جرم مولکولی 4/441 گرم بر مول بوده است.
شکل ظاهری اسید فولیک به صورت بلورهای نارنجی رنگ میباشد.
 این ترکیب شیمیایی به حالت بدون بو و یا تقریبا بدون بو وجود دارد.
نقطه ذوب این ماده کاربردی 250 درجه ی سانتی گراد بوده است.

لازم به گفتن است که، این ماده شیمیایی  این ماده در استون به  مقدار کمی حل شده و در اتانول و بوتانول در میزان کمتری در مقایسه با  متانول حل میشود. همچنین اسید فولیک بیشتر اوقات در استون ، کلروفرم ، اتر ، بنزن نامحلول میباشد.

خرید اسید فولویک

اسید فولویک همان ویتامین B9 است که حتی آن را با نام فولات نیز می‌شناسند. این ماده در دسته‌بندی ویتامین‌های بی قرار می‌گیرد که بیشتر خانم‌ها در دوران بارداری طبق دستور پزشک از آن استفاده می‌کنند. اهمیت خرید اسید فولیک به سبب اهمیت ویژگی‌هایی است که برای سلامتی بدن دارد. البته مصرف اسید فولیک برای هر سن و هر شخصی توصیه نمی‌شود، از این رو بهتر اسا قبل از خرید اسید فولیک در رابطه با آن اطلاعات کاملی کسب کنید. پس از بررسی ویژگی‌ها و دیگر مشخصات این ویتامین می‌توانید به بررسی قیمت اسید فولیک نیز بپردازید. این ویتامین بخش وسیعی از عملکردهای بدن را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، البته در صورتی که مصرف آن به اندازه باشد.

کمبود اسید فولیک در بدن افراد باعث می‌شود تا کم خونی به نام مگالوبلاستیک داشته باشند. چه بسا اینکه کمبود این ویتامین در زنان باردار باعث نقص مادرزادی کودکان خواهد شد. همچنین در افراد بالغ باعث خستگی، ضعف شدید، زخم‌های دهانی، تپش قلب، تحریک پذیری، عدم تمرکز، تغییر رنگ پوست، تنگی نفس و غیره می‌شود. از این رو طبق تجویز پزشک با مصرف اسید فولیک، درصد مورد نیاز بدن خود را دریافت کرده و از عوارض آن فاصله می‌گیرید.

اسید فولویک به عنوان یک ماده مغذی در بدن به صورت طبیعی ساخته می‌شود. چه بسا اینکه برای تشکیل گلوبول‌های قرمز و فولات نقش مهمی به عهده دارد و باعث رشد و تشکیل dna خواهد شد. اهمیت استفاده از اسید فولیک برای زنان باردار جلوگیری از تولد نوزاد همراه با نقص است. از این رو برای جبران کمبود اسید فولیک در بدن پزشک این دارو را برای بیماران تجویز می‌کند.

اسید فولیک از افسردگی، انواع سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته مغزی جلوگیری می‌کند. از این رو مصرف این ویتامین در صورتی که کمبود اسید فولیک داشته باشید، اهمیت بسیار بالایی دارد.

قیمت اسید فولویک

خرید اسید فولویک تنها در صورتی توصیه می‌شود که کمبود ویتامین اسید فولیک دارید. چه بسا اینکه این ویتامین ارزش و فواید بسیار زیادی برای بدن داشته و باعث جلوگیری از نقص نوزادان می‌شود. بیشتر زنان باردار  زیر نظر پزشک این ویتامین را در زمان‌های مشخصی مصرف می‌کنند. معمولاً اسید فولیک را باید طبق تجویز پزشک مصرف کنید، چرا که مصرف بدون نیاز و بیش از استفاده آن ممکن است باعث آسیب رسیدن به بدن شما شود. از فاکتورهای مهم خرید این ویتامین بررسی قیمت آن است. قیمت اسید فولیک بر اساس چند فاکتور مهم تعیین می‌شود، از این رو شما کاربران عزیز موظف هستید تا این فاکتورها را بررسی کنید.

اسید فولویک  در دسته‌بندی ویتامین و داروها قرار دارد از این رو قیمت آن تحت تاثیر نرخ ارز و نوسانات دلار تغییر می‌کند. همانطور که مستحضرید، در بازار شاهد نوسانات شدید قیمت هستیم، این نوسانات قیمت بدون شک روی ویتامین‌ها نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

شرکت تولید کننده اسید فولیک دیگر فاکتور مهم تاثیرگذار روی قیمت اسید فولیک است. چرا که این ویتامین هم اکنون توسط صدها شرکت تولید کننده در سرتاسر جهان به تولید می‌رسد. قطعاً داروهای وارداتی قیمت بسیار بالاتری در مقایسه با داروهای تولید داخل دارند. از طرفی داروهای تولید داخل توسط هر شرکت نیز بر اساس چند پارامتر مهم قیمت آن‌ها متفاوت خواهد بود.

بسته‌بندی این ویتامین‌ها که به شکل جامد و به صورت قرص توزیع می‌شوند نیز مورد توجه است. معمولاً هر شرکت این ویتامین‌ها را در برگ‌هایی با ابعاد و تعداد متنوع تولید می‌کنند. به عنوان مثال، در برخی از جعبه‌های تولیدی شرکت‌ها ۱۰ عدد بلیستر ۱۰ عددی قرص ممکن است وجود داشته باشد. این در صورتی است که ممکن است در برخی از شرکت‌ها ۱۰ عدد بلیستر ۱۲ عددی قرص تولید و روانه بازار شود.

 

فواید اسید فولویک:

 • اسید فولویک متابولیسم پروتئین را زیاد میکند.
 • اسید فولویک باز شدن روزنه ها و تعرق را زیاد میکند.
 • اسید فولویک به تنفس گیاه کمک کرده و تنفس میکرواورگانیسم های مفید را زیاد میکند.
 • اسید فولویک به طور مستقیم بر فرآیند های متعدد آنزیمی تأثیر مثبت میگذارد و همینطور سیلیس را حل می کند.

کاربردهای اسید فولویک

 • به طور معمول اسید فولویک باعث زیادتر شدن کمیت و کیفیت محصولات زراعی و باغی و همچنین این ترکیب با همه مواد اسیدی و قلیایی سازگار میباشد.
 • همیشه اسید فولویک با نیترات کلسیم ترکیب میگردد تا باعث کلاته کردن عنصر سازنده کلسیم شده  و درنتیجه نیتروژن را تثبیت می کند.
 • در حال حاضر اسید فولویک می تواند با همه ی کودهایی که دارای فسفات محلول هستند همچون اسید فسفریک ترکیب می شود.
 • اسید فولیک در صنایع دارویی برای جلوگیری و درمان سطح پایین  فولات در خون (کمبود فولات) و سطح بالای هموسیستئین در خون  (هیپرهوموسیستئینمی) به کار میرد.
 • بیشتر مواقع اسید فولویک منجر به جذب شدن مواد غذایی و بقیه ی ترکیبات می شود. و به صورت عمومی باعث کم شدن ورود مواد غذایی برای جلوگیری کردن از مسمومیت گیاهی میشود.
 • مهمترین نقش فولویک اسید در گیاه هدایت مواد غذایی میباشد. این ویژگی مهم فولویک اسید منجر به جذب بیشتر و بهتر کودها به وسیله محلول پاشی شده است.
 • امروزه اسید فولویک باعث تحریک شدن متابولیسم گیاه، بیشتر شدن تقسیم سلولی و طولانی شدن سلول و زیادتر شدن فعالیت آنزیم به عنوان یک کاتالیزور در تنفس گیاه میگردد.

نکات ایمنی اسید فولویک

 • در هنگام استفاده از این کود حتما ماسک و دستکش استفاده کنید.
 • همچنین به مقدار دوز مصرفی خود توجه داشته باشید.
 • این ماده در دمای کمتر از 40 درجه سانتیگراد (104  درجه فارنهایت) ، بین 15 تا 30 درجه سانتیگراد (59 تا 86 درجه  فارنهایت) حفظ بشود.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، سولوپتاس، اسید سیتریک آبدار

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...