اکسید روی، ماده معدنی مفیدی که ترکیب غیر آلی با فرمول ZnO است و به شکل پودر سفید رنگ و غیرمحلول در آب می باشد.

زینک اکساید تشکیل دهنده بخش اصلی پماد زینک اکساید بوده و دارای خواص زیادی برای بهبود وضعیت پوست و درمان انواع ضایعه های پوستی میباشد. زینک اکساید یا همان اکسید روی یک ترکیب شیمیایی سفید رنگ و بیشتر اوقات به عنوان یک ماده بی اثر میباشد. از اکسید روی در اغلب اوقات، به شکلی گسترده به اسم یک عامل حجیم کننده ، پرکننده و همچنین به عنوان یک رنگدانه (رنگ سفید) به کار میرود. 

در حالت کلی این ماده نامحلول در آب بوده است. اما در بسیاری از اسید و باز های رقیق حل می  گردد. از جمله یکی از معروف ترین حلال ها، برای حل نمودن ترکیب هیدروکلریک اسید بوده است. روی با تکامل با گاز هیدروژن در اسید هیدروکلریک حل میشود. لازم است، توجه داشته باشید که روی یک عنصر کمیاب بوده و برای بسیاری از گیاهان است. و در  بنابراین از اکسید روی برای کودها ، خوراک دام و همینطور در مکمل های ویتامینه استفاده میشود.

خرید زینک اکساید

زینک اکساید یک نوع ماده شیمیایی است که با نام اکسید روی نیز شهرت دارد. این ترکیب معدنی یک پودر سفید رنگ و غیر حلال در آب است. از این ماده به عنوان یک نوع افزودنی برای تولید انواع محصولات مختلف در صنعت دارویی، مواد غذایی، صنعت تولید سرامیک، صنعت پلاستیک، و غیره استفاده می‌شود. این ماده در دمای ۱۹۷۵ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید اما نقطه ذوب این ترکیبات در دمای ۱۹۷۵ درجه سانتیگراد است. 

این ماده به صورت مصنوعی و حتی طبیعی یافت می‌شود که از نظر مشخصات کمی با یکدیگر تفاوت دارند. از نکات مهم خرید زینک اکساید نیز توجه به مشخصات، نوع کاربرد و عملکرد این ترکیبات شیمیایی در صنایع مختلف است. تحریک پذیری الکترونیکی بسیار بالایی دارد و برای کاربردهای متعددی می‌توان از آن استفاده نمود. ضریب شکست بالا، رسانای حرارتی عالی، ضد باکتریایی و ویژگی اتصال از مهم‌ترین مزایای این ترکیبات شیمیایی هستند.

این ویژگی‌ها باعث شده تا از آن در صنعت شیشه، سیمان، لاستیک، رنگ، پماد، چسب، باتری، رنگدانه، بتن، درزگیر و غیره استفاده کنند. شما باید بدانید برای چه نوع کاربردی زینک اکساید را نیاز دارید؟ معمولاً چنین ترکیباتی در گریدهای دارویی و در صنعت دارویی برای تولید انواع محصولات مراقبت از پوست بسیار خائز اهمیت هستند. از این ترکیبات بیشتر برای درمان آکنه، اگزما، درماتیت غیره استفاده می‌شود. حتی امروزه برای تولید شامپو ضد شوره، پوشک، کرم ککالامی، مواد ضدعفونی کننده و غیره نیز از آن استفاده می‌کنند.

 در برابر آفتاب سوختگی و بیماری‌های پوستی عملکرد بسیار مفیدی دارد و به همین سبب محبوبیت پیدا کرده است. اگر توجه کرده باشید، پمادی با نام پماد زینک اکساید نیز در بازار وجود دارد که برای برطرف کردن آسیب‌های پوستی نظیر سوختگی‌های خفیف از آن استفاده می‌شود. پس با این حساب، این ترکیبات بیشتر برای مصارف درمانی، در گریدهای دارویی حائز اهمیت هستند.

قیمت زینک اکساید

اهمیت خرید زینک اکساید بیشتر به سبب کاربرد آن در صنایع دارویی است. البته در صنایع مختلفی نیز در گریدهای گوناکون بسیار مورد توجه هستند. بسته به عملکرد محصول در بسیاری از مراکز تولیدی می‌توان از آنها استفاده کرد. بررسی قیمت زینک اکساید نیز از جمله پارامترهای مهمی است که تمامی کاربران هنگام خرید این محصول به آن توجه دارند. قیمت این ترکیبات را حتی گریدهای مختلف صنعتی، غذایی، دارویی و غیره تعیین می‌کند.

 شما چه گریدی از این ترکیب شیمیایی یا زینک اکساید را نیاز دارید؟ آیا می‌دانید شکل ظاهری این محصول چگونه است؟ یا با نوع بسته‌بندی آن آشنا هستید؟ این جامد سفید رنگ در بسته‌بندی‌های مختلف با وزن‌های متنوعی عرضه می‌شود. قطعاً انتظار ندارید که در هر وزن با هر نوع بسته‌بندی، قیمت زینک اکساید مساوی باشد؟ برای صنعت غذایی، نساجی، داروسازی، تولید پلاستیک، تولید سیلیکات و روی شما باید گریدهای مختلفی از این محصول را تهیه کنید.

حجم خرید خود را در نظر داشته باشید و به نوع بسته‌بندی آن نیز دقت کنید. اکنون نوبت به آن است تا روش تولید این محصول را نیز در نظر قرار دهید. از روش‌های مختلفی برای تولید زینک اکساید استفاده می‌کنند که قیمت آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. اکنون از طریق یک روش خرید مقرون به صرفه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین زینک اکساید با کیفیت بازار را با باورنکردنی ترین قیمت تهیه کنید.

 قطعاً که انتخاب مرکز فروش نیز روی قیمت تاثیر دارد. اسپیناس شیمی به عنوان یک مجموعه معتبر و شناخته شده به صورت ۲۴ ساعته میزبان پاسخگویی شما عزیزان است. آیا می‌دانستید که با دسترسی اینترنتی به این مجموعه واسطه‌ها را حذف می‌کنید و مستقیماً از درب شرکت مورد نظر محصول با کیفیت را می‌خرید؟ پس با حذف واسطه‌ها همین حالا با کیفیت‌ترین زینک اکساید را با قیمت باورنکردنی بخرید.

ویژگی های زینک اکساید

 • جرم مولکولی این ترکیب شیمیایی 38/81 گرم بر مول میباشد.
 • این ماده دارای فرمول شیمیایی ZnO است.
 • این  ماده دارای نقطه ذوب بسیار بالایی بوده در حدود 1975 درجه سانتی گرادمیباشد.
 • زینک اکساید یک ترکیب معدنی و به شکل ظاهری یک پودر سفید رنگ بوده است.
 • این ترکیب دارای دانسیته 61/5 گرم بر سانتی متر مکعب است.

زینک اکساید، پمادی موضعی است که برای درمان التهابات پوستی ناشی از سوختگی، خراشیدگی، ساییدگی و به طور کلی آسیب های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. 

کابرد های اکسید روی

 • همانطور که میدانید این ترکیب دارای خواص درمانی بسیار زیادی بوده و در صنعت دارویی به عنوان پماد استفاده میکنند.
 • در حال حاضر از این ترکیب شیمیایی در بسیاری از کرم های درمان روزاسه به کار میرود. 
 • یکی از کاربرد های مهم این ماده اینست که باعث بهتر شدن زخم های پوستی شما میشود.
 • اکسید روی نقش مهمی در بسیاری از لوسیون های ضد آفتاب داشته است.
 • از این ماده کاربردی به عنوان رنگ در لوازم آرایشی هم به کار میرود. مشابه دی اکسید  تیتانیوم که یک ترکیبی است که با اکسید روی در ضد آفتاب ترکیب شده و از این  ترکیب هم به عنوان یک رنگ در لوازم آرایشی به کار میرود.
 • قابل توجه است که امروزه از  اکسید روی در ساختن تعداد زیادی از مواد در صنعت همچون پلاستیک، سرامیک و همینطور شیشه کاربرد داشته است.
 • همچنین میتوان گفت این ماده در صنایع بسیاری از جمله: سیمان، لاستیک، رنگ ها، موم ها، انواع چسب، غذا ها، باتری و غیره نقش ویژه ای دارد.

نکات مهم در استفاده از زینک اکساید

 • برای استفاده از زینک اکساید حتما دستورالعمل های روی بسته را مطالعه نمائید.
 • اگر دارای حساسیت خاصی هستید، برای استفاده از زینک اکساید با پزشک خود مشورت کنید.
 • لازم است برای استفاده از زینک اکساید، درصورتیکه داروی خاصی مصرف می کنید، پزشک خود را مطلع سازید.
 • بعد از استفاده از زینک اکساید، در حالتیکه دچار حساسیت (خارش، قرمزی یا سوزش پوست) شده اید، فورا استفاده از آن را متوقف کنیدو حتما با پزشک خود مشورت کنید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...