الکل اتوکسیله مول 7

nonylphenol ethoxylate 7

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

لوریل الکل اتوکسیله 7 مول جزسورفکتانت های غیر یونی هستند که از زیاد شدن گاز اتیلن اکساید به الکلهای چرب خطی که 12 تا 14 اتم کربن داشته است به دست می‌آیند. لوریل الکل اتوکسیله با اسامیLAE  و به دنبال آن بر مبنای تعداد گاز اتیلن اکساید اضافه شده نامگذاری می‌گردد.

الکل اتوکسیله مول 7 از اسیدهای چرب هسته خرما یا روغن نارگیل به وسیله ی استریفیکاسیون و  همینطور هیدروژناسیون کاتالیزوری به وجود می آید. جالب توجه است که الکل های چرب مایعات روغنی بوده اند  که به اسم ترکیبات اولئوشیمیایی نامیده میگردد، به این دلیل که از روغن طبیعی و چربی  هایی همچون: انواع روغن های گیاهی و بسیاری از موم ها تولید شده است. الکل چرب نیز از جمله ترکیبات پتروشیمی همراه با پردازش مصنوعی اتیلن به وجود می آید. لوریل میریستیل الکل نشات گرفته از  آفریقای جنوبی میباشد.

جالب است بدانید که محصولات LAE الکل‌های چرب دارای زنجیره طولانی بوده اند، که در کل میتوان  گفت مرطوب کنندگی، پخش کنندگی و امولسیفایری از جمله ویژگی های این ترکیبات شیمیایی این بوده است توجه کنید که LAE2 LAE3 ,LAE5 ,LAE در درجه حرارت اتاق به صورت مایعاتی ویسکوز بوده است و LAE9 یک جامد واکسی شکل سفید رنگ میباشد. لازم به گفتن است که از این ماده در صنعت شوینده و صنایع آرایشی-بهداشتی به عنوان یک ماده خام پایه برای تولید کردن انواع شامپوها و پاک کننده‌های دست استفاده میشود.

ویژگی الکل اتوکسیله مول 7

ویژگی های الکل اتوکسیله مول 7 شامل موارد زیر بوده است:

  • شکل ظاهری  این ترکیب به صورت یک مایع که حدودا دارای تا مول 7 مایع داشته است و در مول های بالاتر به شکل جامد میباشد.
  • این ماده شیمیایی به صورت کلی دارای خلوص 68 – 78٪ (الکل C12) / 20 – 30٪ (الکل C14) می باشد
  • این دمای جوش این ترکیب شیمیایی 255 – 290 درجه ی سانتی گراد بوده است.
  • لازم به گفتن است که نقطه انجماد این ماده 19 درجه ی سانتی گراد ( توجه فرمایید دمای نگهداری این ترکیب مهم میباشد و  به دلیل حالت مایع آن، در زمستان احتمال دارد دچار یخ زدگی بشود. بنابراین باید به دمای  نگهداری این ترکیب توجه ی ویژه ای گردد )

کاربرد الکل اتوکسیله مول 7

این ماده و الکل اتوکسیله مول 6 در نساجی به نام یک پاک کننده اولیه پشم،روان کننده،خشک کننده قابل استفاده بوده است.

در صنعت کاغذ به عنوان فعال مرطوبه کننده و همچنین جاذبیه مورد استفاده وسیعی قرار میگیرد.

همچنین میتوان گفت در صنعت کشاورزی و رنگ به دلیل خاصیت امولسیفایر و عامل مرطوب کننده قوی و همینطور در صنعت چرم سازی به عنوان چربی زدا و در دباغی چرم کاربرد بسیاری داشته است.

این ترکیب شیمیایی یک تنظیم کننده pH و محصولات تصفیه آب، محصولات متنوع پوشش دهنده، محصولات تصفیه کننده سطح فلز، ترکیبات شیمیایی آزمایشگاهی، پلیمرها و محصولات شستشو و تمیز کننده فعلیت داشته است.

 این ماده باید با احتیاط بسیاری مصرف بشود. در صورت بلعیدن مضر بوده است و همچنین برای آبزیان نیز خطرناک میباشد. در هنگام بلعیده شدن حتما فرد قربانی را وادار به استفراغ کنید. استنشاق آن مشکلی به وجود نمی آورد ولی در صورتی که بخارات حاصل از این ماده را استنشاق کرده و احساس ناراحتی کردید فورا به هوای تازه بروید. همچنین احتمال دارد در اثر تماس با چشم یا پوست باعث تحریک بشود. در این شرایط لازم است، چشم یا پوست خود را حداقل 15 دقیقه با آب بشویید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسانس، تگزاپون، سیلیکون  امولشن 
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید
برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه
09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

لوریل الکل اتوکسیله

لوریل الکل اتوکسیله یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد برای صنعت تولید مواد شوینده است. البته این مواد شیمیایی کاربردهای بسیار زیادی دارند و‌ در دسته‌بندی سولفاکت‌های غیر یونی قرار می‌گیرند. این ماده شیمیایی از ترکیب اکسید اتیلن و الکل چرب با اتم‌های کربن آلکیل به تولید می‌رسند. در ساختار این مواد ۱۲ تا ۱۴ اتم وجود دارد. 

حال این مواد شیمیایی در ساختار انواع صابون و شامپوها دیده می‌شوند. یک الکل شیمیایی با زنجیر مستقیم در ساختار آنها وجود دارد که باعث خاصیت مرطوب کنندگی این ماده شده است. از طرفی قدرت پراکنندگی و آمولسیون کنندگی لوریل الکل اتوکسیله بسیار زیاد می‌باشد. قابلیت حلالیت بسیار بالایی به ویژه در برابر آب و حتی مواد روغنی دارند. تحمل یون کلسیم در آنها بسیار زیاد است و زیست تخریب پذیر هستند. ویژگی آبدوست و چربی دوست بودن این مواد شیمیایی باعث شده تا در ساختار مواد شوینده بتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند.

البته این ماده در گریدهای مختلفی به تولید می‌رسد و شما برای هر نوع کاربردی باید گرید مناسب آن را انتخاب کنید. تاثیرات منفی روی پوست ندارند و البته در مواد شوینده باعث مرطوب کنندگی پوست و نرم شدن آن خواهند شد. یک ماده غیر سمی و بی‌اثر هستند اما نقطه اشتعال بسیار بالایی دارند. در دسته‌بندی مواد غیر خورنده قرار می‌گیرند و هیچ تاثیر منفی نیز روی حیوانات آبزی نخواهند داشت. به طور کلی لوریل الکل اتوکسیلی دوستدار محیط زیست است. 

حال این مواد در صورت استفاده سریعاً به دی اکسید کربن و آب تجزیه خواهند شد. پس این تجزیه سریع نشان از این دارد که هیچ آلودگی به وجود نمی‌آورد. اهمیت مواد شیمیایی نظیر لوریل الکل اتوکسیله را کاربرد آن در صنایع مختلف تعیین می‌کند. سطح کاربرد این ماده شیمیایی به حدی زیاد است که روز به روز سطح خرید آن را در بازار افزایش می‌دهد.

فتی الکل 7 مول اتوکسیله

فتی الکل 7 مول اتوکسیله جزو مواد شیمیایی با سطح فروش و البته کاربرد بسیار زیاد است. این ماده شیمیایی معمولاً به شکل ظاهری مایع به تولید می‌رسد. حال این مواد بیشترین کاربرد را در صنعت تولید مواد شوینده مایع و جامد خواهند داشت. به طور کلی این سورفکتانت‌های غیر عالی قدرت فعال کننده سطح فعال دارند.

 در واقع این مواد شیمیایی در ازای یون محلول آبی شارژ مثبت خواهند داشت. قدرت انحلال بالای این مواد در چربی و آب از ویژگی‌های منحصر به فرد آنها شناخته می‌شود. بد نیست بدانید که امروزه در تولید پاک کننده‌های صنعتی از فتی الکل 7 مول اتوکسیله استفاده می‌کنند. حتی برای تولید انواع اسپری کننده ضدعفونی کننده، فلزکاری، تثبیت کننده، صنعت تولید کاغذ دیواری، حفاری، پردازش، نساجی، چسب، صنعت پلاستیک، صنعت آرایشی، دارویی و روغن‌های معطر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ماده شیمیایی را از اسیدهای چرب موجود در هسته خرما یا حتی روغن نارگیل تولید می‌کنند. در واقع توسط استریفیکاسیون یا هیدروژناسیون کاتالیزوری چنین ترکیبات شیمیایی حاصل می‌شود. این مواد شیمیایی زنجیره‌های طولانی دارند که باعث می‌شود خاصیت پخش کنندگی و مرطوب کنندگی آنها بسیار زیاد باشد. حال ویژگی آمولسیفایری این مواد باعث شده تا بتوان از آنها در بسیاری از صنایع به ویژه صنعت تولید مواد شوینده استفاده کرد.

 اگر این مواد را در دمای اتاق قرار دهید به حالت مایع ویسکوز هستند و در صورت جامد نیز رنگ آنها سفید رنگ می‌باشند. یک ماده خام و ماده اولیه پایه برای تولید شامپو خواهد بود. چنین موادی با درصد خلوص ۶۸ استفاده قرار می‌گیرند. تحت تاثیر دمای ۲۵۵ تا ۲۹۰ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید. حال در دمای ۱۹ درجه سانتیگراد نیز این ماده به انجماد می‌رسد. به عنوان تنظیم کننده ph نیز در بسیاری از صنایع می‌توان از آن استفاده کرد.

الکل چرب

الکل چرب را می‌توان به عنوان یک ماده اولیه با وزن مولکولی بالا برشمرد. این مواد به عنوان مواد پایه تولیدی بسیاری است محصولات شناخته می‌شوند. ساختار الکل‌های چرب زنجیره‌های بدون شاخه جانبی می‌باشد. معمولاً این مواد در ساختار خود ۶ تا ۲۵ کربن دارند. البته الکل‌های چرب خود دارای انواع مختلفی هستند که مهمترین آنها لوریل الکل میریستیل الکل و اولئیل الکل است. حال این مواد دارای ظاهری مایع هستند و معمولاً روغنی شکل می‌باشند. 

چنانچه الکل چرب را به صورت خالص تهیه کنید بی‌رنگ است. اما ناخالصی موجود در آن باعث تغییر رنگ ماده و تقریباً زرد رنگ شدن آن خواهد شد. از الکل‌های چرب در صنایع مختلف غذایی، پزشکی، داروسازی، آرایشی و بهداشتی، چرمسازی و حتی صنعت تولید پاک کننده و سوخت می‌توان استفاده کرد. حال در ساختار خود ترکیب‌هایی دارند که آبگریز و آبدوست است.

در واقع این مواد باعث کاهش کشش سطحی در مرز مشترک روغن آب یا هوا خواهند شد. این مواد را حتی می‌توان از چربی و روغن طبیعی به دست آورد. معمولاً الکل چرب از چربی روغن نارگیل، روغن پالم، روغن کلزا، روغن کرچک و حتی چربی نهنگ به تولید می‌رسد. برای تولید انواع شامپو و دیگر شوینده‌های مرطوب این مواد کاربرد دارد. 

حتی برای روغن، روان کننده، مواد دارویی و برخی از افزودنی‌های مواد غذایی به منظور افزایش طعم مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای خرید الکل چرب شما می‌توانید با کارشناسان واحد فروش مجموعه اسپیناس شیمی تماس بگیرید. تمامی انواع مواد پایه شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف را می‌توانید همین حالا از این مجموعه معتبر تهیه کنید. دسترسی به محصولات این مجموعه کار بسیار راحتی است. چه بسا اینکه برای خرید الکل‌های چرب دست واسطه‌ها را نیز کوتاه می‌کنید.

الکل حلال چربی

الکل حلال چربی شامل الکل‌های چربی است که امروزه در صنایع بسیار زیادی کاربرد دارد. این مواد با زنجیره‌های طولانی وزن مولکولی بسیار زیادی نیز دارند. به شکل مایع روغنی و بدون رنگ به تولید رسیده‌اند. حال همین الکل‌ها دارای ساختارهای متفاوتی هستند که در برخی سیر شده و در برخی نیز شاخه‌دار می‌باشند. از دیرباز تا به امروز الکل حلال چربی کاربرد بسیار زیادی داشته است. چه بسا اینکه این مواد قدرت انحلال بسیار بالایی در آب دارند.

‌ این ترکیب‌ها با زنجیر کربنی بلند بیشترین کاربرد را به عنوان سوخت و پاک کننده‌های شیمیایی خواهند داشت. معمولاً چنین موادی از آبکافت، تری گلیسیرید، چربی و روغن طبیعی به تولید می‌رسند. قبل از خرید الکل حلال چربی در رابطه با مشخصات فیزیکی و شیمیایی آنها اطلاعات کافی به دست بیاورید. به عنوان مثال، در ساختار این مواد تا ۲۵ کربن می‌تواند حضور داشته باشد.

این الکل‌های حلال چربی خود انواع مختلفی هستند که از نظر اقتصادی می‌توانید بهترین آنها را انتخاب کنید. این مایع‌های روغنی شکل در صورتی که ناخالص باشند به رنگ زرد هستند. معمولاً به شکل مایع به تولید می‌رسند اما در حالت جامد مومی شکل خواهند بود. این مواد در حوزه‌های بسیار مختلفی به ویژه بهداشت اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که در ساختار مواد شیمیایی نقش مهمی ایفا می‌کند. این الکل‌های چرب معمولاً با هیدروکسیل واکنش‌های بسیار زیادی به وجود می‌آورند. حال در این واکنش‌ها نیز کربوکسیلیک، اسید آمین و حتی اتر به تولید می‌رسد. 

اگر در شرایط معمولی قرار بگیرند مقاومت بالایی در برابر اکسایش از خود نشان می‌دهند. حال این مواد در برابر اکسید کننده‌های قوی به راحتی با اکسیژن هوا ترکیب خواهند شد. تحت تاثیر ترکیب این مواد به اکسیژن هوا مواد دیگری نظیر کربوکسیلیک اسید و حتی آلدهید به تولید می‌رسد.

لوریل الکل خام

لوریل الکل خام یک ماده شیمیایی بسیار مطرح و پرکاربرد به شکل جامد بی‌رنگ است. این ماده در دمای ۲۴ درجه سانتیگراد ذوب می‌شود اما در دمای ۲۵۹ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید. فشار بخار این ماده یک دهم میلیمتر جیوه است، حال در صورتی که دانسیته بخار آن ۷.۸ گرم می‌باشد. این مواد دارای ۱.۴۲ ضریب شکست هستند. اگر در دمای ۱۱۰ درجه سانتیگراد قرار بگیرد قابل اشتعال خواهد بود. 

لوریل الکل خام در آب حل نمی‌شود و در دسته‌بندی مواد نامحلول در آب قرار دارد. این ماده فاقد مزه است؛ اما بویی مشابه بوی گل دارد. لوریل الکل خام را با ترکیب روغن هسته نخل، روغن نارگیل، هیدروژناسیون متیل آستر و غیره تولید می‌کنند. حال این مواد در تولید شوینده‌هایی نظیر شامپو بیشترین کاربرد را خواهند داشت. البته در روغن‌های روان کننده و مواد دارویی نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.

امروزه گرید خوراکی این مواد در صنعت مواد غذایی برای افزایش طعم مواد نیز کاربرد دارد.  لوریل الکل خام دسته خاص خاصی از سورفکتانت‌های غیر یونی به شمار می‌رود. این مواد متشکل از اتم‌های کربن آلکیل می‌باشند و نام تجاری این ماده شیمیایی LAE است. این مواد جزو الکل‌های چرب هستند و منبع گیاهی حیوانی و برخی مواد یا روغن‌های شیمیایی دارند. به شکل یک مایع غلیظ روغنی بدون رنگ با عطر ملایم هستند‌ و چنانچه در دمای بالا قرار بگیرند به راحتی تجزیه می‌شوند.

 لوریل الکل خام بییش را از یک سال نمی‌توان نگهداری کرد و تاریخ انقضای آنها یک سال پس از تولید می‌باشد. به دنبال خرید الکل‌های چرب با کیفیت یا لوریل الکل خام همین حالا از اسپیناس شیمی می‌توانید خرید مقرون به صرفه‌ای تجربه کنید. چه بسا اینکه لوریل الکیل خام خود شامل انواع مختلفی است که در این مجموعه با قیمت کاملاً اقتصادی به فروش می‌رسد.

خرید الکل چرب

الکل‌های چرب به عنوان پرکاربردترین موادی هستند که امروزه در صنایع مختلف شاهد ایفای نقش آنها هستیم. شما کاربران عزیزی که قصد خرید الکل چرب دارید، بد نیست با ویژگی‌های منحصر به فرد این مواد نیز آشنا شوید. این ترکیبات شیمیایی هرگز به خودی خود با آب مخلوط نخواهند شد و معمولاً به دلیل چرب بودن این انحلال وجود ندارد. نرم کننده پوست و مو هستند و به همین سبب در محصولات شوینده‌ای چون صابون و شامپو از آنها استفاده می‌شود. 

قابلیت آمولیسیون دارند و باعث یکنواختی مواد روغنی و آبی در تمامی فرمولسیون‌های تولید کرم و لوسیون‌ها خواهند شد. در صنعت غذایی برای تولید برخی از مواد غذایی به عنوان یک ماده حفاظتی و نگهدارنده کاربرد دارد. حال این مواد در صنعت دارویی برای تولید محصولات مراقبت پوستی و داروهای موضعی استفاده می‌شود. شما کاربران عزیز باید برای تاثیرگذاری این ماده به کیفیت اصل و خالص آن دسترسی پیدا کنید.

از این رو توصیه می‌شود از مجموعه اسپیناس شیمی همین حالا این ماده را با مقرون به صرفه‌ترین  قیمت بخرید. اسپیناس شیمی در تلاش است تا شما عزیزان به محصولات با کیفیت شیمیایی دسترسی داشته باشید. چه بسا اینکه سطح کیفیت و خالص بودن این مواد روی کیفیت تولید محصولات شرکت‌های مختلف تاثیر دارد.

 این مجموعه نه تنها محصولات خود بلکه شرکت‌های معتبر را نیز به صورت مستقیم به دست شما عزیزان می‌رساند. اگر به دنبال یک فرصت ویژه و یک مجموعه معتبر برای خرید محصولات درجه یک هستید، همین حالا از این فرصت ناب برای خرید الکل چرب با کیفیت و مقرون به صرفه استفاده کنید.

قیمت لوریل الکل اتوکسیله

بررسی قیمت لوریل الکل اتوکسیله یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که مشتریان هنگام خرید باید نسبت به آن توجه داشته باشند. قطعاً که قیمت تحت تاثیر پارامترهای بسیار مهمی تعیین می‌شود. حال چه بسا اینکه برخی از فاکتورها مستقیماً روی قیمت لوریل الکل اتوکسیله تاثیر می‌گذارند. اگر شما به یک شرکت فروش معتبر نظیر اسپیناس شیمی مستقیماً مراجعه داشته باشید، قطعاً از درب شرکت با قیمت تولیدی این محصول را تهیه می‌کنید. 

با حذف واسطه‌ها و دسترسی به خرید کارخانه بدون شک مشتری ترغیب به خرید چنین محصولاتی به صورت مستقیم می‌شود. حال بهتر است برای اطمینان بیشتر از ارزش و قیمت واقعی لوریل الکل اتوکسیله به چند پارامتر مهم تاثیرگذار روی قیمت این محصول بپردازید.

لوریل الکل اتوکسیله در گرید‌های مختلف صنعتی، دارویی، غذایی و غیره به تولید می‌رسد. هر گرید از این ماده شیمیایی را با مشخصات متفاوتی برای هر نوع کاربردی باید استفاده کرد. حال هر یک از گریدهای مختلف این مواد دارای قیمت متفاوتی نیز هستند.

درصد خلوص لوریل الکل اتوکسیله را نیز مورد بررسی قرار دهید. برخی از مواد برای صنایع مختلف با درصد خلوص و حتی ویسکوزیته متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو هنگام خرید شما موظف هستید تا به تناسب نوع کاربرد مشخصات محصول را بررسی کنید. حال این درصد خلوص و حتی ویسکوزیته مواد شیمیایی روی قیمت آن تاثیر دارد.

شما کاربران عزیز چه برندی از مواد شیمیایی را تهیه می‌کنید؟ این روزها با توجه به اینترنتی بودن خرید و فروش‌ها و دسترسی مستقیم از طریق سایت‌های فروشگاهی معمولاً از درب شرکت تولید کننده خرید انجام می‌شود. حال با دسترسی به شرکت‌های تولید کننده خرید اقتصادی خواهید داشت. چه بسا اینکه قیمت محصول شرکت‌های تولید کننده معتبر بیشتر خواهد بود.

فتی الکل چیست

اگر به دنبال پرکاربردترین ماده شیمیایی در صنعت تولید مواد شوینده هستید، می‌توان فتی الکل را نام برد. اما فنی الکل چیست و چه کاربردی دارد؟ فتی الکل یک ترکیب شیمیایی است که بیشتر برای صنعت تولید مواد شوینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مواد در حالت خالص به صورت مایع بدون رنگ هستند. چنانچه در دمای بالا قرار بگیرند قابل اشتعال خواهند بود. یک ماده فعال است که از الکل و اتیلن گلیکول به تولید می‌رسد. نقش محلول دهنده و یک ماده شستشوی صنعتی دارد. 

قابلیت اشتعال بالای این ماده باعث شده که در شرایط حساس با رعایت ایمنی از آن استفاده کرد. این مایع با درصد غلظت بالا معمولاً به شکل روغنی خواهد بود. نقطه ابری شدن فتی الکل ۵۱.۵ می‌باشد و با چگالی ۰.۸۸۳ هستند. برای تولید انواع چسب، انواع رنگ، مواد شوینده، فرارها و رزین‌ها بیشترین کاربرد را دارند.

امروزه در ساختار و فرمولاسیون مواد آرایشی و حتی دارویی بسیار زیادی نیز از آن استفاده می‌کنند. درصد اسیدی این مواد یک دهم درصد است و حداکثر یک دهم درصد نیز رطوبت دارند. حال عدد صابونی آنها حداکثر ۵ و عدد یدی آنها حداکثر یک دهم درصد می‌باشد. این مواد شیمیایی در دسته‌بندی سورفکتانت‌های غیر عالی فعال کننده سطح فعال قرار گرفته‌اند. این مواد بیشتر در پاک کننده‌های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پایداری شیمیایی این مواد تحت شرایط اسیدی ناپایدار می‌باشد و سازگاری آن‌ها با یون‌های اسیدی پایداری دارد.

 خاصیت کف کنندگی بسیار بالایی داشته و درصد کف کنندگی آنها در آب‌های سخت معمولاً بیشتر است. حتی خاصیت مرطوب کنندگی عالی دارند و طول زنجیری آبگریز را کاهش و به همین سبب قدرت مرطوب کنندگی آنها افزایش می‌یابد. برای خرید فتی الکل درجه یک و خالص می‌توانید از اسپیناس شیمی خرید مقرون به صرفه‌ای تجربه کنید.

الکل چرب چیست

الکل چرب همان الکل‌هایی هستند که دارای وزن مولکولی بالایی می‌باشند. این الکل‌های اولیه معمولاً از چندین کربن تشکیل می‌شوند که آنها را از چربی و روغن‌های طبیعی می‌توان به دست آورد. این مواد با زنجیره‌های طویل دارای وزن مولکولی زیادی هستند. اگر قصد خرید الکل چرب دارید، هنگام خرید به شکل ظاهری آن توجه داشته باشید.

 این مواد از نظر ظاهری به صورت مایع روغنی شکل و بدون رنگ هستند. قطعاً غلظت این مواد روغنی و رنگ آنها برای دسترسی به درصد خالص بالای آنها اهمیت دارد. چنانچه به حالت روغنی نبودند و رنگ آنها به صورت زرد یا تیره بود، قطعاً ناخالصی در داخل آنها اضافه کرده‌اند. الکل‌های چرب به عنوان ماده اولیه و پایه محصولات مختلف پاک کننده‌ها، مواد آرایشی و بهداشتی، چرم، نساجی و غیره هستند.

این مواد از روغن‌های طبیعی مختلفی به تولید می‌رسند. الکل‌های چرب دارای انواع مختلفی هستند که از نظر مشخصات کمی با یکدیگر تفاوت دارند.

لوریل الکل یا دودسیل الکل به عنوان یکی از مطرح‌ترین انواع الکل‌های چرب به شمار می‌رود. این الکل‌ها جامدی بی‌رنگ هستند که قطعا بوی آنها مشابه گل می‌باشد. لوریل الکل‌ها را در دسته‌بندی اسیدهای چرب می‌توان قرار داد که کاربرد آنها در صنعت تولید مواد شوینده بسیار زیاد است.

سنتزلوریل الکل جزو دیگر الکل‌های چرب به شمار می‌رود که آن را تحت تاثیر فرآیند هیدروژناسیون متیل استر و همچنین اسید چرب، روغن نارگیل وروغن نخل به تولید می‌رسانند. حال این نوع الکل چرب بیشتر برای تولید روان کننده‌ها، شامپو، مواد دارویی و در صنعت غذایی گرید غذایی آن برای افزایش طعم مواد غذایی استفاده می‌شود.

میریستیل الکل یک الکل چرب دیگری است که از توکسیلاسیون لوریل میریستیل به تولید می‌رسند. حال در ساختار این نوع الکل‌های چرب تعداد گروه اتیلن اکساید متصل به زنجیره کربنی بسیار متفاوت خواهد بود.

اتوکسیله چیست

اتوکسیله شامل مواد شیمیایی خاصی است که امروزه در ساختار بسیاری از مواد شوینده و حتی کرم‌ها و عطرها از آن استفاده می‌شود. این ماده شیمیایی به عنوان یک عامل کف کننده در محصولات آرایشی و بهداشتی، انواع ژل‌های دوش و غیره نیز کاربرد دارد. چرا که این مواد برای کاهش کشش سطحی در مایعات نقش مهمی ایفا می‌کند. قبل از خرید اتوکسیل بد نیست بدانید اتوکسیله چیست و چه نقشی دارد؟ در دنیای پیشرفته امروز در داخل شوینده‌ها سرفکتانت‌هایی استفاده می‌شود که عوامل فعال پاک کننده لکه و کثیفی می‌باشند.

 این مواد برای مرطوب کردن منسوجات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع خاصیت مرطوب کنندگی عالی روی تمامی انواع پارچه‌ها به ویژه پارچه‌های ابریشمی و پشمی دارند. بد نیست بدانید که خاصیت مرطوب کنندگی این ماده حتی روی سطوح مختلف پلاستیک، استیل و شیشه نیز به وضوح قابل مشاهده است.

خاصیت کف کنندگی بالای این مواد باعث شده تا یک گزینه عالی برای پاک کننده‌های پارچه و سطوح مختلف باشد. در واقع تمامی کثیفی‌های روی الیاف طبیعی و مصنوعی را به راحتی پاک می‌کنند. از نظر خواص مزایای این ماده شیمیایی بسیار گسترده‌تر از آن است که بخواهیم در چند سطر درباره آن توضیحاتی ارائه دهیم. دوستدار محیط زیست است و برای پوست و مو نیز هیچ تاثیرات منفی به همراه ندارد. 

قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد و می‌توان آن را در گریدهای مختلف به تناسب نوع کاربرد تهیه کرد. امروزه در فرمولاسیون محصولات مراقبت از پارچه، تمیز کننده‌های صنعتی و خانگی، محصولات بهداشتی و آرایشی، کاربردهای شیمیایی صنعتی و غیره شاهد استفاده اتوکسیله هستیم.  البته اتوکسیله به صورت متفاوتی در ساختار تمامی مواد و محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع دوز مصرفی این ماده شیمیایی در فرمولاسیون مواد مختلف نیز متفاوت خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...