ستیل الکل (Cetearyl alcohol) که همچنین به عنوان الکل ۱- هگزادکانول یا پالمیتیل نیز شناخته می شود  یک ماده رایج در انواع محصولات مراقبت شخصی و مواد آرایشی با فرمول شیمیایی C16H34O است. این ماده از روغن های گیاهی مانند روغن نخل یا نارگیل گرفته می شود.

بیشتر اوقات از ستیل الکل بسیار کاربردی در صنایع آرایشی در شامپو سازی به عنوان یک مایع ساز و یا به اسم یک نرم کننده، امولسیون کننده و همچنین به اسم یک ماده ضخیم کننده برای ساختن انواع کرم ها و لوسیون های گوناگون پوست به کار میرود. 

جالب توجه است که ستیل الکل دارای یک زنجیره طولانی از الکل آلی میباشد و یک «الکل چرب» هست که دارای خاصیت مرطوب‌کنندگی بوده، همچنین این ماده در حضور الکل های چرب «الکل  ساده» همچون اتانول و ایزوپروپیل نیز وجود داشته است و می‌تواند موهای شما را خشک نماید.

خرید ستیل الکل

برای خرید ستیل الکل قطعا به دنبال با کیفیت‌ترین محصول در بازار هستید. با رعایت چند نکته مهم یا اکتفا به راهنمای خرید می‌توانید مرغوب‌ترین ستیل الکل بازار را با قیمت مقرون به صرفه بخرید. پس از اینکه تمامی اطلاعات مربوط به محصول را مطالعه کردید، به مقایسه قیمت ستیل الکل در مراکز فروشگاهی مختلف می‌پردازید.

 ابتدا بایستی راهنمای خرید را در نظر قرار دهید. با بررسی تک تک نکات مهم خرید، ستیل الکل با کیفیت بازار را به قیمت ارزان تهیه کنید. این ماده یک نوع الکل هگزاد کانول است که در محصولات مراقبتی و مواد آرایشی کاربرد فراوانی دارد. چنین ترکیباتی از روغن‌های گیاهی نظیر روغن نخل یا نارگیل گرفته می‌شوند.

از پارامترهای مهم خرید ستیل الکل در نظر قرار دادن نوع کاربرد این ماده شیمیایی است. اگر جزو مصرف کنندگان انواع لوسیون، نرم کننده و شامپوها هستید؛ قطعاً برای یک بار هم که شده مواد شیمیایی تشکیل دهنده آن را از روی برچسب مطالعه می‌کنید. این ماده برای تولید مواد شوینده‌ای چون شامپو، نرم کننده و لوسین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 در شامپو به عنوان یک نوع نرم کننده و در لوسیون و کرم‌ها به عنوان یک نوع ضخیم کننده استفاده می‌شود. همچنین به عنوان یک طعم دهنده برایتولید مواد غذایی نیز از این افزودنی استفاده می‌کنند.

مورد توجه قرار دادن نقطه ذوب، جرم مولی، چگالی، نقطه جوش و دمای ذوب جزو دیگر پارامترهای مهم خرید محسوب می‌شود. این ماده دارای ۴۹.۳ درجه سانتیگراد نقطه ذوب است و جرم مولی آن نیز ۲۴۲.۴۴ گرم بر مول می‌باشد. چگالی ستیل الکل ۸۱۱ کیلوگرم بر متر مکعب است و در دمای ۳۴۴ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید. اما دمای ذوب این ترکیبات شیمیایی ۴۹ درجه سلسیوس یعنی ۱۲۰ درجه فارنهایت می‌باشد.

از یک مرکز قابل اعتمادی چون اسپیناس شیمی برای دسترسی به قیمت ارزان، اقدام به خرید ستیل الکل کنید.

قیمت ستیل الکل

برای خرید ستیل الکل قیمت آن را نیز باید بررسی کنید. این قیمت با بررسی مشخصات مختلف برای دسترسی به ارزش واقعی ستیل الکل است. چند نکته مهم روی قیمت ستیل الکل تاثیر دارند که مهمترین آنها شامل:

ستیل الکل یک نوع کریستال شفاف سفید رنگی است که به صورت جامد عرضه می‌شود. حال این مواد جامد را در کیسه‌های چند کیلوگرمی به تناسب نیاز مشتری توزیع می‌کنند. آیا می‌توان گفت قیمت هر بسته از ستیل الکل با وزن‌های مختلف برابر است؟ پس به طور کلی قیمت به وزن ماده خریداری شده بستگی دارد.

از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت ستیل الکل منبع آن است. همانگونه که مستحضرید، این ماده از روغن گیاهی چون نخل یا نارگیل حاصل می‌شود. پس ستیل الکل سبک حاصل از نخل با ستیل الکل حاصل از نارگیل قطعاً قیمت متفاوت‌تری خواهد داشت.

از ستیل الکل در صنعت دارویی، تولید آرایشی و بهداشتی و غذایی استفاده می‌کنند. پس بدون شک این ماده در گریدهای مختلفی تولید شده است که هر گرید قیمت متفاوتی دارد. تقسیم بندی هر گرید به دلیل مشخصات مختلف آن و در نتیجه نوع کاربرد آن است. پس با این حساب قیمت نیز متفاوت خواهد بود.

دانسیته و ویسکوزیته نیز دیگر پارامترهای تاثیرگذار بر روی قیمت ستیل الکل خواهند بود. دانسیته این ماده ۸۱۱.۰ گرم بر سانتی متر مکعب است اما با ۵۳ سانتی پوآز ویسکوزیته به تولید می‌رسد.

درصد خلوص دیگر پارامتر مهم تاثیرگذار روی قیمت ستیل الکل است. این درصد خلوص در چنین ترکیباتی اگر از معتبرترین شرکت‌های تولید کننده خرید خود را انجام دهید ۹۹ درصد خواهد بود. در هر صورت برای آگاهی بیشتر در رابطه با قیمت این ماده شیمیایی با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. البته در مجموعه اسپیناس شیمی قیمت‌ها به زیر قیمت بازار عرضه می‌شوند. این قیمت برای جلب رضایت مشتری رقابتی است.

ویژگی های ستیل الکل

جرم مولکولی
  44/242 گرم بر مول
دانسیته
811 کیلو گرم بر متر مکعب
شکل ظاهری
عدسی سفید رنگ
میزان خطر
ایمن

قابل توجه است از این ماده شیمیایی می توان به عنوان یک ماده فعال کننده غیر یونی در استفاده های امولسیون هم کاربرد بسیاری دارد.

کاربرد ستیل الکل

 • از این ماده به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی و داشتن خاصیت چربی زدایی ستیل الکل بسیار استفاده بسیاری در مواد شوینده های گوناگون خانگی و همینطور صنعتی داشته است.
 • از آنجایی که ستیل الکل در آب به هیچ عنوان هیدرولیز نمی شود به همین علت می تواند پوست شما را مربوط نگه دارد و به آبرسانی پوست شما کمک بسیاری کند.
 • در حال حاضر از استیل الکل در انواع شامپوها استفاده میگردد و به همین دلیل است که مصرف کردن شامپو باعث از بین رفتن پوست مرده کف میگردد. بنابراین این ماده به رشد دوباره موی سر شما کمک بسیاری می کند.
 • همچنین میتوان گفت به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی در ساختن انواع صابون های و فوم های شستشو دست و صورت کاربرد ویژه ای دارد.
 • بیشتر اوقات این ترکیب شیمیایی به عنوان یک پایه برای پماد نقش مهمی داشته است. این ماده شیمیایی کمک کننده به مواد  تشکیل دهنده فعال است  تا وارد پوست انسان گردد و سریعا اثرات درمانی مورد نظر به وجود بیاید.
 • جالب است بدانید که، از این ترکیب شیمیایی به عنوان یک ماده افزودنی غذایی با کاربرد های متفاوت است که به عنوان یک ماده طعم دهنده یا در تزیینات غذایی بسیار به کار میرود.
 • از کاربرد های مهم ستیل الکل در بیشتر مواد غذایی کنسرو شده برای بالا بردن مدت زمان و ماندگاری به کار می رود.
 • در انواع کرمهای صاف کننده مو و بسیاری از موس مو و همینطور در ریمل ها کاربرد گسترده ای دارد.

نکات ایمنی ستیل الکل

 • لازم به توجه است که، این ماده شیمیایی به ندرت از خود عوارض جانبی نشان می دهد. در این صورت بیشتر افرادی که دارای انواع حساسیت های پوستی و آلرژی های گوناگون هستند، دارای بعضی از علائم همچون مواردی: قرمزی، خارش، التهاب و…
 • قابل توجه است که، افرادی که از مشکل اگزما رنج می برند. احتمال دارد که نسبت به این الکل دارای حساسیت بوده باشند. 
 • همچنین در حال حاضر سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) باور دارد که از الکل ستیل می توانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی به عنوان یک ماده افزودنی غذایی مستقیم و غیر مستقیم به کار ببرید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...