سولفات آلومینیوم  یا زاج نباتی یک منعقد کننده قوی بوده که جهت شفاف سازی آب استخر، حذف فسفات ها و پاتوژن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

زاج نباتی یا سولفات آلومینیوم در استخر ماده منعقد کننده ای است که قبل از فيلتر نمودن آب  یا جارو کردن و نظافت منزل فوری و استخر به آب استخر اضافه می‌شود تا مواد معلق آب مانند موارد ارگانیک، باکتری ها، قارچ ها و ... را منعقد نموده و در اثر وجود قليایيت آب، یک ماده رسوبی غير قابل حل ژله مانند موسوم به فلاك را تشكيل ‌دهد. فلاک‌ها در اثر جارو کشیدن، نظافت استخر و همچنین ورود به فیلترهای تصفیه از آب جدا شده و آب زلال و تمیزی را در استخر باقی میگذارند.

جالب است بدانید که ذرات سولفات آلومینیوم ، بار الکتریکی مثبت داشته است و همچنین ذراتی که در آب معلق هستند و  دارای بار منفی میباشند را به خود جذب میکند و باعث سنگین شدن و ته نشین شدن در کف استخر می شوند. بعد از اینکه چند ساعت بگذرد شما می توانید کف استخر را به آهستگی جارو نمایید. زاج در حالتیکه تعادل شیمیایی برقرار شود آب و دمای آب کاهش یافته و 21 درجه سلسیوس بالاترین  فعالیت را داشته است.

 یکی از نکات مهم این ماده شیمیایی و زاج پودری این است که حتما باید شما توجه داشته باشید که زاج سفید نقش مهمی برای بسیاری از استخرهایی که  از فیلتر شنی استفاده می کنند، داشته است، همچنین این ماده میتواند به فیلترهای  دیاتومه آسیب برساند.

مقدار استفاده زاج در استخر

زاج سفید مخصوص آب استخر همان سولفات آلومینیوم است که برای گند زدایی آب استخر از آن استفاده می‌کنند. مقدار استفاده زاج در استخر باید به حد استانداردی باشد تا فرایند لخته سازی و گد زدایی به خوبی انجام شود. این ماده مشابه لخته ساز عمل می‌کند و در صورتی که در آب آلوده استخر قرار بگیرد تمامی ذرات کثیفی، فسفات، عوامل میکروبی و آلوده کننده را جذب می‌کند.

استفاده از زاج استانداردترین روش برای پاکسازی آب استخر است که معمولاً هم به صورت پودر هستند. البته قبل از اضافه کردن به آب استخر باید همانند دوغاب آن را تهیه کنید و به صورت مستقیم به آب استخر اضافه شود. برای افزایش قدرت گد زدایی زاج در آب استخر، باید مقدار استفاده از زاج در استخر را بدانید. معمولا برای هر هزار گالن ظرفیت در استخر از این زاج‌ها می‌توان استفاده نمود.

در واقع برای گند زدایی باید ۵۰ گرم کلر، ۱۰۰ گرم کات کبود و ۲۰۰ گرم زاج سفید پودری را برای هر متر مربع از آب استخر استفاده نمایید تا بتواند به خوبی ضدعفونی کند. آبی که در آن شنا می‌کنیم بایستی حتماً عاری از آلودگی‌ها، باکتری‌ها و به طور کلی کثیفی‌ها باشد. از این رو برای ضدعفونی کردن استخر استفاده از زاج اهمیت بسیار زیادی دارد.

 چرا که قدرت گند زدایی آن بسیار زیاد می‌باشد و حتی عوامل بیماری‌زا را نیز از بین می‌برد. زاج را با نام‌های دیگری نیز می‌شناسند که سال‌هاست به عنوان یک ماده پاک کننده از آن استفاده می‌کنند. حتی امروزه در تاسیسات تصفیه آب نیز نقش مهمی دارد.

زاج برای استخر

زاج یک ماده گند زدایی بسیار کاربردی است که برای حذف میکروب‌ها، عوامل بیماری‌زا و کثیفی‌های آب استخر از آن استفاده می‌کنند. به دلیل املاح زیاد حتی گاهی آب استخر کدر می‌شود و استفاده از زاج یک روش موثر برای از بین بردن کدری و شفاف کردن آب خواهد بود.

زمانی که زاج در داخل آب حل می‌شود، بار الکتریکی مثبتی دارد که ذرات دارای بار منفی را به خود جذب و در نتیجه انعقاد می‌گردد. با انعقاد تمامی آلودگی‌ها و تبدیل لخته به دلیل وزن سنگین به کف استخر ته نشین خواهد شد. در نتیجه تمیز کردن آب استخر برای شما راحت‌تر است. زاج برای استخر تنها باعث از بین بردن عوامل میکروب‌زا و باکتری‌ها نمی‌شود، بلکه باعث تمیزی و شفافیت آب استخر نیز خواهد شد.

زاج به صورت پودری یا نباتی عرضه می‌شود که در هر صورت بایستی قبل از استفاده آن را در آب حل کرده و در نتیجه به صورت دوغاب به آب اضافه گردد. استفاده از زاج قبل از اندازه‌گیری میزان قلیایی و اسیدی بودن آب استخر امکان‌پذیر نیست؛ چرا که برای اثربخشی بهتر زاج بایستی حتماً میزان قلیایی و اسیدی بودن آب استخر اندازه‌گیری شود.

برای اضافه کردن زاج به آب نیز حتماً از نقاط نزدیک به ورودی فیلتر شروع کنید و این فرآیند باید به صورت آهسته باشد. به منظور تاثیرگذاری زاج برای استخر نیز باید ۶ تا ۱۲ ساعت تحمل داشته باشید تا کدری و کثیفی آب استخر به صورت کامل از بین برود. هنگام استفاده از زاج نیز حتماً نکات ایمنی را رعایت کنید. استفاده از دستکش، عینک و ماسک برای محافظت از بدن و ایمنی بیشتر توصیه می‌شود.

قیمت زاج نباتی

زوج نباتی به عنوان یک گند زدا باعث شفاف سازی و حذف آلودگی‌های آب استخر می‌شود. البته کاربرد زاج بسیار زیاد است؛ اما عمده کاربرد آن برای حذف باکتری، قارچ و مواد ارگانیک موجود در آب می‌باشد. امروزه افراد به صورت اینترنتی اقدام به تهیه و سفارش زاج نباتی می‌کنند.

قطعاً که خرید اینترنتی زاج نباتی مزایای بسیار زیادی خواهد داشت و یکی از آنها دسترسی به قیمت مقرون به صرفه زاج نباتی است. زمانی که شما اقدام به خرید اینترنتی زاج نباتی می‌کنید، به کیفیت اصل این محصول از درب شرکت‌های معتبر دسترسی دارید. از طرفی با حذف واسطه‌ها به مقرون به صرفه‌ترین قیمت زاج نیز دسترسی خواهید داشت.

زوج را در دو نوع مختلف تولید می‌کنند که این مسئله نیز روی قیمت گذاری آن به شدت تاثیر دارد. همچنین ترکیبات هر یک از این دو زاجی که به روش‌های مختلفی تولید شده‌اند، روی قیمت تاثیرگذار خواهند بود.

قدرت انحلال زاج و سطح کیفیت آن را در نظر داشته باشید. حتی حجم نیز خرید قیمت زاج نباتی را تعیین می‌کند و معمولاً در صورت خرید عمده، قیمت‌ها مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

در مجموعه اسپیناس شیمی شما به بی‌رقیب‌ترین قیمت بازار دسترسی دارید. البته قبل از خرید می‌توانید اطلاعاتی در رابطه با محصول مورد نظر کسب کنید. با دسترسی اینترنتی نیز امکان مقایسه قیمت زاج نباتی نیز وجود دارد.

به مراکز فروشگاهی زاج نباتی مختلف مراجعه کنید و مشخصات، سطح کیفیت و قیمت آنها را بررسی نمایید. در نتیجه پس از اطمینان کامل سفارش خرید خود را در معتبرترین مجموعه به ثبت برسانید. کارشناسان مجموعه اسپیناس شیمی با ارائه مقرون به صرفه‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت زاج نباتی، میزبان پاسخگوی شما کاربران عزیز هستند.

خرید زاج نباتی

قبل از خرید زاج نباتی بایستی در رابطه با آن اطلاعات بسیار مفیدی کسب کنید. اینکه زاج نباتی چیست و چه کاربردی دارد؛ جزو نکات مهم خرید محسوب می‌شود. این مواد که در دسته‌بندی مواد شیمیایی قرار می‌گیرند، به صورت کیلو و در بسته‌بندی‌های مخصوصی توزیع می‌شوند.

پس ابتدا سطح نیاز خود را مشخص کنید و بر همان اساس زاج را در وزن‌های مختلفی تهیه کنید. نوع زاج باید مشخص شود و حتی اکنون که هدف شما خرید زاج نباتی است بایستی در رابطه با نوع کاربرد آن اطلاعات بیشتری کسب نمایید. این ترکیب شیمیایی برای آب استخر فوق العاده مفید است و کدری موجود در آب استخر را کاملاً از بین خواهد برد.

 با توجه به استقبال بالا از این گندزدا هم اکنون مراکز فروش مختلفی زاج نباتی را به صورت حضوری و اینترنتی توزیع می‌کنند. در حال حاضر نیز فروشگاه‌های مختلفی به صورت آنلاین جهت فروش تک و عمده فعال هستند.

برای داشتن خریدی مطمئن، مهم‌ترین فاکتور انتخاب بهترین مرکز فروش است. فرقی نمی‌کند که شما چه میزان زاج نباتی را می‌خواهید تهیه کنید، در صورتی که به یک مجموعه قابل اعتماد مراجعه داشته باشید؛ می‌توانید این زاج را به کیفیت اصل و قیمت مقرون به صرفه تهیه نمایید.

خرید از مجموعه اسپیناس شیمی یک امتیاز بزرگ برای شما کاربران عزیز محسوب می‌شود؛ به ویژه اینکه اگر اقدام به خرید اینترنتی کنید. اگر برای زمان و هزینه خود ارزش قائل هستید، با خرید اینترنتی هم در زمان و هم هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهید نمود.

همین حالا پس از اطمینان از کیفیت عالی و مقرون به صرفه بودن قیمت زاج نباتی، سفارش خرید خود را در مجموعه اسپیناس شیمی به ثبت برسانید.

خرید سولفات مس

خرید سولفات مس این ترکیب مس و گوگرد به سبب خاصیت آن است. آیا می‌دانستید که سولفات مس به عنوان یک ترکیب معدنی و غیرعالی که قابل انحلال در آب می‌باشد. این محصول به رنگ آبی است. زمانی که برای خرید مراجعه می‌کنید اگر برای بار نخستکار را انجام می‌دهید بهتر است با رنگ آن آشنا شوید و همچنین بدانید که قابل حل در آب می‌باشد.

البته در رنگ‌های خاکستری، سبز کمرنگ و سفید نیز می‌توانید سولفات مس را تهیه کنید و این پارامترها به عنوان نکات مهم خرید هستند. قیمت سولفات مس نیز در هر یک از این رنگ‌ها با مشخصات و قدرت انحلال پذیری کمتر یا بیشتر متفاوت است. معمولاً برای مصارف صنعتی و آزمایشگاهی از این ترکیبات شیمیایی استفاده می‌کنند. اما می‌دانید که سولفات مس در دو نوع سولفات مس ۵ آبه و نوع بدون آب وجود دارد؟ نمی‌توان بدون اطلاع از چنین مباحث و ویژگی‌هایی اقدام به خرید کرد.

اگر به یک مجموعه فروشی مراجعه نمودید و دو نوع سولفات مس با رنگ‌های متنوع را پیش روی شما قرار داد، بایستی بدانید که یکی از آنها بدون آب و یکی از آنها سولفات مس ۵ آبه است. معمولاً سولفات‌های بدون آب پودری و بی‌رنگ هستند که در دمای ۱۵۰ درجه تولید می‌شوند.

 اما می‌دانستید که سولفات‌های مس ۵ آبه آبی رنگ هستند و در ساختار آنها ۵ مولکول آب وجود دارد و به همین منظور نامگذاری شده‌اند؟ اگر به دنبال سولفات مسی هستید که در اتانول، متانول و گلیسترول نیز قابل انحلال باشد، بایستی حتماً سولفات مس پنتا هیدرات را انتخاب کنید که شامل سولفات ۵ آبه است. افرادی که به دنبال خرید سولفات مس هستند، قطعاً باید قیمت سولفات مس را نیز بررسی کنند. بد نیست بدانید قیمت در هر یک از این سولفات‌ها متفاوت است و به حجم خرید نیز بستگی دارد. خرید عمده سولفات مس نیز برای حوزه‌های کاری مختلف است.

قیمت سولفات مس

برای خرید سولفات مس نکات بسیار متعددی بررسی می‌شوند. اما قطعاً شما هم به دنبال قیمت سولفات مس هستید. قبل از هر چیزی باید بدانید که سولفات‌ها در دو نوع تولید می‌شوند و قیمت نیز در هر یک از این سولفات‌ها به ترکیبات آنها، قدرت انحلال و دیگر مشخصات محصول وابسته است.

 اگر هدف شما خرید عمده سولفات مس می‌باشد، پس بی‌شک در مقایسه با خرید این محصول در بسته‌های یک کیلوگرمی و کمتر یا بیشتر متفاوت است و البته به حجم خرید شما نیز بستگی دارد. اما تمامی مشخصات فیزیکی این ترکیب شیمیایی قیمت آن را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. فرمول شیمیایی، جرم مولکولی، شکل ظاهری و... همگی جز مشخصات سولفات‌های مس هستند و قطعاً قیمت به آنها بستگی دارد.

 آنچه که قیمت را بیش از هر چیزی تحت تاثیر قرار می‌دهد، دانسیته و نقطه ذوب چنین محصولاتی است. معمولاً با دانسته ۳ و ۶۰ نقطه ذوب ۱۱۰ درجه سانتیگراد تجزیه می‌شوند.‌

حتماً حلالیت در آب را نیز توجه کنید که معمولاً به دماهای مختلف بستگی دارد. این قدرت حلالیت نیز به فرمول شیمیایی و قدرت محلول بستگی دارد که قیمت را تغییر می‌دهد. معمولاً حلالیت آنها در دمای ۱۰ درجه سانتیگراد ۱.۵۵ هزارم مولاال است. برخی از این محصولات با ساختار کریستالی، قابل حلالیت در برخی دیگر از مواد نیز هستند، پس قطعاً چنین شیمیایی در ساختار آنها از ترکیبات خاص‌تری استفاده می‌شود ‌که می‌تواند قیمت را تغییر دهد.

 میزان آهن، سولفات، منگنز، نیکل و روی مورد استفاده در ساختار چنین ترکیباتی نیز تعیین کننده قیمت خواهند بود. پس افرادی که اقدام به خرید می‌کنند قطعاً شناخت کافی بایستی با این محصول داشته باشند تا به خوبی مشخصات ظاهری و حتی ساختار و ترکیبات این محصول را بررسی و به ارزش واقعی آن پی ببرند. در سایت اسپیناس شیمی، این مجموعه معتبر و بزرگ انواع سولفات مس با قوی‌ترین ترکیبات و مناسب‌ترین قیمت توزیع می‌شوند.

ویژگی های زاج نباتی (سولفات آلومینیوم)

  • دفع کننده قطعی کدری آب استخر
  • جهت نظافت هر چه بهتر آلودگی های معلق در آب استخر
  • جهت  استفاده در انواع استخر های خانگی و تفریحی
  • قابل استفاده در جکوزی های خانگی و تفریحی
  • کیفیت مناسب و قیمت مقرون بصرفه
  • هر بسته معادل 1 کیلوگرم

جهت داشتن اثربخشی بهتر فعالیت زاج در استخر، به شما توصیه می‌گردد که PH آب را در محدوده 7.6-7.2، حالت بازی را در محدوده 120-80 و همینطور میزان کلر را در محدوده مجاز تنظیم نمائید. لازم به گفتن این نکته است که، به ازای 40 متر مکعب آب استخر نیاز به مقدار 2 کیلوگرم از پودر زاج بوده که روی سطح استخر به حالت یکنواخت ریخته شود.

 شکل شیر چند راهه فیلتر را بر وی Recirculate قرار گیری شود و پمپ را به مدت 2 ساعت روشن بگذارید تا آب  بدون  وارد شدن به فیلتر در گردش باشد. پمپ فیلتراسیون را در طول مدت 12 تا 24 ساعت   خاموش فرمایید تا همانطور که گفتیم مواد معلق در آب به صورت کامل ته نشین گردند. لازم میباشد، برای بهتر شدن قبل از به کار بردن از زاج، فیلتر استخر خود را بک واش بنمایید.

میزان پیشنهادی ما به شما 2 کیلوگرم به ازای هر 40 مترمکعب آب استخر یک مقدار میانگین بوده است و  بستگی به داشتن مقدار مواد معلق در آب و کدورت آن بین 1 تا 2 کیلوگرم متغیر بوده است. در صورتیکه پمپ استخر تایمر داشته باشد، به هیچ وجه تا پایان انجام کار تایمر آن را قطع بفرمایید تا پمپ به حالت اتومات روشن نگردد و از گرفته شدن فیلتر جلوگیری صورت بگیرد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسید فسفریک خوراکی، استون، روغن نارگیل

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...