دی سدیم استات، یک نمک سدیم استیکی بوده است که دارای فرمول شیمیایی  NaH  (C2H3O2) 2 میباشد. دی استات سدیم همراه با کمی طعم اسید استیک بوده است.

از جمله ویژگی های این ترکیب به صورت یک جامدی بی رنگ بوده که نقش مهمی به عنوان یک عامل ضد میکروبی (نگهدارنده) در ادویه ها داشته است. دی استات سدیم نقش بسیاری به عنوان یک ماده افزودنی و یک ترکیب نگهدارنده ، اسیدی کننده و همینطور طعم دهنده داشته است. و از مواد اولیه غذایی به حساب می آید. به علت جلوگیری کردن این ماده از هرگونه کپک و باکتری کاربرد بسیاری در صنعت پخت نان داردد. لازم به دانستن این نکته میباشد که این ترکیب، را به عنوان دی استات هیدروژن سدیم میشناسد.

 جالب توجه است که، کلمه استات سدیم از دو  بخش اسید استیک و استات سدیم تشکیل شده است. این ماده تبدیل به استات ، یون  های سدیم و هیدروژن که اجزای طبیعی در  ساختار گیاهان ، بدن حیوانات و  غذاهای انسانی میباشد،  می گردد.  گاهی اوقات برای پایداری امولسیون چربی ها در محصولات گوشتی فرآیند شده افزایش یابد از ترکیب استات سدیم استفاده میشود. از جمله مزایای دی سدیم استات شامل مواردی همچون: تقویت کردن فعالیت مغز، کنترل کردن فشار  خون، حفظ کردن تعادل یونی و در نهایت جلوگیری کردن از آفتاب زدگی

خرید دی استات سدیم

هنگام خرید دی استات سدیم و برای آن که بتوانید این ماده شیمیایی را از برخی دیگر از مواد شیمیایی مشابه تشخیص دهید، آشنایی مختصری با آن پیدا کنید. دی استات سدیم نوعی باکتری کش و قارچ کش قوی است که جهت کنترل کردن باکتری‌ ها و کپک‌ ها در دانه‌ های مختلف مانند غلات و دانه‌ های ذخیره شده مورد استفاده قرار می‌ گیرد. بنابراین افرادی مانند باغداران و کشاورزان خرید عمده دی استات سدیم را برای کنترل کردن باکتری‌ ها و کپک‌ ها و حفظ کردن محصولات خودشان از چنین مشکلاتی انجام می‌ دهند.و از مواد اولیه کود و سم به حساب می آید.

این ماده شیمیایی هم چنین به عنوان نوعی کمک تخمیر جهت حفظ کردن کیفیت در محصولاتی مانند یونجه، ذرت سورگوم ، علف های موجود در سیلو، جو دوسر و غیره استفاده می‌ شود. دی استات سدیم از استات سدیم و اسید استیک به وجود می‌ آید.

در واقع در لیست بسیاری از مواد آفت کش و قارچ کش قوی خرید دی استات سدیم همواره وجود دارد و از مهم‌ ترین و قوی‌ ترین آن ها محسوب می‌ شود. این ماده موثر و آفت کش قوی را می‌ توانید از مکان‌ هایی که چنین موادی را توزیع می‌ کنند مانند شرکت اسپیناس شیمی تهیه کنید.

در این شرکت بزرگ خرید عمده دی استات سدیم و خرید عمده بسیاری دیگر از محصولات شیمیایی مانند آسپارتام، سدیم ساخارین، جوش شیرین، وانیل، دکستروز، گلیسین، کارنوباواکس و غیره انجام می‌ شود، چون این شرکت از بزرگ ترین تامین کنندگان کلیه مواد شیمیایی و صنعتی می‌ باشد.

قیمت دی استات سدیم

قیمت دی استات سدیم همانند بسیاری از محصولات و مواد شیمیایی متفاوت است و به موارد متنوعی بستگی دارد که از آن جمله می‌ توان به نحوه تولید و درصد خلوص ماده شیمیایی اشاره کرد، یعنی وقتی صحبت از یک ماده شیمیایی می‌ شود در واقع این ماده با درصد خلوص متفاوت و مختلفی در بازار موجود است و همین درصد خلوص می‌ تواند در تعیین قیمت دی استات سدیم تاثیرگذار باشد.

از طرفی مرغوبیت ماده شیمیایی نیز مهم است، چون بسیاری از این مواد در تولید محصولات مختلف استفاده می‌ شوند و برخی از این مواد شیمیایی مانند دی استات سدیم تاثیر بسیار مهم و تاثیرگذاری در پیشگیری کردن از کپک و باکتری‌ ها در حوزه کشاورزیو باغداری دارد. پس همواره باید به نوع دنبال نوعی از این مواد باشیم که کیفیت آن ها تضمین شده است و اطمینان داشته باشیم که در صورت استفاده کردن از آن ها بازدهی خوبی را به همراه خواهد داشت. جهت حصول چنین اطمینانی مکان‌ های مطمئنی مانند شرکت اسپیناس شیمی را انتخاب کنید. چون دقیقاً ماده شیمیایی با همان خصوصیات و ویژگی‌ های مورد نظرتان را برای شما تامین می کند.

ویژگی دی سدیم استات

 از جمله ویژگی های این ترکیب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این ماده شکیل شده از پودر های سفیدرنگ و به‌ حالت بلورهای مونوکلینیک میباشد.
  •  جرم مولی دی سدیم استات 82 گرم بر مول است.
  • در حالت کلی نقطه ذوب این ماده 324 درجه سانتی گراد بوده و همچنین دارای دمای جوشی در حدود 881 درجه سانتی گراد میباشد.
  • قابل توجه که معمولا دی سدیم استات بدون بو بوده ولی بر اثر حرارت و تا مرحله تجزیه بوی سرکه خواهد داد.

کاربردهای دی سدیم استات

  • این ماده در کالاهای پخته شده به عنوان یک ماده ضد میکروبی بوده و همچنین در بقیه مواد غذایی و در تولید انواع دارو و مواد آرایشی به عنوان خوشبو کننده ، طعم دهنده و تنظیم کننده PHبین 4 تا6 کاربرد بسیاری دارد.
  • جالب توجه است که سدیم دی استات استفاده بسیاری به عنوان یک قارچ کش و باکتری کش داشته است. که امروزه برای کنترل کردن انواع کپک ها و باکتری ها در غلات و دانه های ذخیره شده به کار می رود.
  • این ترکیب شیمیایی به عنوان “كمك” تخمیر برای نگهداری کردن كیفیت ذرت مزرعه ، سورگوم ،  یونجه ، جو دوسر و علف های موجود در سیلو مورد کاربرد قرار می گیرد.
  • از دیگر کاربرد های این ماده زیاد کردن مقاومت بتن بوده است و جالبه بدانید که زیاد شدن مقاومت این ماده نسبت به آب میتواند منجر به ارزان تر شدن نسبت به پوشش‌های اپوکسی گردد.
  • همچنین در سالهای اخیر محققان برای استخراج DNA از سلول ها از دی سدیم استات بهره بسیاری برده اند. به این صورت که باعث وصل شدن کاتیونهای سدیم با بار مثبت شوند و به بارهای منفی فسفات موجود در DNA و در نهایت کمک به رسوب DNA کنند.

از جمله نکات ایمنی اینست که سالیان سال است که اسید استیک در غذاهای انسانی و حیوانی استفاده می شود ، و هیچ گونه اثرات سوء قابل توجهی نداشته است. استات سدیم ماده ای بی خطر و ایمن بوده، ولی امکان دارد که استنشاق آن منجر به گلودرد شود و در صورت تماس با چشم، موجب قرمزی چشم میشود.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...