بنزیل بنزوات Benzyl benzoate یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۲۳۴۵ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی ‌رنگ است. بنزیل بنزوات از دارو های شیمیایی موسوم به سموم ضد حشرات و دفع کننده ها می باشد .

همانطور که گفتیم، بنزیل بنزوات Benzyl benzoate یک ماده  با ششیمیایی بوده که دارای شناسنامه پاب‌کم ۲۳۴۵ بوده است. این ترکیب شیمیایی یک ترکیب آلی میباشد. یکی از ترکیبات بسیار با اهمیت و کاربردی بوده است ، از جمله این موارد میتوان به درمان کردن بسیاری از عفونت شپش و گال به کار میرود. بیشتر افراد میگویند که، به وسیله ی انواع شپش ها و گال های جذب شده و همراه با فعالیت بر روی سیستم عصبی آنها بنزیل بنزوات از بین میرود. 

توجه فرمایید که، این ترکیب دارای یک شکل روغنی بوده و دارای یک بوی شیرین شبیه به بالزامیک میباشد. میتوان گفت امروزه دانشمندان میگویند، بنزیل بنزوات بر روی سیستم عصبی انگل دارای اثر سمی بوده است و بنابراین باعث مرگ آن میگردد و همچنین مکانیسم دقیق فعالیت این ماده بسیار ناشناخته میباشد. در شرایط آزمایشگاهی، بنزیل بنزوات Sarcoptes mite را طی 5 دقیقه می کشد.

خرید بنزیل بنزوات

بنزین بنزوات یک نوع ترکیب شیمیایی خاصی است که کاربردهای جالبی دارد. شما کاربرانی که قصد خرید بنزین بنزوات دارید، پس باید بدانید که این ترکیبات به چه شکلی تولید و یا توزیع می‌شوند؟ این ترکیب شیمیایی یک مایع بی‌رنگ است که در داروهای شیمیایی کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال، امروزه برای تولید انواع سم‌های ضد حشره و دفع کننده‌ها از این ترکیبات به شدت استفاده می‌کنند. 

حتی در صنعت دارویی برای تولید درمان موضعی تمامی عفونت‌های ناشی از انگل یا شپش سر نیز کاربرد دارد. با توجه به تاثیرات بسیار زیادی که روی شپش می‌گذارد آن را با نام داروی شپش کش نیز می‌شناسد. مستقیماً به سیستم عصبی انگل حمله کرده و سیستم عصبی آن را از بین می‌برد. آنالیز بنزیل بنزوات از مهم‌ترین پارامترهایی است که هنگام خرید باید آن را در نظر داشت.

این ترکیبات شیمیایی در دسته‌بندی مواد سمی قرار دارند که اثرات سمی آن‌ها زیاد است.‌ بنزیل بنزوات، در دمای ۳۲۳ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید و چگالی این ترکیب شیمیایی ۱.۱۲ گرم بر سانتی متر مکعب می‌باشد. این ترکیبات شیمیایی را با جرم مولی ۲۱۲.۲۵ گرم بر مول تولید می‌کنند و دمای جوش آنها نیز در دمای ۳۲۳ درجه سلسیوس است. به هنگام خرید می‌توانید این نکات را در نظر قرار دهید تا یک محصول با کیفیت بخرید. 

حتی شکل ظاهری این ترکیب که یک مایع بی‌رنگ است، باید مورد توجه قرار بگیرد. پس از اینکه تمامی مشخصات بررسی شد، به سراغ مقایسه قیمت بنزین بنزوات می‌روید. این مقایسه قیمت امروزه در مراکز فروش آنلاین و به روش اینترنتی کار بسیار راحتی است. اکنون از مجموعه اسپیناس شیمی می‌توانید این محصول را با کیفیت بالایی تهیه کنید.

قیمت بنزیل بنزوات

اشاره شد که بنزیل بنزوات به عنوان یک ترکیب عالی هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی تولید می‌شود. آیا به نظر شما این دو روش تولید طبیعی و مصنوعی روی قیمت بنزین بنزوات تاثیر دارد؟ قطعاً بله. روش تولید به عنوان یکی از مهم‌ترین پارامترهای تعیین کننده قیمت هر محصولی خواهد بود. غلظت و دیگر مشخصات ظاهری این ترکیبات شیمیایی نیز تعیین کننده قیمت آن هستند. 

البته این ترکیب شیمیایی بسیار غلیظ است و حالت روغنی دارد. اما بوی این ماده کمی شیرین بوده و غیر قابل انحلال در آب است. به کاربرد این ماده نیز دقت کنید، چرا که اگر کاربرد آن اهمیت زیادی داشته باشد قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از بنزیل بنزوات برای تولید عطر، محصولات آرایشی و بهداشتی، شامپو، لوسیون، پاک کننده، نرم کننده، لاک، ناخن و غیره استفاده می‌کنند.

مهمترین کاربرد این ترکیبات که باعث اهمیت خرید آنها می‌شود، استفاده در صنعت پزشکی برای درمان گال یک (نوع عفونت پوستی) می‌باشد. سطح کیفیت محصول مهم‌ترین پارامتری است که روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. اکنون شما کاربرانی که قصد خرید بنزین بنزوات دارید، باید از یک مجموعه‌ای اقدام به خرید کنید که بهترین محصول را با کیفیت اصل به شما ارائه دهد.

 در مجموعه اسپیناس شیمی بهترین ترکیبات شیمیایی را با کیفیت عالی و قیمت ارزان تهیه می‌کنید. سفارش خرید خود را همین حالا به صورت اینترنتی از این مجموعه معتبر ثبت نمایید. قطعاً که روش خرید آنلاین و خرید از مجموعه اسپیناس شیمی خود به عنوان مهم‌ترین پارامتر تاثیرگذار روی قیمت است. شما بدون دخالت واسطه‌ها از اسپیناس شیمی بهترین ترکیبات شیمیایی را مستقیماً با قیمت باورنکردنی تهیه می‌کنید.

عوارض جانبی بنزیل بنزوات

 • علائم مصرف بیش از حد
 • تشکیل تاول، کبره بستن، ترشح کردن، خارش، قرمزی یا پوسته پوسته شدن پوست
 • مشکل در ادرار کردن
 • حرکات ناگهانی
 • از دست دادن ناگهانی هوشیاری

ویژگی بنزیل بنزوات

 • دارای جرم مولکولی 24/212 گرم بر مول بوده است.
 • چگالی این ترکیب شیمیایی 12/1 است.
 • دارای دمای ذوب و جوش به ترتیب 21 درجه سلسیوس و 324 درجه سلسیوس میباشد.
 • این ماده دارای حلالیت 0153/0 گرم بر لیتر هست.
 • یک مایع بی رنگ بوده است.
 • به هیچ وجه انحلال در آب ندارد.
 • در حلال های آلی مثل اتانول و کلروفرم دارای انحلال پذیری است.
 • دقت کنید که این ماده اشتعال ناپذیر میباشد.
 • این ترکیب دارای سمیت زیستی است.
 • همچنین بسیار اکسیدکننده قوی هست.

کاربرد بنزیل بنزوات

 • موهای شما در صورتی که دارای هر نوع کرم، لوسیون، پماد یا هر نوع محصولی با پایه روغن میباشد، باید شامپو کنید و سپس آبکشی نمایید.
 • پیش از این ترکیبات شیمیایی لازم است، اقدام به خشک کردن مو و پوست سر خود تقدام نمایید. و به اندازه  کافی دارو به کار میرود. تا در حالت کامل باید موهای خشک و پوست سر و پوست خشک را  مرطوب نمایید و به مدت 24 ساعت، نیاز است که اجازه بدهید دارو را  روی مناطق آسیب دیده بماند. و سپس  ناحیه های آسیب دیده را با آب گرم و صابون و همینطور شامپوی معمولی بشویید.
 • این ماده در حلال سدیم استات و نیتروسلولز کاربرد بسیار گسترده ای داشته است.
 • این ترکیب شیمیایی در بسیاری از حشره کش ها استفاده میشود.
 • به عنوان یک ترکیب ضد میکروبی این ماده نقش مهمی دارد.
 • یک ترکیب تثبیت کننده عطر بوده است.
 • این ماده شیمیایی به عنوان یک طعم دهنده به آدامس‌های جویدنی به کار میرود.

نکات ایمنی بنزیل بنزوات

لازم به ذکر است که، این ماده یک تحريك ملايم پوستي به عنوان یک عارضه جانبي اين دارو بوده است. به هیچ وجه در شرایطی که حساسيت مفرط به بنزيل بنزوات و التهاب پوستي به هیچ وجه از این ماده استفاده نمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

بنزیل بنزوات برای گال

بنزیل بنزوات به عنوان یک ماده شیمیایی به منظور درمان عفونت، شپش و گال مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنزیل بنزوات برای گال سطح فروش بسیار بالایی دارد. چرا که این ماده به سرعت جذب شپش و گال‌ها می‌شود و در نتیجه با تاثیرگذاری روی سیستم عصبی آنها باعث نابودی این حشرات موذی خواهد شد. برخلاف بسیاری از مواد دارویی که تنها با نسخه پزشک می‌توان آن را تهیه کرد، شما بنزیل بنزوات برای کال را می‌توانید بدون هیچ نسخه‌ای به راحتی تهیه کنید. 

این ماده با اثرات سمی که روی سیستم عصبی موجوداتی چون گال می‌گذارد باعث مرگ آنها می‌شود. از طرفی تخم شپش و گال را نیز از بین می‌برد. البته ممکن است این ماده به صورت جذبی از طریق پوست البته بسیار کم جذب شود. بدون شک گال و این بیماری پوستی که توسط کنه به وجود می‌آید می‌تواند مشکل آفرین باشد.

اگر گال در سریع‌ترین زمان ممکن درمان نشود، به شدت روی پوست تخم گذاری کرده و تکثیر می‌شود و در نتیجه یک بیماری پوستی به وجود می‌آورد. چه بسا اینکه این بیماری مسری است و یک آلودگی پوستی بسیار کثیف به شمار می‌رود. این کنه‌های میکروسکوپی هشت پا سریعا تکثیر می‌شوند و علائم وجود آن قرمز و خارشی روی پوست است. 

چه بسا اینکه گال‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک را می‌توان توسط بنزین بنزوات به راحتی از بین برد. بد نیست بدانید که معمولاً گال بیشتر در مکان‌هایی با چین و چروک و شکاف‌های باریک نظیر بین انگشت دست و پا، ناحیه اطراف کمر، زیر ناخن و یا ناحیه اطراف نوک سینه تکثیر می‌یابد. پس شما کاربران عزیز برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید با مصرف بنزین بنزوات آن را سریعا برطرف سازید. معمولاً برای دفع حشرات باید این لوسیون را با غلظت ۱۰ الی ۳۰ درصد استفاده کرد.

طریقه مصرف محلول بنزیل بنزوات

بنزین بنزوات به عنوان یک داروی موثر برای گال استفاده می‌شود. البته این ماده به صورت مایع یا محلول بی‌رنگ است. بنزیل بنزوات در دسته‌بندی مواد شیمیایی ضد حشرات و دفع کننده حشرات به شمار می‌رود. از این محلول برای عفونت‌های ناشی از شپش، گال یا حتی انگل استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه این بیماری‌ها برای پوست خطرآفرین هستند، پس مصرف محلول بنزین به بنزوات برای از بین بردن آنها الزامی است. البته طریقه مصرف محلول بنزین بنزوات به درستی نیز روی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. چنانچه این محلول را به درستی و طی بازه زمانی مناسبی استفاده نکنید، تاثیر مثبت و چندانی نیز به همراه نخواهد داشت.

در طریقه مصرف محلول بنزین بنزوات به ف درست طی بازه‌های زمانی این محلول اشاره می‌شود. حال اگر برای پوست و موهای خود از این محلول استفاده می‌کنید، ابتدا باید پوست و موهای خود را با مواد شستشو دهنده مناسبی شسته و آبکشی کنید. چرا که لوسیون، کرم و دیگر مواد مراقبتی موجود روی پوست و مو، باعث جلوگیری از تاثیرگذاری بنزین بنزوات خواهند شد. حتی پس از شستشوی پوست و مو باید کاملاً پوست و موی خود را خشک کنید.

حال محلول بنزیل بنزوات را باید به اندازه‌ای استفاده کنید که پوست و موی شما را کاملاً مرطوب کند. پس اهمیت خشک بودن پوست و مو بدین سبب است تا بدانید مقدار استفاده درست و استاندارد این محلول چقدر می‌باشد. حال این محلول باید به مدت ۲۴ ساعت روی پوست یا موهای شما باقی بماند. در نتیجه پس از گذشت ۲۴ ساعت پوست و موهای خود را که آغشته به بنزیل بنزوات است، با آب گرم و صابون یا یک شامپوی مناسب به آرامی بشویید. در نتیجه با یک حوله نرم و خشک پوست و موی خود را خشک کرده و از یک شانه دندان ریز برای جدا کردن تخم‌های باقیمانده روی پوست و مو استفاده کنید.

خرید لوسیون بنزیل بنزوات ۲۵ درصد

بنزیل بنزوات هم اکنون به عنوان یک ماده پرکاربرد برای از بین بردن موجوداتی نظیر شپش یا گال مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید لوسیون بنزین بنزوات ۲۵ درصد برای درمان موضعی عفونت شپش سر یا گال انجام می‌شود. این دارو با تاثیرگذاری روی دستگاه عصبی، گال و شپش را از بین می‌برد. حال چنانچه از طریق سیستمیک متابولیزه جذب بدن شود به صورت اسید هیپوریک توسط ادرار دفع خواهد شد. 

افرادی که نسبت به این ماده حساسیت دارند و در صورت استفاده پوست آنها دچار التهاب می‌شود، هرگز نباید از آن استفاده کنند. چه بسا اینکه التهاب پوستی و تحریک ملایم به عنوان یکی از عوارض جانبی مصرف این دارو به شمار می‌رود. البته شما باید سعی کنید تا از تماس مستقیم بنزیل بنزوات با دهان، چشم، بینی یا زخم جلوگیری شود. هم اکنون افراد زیادی از این لوسیون برای درمان بیماری جرب استفاده می‌کنند.

توجه داشته باشید که بنزیل بنزوات یک داروی موضعی است که از مصرف خوراکی آن باید خودداری شود. اگر در خانواده شما شخصی بیماری شپش یا گال دارد، شما نیز برای پیشگیری از سرایت شپش و گال به پوست و موهای خود می‌توانید از بنزین بنزوات استفاده کنید. قطعاً که دفع حشرات و درمان گال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها به شمار می‌رود‌.

 چه بسا اینکه اگر کودکان آنها ابتلا به این بیماری شده‌اند. برای دفع حشرات و شپش در افراد بزرگسال باید غلظت ۲۵ آن استفاده شود. خرید لوسیون بنزین بنزوات ۲۵ درصد همین حالا از طریق مجموعه اسپیناس شیمی امکان‌پذیر است. شما کاربران عزیز بدون هیچ معطلی می‌توانید بنزیل بنزوات باکیفیت و اصل را از این مجموعه بخرید. هنگام خرید به تاریخ انقضاء، درصد بنزین بنزوات، برند یا شرکت تولید کننده و در نتیجه نوع بسته‌بندی محلول توجه داشته باشید.

بنزیل بنزوات در عطر

بنزیل بنزوات به عنوان یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد برای دفع حشرات و از بین بردن گال و شپش مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال در ساختار عطر نیز بنزیل بنزوات مشاهده می‌شود، زیرا این ماده به صورت طبیعی از گونه‌های گیاهی به تولید می‌رسد. پس بنزین بنزوات در عطر مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانگونه که مستحضرید، عطر در بازار و به ویژه در گروه سنی جوانان بسیار مورد توجه است. حال چه بسا اینکه عطر باید رایحه و ماندگاری بالایی داشته باشد. در ساختار عطرها برای مشخصات مختلف آنها از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می‌کنند.

 بنزیل بنزوات یا بنزیل الکل یا اسید بنزئیک نیز به عنوان یکی از مواد پرکاربرد در ساختار انواع عطر به شمار می‌رود. این ماده نقش تثبیت کننده در انواع عطرهای مختلف در بازار را دارد. معولاً بنزیل بنزوات به صورت طبیعی و از گونه‌های گیاهی به تولید می‌رسد.

با اضافه کردن بنزین بنزوات در عطر سطح پایداری عطرها را به شدت افزایش می‌دهید. چه بسا اینکه این ماده برای حفظ رایحه مطبوع عطر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد هنگام خرید عطر به ساختار و فرمولاسیون آن توجه می‌کنند. چنانچه در هر عطری از بنزین بنزوات استفاده شده باشد قطعاً ماندگاری آن عطر نیز بسیار زیاد است.

 این ماده شیمیایی در عطر نیز تحریک کننده چشم می‌باشد. از تماس و اسپری عطر در داخل چشم خودداری کنید. به طور کلی برای ماندگاری عطر می‌توان گفت مواد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنچه باعث ماندگاری بیشتر رایحه مطبوع عطر می‌شود، بنزیل بنزوات خواهد بود. حال این مواد را نیز باید به اندازه و بر اساس فرمولاسیون هر ماده ای با دوز مصرفی استانداردی به کار برد.

پماد بنزیل بنزوات

بنزین بنزوات یک داروی ضد حشرات است که برای دفع این حیوانات موذی از آنها استفاده می‌کنند. برای دفع حشرات و از بین بردن شپش و گال در هر سنی باید به درصد آن توجه داشت. افرادی که قصد خرید پماد بنزیل بنزوات دارند، باید حتماً به این نکات قبل از خرید توجه کنند. برای پوست‌های حساس و در بزرگسالان ۱۲۰ تا ۱۸۰ میلی‌متر از این لوسیون مصرف می‌شود. در صورتی که برای کودکان نیاز به ۶۰ تا ۹۰ میلی لیتر بنزین بنزوات است. 

اگر می‌خواهید گال و شپش‌های روی لباس خود و یا اطفال خود را از بین ببرید، از محلول ۵ درصد بنزیل بنزوات استفاده کنید. مصرف پماد بنزیل بنزوات برای بسیاری از افراد راحت‌تر است. این پماد نیز جزو مواد شیمیایی ضد حشرات و دفع کننده به شمار می‌رود. شما می‌توانید از این پماد برای پوست‌های آسیب دیده در اثر گال استفاده کنید.

این ترکیب عالی یک داروی موثر برای دفع حشرات و درمان گال خواهد بود. شما می‌توانید پماد بنزین بنزوات را روی پوست خود بمالید. در نتیجه پس از گذشت ۲۴ ساعت پوست خود را توسط آب ملایم و صابون شست و شو دهید. پماد این ماده و حتی محلول آن جزو داروهای بسیار مهم در سازمان بهداشت جهانی هستند. در حالت پماد به رنگ سفید است اما در حالت مایع بی‌رنگ می‌باشد. اشتعال ناپذیر است و هیچ سمیتی ندارد.

 یک اکسید کننده قوی می‌باشد که در آب، اتانول و کلروفرم به راحتی حل می‌شود. این پماد یک ترکیب ضد میکروبی و حشره کش به شمار می‌رود. برای خرید بنزین بنزوات به منظور استفاده آن در صنایع مختلف می‌توانید با کارشناسان خبره مجموعه اسپیناس شیمی همین حالا تماس بگیرید. خرید بنزین بنزوات از اسپیناس شیمی به معنای دسترسی به محصولی با کیفیت و مقرون به صرفه است.


دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...