ستواستئاریل الکل اتوکسیله یا ستئارات ۲۰ ، پلی اتیلن گلایکول اترهایی هستند که از ستواستئاریل الکل و اتیلن اکساید تولید می شوند.

ستو استئاریل الکل  یک مخلوطی از اسیدهای چرب، تشکیل شده از %10 تا 35 % ستیل الکل (هگزادکانول) و %65 تا 90 % از استئاریل الکل (اکتادکانول) و همینطور از مقدارهای کمی از الکل های همراه با زنجیر بلندتر و کوتاه تر بوده است. همانطور که میدانید منبع این ماده محصولات طبیعی همچون سبزیجات و همچنین ترکیبات شیمیایی سنتزی میباشند.  امروزه این ماده به عنوان یک تثبیت کننده امولسیون، ماده مات کننده و سورفاکتانت،  تقویت کننده فوم و همینطور باعث افزایش دهنده ویسکوزیته آبی و  غیر آبی کاربرد گسترده ای داشته است.

ساختار ستواستئاریل الکل شامل یک الکل آلیفاتیک همراه با زنجیره طولانی بوده که از منابع گیاهی یا به صورت سنتزی تامین گردیده و به اسم الکل چرب طبقه بندی میشود. به صورت عمده این ماده در آب نامحلول بوده ولی در حلال های قطبی، الکل و مواد نفتی سبک محلول میباشد و در طیف وسیعی از pH قابلیت کاربرد داشته است. 

خرید ستو استئاریل الکل

ستو استئاریل الکل به عنوان یکی از مواد پرکاربرد در صنایع تولیدی مختلف است. خرید ستو استئاریل الکل برای صنایع تولیدی مختلف نظیر صنعت مواد شوینده انجام می‌شود. این ماده مخلوطی از الکل چرب می‌باشد که بیشتر از الکل اس تیل و استریل آن را تولید می‌کنند. در واقع چنین ترکیباتی را به عنوان یک الکل چرب طبقه‌بندی نموده‌اند. 

منبع اصلی این ماده پرکاربرد سبزیجات و همچنین ترکیبات شیمیایی سنتزی می‌باشد. برای خرید اگرچه بررسی قیمت ستو استئاریل الکل اهمیت دارد اما ابتدا آشنایی با کاربرد و ویژگی‌های این ماده مهم است. قدرت انحلال این ماده در روغن بسیار زیاد اما در آب نامحلول می‌باشد.

این ماده چه کاربردی دارد و به چه منظوری در صنایع مختلف از آن استفاده می‌کنند؟ چنین ترکیباتی به عنوان یک تثبیت کننده آمولیسیون برای تثبیت کاربرد دارند. همچنین یک نوع ماده مات کننده و سولفاکتانانت می‌باشند که این ویژگی در بسیاری از صنایع مورد نیاز است. برای تقویت فوم و تحت عنوان یک ماده افزایش دهنده ویسکوزیته آبی و غیر آبی نیز کاربرد دارد.

مشخصات این محصول چیست؟ ستو استئاریل الکل به عنوان یک الکل چرب است که ۱۰ تا ۳۵ درصد ستیل الکل و ۶۵ تا ۹۰ درصد استئاریل الکل دارد. به عنوان یک ماده جامد سفید مومی شکلی است که به هنگام خرید به رنگ و شکل آن نیز باید توجه داشته باشید. همچنین هیچ بویی ندارد و گاهی وجود بوی نامطبوع به دلیل بی‌کیفیت یا فاسد بودن محصول است.

نقطه ذوب و نقطه جوش این ماده چگونه است؟ چرا که شرایط نگهداری آن برای حفظ کیفیت و افزایش طول عمر ماده به این مشخصات بستگی دارد. این ماده تحت تاثیر دمای ۲۴۹ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید. اما در دمای منفی ۵۶ تا منفی ۴۸ درجه سانتیگراد ذوب می‌شود.

قیمت ستو استئاریل الکل

برای خرید ستو استئاریل الکل اشاره شد که باید تمامی مشخصات آن را مو به مو مورد بررسی قرار دهید. تمامی مشخصات ماده برای تعیین قیمت ستو استئاریل الکل مورد توجه قرار می‌گیرند. همچنین اینکه یک ماده مومی بوده و به صورت طبیعی از روغن پالم یا روغن نارگیل آن را تولید می‌کنند. همین منبع ماده که معمولاً از روغن پالم یا روغن نارگیل است روی قیمت آن تاثیر دارد. 

در واقع ماده حاصل از روغن پالم یا ماده حاصل از روغن نارگیل با درصد کیفیت مختلف قیمت متفاوتی نیز خواهد داشت. در گریدهای مختلف دارویی، غذایی و صنعتی تولید می‌شود از این رو هر گرید این محصول از ویژگی‌ها و در نتیجه مشخصات مختلفی بهره‌مند است. بدون شک قیمت استئاریل الکل در هر گرید آن با در نظر قرار دادن تمامی مشخصات آن تعیین می‌شود.

امروزه حتی در فرمولاسیون بسیاری از ترکیبات ساختمانی از آن استفاده می‌شود. کاربرد این ماده در بسیاری از صنایع باعث افزایش تقاضای بازار و در نتیجه محبوبیت آن شده است. در واقع اهمیت کاربرد و نقش مهمی که در صنایع مختلف و ترکیبات متنوع دارد، ارزش آن را بالاتر می‌برد.

یکی از پارامترهای بسیار مهمی که روی قیمت ستو استئاریل الکل و همچنین دیگر مواد اولیه کاربردی در صنایع مختلف تاثیر دارد، عوارض جانبی محصول است. هرچه عوارض جانبی ماده تولید شده کمتر باشد؛ اهمیت استفاده از آن بیشتر شده و قطعاً قیمت آن را نیز بالاتر می‌برد. 

چرا که بسیاری از ترکیبات شیمیایی کاربردی در صنایع حتی با رعایت استانداردها، داشتن مجوز بهداشت و سلامت و صنعت غذایی و دارویی باز هم عوارض جانبی دارند. معمولا هم شرکت‌های تولیدی از مواد اولیه‌ای استفاده می‌کنند که عوارض جانبی آنها کمتر باشد.

سطح کیفیت بسته‌بندی ستو استئاریل الکل یکی از فاکتورهای مهمی است که قیمت ستو استئاریل الکل را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

خواص فیزیکی ستو استئاریل الکل

 • فرمول شیمیایی: CH3(CH2)nCH2OH
 • نقطه ذوب: 56 – 48 درجه سانتی گراد
 • نقطه جوش: 249 درجه سانتی گراد
 • اسامی دیگر: ستئاریل الکل، ستیل استئاریل الکل

کاربرد ستو استئاریل الکل

 • این ماده در انواع لوسیون ها و همینطور بسیاری از کرم های پوست کاربرد داشته است.
 • این ماده شیمیایی به عنوان یک نرم کننده، عامل کنترل کننده ویسکوزیته، پایدارکننده امولسیون، عامل کوپلینگ و همینطور سازگار کننده و پایدارکننده کف به شکل گسترده ای به کار میرود.
 • این ماده امروزه در مواد دارویی به عنوان یک عامل نرم کننده و امولسیفایر نقش مهمی داشته است. 
 • لازم به توجه است که این ماده در مصارف دارویی، ترکیب درصد استئاریل الکل درکمترین حالت باید حداقل % 40 و در مجموع ستیل الکل و استئاریل الکل حتما باید در کمترین حالت  90% بوده باشد.
  امروزه از این ماده شیمیایی در تولید کردن الیاف و روان کننده ها به کار برده می شود. 
 • یکی از کاربربردهای مهم ستواستئاریل الکل به عنوان یک افزودنی خوراکی مستقیم و غیرمستقیم در صنایع غذایی و همچنین امولسیفایر در سیستم های روغن در آب بوده است و در نهایت باعث به وجود آمدن امولسیون های پایدار از روغن در آب میشود.
 • از جمله کاربرد های ویژه این ماده شیمیایی به عنوان یک مرطوب کننده برای درمان کردن پوست های خشک و همینطور مبتلا به خارش، سوختگی ناشی از تشعشعات و بقیه ی انواع تحریکات پوستی استفاده میگردد.

نکات ایمنی ستو استئاریل الکل

در صورتی که در حال حاضر پنج مورد ابتلا به درماتیت تماسی آلرژیک در رابطه با استفاده کردن محصولات  دارای این ماده گزارش داده شده است. ولی لازم به دقت است که خطر واکنش آلرژیک این ماده کم می باشد.

 امروزه متخصصان  پوست می گویند، به کاربردن الکل سیتاریل در هرگونه از محصولات آرایشی بی خطر و ایمن میباشد و در حالت کلی یک ماده غیر تحریک کننده حساب میشود. لازم به گفتن این نکته است که، خوردن این الکل به مقدار بیشتر از ۵ گرم بر کیلوگرم سمی و مضر میباشد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...