دو اتیل هگزانول به عنوان یک ترکیب آلی با حالت مایعی قهوه ای رنگ بوده است. این الکل نوع اول در آب نامحلول بوده ولی حلالیت خوبی در بسیاری از حلال های آلی دارد.

جالب است بدانید که دواتیل هگزانول، الکل کایرال شاخه ای و هشت کربنی بوده است که در اندازه های بزرگ به جهت استفاده  در کاربردهای گوناگونی همچون: حلال شیمیایی، طعم دهنده ها و مواد معطر و مخصوصا به نام یک پیش ماده در تولید بقیه ی مواد شیمیایی مثل: نرم کننده ها به کار میرود. لازم به توجه است که این ماده در آب نامحلول بوده و دارای چگالی کمتری از آب میباشد.

این ترکیب دارای فرمول شیمیایی C8H18O بوده که به حالت یک حلال مایع قهوه ای رنگ همراه با یک بوی خوب است و همچنین دارای مزه ای شیرین میباشد. این ماده از خانواده ی الکل ها بوده و دارای واکنش پذیری بسیار خوبی به نام یک ماده ی شیمیایی میباشد. دو  اتیل هگزانول در بسیاری از صنایع متفاوت مانند: حلال ها، طعم دهنده ها، رایحه ها و اسانس  استفاده می شود.  قابل توجه است که، این ماده یک حلال و ترکیبی بسیار قابل اشتعال میباشد.

خرید دواتیل هگزانول

سطح خرید دو اتیل هگزانول بسیار زیاد است، لابد شما هم به دنبال اهمیت چنین ترکیبات شیمیایی هستید. قطعاً هدف خرید این ماده است. اما بد نیست قبل از خرید در رابطه با آن اطلاعات مفیدتری کسب کرده و همچنین به بررسی قیمت دو اتیل هگزانول بپردازیم.

این ترکیب شیمیایی یک نوع مایع قابل اشتعال می‌باشد که در صورت تماس با اکسید کننده‌ها آتش‌سوزی رخ می‌دهد. چنین موادی نوعی مایع شفاف و بی‌رنگ هستند که در دسته‌بندی الکل‌ها قرار می‌گیرند. در واقع این ماده در آب نامحلول بوده و چگالی آن نیز کمتر از آب می‌باشد.

این مواد طی ۴ مرحله به تولید می‌رسند. حال اینکه از دو اتیل هگزانول برای تولید روان کننده و نرم کننده‌ها می‌توان استفاده کرد. در واقع به منظور کاهش ویسکوزیته و نقاط انجماد نقش مهمی ایفا می‌کند. دو اتیل هگزانول نوعی الکل چرب است که آسترهای آن خواص نرم کنندگی فوق العاده بالایی دارند.

البته به عنوان یک رقیق کننده برای چسب، درزگیر و پوشش‌ها نیز از آن استفاده می‌کنند. امروزه به منظور تولید لاستیک و استخراج نفت و گاز نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

این حلال با فرار کم برای ضدعفونی کننده، حشره کش و همچنین روغن‌های گیاهی نیز به وفور استفاده می‌شود. برای فرمولاسیون‌های ضد کف آب نیز در غلظت کم کاربرد دارد. اکنون که می‌دانید مزایای این ماده چیست و برای چه صنایعی کاربرد دارد: می‌توانید همین حالا از مجموعه اسپیناس شیمی سفارش خرید خود را ثبت کنید.

در این شرکت معتبر تمامی ترکیبات شیمیایی به ویژه دو اتیل هگزانول آن دارای کیفیت مقرون به صرفه‌ای هستند. همچنین در کوتاه‌ترین زمان ممکن محصولات با کیفیت این مجموعه را با حذف واسطه‌ها تهیه می‌کنید.

قیمت دو اتیل هگزانول

می‌دانیم که دو اتیل هگزانول چیست و خرید دو اتیل هگزانول برای چه کاربردهایی انجام می‌شود. در واقع این ماده با مشخصات خاصی تولید شده و تنها برای صنایع خاصی نیز می‌توان از آن استفاده کرد. اما یکی از پارامترهای بسیار مهم بررسی قیمت دی اتیل هگزانول می‌باشد.

آیا می‌دانید این محصول تحت تاثیر چه مشخصات یا ویژگی‌های قیمت گذاری می‌شود؟ چنین ترکیبات شیمیایی دارای ۸۳۳ گرم کیلوگرم بر متر مکعب چگالی هستند. جرم مولکولی آن ۱۳۰ گرم بر مول می‌باشد و در دمای ۱۸۴ درجه به جوش می‌آید. همچنین نقطه ذوب این ماده منفی ۷۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

 هنگام خرید توجه داشته باشید که یک مایع شفاف و بی‌رنگی را تهیه می‌کنید که از الکل‌های نوع اول خواهد بود. بی شک تمامی مشخصات فنی و شیمیایی محصول تعیین کننده قیمت آن هستند.

برای مصارف صنعتی و غیر صنعتی از این ماده استفاده می‌شود و به همین سبب در غلظت‌های مختلفی آن را به کار می‌برند. توجه داشته باشید که این مشخصات روی قیمت دو اتیل هگزانول تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. روش تهیه و تولید آن را فراموش نکنید، چرا که روش تهیه و تولید پارامتر اصلی و مهمی است که برای تعیین قیمت آن را در نظر می‌گیرند.

 چه بسا اینکه پس از بررسی و کنترل در قسمت کنترل کیفی آن را در بسته‌بندی‌های بسیار با کیفیت و مناسبی روانه بازار می‌کنند. اکنون جهت خرید بهترین ترکیبات شیمیایی با کارشناسان مجموعه اسپیناس شیمی تماس بگیرید. توجه داشته باشید که قیمت‌ها در این مجموعه بسیار مقرون به صرفه بوده و دلیل اصلی آن دسترسی مستقیم شما کاربران عزیز است.

ویژگی دواتیل هگزانول

 • دارای وزن مولکولی 231/130 گرم برمول میباشد.
 • این ماده شیمیایی دارا نقطه جوش 363 تا 365 درجه فارنهایت در فشار 760 میلی متر جیوه میباشد.
 • نقطه ذوب این ترکیب منفی 105 درجه فارنهایت است.
 • مقدار انحلال این ماده در آب، 880 میلی گرم در 64 درجه فارنهایت است.
 • چگالی این ماده شیمیایی 834/0 در دمای 68 درجه فارنهایت میباشد.

قابل توجه است که امروزه تحقیقات نشان داده که تقریبا 78 درصد مصارف این ماده شیمیایی در شیمی برای پلاستیک‌های وینیل کاربرد داشته است.

کاربردهای دو اتیل هگزانول:

 • کاربرد این ماده شیمیایی به عنوان یک ماده اولیه در تولید کردن نرم کننده‌ها و روان کننده‌ها وجود داشته است.
 • دقت نمایید که بخش بیشتری از 2-اتیل هگزانول تولید شده برای پیش ماده جهت سنتز دی استر بی فتالات (DEHP) نرم کننده، کاربرد دارد.
 • همینطور این ماده شیمیایی در واکنش با اپی کلرو هیدرین و هیدروکسید سدیم به جهت تولید کردن گلیسیدیل اتر از مولکول بکار میرود.که به نام یک رقیق کننده واکنش اپوکسی در استفاده های گوناگون همچون: پوشش‌ها، چسب‌ها و درزگیرها مصرف میگردد. همچنین می‌توان از آن در تهیه کردن عکس، تولید کردن انواع لاستیک و استخراج نفت و گاز نیز استفاده کرد.
 • برای ساختن انواع نمک‌های فلزات سنگین کاربرد مهمی دارد که به اسم یک تثبیت کننده‌های حرارتی برای PVC کار کند.
 • کاربرد وسیعی از این ماده در کشاورزی میگردد و همچنین در  صنایعی ازجمله نساجی و همچنین محصولات چرمی استفاده میشود.
 •  کاربرد در صنایع رنگ و تولید مواد پوششی  دارد. در تهیه مواد و محصولات بهداشت و مراقبت شخصی استفاده می‌شود.
 • این ماده برای انواع چسب‌های حساس به فشار، بسیاری از منسوجات و همچنین پوشش‌های سطح میباشد که همچون بسیاری از رنگ‌های خودرو با جامدات بالا میباشد.
 • این ماده به اسم حلال با فرار یت کم برای انواع رزین‌ها، بسیاری از چربی‌های حیوانی، موم‌ها، انواع روغن‌های گیاهی، ضد عفونی کننده‌ها و همینطور در اسپری‌های ضد حشره کش و مشتقات نفتی  نقش مهمی دارد.
 • جالب توجه است که دو اتیل هگزانول را می‌توان به راحتی به استرهایی تبدیل میشود.

ازجله نکات ایمنی اینست که در زمان کار با این ماده از ماسک، دستکش و عینک آزمایشگاهی استفاده نمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،
اسید نیتریک ، اسید سیتریک خشک و بی کربنات آمونیوم
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه
09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...