الکل اتوکسیله مول 10

nonylphenol ethoxylate 10

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

نام شیمیایی:لوریل-میریستیل الکل پلی اتیلن گلیکول اتر                                                                              نام تجاری: KELA

Ethoxylates های Lauryl-Myristyl Alcohol Ethoxylates (KELAs) یا الکل اتوکسیله مول 10 اترهای آلکیل پلی گلیکول مشتق شده از الکل های چرب Lauryl-Myristyl (C12-C14) است، که از نظر تعداد گروه های اتوکسی تکرار شونده، مخلوط میگردند. جالب توجه است که همیشه رقمی که بعد از عنوان KELA نشان داده می شود، میانگین تعداد واحدهای اکسید اتیلن در مولکول لوریل-میریستیل الکل بوده است. برای نمونه، KELA7 به معنی یک مولکول لوریل-میریستیل الکل میباشد که با میانگین هفت مولکول اکسید اتیلن واکنش می دهد.

این صابون را با عنوان اختصاری NPE معروف میباشد. نونیل فنل اتوکسیله مول 10،  یک ترکیب شیمیایی پایدار میباشد. که دارای محدوده pH تقریبا  5 الی 8 است. لازم به توجه است که این  صابون در حلال های آلی به آسانی حل میگردد، ولی حل شدن آن در آب همراه با درجات گوناگون یا در اصل همراه با نسبت های مختلفی شکل میگیرد.

قابل توجه است که مهم ترین ویژگی یا خاصیت این صابون  و الکل اتوکسیله مول 9 توانایی کم شدن کشش سطحی بوده است. این  ویژگی منجر شده تا این ماده در بسیاری از صنایع مورد کاربرد وسیعی قرار گیرد.

کاربردهای عمومی الکل اتوکسیله مول 10


Fatty Alcohol-2EO: این ماده خام برای تهیه کردن اتر سولفات و همینطور سولفوسوکسینات استفاده میشود.
Fatty Alcohol-3EO: این ماده خام برای تهیه کردن اتر سولفات و همینطور سولفوسوکسینات استفاده میشود.
Fatty Alcohol-7EO: در بسیاری از مواد شوینده به کار میرود.
الکل چرب-10EO: این ماده اولیه برای تهیه کردن کربوکسیلات که یک سورفکتانت آنیونی میباشد، استفاده میشود.
Fatty Alcohol-20EO: در امولسیفایر HLB بالا و همینطور در انواع محصولات آرایشی و بهداشتی و دارویی استفاده میگردد.

  • از نونیل فنل اتوکسیله مول ۱۰ در صنایع تولید کننده لاتکس، همچون بسیاری از دستکش ها و وسایل بهداشتی هم کاربرد وسیعی دارد.
  • جالب توجه است که صابون های مول ۱۰ به عنوان انواع پاک کننده، آنتی استاتیک و روان کننده هم استفاده میشود.
  • این ترکیب شیمیایی در تولید کردن و ساخت انواع متفاوتی از واکس استفاده دارد.
  • جالب توجه است که این ترکیب شیمیایی در ساخت انواع رزین ها، پلاستیک ساز هم نقش مهمی داشته است.
  • ترکیبات فعال کننده سطحی، سموم دفع کننده آفات در بسته بندی بسیاری از مواد غذایی و تولید کردن انواع اسباب بازی ها نیز مورد کاربرد قرار می گیرد.
    درجات مختلف KELA 2, KELA 3, KELA 7, KELA 10, KELA 20

نکات ایمنی الکل اتوکسیله مول 10

لازم است این ماده را در جای خشک و سر پوشیده نگهداری کنید و از هرگونه گرما و مواد احتراق زا دور نگهداری دارید. توجه فرمایید که در زمانیکه این ماده به مدت طولانی در دمای 80 درجه سانتیگراد و  در حضور هوا قرار گیرد به صورت آهسته رنگش زیاد می‌گردد همچنین توجه کنید که زمان حفظ و نگهداری  این صابون از زمان تولید 24 ماه میباشد.

این ماده توانایی آسیب  رساندن به چشم و تحریک پوست به مدت طولانی را دارد. این ترکیب شامل ترکیبات سمی است که بلعیدن آن خطرناک میباشد. ولی هیچ گونه گزارشی از خطرناک بودن استنشاق بخارات ناشی از صابون مول 10  وجود ندارد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسید سیتریک خشک، لورامید

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...