یک ترکیب شیمیایی با فرمول مولکولی C6H12O2 است. این محصول مایعی بی رنگی است که بوی استری و میوه مانندی دارد. این ماده به طور معمول به عنوان حلال در تولید پلیمرها، رزین ها، روغن ها و سلولز استفاده می شود.

ایزوبوتیل استات یک حلال شیمیایی بوده است، که دارای ظاهری شفاف و بی رنگ و همچنین دارای فرمول مولکولی C6H12O2 بوده است. جالب توجه اسامی دیگر این ترکیب: ایزوبوتیل استر، متیل پروپیل استر، اسید استیک میباشد. ایزو بوتیل استات در حال جوش میانگین همراه با یک بوی استر ملایم، میوه ای و نرمال میباشد. بیشتر اوقات این ماده شیمیایی در فعالیت حلال مشابه استات بوتیل و متیل ایزوبوتیل کتون میباشد و می تواند در بسیاری از فرمولاسیون ها به عنوان یک جایگزین این حلال ها به کار رود.

روش عمده تولید کردن ایزوبوتیل استات ، به صورت استری کردن ایزوبوتیل الکل و همینطور اسید استیک همراه با گرما دادن آن در مقابل یک اسید قوی بوده است. این ماده شیمیایی دارای مزایای شبیه به نرمال بوتیل استات بوده است. همچنینبه عنوان جایگزین نرمال بوتیل استات میتوان ایزوبوتیل استات را در بسیاری از فرمولاسیون ها همچون لاک های نیترو سلولز به دلیل داشتن گرانروی پایین تر ، سرعت تبخیر کمتر و همینطور هزینه کمتر کاربرد دارد.

خرید ایزو بوتیل استات

اکنون برای خرید ایزو بوتیل استات یک فرصت ویژه پیش روی شما کاربران عزیز قرار دارد. این ترکیبات شیمیایی اهمیت خاصی در صنایع مختلف خواهند داشت. با فرمول شیمیایی، جرم مولکولی، غلظت و شکل ظاهری خاصی آنها را تهیه می‌کنید. اما می‌دانید که قدرت عملکردی در محصولات مختلف دارند؟

 یا در رابطه با قیمت ایزو بوتیل استات اطلاعاتی دارید؟ این ماده یک نوع مایع بی‌رنگی است که دارای مشخصات فیزیکی و شیمیایی خاصی نیز می‌باشد. این ترکیب شیمیایی بی‌رنگ بوی مشابه میوه دارد. این حلال در تولید رزین روغن، سلولز و پلیمر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع عمده کاربرد آن برای تولید چسب، پاک کننده، رنگ‌های پلیمری، پوشش‌ها، حلال، مواد اولیه آرایشی و مراقبتی می‌باشد.

 طی چند سال اخیر در بازار جهانی شاهد حجم بالایی از خرید و فروش این محصول هستیم. بالا بودن حجم خرید عمده ایزو بوتل استات به سبب کارایی بسیار زیاد آن در صنایع تولیدی مختلف است.

حلالیت این ماده در آب بسیار کم است اما در بسیاری فعال‌های عالی نظیر الکل اتر، آسترها، آلدهیدها، هیدروکربن‌های معطر و گلیکول‌ها قدرت حلالیت بالایی دارند. این مایع کمی اشتعال پذیر است و حتی می‌تواند باعث ایجاد خواب آلودگی یا سرگیجه شود. سعی کنید به صورت مستقیم با آن تماس نداشته باشید، چرا که باعث ایجاد خشکی و ترک پوست نیز خواهد شد.

 این ماده ۸۷۵ کیلوگرم بر متر مکعب چگالی دارد. نقطه جوش ایزو بوتل استات ۱۱۸ درجه سانتیگراد و با جرم مولکولی ۱۱۶ گرم بر مول می‌باشد. این ماده در دمای ۹۹ درجه سلسیوس ذوب می‌شود. اکنون در رابطه با مشخصات ایزو بوتیل استات تا حدودی آشنایی دارید و می‌دانیم که برای چه کاربردهایی می‌توان از چنین مواد شیمیایی استفاده کرد. همین حالا می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارش خرید خود را در مجموعه اسپیناس شیمی به ثبت برسانید.

قیمت ایزو بوتیل استات

با اهمیت خرید ایزو بوتیل استات آشنا شدیم. حتی می‌دانیم کیفیت ایزو بوتل استات تحت تاثیر چه پارامترهایی قرار دارد؟ اما می‌دانستید که این کیفیت مهم‌ترین عامل تاثیرگذار روی قیمت ایزو بوتیل استات است؟ در مجموعه اسپیناس شیمی، بزرگترین تولید کننده این ماده می‌توانید حجم قابل توجهی از آن را تهیه کنید.

 در واقع امکان خرید عمده ایزو بوتل استات نیز در این مجموعه به راحتی وجود دارد. با پیشرفت تکنولوژی و همچنین نیاز به بسیاری از محصولات به کارگیری چنین ترکیباتی حائز اهمیت هستند.

 مجموعه اسپیناس شیمی نیز برای جلب رضایت شما مشتریان عزیز با ارائه بهترین ترکیب شیمیایی با کیفیت و قیمت مناسب قطعاً به تمامی نیازهای شما در این حوزه پاسخگو است. این مجموعه در زمینه توزیع مواد شیمیایی صنعتی فعالیت می‌کند.‌ می‌توانید با همکاری این مجموعه بهترین ترکیبات شیمیایی مورد نیاز خود را با مشخصات دقیق تهیه نمایید.

اما پیش‌بینی بازار جهانی و قیمت تمامی محصولات کمی سخت است. چه بسا اینکه کشور ما تحت تاثیر تحریم‌ها روز به روز قیمت محصولات در آن افزایش می‌یابد.

اما با توجه به اهمیت کاربرد چنین مواد شیمیایی باید گفت قیمت بالایی نیز دارد. در بسیاری از مراکز فروش این ترکیبات با قیمت بسیار بالاتر از ارزش واقعی توزیع می‌شوند. اما تنها کافیست تا شما از یک مجموعه معتبری چون اسپیناس شیمی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون هیچ دغدغه‌ای خرید خود را انجام دهید.

مطمئن باشید که قیمت ایزو بوتیل استات و تمامی ترکیبات یا مواد شیمیایی در این مجموعه کاملاً مقرون به صرفه هستند. حتی با خیالی آسوده می‌توانید اقدام به خرید عمده ایزوپوتیل استارت کنید.

خصوصیات ایزو بوتیل استات

خصوصیات ایزو بوتیل استات
فرمول مولکولی
C6H12O2
جرم مولی
۱۱۶٫۶ g mol−۱
شکل ظاهری
Colorless liquid with fruity odor
چگالی
۰٫۸۸ g/cm3
دمای ذوب
-۹۹℃
دمای جوش
۱۱۸℃
انحلال‌پذیری در آب
۷ g/L (@20.0 °C)

این محصول دارای دمای اشتعال 18 درجه سانتیگراد بوده و درجه اشتعال پذیری 3  قابل اشتعال بوده است و نگهداری از آن لازم است که با احتیاط صورت بگیرد.

کاربرد های ایزو بوتیل استات

 • این ماده شیمیایی در انواع پوشش ها کاربرد گسترده دارد.
 • این ترکیب نقش مهمی در بسیاری از رنگ های پلیمر داشته است.
 • ایزوبوتیل استات به عنوان یک پاک کننده در صنایع کاربرد زیادی دارد.
 •  میتوان گفت این ماده شیمیایی در انواع گوناگونی از چسب ها استفاده میشود.
 • در بسیاری از صنایع به عنوان یک حلال معطر کاربرد دارد.
 • همچنین میتوان گفت این ترکیب شیمیایی به عنوان یک حلال استخراج استفاده میگردد.
 • در بسیاری از لاکهای ایزوسیانات به صورت گسترده استفاده میشود.
 • همچنین در صنایع آرایشی به عنوان یک حلال لوازم آرایشی و همینطور مراقبتی شخصی کاربرد دارد.

نکات ایمنی ایزو بوتیل استات

 • H225: یک مایع و دارای بخارات اشتعال پذیر بوده است.
  H336: احتمال دارد منجر به حالت خواب آلودگی و یا سرگیجه در شما گردد.
  EUH066: در صورتی که شما در حضور مکرر با آن قرار داشته باشید، احتمال دارد منجر به خشکی و یا به وجود آمدن ترک در پوست شما بشود.
 • به دلیل داشتن اشتعال پذیری بالا در این ماده شیمیایی حتما لازم است نکات هایی برای ذخیره سازی آن را رعایت کنید.
 • حتما لازم است که این ترکیب شیمیایی را در زیر دمای 30 درجه ی سانتی گراد حفظ و نگهداری شود.
 • قابل توجه است که سلامت به کار بردن از این ماده شیمیایی را در محصولات آرایشی و بهداشتی در صورتی که در غلظت مجاز مورد کاربرد قرار بگیرد، خطری در پی نخواهد داشت و لازم است سلامت استفاده کردن از آن براساس گفته ی سایت EWA حدود 1 گزارش شده میباشد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،
اسید فسفریک خوراکی، دواتیل هگزانول و تگزاپون
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.
برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه
09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...