کود سولفات روی خشک اورال چیست؟کود‌های شیمیایی متنوعی در دنیا وجود دارد که در صنایع کشاورزی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد شیمیایی موجود در کودهای شیمیایی مختلف کک کننده هستند و از مشکلات کشاورزی می‌کاهند.

جالبه بدانید که سولفات روی یک ترکیب شیمیایی به شکل پودر سفید رنگ بوده است و تشکل شده از بسیاری از دانه های کریستالی است. سولفات روی برای تولید کود برای  مصارف کشاورزی و نمک های معدنیکاربرد گسترده ای دارد. از جمله اینکه در کود سولفات روی خشک اورال وجود دارد. هنگامیکه به هر علت علتی هر یک از مواد شیمیایی کم تر وجود داشته باشد، منجر به از بین رفتن مواد شیمیایی مورد نیاز گیاه می‌شوند و در نهایت باعث اختلال کل فرآیند کشاورزی میشود. مرکبات یکی از محصولات حساس به کمبود روی می‌باشد.کمبود روی بعد از نیتروژن شاید گسترده‌ترین ناهنجاری تغذیه در مرکبات می‌باشد بیشتر خاک‌ها است.

اما علت است از کمبود روی در خاک بسیار است که به شرح روبه رو بیان می‌گردد. مصرف فراوان و بیش از نیاز کودهای فسفاته، وجود غلظتهای بالای بی کربنات در آب آبیاری، عدم استفاده صحیح از کود روی یا سولفات روی اهمیت عنصر روی در گیاهان از دلایلی ست که خاک کشاورزی از کمبود مواد شیمیایی چون روی برخوردار می‌شوند. کود همانند غذای مکمل برای گیاهان و درختان می باشد که از اثرات کمبود روی بر مرکبات باید بیان کرد که میوه‌های صاف ، رنگ روشن و همچنین مغز میوه‌های خشک می‌شوند و معمولا قبل از آنکه علائم کمبود روی، مانند کاهش رشد و تغییر در آناتومی برگ مشاهده می‌شود، عملکرد و کیفیت میوه کاهش خواهد یافت.

ویژگی سولفات روی خشک

 • این ماده شیمیایی دارای شکل ظاهری جامد پودری میباشد.
 • مقدار روی در این ترکیب 34 درصد بوده است.
 • جالبه توجه که این ماده دارای فرمول شیمیایی ZnSo۴H۲o میباشد.

خرید سولفات روی خشک

خرید سولفات روی خشک از مجموعه اسپیناس شیمی به ساده‌ترین شکل ممکن امکان‌پذیر است. این مجموعه فرصتی را مهیا ساخته تا شما مشتری عزیز بدون دخالت هیچ واسطه‌ای از درب شرکت مواد شیمیایی را تهیه کنید. چه بسا اینکه قیمت سولفات روی خشک در اسپیناس شیمی ارزان‌تر از دیگر مراکز فروش است. یکی از دلایل تقاضای بالای خرید از اسپیناس شیمی ارائه کیفیت اصل و قیمت مقرون به صرفه می‌باشد. بهتر است قبل از خرید به بررسی مشخصات و کاربرد این مواد بپردازید.

سولفات روی خشک همان سولفات پودری است که به رنگ سفید یا دانه‌های کریستالی عرضه می‌شود. این ماده شیمیایی بیشتر برای تولید کود مصارف کشاورزی و نمک‌های معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده معدنی محلول در آب است و به صورت خشک آن را تهیه می‌کنید. حتی در صنایع مختلف به عنوان یک افزودنی غذایی نیز کاربرد دارد.

سولفات روی خشک بدون آب است و بهترین حلال در متانول و آب می‌باشد. البته در صنایع رنگسازی، ابریشم سازی، کاغذ سازی، داروسازی، پرورش ماهی، چرمسازی و غیره نیز از آن می‌توان استفاده کرد. این ماده شیمیایی به عنوان مواد اولیه کود در صنعت کشاورزی باعث تنظیم ph خاک می‌شود، در نتیجه تاثیرات بسیار مثبتی روی زمین دارد.

آشنایی با مشخصات فیزیکی و شیمیایی سولفات روی خشک از نکات مهم خرید سولفات روی خشک به شمار می‌رود. جرم مولکولی این ماده ۴۷ گرم در مول است. نقطه جوش و ذوب این ماده به ترتیب ۷۴۰ و ۶۸۰ درجه سانتیگراد می‌باشد. به چگالی آن نیز توجه کنید که ۳.۵۴ گرم بر سانتی‌متر مکعب است.

شرایط نگهداری سولفات روی دیگر پارامتر مهمی است که باید بررسی شود. این ماده را باید در جای خشک و خنک و در یک ظرف دربسته نگهداری کنید تا کیفیت آن حفظ گردد. البته باید از مصرف تنباکو در محل نگهداری این مده خودداری کنید.

قیمت سولفات روی خشک

بررسی قیمت سولفات روی خشک یکی از فاکتورهای مهمی است که هنگام خرید مشتریان به آن توجه دارند. چه بسا اینکه قبل از خرید پارامترهای متعددی مورد بررسی قرار می‌گیرد. حال قیمت تحت تاثیر چند پارامتر مهم تعیین می‌شود که هر یک می‌تواند روی کیفیت محصول نیز تاثیر داشته باشد. به طور کلی خرید اقتصادی از مجموعه اسپیناس شیمی امکان‌پذیر است. چرا که با حذف واسطه‌ها مستقیماً از درب شرکت مواد شیمیایی را توزیع می‌کند.

به کاربرد سولفات روی خشک توجه داشته باشید، چرا که در صنعت مواد غذایی و حتی تولید کودهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس بدون شک در صنایع مختلف آن را در گریدهای متنوع این ماده را استفاده می‌کنند.

اهمیت کاربرد این ماده در صنعت پزشکی تقاضای آن را در بازار جهانی افزایش می‌دهد. این ماده در مکمل غذایی و برای کمبود روی تهیه می‌شود. چه بسا اینکه در صنایع مختلف نیز اهمیت کاربرد آن بر همگان پوشیده نیست و این اهمیت کاربرد سطح تقاضای مواد شیمیایی را به شدت افزایش می‌دهد. پس بدون شک در بازار جهانی ارزش این ماده تعیین کننده قیمت آن است.

شرایط نگهداری سولفات روی خشک اهمیت بسیار زیادی دارد چه بسا اینکه باید در یک محیط خشک و با تهویه مناسب آن را قرار دهید. از این رو باید این مواد که به صورت پودر خشک هستند در داخل بسته‌بندی‌های مناسبی ریخته شوند. بسته بودن درب بسته‌بندی و مناسب بودن آن از نکات مهمی است که قیمت را تغییر می‌دهد.

اگر از مجموعه اسپیناس شیمی اقدام به خرید سولفات روی خشک کنید، قطعاً قیمت‌ها مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. چرا که در این مجموعه شما مستقیماً از یک مرکز معتبر تمامی مواد شیمیایی را تهیه می‌کنید. این مجموعه نیز برای جلب رضایت مشتریان محصولاتی با قیمت ارزان به فروش می‌رساند.

کاربرد کود سولفات روی خشک اورال

 •  کود سولفات روی به عنوان یک منبع تولید کننده بسیاری از عناصر ریز مغذی   روی در زمین های زراعی و کشاورزی به شکل خشک یا محلول استفاده میشود. یکی  از این کاربردها به اسم یک منعقد کننده در تولیدات ابریشم مصنوعی بوده است.
 • منجر به سرسبزی و شادابی برگ درختان و بوته‌ها خواهد شد.
 •  سرعت رشد میوه‌ها را افزایش خواهد داد.
 •  این ماده باعث پیشگیری و جلوگیری از خشک شدن و ریزش میوه‌ها تا حد قابل توجهی می کند.
 •  این ماده معدنی سرعت فتوسنتز گیاه را افزایش می‌دهد.
 •  باعث زیاد شدن مقدار جذب آب و بقیه ی ترکیبات معدنی، قند و پروتئین میشود.
 • از جمله خاصیت این کود زیادتر کردن مقاومت گیاه در مقابل بیماریها و آفات میباشد.
 • باعث کمتر شدن مقدار PH خاک و در نهایت بهتر جذب شدن ترکیبات معدنی و اسید آمینه‌ها به وسیله گیاه میگردد.

نکات ایمنی سولفات روی خشک

قابل توجه است که در زمان مصرف کردن این کود حتما از وسایل حفاظت کننده شخصی ا جمله نکات ضروری و مهم است. در نتیجه لازم بوده که همیشه در زمان به کار بردن از کود سولفات روی  از وسایل ایمنی همچون ماسک تنفسی، عینک محافظ چشم و دستکش استفاده فرمایید. همچنین بعد از تموم شدن کار کود پاشی میبایست تمامی وسایل استفاده شده را شست و شو بدهید و از نزدیک شدن هرگونه حیوانات به آنها تا زمان خشک شدن محلول کود روی  درختان، خودداری فرمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،
سولفات آلومینیوم 17 درصد، بی کربنات آمونیوم، خرید رنگ خوراکی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...