اوژنول Eugenol با فرمول شیمیایی C10H12O2 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 3314 است.که جرم مولی آن 164.20 g/mol می‌باشد.یک ماده سازنده فنلی فرار از اسانس گل میخک است.که از جوانه‌ها و برگ‌های گیاه اووژنیا به دست می‌آید.

اوژنول یک ماده ضد عفونی کننده موضعی بسیار عالی بوده است و همچنین برای ضد عفونی کردن و آماده  سازی دندان ها با اکسید روی و برای کنترل کردن انواع درد و ریشه زایی استفاده میشود‌. این ترکیب شیمیایی برای اولین در سال 1890 توسط یک دندانپزشک استفاده شد.

در بیشتر اوقات این ماده تشکیل شده از یک ترکیب سازنده فنلی فرار از اسانس گل میخک میباشد که از جوانه‌ها و برگ‌های گیاه اووژنیا ایجاد شده است و دارای خاصیت های درمانی بسیار زیادی برخوردار میباشد. این ماده بیشتر در صنایع دارویی استفاده می شود. جالب توجه است که، زمانیکه ترکیب اوژنول با اکسید روی مخلوط بشود، یک اوژنول اکسید روی تشکیل میشود. و کاربرد بسیاری در دندانپزشکی برای ترمیم کردن و پروتوز داشته است.

ویژگی های اوژنول

 • این ترکیب دارای جرم مولکولی 20/164 گرم بر ول بوده است.
 • این ماده دارای خلوص ۹۹٫۹% بوده است.
 • این ترکیب محصول کشور هند میباشد.
 • همچنین در بسته بندی های 25 کیلوگرمی به فروش میرسد.

از جمله دیگر ویژگی‌های اوژنول

 • به عنوان یک محلول ضدعفونی کننده، ضد درد و التیام بخش
 • قابلیت به کار بردن در درمان‌های اورژانس اندو(خاصیت ضد درد)
 • قابلیت به کار بردن برای پانسمان موقت به همراه زینک اکساید 
 • قابلیت به کار بردن در درمان کردن حفره خشک(Dry Socket)

کاربرد اوژنول

 • از Eugenol به دلیل داشتن اثرات بسیار قوی و ضد باکتری، موضعی و همچنین خاصیت ضد خوردگی استفاده های گسترده ای را داشته است.
 • از جمله کاربرد های این ترکیب میتوان به مهار هدایت پیامها از گیرنده های حس درد به طور محیطی به عنوان یک بی حس کننده های موضعی اشاره کرد.
 • امروزه از این ماده شیمیایی بیشتر در دندانپزشکی برای عاملی همچون: تسکین کننده درد، ضد عفونی کننده، آرام کننده  کنترل درد استفاده بسیاری میشود، که بیشتر اوقات به وسیله ی تزریق موضعی انجام می گردد.
 • جالب توجه است که، یکی از مصارف بسیار مهم این ماده شیمیایی در طعم دهنده ها،عطر ها و همینطور در روغن های اساسی بوده است. البته لازم بگفتن این نکته میباشد که، میتوان از منابعی  همچون جوز هندی، ریحان و دارچین هم این ماده را دریافت کرد.

نکات ایمنی اوژنول

قابل توجه است که، اوژنول در گیاهانی همچون گل میخک،دارچین و برگهای خلیج وجود داشته است. در حال حاضر اوژنول شامل هیچ یک از محصولات تاییده شده FDA نمیباشد. ولی همانطور که گفته شد این ماده دارای خاصیت های ضد التهابی،عصبی،ضد تب،آنتی اکسیدان،ضدقارچی و ضد درد بسیاری بوده است.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

خواص اوژنول

اوژنول یک ترکیب شیمیایی است که جرم مولی آن ۴.۲۰ گرم بر مول می‌باشد. این ترکیبات شیمیایی را از جوانه و برگ‌های گیاه اووژنیا تولید می‌کنند. این ترکیب یک نوع محلول ضدعفونی کننده و ضد درد است که در صنعت تولید مواد دارویی اهمیت بسیار زیادی دارد. اوژنول به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده درخت میخک به شمار می‌رود. 

خواص اوژنول بسیار زیاد است و به همین سبب کاربرد آن نیز فراوان می‌باشد. این ترکیبات در دمای ۲۰۵ درجه سانتیگراد به نقطه جوش می‌رسند. نقطه ذوب آنها نیز در دمای منفی ۷.۵ درجه سانتیگراد است که در این دما به تدریج ذوب خواهند شد. 

اوژنول دارای ۱۶۴.۲ گرم بر مول جرم مولی می‌باشد؛ اما چگالی آن ۱.۰۶ گرم بر سانتی‌متر مکعب است. همانگونه که تاثیرات دارویی گیاهان دارویی مختلف بر هیچکس پوشیده نیست، می‌توان به خواص ضد قارچی، ضد ویروسی و باکتریایی چنین ترکیباتی نیز اشاره کرد.

این ماده همان ترکیب اصلی روغن میخک می‌باشد و حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد از روغن میخک را اوژنول تشکیل می‌دهد. قدرت انحلال بالایی در آب دارد و حتی گاهی به صورت بی‌رنگ خواهد بود. برای ساخت طعم دهنده‌های غذایی، عطر و حتی روغن‌های ضروری نیز می‌توان از این ترکیبات استفاده کرد. 

در صنعت داروسازی، کشاورزی، آرایشی، غذایی و غیره کاربرد آن به وضوح قابل مشاهده است. اما در صنعت پزشکی به عنوان یک ماده بیهوشی در اتاق عمل نقش بسیار مفید و موثری دارد. این ترکیب شیمیایی دارای خاصیت ضد درد فراوانی است و به همین منظور امروزه برای درد مفاصل و درمان التهاب نیز از آن استفاده می‌شود. 

چنین ترکیباتی بایستی به حد استاندارد مصرف شوند؛ چرا که در غیر این صورت باعث سرگیجه، تهوع، تشنج و ضربان قلب شدید خواهند شد.

فرمالین دندانپزشکی

امروزه در صنعت دندانپزشکی از مواد و محصولات بسیار مختلفی استفاده می‌کنند که تمامی آنها ویژگی‌ها و خواص مختلفی دارند. در حوزه دندانپزشکی بیشتر مواد و داروهایی با خاصیت تسکین درد و بی‌حسی نقش مهمی ایفا می‌کنند. فرمالین دندانپزشکی نمونه‌ای از انواع موادی است که در حوزه دندانپزشکی ایفای نقش دارد.

 چنانچه این ماده را با اکسید روی ترکیب کنید، می‌توانید برای پروتز و ترمیم نیز از آن استفاده نمایید. از طرفی این ترکیب برای آب‌بندی کانال دندان اهمیت بسیار زیادی دارد. فرمالین دندانپزشکی در دندانپزشکی به عنوان یک ضدعفونی کننده و آرام کننده استفاده می‌شود؛ در واقع این ترکیبات برای کاهش درد دندان به کار می‌روند.

 یک نوع بی‌حس کننده موضعی هستند که هدایت پیام‌ها را از گیرنده حس درد به صورت محیطی مهار می‌کنند و در این صورت باعث بی‌حسی خواهند شد. بر مسیر درد تاثیر بسیار فراوانی دارند و در دسته‌بندی فنیل پروپانوئیدی می‌باشد.

یک نوع مایع زرد رنگ است که از روغن آروماتیک استخراج می‌گردد و به همین سبب کمی نیز چرب خواهد بود. جدا از ضدعفونی کنندگی به دلیل بی‌حسی فراوان به عنوان یک ماده بیهوشی نیز می‌توان از آن استفاده نمود. 

کاربردهای ترمیمی بسیار زیادی دارد و حتی می‌توان برای پروتز دندانپزشکی نیز از آن استفاده کرد. برای القای ترمیم پالپ و از طرفی زخم جراحی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. 

خاصیت خوشبو کنندگی این ترکیبات باعث شده تا در مواد ضدعفونی کننده نیز بتوان از آن استفاده کرد. امروزه حجم وسیعی از مسکن‌های دندانپزشکی حاوی فرمولین دندانپزشکی هستند و درد را سریعا تسکین می‌بخشند.

قیمت اوژنول دندانپزشکی

اوژنول دندانپزشکی به عنوان یک تسکین دهنده درد مخصوصی است که در حوزه دندانپزشکی می‌توان به عنوان یک بی‌حسی موضعی از آن استفاده نمود. از نکات مهمی که برای خرید چنین ترکیباتی باید به آن توجه داشت، قیمت است. قیمت اوژنول دندانپزشکی به پارامترهای بسیار زیادی بستگی دارد.

 این نوع بی‌حس کننده و تقریباً یک نوع ماده طبیعی است که از میخک حاصل می‌شود. خاصیت‌های ضد درد، ضد التهاب، ضد سرطان، ضد میکروبی و آنتی اکسیدان بودن آن پارامترهایی هستند که قطعاً روی قیمت اوژنول تاثیر خواهند گذاشت. نوع کاربرد اوژنول و مشخصات یا غلظت آن را نیز در نظر بگیرید. 

معمولاً در صنعت دندانپزشکی برای تولید محصولات مختلف یا بی‌حس کننده‌ها چنین ترکیباتی کاربرد دارند. استحکام بسیار بالای این مواد و اسیدی بودن آنها تا ۷ درصد پارامترهای مهمی است که به هنگام خرید باید به آن توجه کنید.

میزان قدرت تسکین دهندگی اوژنول نیز اهمیت بسیار زیادی دارد که به کیفیت و بیشترین تحریک پذیری این مواد بستگی خواهد داشت. این ترکیبات به صورت خمیری، مایع و پودری قابل استفاده هستند و حتی به منظور پر کردن پوسیدگی نزدیک به عصب نیز می‌توان از آنها استفاده نمود. 

پس حتماً به دلیل بالا بودن هزینه‌های دندانپزشکی شما کاربرانی که قصد تولید محصولات دندانپزشکی دارید، از کیفیت بالای این ترکیبات استفاده کنید. این کیفیت بالا باعث می‌شود تا یک محصول با کیفیتی در صورت ترکیب این مواد حاصل شود و مشتریان نیز رضایت کاملی از آن خواهند داشت. 

هم اکنون اگر به دنبال مقرون به صرفه‌ترین قیمت اوژنول دندانپزشکی هستید، همین حالا با کارشناسان مجموعه اسپیناس شیمی ارتباط برقرار کنید.

خرید اوژنول دندانپزشکی

اوژنول دندانپزشکی خواص درمانی بسیار زیادی دارد. در حوزه دندانپزشکی برای کنترل درد و درمان‌های دندانپزشکی نقش پررنگی خواهد داشت. اکنون که قصد خرید اوژنول دندانپزشکی دارید، پس بهتر است اطلاعات مفیدتری در رابطه به آن کسب کنید. ترکیب این ماده با اکسید روی به عنوان یک آرامبخش برای درمان درد دندان استفاده می‌شود. 

خاصیت ضد باکتریایی دارد و التهاب دندان را به راحتی کاهش می‌دهد. به منظور قالب‌گیری و پر کردن دندان نیز می‌توانید از آن استفاده کنید. اما به نظر شما می‌توان اوژنول را در هر کیفیت یا برندی تهیه کرد؟ دسترسی به کیفیت بالای چنین ترکیباتی اهمیت بسیار زیادی دارد، به خصوص اگر در حوزه دندانپزشکی بخواهید از آنها استفاده کنید.

 اکنون که هدف شما خرید اوژنول دندانپزشکی می‌باشد، بد نیست بدانید کاربرد آن بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که بخواهیم در این مقاله چند سطری درباره آن توضیحاتی ارائه دهیم.

به طور کلی در حوزه دندانپزشکی برای ایمنی بیشتر و نتیجه مطلوب درمان‌های دندانپزشکی به کار می‌رود. کیفیت مطلوب اوژنول باعث می‌شود تا تاثیرگذاری و حتی طول عمر بیشتری داشته باشد. نوع بسته‌بندی آن را در نظر بگیرید و حتی حجم خرید خود را نیز مشخص کنید.

 مجموعه اسپیناس شیمی به عنوان قدرتمندترین شرکت‌های فروشگاهی است که می‌توانید اوژنول دندانپزشکی را از آن تهیه نمایید. این مجموعه برای کسب رضایت شما کاربران عزیز، ارائه محصولاتی با کیفیت و قیمت ارزان را در اولویت اهداف خود قرار می‌دهد.

 قبل از ثبت سفارش نگاهی به صفحه محصولات اسپیناس شیمی بیندازید. پس از بررسی مشخصات و مقایسه قیمت محصول، قطعاً انتخاب مقرون به صرفه‌‌تری انجام می‌دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...