روش استفاده از کود سولفات منگنزاین کود باید به صورت محلول پاشی با گلیفوسیت و یا به صورت مخلوط سایر علف کش‌ها استفاده شود. اگر کمبود منگنز در تجزیه و تحلیل خاک یا بافت آن نشان داده شود، این کود می‌تواند به عنوان بخشی از محلول مغذی به صورت محلول پاشی منظم یا به تنهایی استفاده شود.

سولفات منگنز به عنوان یک منبع عالی منگنز محلول در آب و یک اسید سازگار با سولفات‌ها میباشد. همانطور که میدانید ترکیبات سولفات، نمک‌ها یا استرهای اسید سولفوریک بوده اند که برای تشکیل شدن باید جایگزینی یک یا هر دو هیدروژن با یک فلز اتفاق بیوفتد. تعداد زیادی از ترکیبات سولفات فلز دارای نقش هایی همچون تصفیه آب را داشته و به راحتی در آب حل میگردند.

 جالبه بدانید، شکل های آلی فلزی در محلول‌های آلی و بعضی از اوقات در محلول‌های غیر آلی محلول میباشند. همچنین می توان گفت با به کار رفتن نانو ذرات معلق یون‌های فلزی پراکنده می شوند. امروزه بسیاری از منابع انسانی انتشار منگنز  تشکیل شده از بسیاری از تخلیه های فاضلاب شهری، لجن فاضلاب، معدن و فرآوری مواد معدنی (به ویژه نیکل)، تولیدات انواع گازهای گلخانه ای از تولید فولاد و آهن، احتراق بسیاری از سوخت های فسیلی و همینطور تا حدودی انتشار گازهای گلخانه ای از وسایل نقلیه (از افزودنی سوخت) میباشد

ویژگی های سولفات منگنز

این ترکیب شیمیایی دارای جرم مولکولی 000645/151 گرم بر مول است.
سولفات منگز دارای شکل ظاهری بلوری حالت وجود دارد.
جالب توجه که نقطه ذوب این ماده شیمیایی 710 درجه سانتی گراد بوده است.
همچنین نقطه جوش این ماده در حدود 850 درجه سانتی گراد میباشد.

 لازم به گفتن است که این ترکیب شیمیایی به عنوان یک ماده اولیه شیمیایی فعال و همچنین پاک کننده استفاده بسیاری شده است. ولی در حال حاضر سولفات منگنز در اتحادیه اروپا آنرا در گروه ترکیبات آسیب زا طبقه بندی شده است و به صورت مکرر می‌تواند برای آبزیان سمی می باشد

توجه فرمایید در ترکیبات کود سولفات منگنز ایرانی تشکیل شده از ۳۲ درصد منگنز میباشد. این نوع کود برای انواع گوناگونی از خاک های اسیدی و قلیایی مناسب بوده است..

کاربردهای منگنز سولفات

  • در حال حاضر از ترکیب سولفات منگنز در داخل کشور ایران تولید شده و در بسیاری از خاک های زراعتی کشور ایران به دلیل اسیدی بودن استفاده شده و نیاز به کودهای بازی دارند.
  • از جمله کاربردهای سولفات منگنز به اسم یک کود و خوراک دام مهمترین راه انتشار این ماده در محیط زیست بوده است.
  • در حالت کلی کشاورزان در حال حاضر برای پرورش پسته، به خاک غنی از مواد مغذی لازم بوده. و میتوان گفت یکی از عنصر های مهم برای پرورش پسته منگنز بوده است.
  • این ترکیب شیمیایی نقش کاربردی برای انسان ها در درمان کردن انواع بیماری ها می تواند مفید و کارایی بوده باشد. توجه نمایید، این عنصر شیمیایی در بدن دارای نقش مهم در  بهتر کردن ساختار استخوان ها و جلوگیری کردن از پوکی استخوان داشته است.
  • از دیگر کاربرد های این ترکیب شیمیایی، به اسم یک آنزیم بوده است و در عملکرد های متابولیکی بدن نقش مفیدی داشته است.  
  •  در بعضی از مواقع از مکمل های دارای این عنصر به شکل قرض و تزریق وریدی به وسیله ی پزشک تجویز میگردد.

خرید سولفات منگنز

سولفات منگنز نوعی مواد شیمیایی پرکاربردی است که از نظر عملکرد ارزش بسیار بالایی دارد. این مواد شیمیایی در صنایع متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بر اساس میزان ارزش آنها در صنایع مختلف نیز قیمت سولفات منگنز تعیین می‌شود. بررسی نکات مهم خرید سولفات منگنز بسیار مهم است و قبل از خرید باید به آن توجه داشت. تمامی فاکتورهای مهم خرید شامل اطلاعاتی در قالب مشخصات فنی، مشخصات ظاهری، ویژگی‌ها و نوع کاربرد این مواد شیمیایی است. چه بسا اینکه قصد خرید سولفات منگنز از چه مرکز فروشی را دارید و از چه روشی برای خرید استفاده می‌کنید؟ اسپیناس شیمی یکی از مراکز توزیع قابل اعتمادی است که جهت خرید مواد شیمیایی نظیر سولفات منگنز می‌توانید به این مجموعه مراجعه داشته باشید. در لیست فروشگاهی این شرکت به تمامی انواع مواد شیمیایی دسترسی دارید.

سولفات منگنز به عنوان یک ترکیب معدنی دارای ۱۵۱.۰۰۱ گرم بر مول جرم مولی است. این ماده ۳.۲۵ گرم بر سانتی‌متر مکعب چگالی دارد و در دمای ۸۵۰ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید. سولفات منگنز در دمای ۷۱۰ درجه سانتیگراد ذوب می‌شود و بهتر است آن را در یک شرایط آب و هوایی مناسبی برای حفظ کیفیت نگهداری کنید.

سولفات منگنز یک ترکیب جامد است که برای تولید مواد شیمیایی متعددی به عنوان یک ماده پیش‌ساز از آن استفاده می‌کنند. این ماده محلول در آب است و در صنعت کشاورزی برای رفع کمبود منگنز خاک از آن استفاده می‌شود.

سولفات منگنز یک ترکیب معدنی بسیار کمیاب در طبیعت است که با درصد خلوص ۹۸ درصد تولید می‌شود. در ساختار شیمیایی این ماده ۳۱ درصد عنصر منگنز وجود دارد. این ماده طی فرآیند خاصی از سنگ معدن منگنز به تولید می‌رسد. با تصفیه محلول آبی سولفات توسط کربنات سدیم و رسوب کربنات منگنز آن را تولید می‌کنند.

قیمت سولفات منگنز

هدف از خرید سولفات منگنز ارزش و اهمیت استفاده از این ماده در صنایع مختلف و تاثیرگذاری آن است. این ترکیب معدنی هم اکنون در صنایع متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد که مزایا و معایب خاصی نیز دارد. اکنون بهتر است شما کاربران عزیز قبل از اینکه به مقایسه قیمت سولفات منگنز در مراکز فروشگاهی مختلف بپردازید، با پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت سولفات منگنز آشنا شوید. قطعاً که در اسپیناس شیمی به مقرون به صرفه‌ترین قیمت این ماده معدنی دسترسی دارید. با بررسی پارامترهای تاثیرگذار به ارزش واقعی محصول پی می‌برید.

برای حفظ کیفیت و نگهداری سولفات منگنز در داخل کیسه‌های مخصوصی قرار می‌گیرد. همچنین بسته‌بندی این کیسه‌ها معمولاً ۲۵ کیلوگرمی است اما به تناسب شرکت‌های تولید کننده و نیاز مشتری ممکن است متفاوت باشد. بدون شک بسه‌بندی، متریال بسته‌بندی، سطح کیفیت بسته‌بندی و وزن بسته‌بندی مهم‌ترین پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت سولفات منگنز هستند.

خالص یا ناخالص بودن سولفات منگنز از فاکتورهای مهم دیگر تعیین قیمت سولفات منگنز به شمار می‌رود. این ماده به صورت جامد سفید رنگ است پس در صورت وجود ناخالصی رنگ آن تغییر می‌کند. البته در صورت وجود ناخالصی حتی تاثیرگذاری در صنعت کشاورزی و دیگر صنایع کاهش می‌یابد.

سولفات منگنز دارای انواع مختلف است. شما هنگام خرید بر اساس نوع نیاز خود می‌توانید سولفات منگنز را در انواع منگنز تک آبه، منگنز ۴ آبه، منگنز ۵ آبه، منگنز ۶ آبه و منگنز ۷ آب تهیه کنید. قطعاً قیمت هر یک از انواع سولفات منگنز بر اساس ساختار شیمیایی آن متفاوت است. چه بسا اینکه منگنز سولفات هگزاهیدرات یا منگنز ۶ آبه به عنوان کمیاب‌ترین منگنز، قیمت بالاتری دارد. این نکته را نیز مورد توجه قرار دهید که هر یک از این سولفات منگنزها در روش خاص و تحت تاثیر شرایط متنوعی به تولید می‌رسند.

نکات ایمنی

این ماده بیشتر اوقات به شکل آزادانه به وسیله صنایع متفاوت وارد محیط زیست میگردد. در محیط هوازی این ترکیب شیمیایی وارد مجموعه ای از  واکنش های پیچیده شده و در آخر منگنز به وجود می آورد. اما از لحاظ بیولوژیکی در دسترس نمیباشد. به دلیل اینکه تبدیل به دی اکسید منگنز نامحلول میشود.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسید سیتریک آبدار، سیلیکون امولشن، اسید هیومیک

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...