این ماده شیمیایی به دلیل وجود و اهمیت زیاد در بدن انسان و همچنین کاربردهای فراوانی که در صنایع و مشاغل مختلف خصوصاً کشاورزی دارد، از جمله مواد شیمیایی بسیار محبوب می باشد.

این ماده که نام دیگر آن کاربامید هم بوده است، دی آمید اسید کربنیک میباشد. فرمول شیمیایی آن CH4N2O بوده است. در حال حاضر اوره دارای اهمیت بسیاری بوده و به عنوان یک کود و مکمل خوراک و همچنین ماده اولیه تولید کننده پلاستیک و دارو استفاده بسیاری میشود. از ویژگی های این ماده میتوان به بی رنگ بودن و دارای ظاهری کریستالی اشاره کرد.

امروزه اوره هم به صورت طبیعی و هم به شکل مصنوعی تشکیل شده است، امروزه نقش بسیار مهمی در متابولیسم این ماده به وسیله ی حیوانات دارای نیتروژن وجود دارد و میتوان گفت یکی از اصلی ترین ماده شیمیایی دارای نیتروژن در ادرار پستانداران میباشد. این ماده جامد بسیار  محلول در آب بوده است و تقریباً سمی نمی باشد.

خرید اوره

برای خرید اوره ابتدا بایستی در رابطه با این ترکیب عالی اطلاعاتی به دست بیاورید. سمیت این ماده بسیار زیاد است به همین دلیل برای بدن خطرآفرین خواهد بود. در واقع اوره در کبد با کربن دی اکسید واکنش ایجاد می‌کند. این ماده در زمان تجزیه پروتئین آمونیاک یا حتی اسیدهای آمینه به تولید می‌رسد. در متابولیسم ترکیبات نیتروژن دار نقش مهمی به عهده دارد. اوره یک نوع ماده جامدی است که در آب قدرت انحلال آن زیاد می‌باشد. 

از نظر ph این ماده اسیدی و قلیایی نبودن و می‌توان گفت از این رو حائز اهمیت است. این ترکیب نیتروژن‌دار از یک گروه کربونیل متصل به دو گروه آمین تشکیل می‌شود. نوع مصنوعی این ماده از آمونیاک مصنوعی و دی اکسید کربن به تولید می‌رسد. اوره را با نام کاربامید نیز می‌شناسند که عمده کاربرد آن در انواع کود به عنوان یک ماده اولیه مهم است.

از نکات مهم خرید توجه به مشخصات ظاهری و همچنین فیزیکی یا حتی شیمیایی این محصولات می‌باشد. این ماده به صورت بلور و حتی گلوله‌های جامد است. اوره فاقد رنگ بوده و یک ماده بی‌رنگ و بدون بو می‌باشد. چگالی اوره یک. غیر قابل اشتعال بودن به عنوان مهم‌ترین ویژگی آن شناخته می‌شود. این ماده در دمای ۱۳۲.۷ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید اما قبل از جوش آمدن تجزیه خواهد شد. 

شما کاربرانی که تصمیم به خرید اوره دارید بایستی در رابطه با قیمت اوره نیز اطلاعاتی کسب کنید. البته که این قیمت به نکات زیادی بستگی دارد. اکنون در مجموعه اسپیناس شیمی این شرکت معتبر می‌توانید سفارش خرید اوره خود را به ثبت برسانید.

قیمت اوره

اکنون که تصمیم به خرید اوره دارید، با صفر تا صد پارامترهای خرید آشنا شوید. بررسی قیمت اوره مهم‌ترین نکته‌ای است که باید در رابطه با آن اطلاعات مفیدی به دست بیاورید. این قیمت اگرچه در مجموعه اسپیناس شیمی به زیر قیمت بازار و دیگر مراکز فروش است، اما شما کاربران عزیز بایستی با عوامل تاثیرگذار روی قیمت اوره آشنا شوید. بد نیست بدانید اوره در انواع آزمایشگاهی و صنعتی تولید شده است. ابتدا شما باید بدانید چه نوع اوره‌ای را نیاز دارید. 

قیمت اوره آزمایشگاهی بالاتر از اوره صنعتی است. هر یک از این اوره‌ها نیز تحت تاثیر مشخصات و سطح کیفیت قیمت گذاری می‌شوند. درصد خلوص اوره صنعتی در مقایسه با اوره آزمایشگاهی پایین‌تر است؛ قطعاً این مشخصات روی قیمت تاثیر می‌گذارد. هر یک از این اوره‌ها نیز به روش‌های مختلفی و طی واکنش‌های متنوع تولید می‌شوند. بدون شک این پارامتر نیز قیمت اوره را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به کاربرد اوره دقت داشته باشید، چرا که کاربرد این ماده در صنایع بسیار زیاد باعث اهمیت بالای آن شده است. به ویژه به کارگیری اوره در انواع کودهای کشاورزی اهمیت آن را دوچندان می‌کند. 

این اهمیت کاربرد اوره روی قیمت آن تاثیر بسیار فراوانی دارد. اوره برای کشاورزی، پتروشیمی و دیگر صنایع در گردهای مختلفی عرضه می‌شود. سطح کیفیت، حجم خرید و حتی بسته‌بندی اوره را نیز باید در نظر قرار داد. برای بسته‌بندی‌های با کیفیت‌تر قطعاً هزینه‌های بیشتری صرف می‌شود. پس بدون شک این هزینه‌های بسته‌بندی نیز روی قیمت نهایی محصول تاثیر می‌گذارد.

 شما کاربران گرامی جهت دسترسی به مقرون به صرفه‌ترین قیمت این ماده در بازار هیچ نگرانی نداشته باشید. همین حالا در مجموعه اسپیناس شیمی با کیفیت‌ترین محصولات را به قیمت زیر بازار در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه کنید. همین روش خرید آنلاین خود مهمترین پارامتر تاثیرگذار بر روی قیمت این مواد است.

ویژگی اوره

 • جرم مولی ان ماده 06/60 گرم بر مول است.
 • این ماده بسیار مهم درای دمای ذوب، ۱۳۳ تا ۱۳۵ درجه سانتیگراد میباشد.
 • چگالی این ترکیب 13/2 گرم بر سانتی متر مکعب است.
 • اوره در حلال هایی همچون، آب، گلیسیرول، اتانول و استونیتریل قابلیت حل شدن دارد.
 • فرمول شیمیایی اوره CO(NH2)2 میاشد.

کاربرد اوره

 • این ماده به عنوان یک تثبیت کننده در اکثر مواد منفجره نیتروسلولوز استفاده میشود.
 • اوره باعث فراهم آوردن یک منبع به نسبت ارزان ازت به جهت تقویت رشد یک جزء از خوراک دام به کار میرود.
 • به عنوان یک جایگزین غیر خورنده برای سنگ نمک بوده و برای یخ زدایی در جاده ها و احیا کردن آسفالت استفاده بسیای میشود.
 • این ترکیب شیمیایی یک افزودنی تقویت کننده طعم برای سیگار میباشد.
 • امروزه به عنوان یک ماده اصلی برای از بین بردن موهای زائد همچون نایر یا ویت کاربرد گسترده ای دارد.
 • در اغلب نرم کننده های مو، بسیاری از پاک کننده های صورت، اغلب روغن های حمام ، نرم کننده های پوست و انواع لوسیون ها اوره نفش مهمی داشته است.
 • جالب توجه است که این ماده یک واکنش دهنده در بعضی از کمپرس های سرد آماده به کار برای مصارف اولیه، به دلیل واکنش اندوترمیکی که در زمان مخلوط شدن با آب به وجود می آیند.
 • از مخلوط شدن بی کربنات اوره و پتاسیم یک ماده ضد شعله که اغلب اوقات در اقدامات آتش نشانی شیمیایی خشک استفاده می شود.
 • این ترکیب کاربردی در بسیاری از محصولات سفید کننده دندان به کار میرود.
 • همچنین یک ماده ای بوده که در صابون رختشویی و پودر لباسشویی استفاده میشود.
 • اوره همراه با آمونیوم فسفات، به عنوان یک ماده مغذی مخمر، برای تخمیر کردن قندها به اتانول به کار میروند.
 • در آزمایشگاه ها از این ماده مغذی برای استفاده پلانکتون در آزمایش های تغذیه اقیانوس برای اهداف ژئواژینرینگ استفاده میشود.
 • امروزه این ترکیب به عنوان یک ماده افزودنی تقویت کننده و مرطوب کننده در حمام های رنگ برای رنگ آمیزی یا چاپ نساجی کاربرد ویژه دارد.

نکات ایمنی اوره

لازم به توجه است که اوره منجر به سوزش پوست و چشم و همچنین عوارض تنفسی شده لذا از قرار گرفتن همیشگی پوست در  معرض این ماده جلوگیری نمایید. 

قابل توجه است در صورتیکه این ماده را اگر آن را بالاتر از نقطه ذوب گرم کنید باعث میشود که تجزیه شود و بخارات سمی تولید می شود. در حالت نرمال اوره قابل اشتعال نبوده ، ولی در هنگامی که مخلوط شدن آن با اکسیدان های قوی همچون نیترید اتفاق افتد، باعث انفجار می شود.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...