بنزیل الکل یک ترکیب ارگانیک با فرمول شیمیایی C۶H۵CH۲OH است که فنیل متانول نیز نامیده می شود.

بنزیل الکل استفاده وسیعی در انواع سنتز سایر ترکیبات بنزیل ، در بسیاری از ترکیبات کمک دارویی ، تولید کننده انواع عطر و طعم دهنده ها در صنایع غذایی داشته است. این ماده شیمیایی در دمای اتاق ، به عنوان یک مایع بی رنگ همراه با بوی معطر ملایم وجود  دارد.

هنگامی که این الکل معطر از پروتئین خارج بشود ،  آنیون به وجود آمده را بنزیلات می گویند. این ماده که بسیار معروف میباشد. توسط بسیاری از گیاهان به صورت طبیعی تولید میشود.  روغن های اساسی استخراج شده از گیاهانی همچون، یاسمن ، یلانگ-یلانگ و سنبل درای مقداری  الکل بنزیل میباشد.

این ترکیب شیمیایی از یک گروه هیدروکسیل متصل به یک گروه متیل تشکیل شده است که وصل شده به یک حلقه معطر میباشد. این ماده دارای فرمول مولکولی C6H5CH2OH بوده است. از جمله کاربرد این ترکیب میتوان به اینکه این ماده اولیه در فرمولاسیون محصول به  نام ماده نگهدارنده جهت جلوگیری کردن از رشد بیش از حد میکروارگانیسم ها در  محصولات استفاده میشود، اشاره کرد. این ترکیب در آب خیلی محلول نبوده ولی با این شرایط ، این ترکیبات می توانند با دی اتیل اتر و بقیه ی الکل ها مخلوط گردند.

خرید بنزیل الکل

قبل از خرید بنزیل الکل ابتدا با آن آشنا شوید. حتی به بررسی قیمت بنزیل الکل بپردازید. یکی از ترکیبات عالی یا شیمیایی شامل بنزیل الکل است و این ترکیب دارای خواص کاربرد بسیار زیادی می باشد. چنانچه این ترکیب شیمیایی در دمای اتاق قرار بگیرد به یک مایع بی‌رنگ تبدیل می‌شود که بوی ملایمی دارد. این ترکیب از پروتئین استخراج می‌شود و آن را با نام الکل معطر نیز بنزیل متانول نیز می‌شناسند.

 چنین ترکیباتی را از میوه مشتق می‌کنند و همانند یک مایع بی‌رنگ و بی‌بو با مزه کمی شیرین در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعاً شما هم روی قسمت برچسب بسیاری از مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی و حتی دارویی به ترکیبات تشکیل دهنده آنها دقت می‌کنید. این ترکیب نیز روی مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی برای تولید مواد شستشو دهنده نیز از آنها استفاده می‌شود.

بنزین الکل به عنوان یک نگهدارنده است که برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم‌ها در بسیاری از محصولات به کار می روند. در واقع رشد میکروارگانیسم در بسیاری از محصولات می‌تواند بعدها باعث بروز عفونت شود. اما با به کارگیری چنین ترکیبات شیمیایی به طور کلی از رشد  میکروارگانیسم‌ها در بسیاری از محصولات جلوگیری خواهد نمود. بنزیل الکل یک مایع محلول در آب است اما قدرت انحلال آن چندان زیاد نیست.

 جرم مولار این ماده ۱۰۸ گرم در هر مول است اما در دمای ۲۵۷ به ذوب می‌رسد و نقطه جوش آن نیز ۴۷۸ می‌باشد. چنین ترکیباتی در موادی مانند بنزین، متانول و استون حلالیت بالایی دارند. همچنین در واکنش با اسیدهای کربوکسیلیک آسترها را تشکیل می‌دهد. این حلال برای پوشش‌های رزین، اپوکسی، رنگ و جوهرها کاربرد بسیار زیادی دارد. اما برای تولید هر محصولی باید از این ماده با غلظت خاصی نیز استفاده کرد.

قیمت بنزیل الکل

در رابطه با اهمیت خرید بنزیل الکل آشنا شدید. اکنون باید به بررسی قیمت بنزیل الکل بپردازید. این قیمت تحت تاثیر تمامی خواص فیزیکی و شیمیایی این محصول قرار دارد. اما به طور کلی سطح کیفیت ماده و نوع بسته بندی آن روی قیمت تاثیر می‌گذارد. البته برای هر ماده از بنزیل الکل با غلظت خاصی استفاده می کنند. این غلظت نیز روی قیمت بنزیل الکل نیز تاثیرگذار است.

به عنوان مثال، با غلظت ده درصد از آن به عنوان یک نوع بی حسی موضعی استفاده می‌کنند. سطح کیفیت بنزین الکل، حجم خرید شما و حتی نوع بسته‌بندی این ماده تعیین کننده قیمت هستند. اما آنچه که قیمت را بیش از هر چیزی تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، حجم خرید است. شما برای چه صنعت و چه کاربردی اقدام به خرید بنزیل الکل می‌کنید چرا که ممکن است مشخصات این ماده برای کاربردهای مختلف متفاوت باشد. از نظر غلظت کاربرد این ماده قطعاً متفاوت خواهد بود.

اما زمانی که شما به یک مجموعه معتبری مراجعه داشته باشید چنین شرکت‌های با ارائه اطلاعات لازمه در رابطه با مشخصات و کاربرد محصول این امکان را به شما می‌دهند که انتخاب به صرفه‌ای داشته باشید. مجموعه اسپیناس شیمی جهت توزیع انواع مواد صنعتی و شیمیایی میزبان پاسخگویی شما کاربران عزیز است. در این مجموعه شما به بالاترین کیفیت محصولات آن دسترسی دارید.

 همچنین اینکه قیمت بنزیل الکل در این مجموعه کاملاً اقتصادی می‌باشد. البته که این قیمت تحت تاثیر چندین پارامتر مهم ذکر شده قرار می‌گیرد. اما همین خرید مستقیم از یک مجموعه قابل اعتماد با یک روش مقرون به صرفه و مناسب نیز باعث کاهش قیمت‌های خرید می‌شود. پس از مجموعه اسپیناس شیمی با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید.

ویژگی های بنزیل الکل

در دمای اتاق، الکل بنزیل به عنوان مایعی بی رنگ وجود دارد که بوی معطر  ملایمی دارد. وقتی این الکل معطر از پروتئین خارج شود، آنیون حاصل را  بنزیلات می نامند.

این ماده از میوه مشتق شده است، به شکل مایع بی  رنگ در می آید و بوی کمی شیرین دارد این ماده تا حدی در آب محلول است و در  الکلها و دی اتیل اتر کاملاً مخلوط است.
بنزیل الکل دارویی به عنوان  نگهدارنده باکتریواستاتیک در غلظت کم در داروهای داخل وریدی، مواد آرایشی و  داروهای موضعی استفاده می‌شود.
بنزین الکل به طور طبیعی توسط بسیاری از  گیاهان نیز تولید می‌شود و معمولاً در میوه‌ها و چای‌ها مشاهده می‌شود. در  انواع روغن‌های اساسی مانند روغن گل یاس، روغن سنبل می‌شود.

ویژگی های این ماده:

 • این ماده شیمیایی دارای جرم مولکولی 14/108 گرم بر مول میباشد.
 • این ترکیب دارای نقطه ذوب 9/257 درجه کلوین است.
 • دارای تراکم 044/1 گرم در سانتی متر مکعب بوده است.

ساختار بنزیل الکل

این ترکیب از یک گروه هیدروکسیل متصل به یک  گروه متیل تشکیل شده است که به نوبه خود به یک حلقه معطر متصل می شود.  ساختار یک مولکول C6H5CH2OH در زیر نشان داده شده است.

کاربردهای بنزیل الکل

 • لازم به گفتن است که، این ماده یک الکل آروماتیک بوده است و در طیف گسترده ای از فرمولاسیون محصولات آرایشی – بهداشتی به اسم یک ماده شیمیایی معطر، نگهدارنده، حلال و کم کننده ی  ویسکوزیته مورد کاربرد قرار می گیرد. بعضی دیگر از کاربردهای الکل بنزیل در زیر گفته شده است.
 • به دلیل که دارای خاصیت ضد قارچی و همچنین ضد باکتری است، در صنایع بهداشتی در ساخت انواع صابون ، شامپو و بسیاری از لوسیون های پوستی استفاده بسیاری می گردد.
 • قابل توجه است که بنزیل الکل به عنوان یک داروی تجویز شده موضعی جهت پوست بوده است که به اسم داروی ضد انگلی به کار میرود.
 • این ترکیب شیمیایی نقش مهمی در صنایع انواع رنگ و ساختمان و ساخت وسایل گوناگون از آن برای تهیه کردن رزین‌ اپوکسی و همینطور تولید کردن انواع چسب و رنگ داشته است.
 • جالب توجه است که این ترکیب شیمیایی با داشتن غلظت ۱۰٪ می توان به اسم یک بی حسی موضعی و همچنین به عنوان یک ماده ضد میکروبی کاربرد دارد.
 • به عنوان یک حلال شیمیاییمناسب برای بسیاری از پوشش های رزین اپوکسی ، جوهرها و رنگها از این ماده شیمیایی استفاده میگردد.
 • استفاده به عنوان یک رایحه در عطر و طعم دهنده‌ها.
 • استفاده در طیف گسترده‌ای از فرمولاسیون‌های آرایشی به عنوان یک ماده معطر، نگهدارنده، حلال و کاهش دهنده ویسکوزیته.
 •  استفاده در ساخت صابونها، کرم‌ها، لوسیون‌های پوستی، شامپوها و پاک کننده های صورت.
 • استفاده در پماد‌ها.
 •  استفاده در صنعت عکاسی، رنگرزی، پلاستیک، نایلون و پارچه.
 • استفاده به طور گسترده به عنوان حلال برای جوهرها، رنگها، لاک ها و روکش‌های رزین اپوکسی.
 • استفاده به عنوان حلال دی الکتریک.

از جمله نکات ایمنی اینست که، این ماده یک عنصر رایج در انواع مختلفی از محصولات خانگی میباشد و می تواند منجر به وجود آمدن درماتیت تماسی آلرژیک شدید در درصد قابل توجهی از افراد گردد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسپن 60 ، اسید سیتریک خشک، اسید فسفریک خوراکی ، نرمال بوتانول

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.


دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...