اسید هیومیک ها مولکول‌های با زنجیری بلند، سنگین وزن و قهوه‌ای رنگ  میباشند.در حالت کلی ترکیب پیچیده‌ای  از اسیدهای متفاوت قابل حل در محلول آلکالین میگویند.

بسیاری از افراد وقتی نام اسید هیومیک به گوششان می خورد میخواهند بدانند که منبع تامین این ماده که نه تنها نجات دهنده خاک می باشد، بلکه بکار رفتن آب و طبیعت این کود دوباره زنده خواهند شد چه می باشد؟

در حالت کلی مواد هیومیکی به سه بخش کلی تقسیم میشود:

 • هیومیک‌اسید که محلول در مواد قلیایی بوده ولی نامحلول در آب و اسیدمیباشد.
 • فولیک‌اسید که محلول در مواد قلیایی و در آب و اسیدبوده است.
 • هیومین که نامحلول در تمام مواد قلیایی، آب و اسیدمیباشد.

این ترکیبات از دو منبع به دست می‌آیند:

 • لئوناردیت، که این منبع برای گیاهان مفیدتر میباشد.
 • پوسیده های بقایای گیاهی به کربن تبدیل می شوند.

هیومیک اسید از مواد اولیه کود و ماده‌ایی طبیعی در اعماق زمین است. این ماده به طور طبیعی در چرخه حیات در خاک، اقیانوس و حتی رودها تشکیل میشود. جالبه که بدانید میلیون ها سال برای تولید شدن خاک یا محصول ثانویهٔ گیاخاکسازی به طول می‌کشد. در زمانی که عمر گیاهان و جانوران تمام میشود، مولکول های سازنده آنها بر سطح خاک باقی مانده و میکروارگانیسم هایی از جمله: باکتری، قارچ، کرم خاکی و …شروع به تجزیه این اندام ها می کنند.

خرید اسید هیومیک

اکنون که تصمیم به خرید اسید هیومیک دارید، بدون شک در گام نخست اطلاعات کاملی در رابطه با آن کسب می‌کنید. در نتیجه پس از بررسی مشخصات محصول به بررسی قیمت اسید هیومیک می‌پردازید. معمولا مواد شیمیایی نقش ماده اولیه تولید بسیاری از محصولات صنایع مختلف را دارند. بر همین اساس مواد شیمیایی بسیار با ارزش هستند و به دلیل تقاضای بالای آنها در بازار جهانی ارزش و اهمیت آنها نیز زیاد است. اگرچه مواد شیمیایی نظیر اسید هیومیک کاربرد بسیار زیاد دارند؛ اما برای استفاده در هر صنعتی بهتر است اطلاعات مفیدی در رابطه با آنها کسب کنید.

اسید هیومیک یا هیومیک اسید یک نوع ماده طبیعی است که در عمق زمین پیدا می‌شود. این ماده یک نوع کود عالی است که در کشاورزی برای کاهش آلودگی محیط زیست از آن استفاده می‌کنند. این ماده برای بهره‌وری بهتر و افزایش کیفیت گیاهان نیز کاربرد فراوانی دارد.

اسید هیومیک به رنگ تیره تولید می‌شود و خاصیت آنتی اکسیدانی آن باعث شده تا فواید ارزشمند بسیار زیادی داشته باشد. البته این ماده از ضایعات گیاهی و حیوانی به تولید می‌رسد و یکی از اجزای مهم خاک است. اهمیت این ماده در خاک باعث افزایش نفوذ پذیری، ظرفیت نگهداری آب در خاک، میزان تهویه و در نتیجه بهبود تخلخل خاک می‌باشد.

این ماده مقاومت گیاه در برابر آفات را به شدت افزایش می‌دهد و از این رو رشد گیاهان را بهبود می‌بخشد. برای گیاهانی چون سیب زمینی، جو، سبزیجات، صیفی‌جات و گندم از اسید هیومیک استفاده می‌کنند. با توجه به مزایای مهمی که این ماده شیمیایی دارد، نیاز گیاهان به کودهای شیمیایی را کاهش داده و در نتیجه آلودگی زیستی نیز به شدت کاهش می‌یابد. این ماده سمی نیست و از نظر مصرف برای بهبود رشد گیاهان مقرون به صرفه است.

قیمت اسید هیومیک

بررسی قیمت اسید هیومیک از نکات مهمی است که هنگام خرید به آن توجه می‌شود. در رابطه با تمامی فاکتورهای مهم خرید اسید هیومیک اطلاعاتی کسب کردید. اکنون بهتر است در رابطه با فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت این محصول اطلاعاتی به دست بیاورید. در گام نخست شما باید برای تجربه خرید اقتصادی به یک شرکت توزیع کننده معتبر مراجعه کنید. 

هم اکنون مراکز فروشگاهی متعددی در این زمینه فعالیت دارند، شما چه مجموعه‌ای را برای خرید در اولویت قرار می‌دهید؟ اسپیناس شیمی معتبرترین شرکتی است که سال‌هاست در این حوزه فعالیت دارد. قطعاً هدف شما دسترسی به محصولی با کیفیت و قیمت ارزان است، پس از این رو می‌توانید در اسپیناس شیمی سفارش خرید خود را ثبت کنید.

اسید هیومیک همانند دیگر مواد معدنی و شیمیایی در بسته‌بندی‌های خاصی روانه بازار می‌شود. نوع بسته‌بندی این مواد باید به گونه‌ای باشد که کیفیت آن حفظ شود. البته در بسته‌های چند کیلویی متنوعی توسط مراکز فروش مختلف به تولید رسیده است. جدا از نوع بسته‌بندی، وزن و در نتیجه شرکت تولید کننده آن نیز اهمیت دارد. در بین تمامی شرکت‌های تولید کننده نیز معمولاً برندهای خارجی دارای قیمت بالاتری در مقایسه با برندهای داخلی هستند.

از چه مجموعه‌ای اقدام به خرید اسید هیومیک کرده‌اید؟ اگر هدف شما خرید از مجموعه اسپیناس شیمی است، پس با خیالی آسوده از مقرون به صرفه بودن قیمت و عالی بودن کیفیت، همین حالا سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید.

ویژگی اسید هیومیک:

 • این ماده به عنوان یک ترکیب آلی شناخته شده است.
 • اسیدهیومیک دارای شکل ظاهری پودری، مایع و گرانوله وجود دارد.
 • از جمله ویژگی های هیومیک اسید این است که بسیار مقرونه به صرفه میباشد.
 • این ماده شیمیایی به عنوان یک محرک ریشه‌زایی شناخته شده است.

مزیت‌های مهم هیومیک اسید، که در ادامه به اختصار به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • باعث اضافه شدن ترکیب آلی به خاک‌هایی که دارای کمبود مواد آلی بوده است.
 • کمک به جوانه زنی بذر و تحریک فعالیت مفید میکروبی درون خاک
 • جذب بهتر مواد مغذی به وسیله گیاهان
 • زیاد شدن تولید کلروفیل و سبزدانه در برگ درختان
 • نگهداری و بیشتر شدن سلامت گیاه و افزایش بازدهی تولیدات محصول
 • محرک آنزیم های گیاهی و افزایش عملکرد های آنتی اکسیدانی
 • به کم شدن سمیت ترکیباتی مانند فلزات سنگین، هیدروکربن‌ها و آفت کش‌ها کمک کرده و باعث کم شدن سدیم سمی می شود.

انواع اسیدهیومیک:

 •  این ماده در فرم پودری برای کشاورزی و بسیاری از گیاهان آپارتمانی مناسب بوده که دارای ترکیباتی از جمله لئوناردیت ، زغال ، خاک پیت است.
 • اسید هیومیک مایع با استفاده از هیومیک اسید پودری به وجود می آید، و شامل بعضی از ترکیبات همچون ترکیبات معدنی همچون اوره، ازت، کودهای NPK و…میباشد.
 • این ترکیب شیمیایی یک نوع از فراوری بوده است که به آسانی در آب حل می شود.

از وظایف هیومیک اسید به چند مورد زیرمیتوان اشاره کرد:

 •  هیومیک اسید کمک بسیاری به کم شدن pH خاک‌های قلیایی و آهکی میکند.
 • کاربرد بسیاری برای تصحیح خاک‌های قلیایی و آهکی و به علت کم شدن اسیدیته خاک زمین‌های کشاورزی از مواد دیگری همچون اسید سولفوریک  و یا کود سولفات آمونیوم دارد.
 • همچنین اسید هیومیک باعث زیاد شدن مقاومت نسبت به شوری آب و خاک، کم آبی و سرما را هم در گیاهان میشود.
 • کود هیومیک منجر به حل شدن و جذب عناصر نامحلول در خاک و باعث حفظ و نگهداری این عناصر در خود و انتقال آن در زمان مناسب به ریشه گیاه میگردد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، استات کلسیم، سویامید، رنگ خوراکی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...