حلال ۴۰۱ چیست؟این ترکیب شیمیایی یکی از مشتقات حلال ویژه بوده که در انواع گوناگون و از جریان مستقیم تولید نفتا و کروسان تولید ‌میشود. حلال ویژه یا وایت اسپریت ماده‌ای بی‌رنگ، شفاف است. این ماده بیشتر به عنوان پاک کننده محصولات روغنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حلال 401 به نام یک ترکیب پاک کننده برای ازبین بردن روغن و گریس و رنگ‌ها در صنعت های گوناگون کاربرد داشته است. جالب است بدانید که حلال ۴۰۱ یکی از انواع حلال شیمیایی دارای پایه نفتی بوده که بیشتر در صنعت نقاشی به کار میرود. در  فرمولاسیون شوینده ها و اسپری ها برای از بین بردن چربی ها از این ماده شیمیایی مورد کاربرد در صنایع متفاوت استفاده میگردد.

جالب توجه است که، این ترکیب یکی از مشتقات حلال ویژه بوده که در انواع گوناگونی و با درجات متفاوت از جریان مستقیم نفتا و کروسان تولید می گردد. حلال ویژه یا وایت اسپریت دارای ویژگیهایی از جمله اینکه: یک ترکیبی بی رنگ و شفاف بوده که دارای انحلال پذیری آن بسیار  پایین در آب داشته است و  بیشتر به اسم یک پاک کننده محصولات روغنی موردکاربرد قرار می  گیرد.

خرید حلال ۴۰۱

آیا قصد خرید حلال ۴۰۱  و حلال 402 را دارید؟ آیا می‌دانید این حلال دارای چه ویژگی‌هایی است؟ یا در رابطه با قیمت حلال ۴۰۱ چه اطلاعاتی دارید؟ این حلال با پایه نفتی بیشتر در صنعت نقاشی استفاده می‌شود در واقع برای از بین بردن چربی‌ها در فرمولاسیون شوینده و اسپری‌ها سطح کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت.

اگر به برچسب روی پاک کننده‌های لاک ناخن یا مواد شوینده و عطرها دقت کرده باشید، قطعاً می‌بینید که یکی از مواد تشکیل دهنده آنها حلال ۴۰۱ است. این مدل حلال به عنوان یکی از مشتقات حلال ویژه شناخته می‌شود که در درجه‌های مختلفی به تولید می‌رسد.

حتی به منظور رفع گریس، روغن و رنگ نیز در صنایع مختلف از این نوع حلال‌ها می‌توان استفاده کرد. این محصول در تولید چسب، واکس، پوشش، رنگ و انواع پولیش استفاده می‌شود. چنین حلال‌هایی قابل اشتعال هستند و مخلوط بخار آن با هوا قطعا باعث انفجار خواهد شد.

 وزن بخار این نوع حلال سنگین‌تر از هوا می‌باشد و قطعاً این سنگین بودن مانع از معلق ماندن آن در هوا خواهد شد. البته سعی کنید به صورت مستقیم این نوع حلال‌ها را استنشاق نکنید، چرا که باعث ایجاد خواب آلودگی، سرفه و ورم ریوی می‌شود.

 اما روش نگهداری از این نوع حلال‌ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، بایستی در ظروف دربسته و در فضایی کاملاً خنک و خشک آن را نگهداری کنید. در واقع این مکان باید تهویه مناسب داشته و به دور از اشعه مستقیم آفتاب و همچنین گرما قرار بگیرد.

 در خرید عمده حلال ۴۰۱ شما ابتدا باید حجم خرید را مشخص کنید و به تناسب نوع کاربرد حلال را با غلظت خاصی بخرید. اکنون در شرکت اسپیناس شیمی این فرصت برای شما مهیا شده تا بهترین انواع حلال‌ها را با کمترین قیمت تهیه کنید.

قیمت حلال ۴۰۱

اکنون که در رابطه با نکات مهم خرید حلال ۴۰۱ اطلاعات کاملی به دست آورده‌اید، قطعاً می‌خواهید از یک مجموعه معتبر نیز خرید خود را انجام دهید. اسپیناس شیمی بزرگترین و معتبرترین مجموعه توزیع کننده مواد و ترکیبات شیمیایی است که تمامی محصولات آن را مستقیماً از درب شرکت با قیمت باورنکردنی تهیه می‌کنید.

 اما قبل از ثبت سفارش باید در رابطه با قیمت حلال ۴۰۱ نیز اطلاعاتی به دست بیاورید. قطعاً شما هم می‌دانید که انتخاب یک مرکز فروش و روش خرید روی قیمت‌ها تاثیر فراوانی دارند. در اسپیناس شیمی چنانچه به روش اینترنتی خرید خود را انجام دهید، با حذف واسطه‌ها به مقرون به صرفه‌ترین قیمت‌ها نیز دسترسی پیدا می‌کنید.

 اما به طور کلی جدا از مرکز فروش و روش خرید، مشخصات این ترکیبات شیمیایی نیز روی قیمت تاثیر می‌گذارند. حلال ۴۰۱ به عنوان یک مایعی است که در ظروف در بسته‌ای توزیع می شود.

اشاره شد که روش نگهداری از آن به نوع بسته‌بندی محصول بستگی دارد و قطعاً روی طول عمر و کیفیت آن نیز تاثیرگذار خواهد بود. در بسیاری از مراکز شما این ترکیبات را با کیفیت فوق العاده عالی تهیه می‌کنید. در اسپیناس شیمی نیز این مواد با بالاترین کیفیت بسته‌بندی عرضه می‌شوند، پس قطعاً این کیفیت بسته‌بندی روی قیمت تاثیر خواهد گذاشت.

 اما سطح کیفیت محصول، جرم مولکولی، نقطه ذوب، نقطه جوش و قدرت انحلال یا حتی حجم کاربرد آن را نیز در نظر قرار دهید. اکنون با خیالی آسوده می‌توانید از اسپیناس شیمی این شرکت معتبر و بی‌رقیب، در کوتاه‌ترین زمان ممکن خرید خود را انجام دهید.

کاربرد حلال ۴۰۱

حلال۴۰۱ یک ترکیب آلی بوده و از مشتقات نفتی است که در انواع رنگ‌ها ، بسیاری از پوشش‌ها ، واکس‌ها ، پولیش‌ها و همینطور چسب‌ها کاربرد دارد.

ایمنی و خطرات حلال ۴۰۱

لازم به توجه است که بیشتر حلال‌های آلی قابل اشتعال یا بسیار قابل اشتعال میباشند. موارد استثنا بعضی از حلالهای کلر مثل دی کلرومتان و کلروفرم میباشد. همچنین توجه کنید که مخلوط بخارات حلال و هوا می توانند منفجر بشوند. بیشتر اوقات شما میتوانید بخارات حلال را در قوطی هایی که به ظاهر خالیست نیز پیدا کنید، در نتیجه خطر آتش سوزی دارند. از این باید ظروف خالی حلال‌های فرار را به صورت باز و وارونه نگهداری کنید.

همینطور بیشتر اوقات حلال‌ها می‌توانند همراه با شعله بسیار داغ بسوزد که در بعضی از این شرایط به صورت تقریبی نوری مشاهده نمی شود. این مسئله می‌تواند تا زمانی که شعله‌‌های آتش به مواد دیگر سرایت نکند قابل توجه قرار نگیرد و منجر به آتش سوزی بزرگی نشود. در نتیجه در زمان کار با این ترکیبات باید تمام جوانب احتیاط را به شدت رعایت کنید.

عوارض انسانی حلال ۴۰۱

توجه کنید که استنشاق بخارات این حلال می‌تواند منجر به سرفه، تحریک و ورم ریوی ، خواب آلودگی و سرگیجه بشود و در هنگام پیدا کردن تماس با پوست باعث تحریک پوستی میگردد. در نتیجه در صورت تماس پوستی حتما محل تماس را با آب به مدت ۲۰ دقیقه بشویید و به مراکز درمانی مراجعه کنید.

این حلال به دلیل پایین بودن نقطه اشتعال بسیار آنش زاست و بخارات آن می‌توانند با هوا مخلوطی انفجاری به وجود آورند. درنتیجه از نگهداری آن در کنار مواد اکسید کننده پرهیز کنید.

لازم به این نکته میباشد که در زمان آتش سوزی با این ماده آن را با موادی همچون اسپری آب ، مواد شیمیایی خشک ، فوم الکل یا دی اکسید کربن خاموش کرده به این دلیل که جریان مستقیم آب باعث پخش شدن شعله‌های آتش میشود.

روش نگه داری و حمل و نقل حلال ۴۰۱

این ترکیب شیمیایی حتما در ظروف در بسته و در یک محیط خشک و خنک ،  دارای یک تهویه مناسب و همینطور به دور از اشعه مستقیم آفتاب ، گرما و بقیه منابع اشتعال زا نگه داری بشود.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،
اسید سیتریک آبدار، اسید فسفریک خوراکی و بی کربنات آمونیوم
شما می توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.
برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه
09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...