سوکرالوز یک شیرین کننده سنتز شیمیایی همراه با کالری صفر میباشد که استخراج شده از ساکارز میباشد. این ماده دارای فرمول C12H19Cl3O8بوده است.

سوکرالوز با بقیه ی شیرین کننده هایی که دارای کالری کم میباشد همچون دکستروز و مالتودکسترین ترکیب می شود تا شیرینی بیش از حد آن ها کم بشود. ساختار این ماده به گونه ای میباشد که به وسیله ی آنزیم های گوارشی تجزیه نمی شود. بیشتر سوکرالوز مصرف شده در بدن (نزدیک به  85 درصد) جذب نمی گردد. سوکرالوز با جایگزین کردن 3 مولکول کلر باعث می گردد که این ماده همچون شکر قابل شکستن و متابولیزه شدن نباشد، بنابراین بدون تغییر و سریع از بدن عبور میکند و ترکیبی خنثی (inert) و ایمن (safe) میباشد. سوکرالوز جزو مواد اولیه غذایی به حساب می آید.

با این حال غذایی که در آن از این شیرین  کننده استفاده شده است احتمال دارد دارای میزان با غذاهای تولید شده با شکر متفاوت  بوده باشد، به این دلیل که قند در ساختار، بافت و طعم غذا نقش بسیاری دارد. از جمله ویژگی های سوکرالوز این ماده اینست که تا مقدار بسیار زیادی دارای ماندگاری بوده و برای کاربرد در دمای بالا (همچون کالاهای پخته شده) ایمن لحاظ می شود، این درحالی میباشد که در بعضی در دمای بالاتر از ۱۱۹ درجه سانتی گراد تجزیه می گردد. سوکرالوز می تواند مقدار قند موجود در محصولات قهوه را کم می کند در نتیجه مصرف انرژی را نیز کم می کند.

خرید سوکرالوز

پیش از هر اقدامی جهت خرید سوکرالوز به ویژه خرید عمده سوکرالوز آشنایی کامل و دقیقی از این ماده شیمیایی به دست بیاورید. در این حالت هنگام خرید سوکرالوز به راحتی می‌ توانید ماده شیمیایی مرغوب و با کیفیت را انتخاب کنید. سوکرالوز در واقع نوعی شیرین کننده مصنوعی می‌ باشد که بدون کالری است. از رایج‌ ترین محصولاتی که مبتنی بر سوکرالوز هستند، اسپلندا می‌ باشد. طی فرایندهای شیمیایی سوکرالوز به صورت چند مرحله‌ ای و از شکر تولید می‌ شود که سه گروه هیدروژن _ اکسیژن طی این فرایند با اتم‌ های کلر جایگزین خواهند شد.

سازمان‌ذهای زیادی مانند سازمان غذا و دارو در آمریکا، سازمان ایمنی غذا در اروپا و کمیته علمی غذا در اروپا سوکرالوز را تایید کرده‌ اند. چون سوکرالوز با شکر مشابه است و مقاومت بالایی نسبت به دیگر شیرین کننده‌ ها دارد، جایگزین شکر در برخی از دسرها و شیرینی جات شده است. علاوه بر آن به عنوان شیرین کننده در بسیاری از مکمل‌ های غذایی، ویتامین‌ ها، مواد دارویی، مکمل‌ های دارویی و معدنی استفاده می‌ شود.

از فواید آن این است که هیچ گاه دندان‌ ها را از بین نمی‌ برند. در حال حاضر نیز خرید عمده سوکرالوز برای همین منظور در صنایع غذایی انجام می‌ شود که این کار را می‌ توانید با مراجعه به شرکت معتبر اسپیناس شیمی انجام دهید. اسپیناس شیمی به هر مقداری که سوکرالوز نیاز داشته باشید، می تواند آن را برای شما فراهم کند. چون این شرکت خرید عمده محصولات شیمیایی را نیز مانند خرید عمده سوکرالوز دارد.

قیمت سوکرالوز

هنگام تعیین قیمت سوکرالوز عوامل و نکات زیادی مطرح می‌ شوند، مثلاً وقتی ما محصول را به صورت عمده و کلی خریداری کنیم، قطعاً قیمت آن به صرفه‌ تر و ارزان‌ تر خواهد بود که معمولاً تولید کنندگان در صنایع بزرگ همین کار را جهت خرید سوکرالوز انجام می‌ دهند یا مثلاً شرکتی که اقدام به ساخت و تولید این ماده شیمیایی می‌ کند نیز بر روی قیمت موثر خواهد بود.

چون سوکرالوز یک ماده شیمیایی مهم است مانند دیگر مواد شیمیایی کیفیت و اورجینال بودن آن اهمیت زیادی دارد، پس همواره شرکتی را برای این کار انتخاب کنید که ماده شیمیایی اورجینال و با کیفیت را به شما تحویل دهد. موضوع مهم در خصوص کیفیت مواد شیمیایی این است که چنین موادی در صنایع مختلف جهت تولید کردن محصولات مختلف استفاده می‌ شود، پس حتماً باید اورجینال باشند تا ما بتوانیم محصولات اورجینال و با کیفیتی را تولید کنیم. این امر با خرید از شرکت اسپیناس شیمی مقدور می‌ باشد.

ویژگی سوکرالوز

  • این ماده دارای جرم مولی 64/397 گرم برمول می باشد.
  • این ترکیب شیمیایی دارای این مقاوم در برابر حرارت بالا می باشد.
  • انحلال پذیری این ماده 283 گرم بر لیتر میباشد.
  • این ترکیب شیمیایی دارای سطح اسیدیته بالا می باشد.

کاربرد سوکرالوز

  • در حال حاضر این ترکیب شیمیایی در طول تولید انواع نوشیدنی ها، کنسرو، شربت، مربا، کیک، سس، آدامس، دسر … استفاده می شود.
  • سوکوالوز درتولید شیرسویا بوده و باعث بهترشدن طعم شیر نقش مهمی دارد.
  • این ترکیب شیمیایی در نوشیدنی های متفاوت همچون: انواع آب میوه ها، نوشیدنی های حاوی کافئین، نوشیدنی های ورزشی  وجود دارد و به طور معمول مقدار مصرف آن در این نوشیدنی ها ۸% تا ۱۰% میباشد.
  • قابل توجه است که این ترکیب جهت نوشیدنی هایی ازجمله انرژی زا ها و همچنین الکل ها بسیارمناسب بوده و منجر میشود که طعمی ملایم و بدون بو را به وجو بیاورد.
  • از جمله کاربرد های این ترکیب شیمیایی در صنعت لبنیات در انواع بستنی و ماست های سنتی با سوکرالوز شیرین میباشد و در مجموع ۶ تا ۱۰ درصد سوکرالوز باید در طول فرایند تولید کردن ماست به آن اضافه گردد.

نکات ایمنی سوکوالوز

لازم به گفتن این نکته است که تحقیقات نشان داده است که سوکرالوز حاوی هیچ اثر خطرناکی برای مادران باردار یا شیرده یا جنین نمیباشد و منجر به هیچ عارضه جانبی از مصرف سوکرالوز قرارنمی گیرد. همچنین جالب توجه است که سوکرالوز به مدت دو دهه مورد تایید FDA بوده است و مقدار زیادی از آژانس های بهداشتی بین المللی ایمنی آن را می پذیرند.

 با این حال در افرادی که دارای وزن متوسط هستند این ماده هیچ گونه اثری برجای نمی گذارند. به صورت کلی اگر به صورت مداوم این ماده استفاده بشود تاثیری بر قند خون شما نمی گذارد ولی اگر هر  چند وقت یک بار مصرف بشود باعث تاثیر گذاشتن بر روی قند خون می شود.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسید سیتریک، آسپارتام و مواد اولیه شامپو

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

شیرین کننده سوکرالوز

شیرین کننده سوکرالوز یک ترکیب شیمیایی خاصی است که دارای جرم مولکولی ۳۹۷.۶۴ گرم بر مول می‌باشد. شیرین کننده‌های بسیار زیادی وجود دارند که در صنایع مختلف برای تولید نوشیدنی‌ها، دسر، انواع مواد غذایی و غیره از آنها استفاده می‌کنند. این شیرین کننده تنها شیرین کننده‌های بدون کالری محسوب می‌شوند که از شکر آن را مشتق کرده‌اند.

 سوکرالوز ۶۰۰ بار از شکر شیرین‌تر است. شیرین کننده سوکرالوز به شکر شباهت زیادی دارد؛ اما مقاومت عالی آن باعث شده تا نسبت به دیگر شیرین کننده‌ها برتری بسیار زیادی داشته باشد. این ماده طعم بسیار شیرینی دارد و باعث ایجاد هیچ طعم ناخوشایندی در دهان نمی‌شود. چنین موادی در بدن انرژی تولید نمی‌کنند و هرگز همانند ساکاروز نیز شکسته نخواهد شد. چنین ترکیباتی به سرعت از میان بدن عبور می‌کنند و هنگام عبور نیز هیچ تغییری در آنها ایجاد نمی‌شود.

این نوع شیرین کننده سالم و بی‌خطر می‌باشد و هیچگونه پوسیدگی دندان و افزایش قند نیز در صورت مصرف آن مشاهده نمی‌شود. تمامی افراد حتی زنان باردار، کودکان و افراد مسن نیز می‌توانند از این ماده استفاده کنند. میزان جذب کالری در بدن را می‌تواند کاهش دهد و در مکمل‌های غذایی، مواد دارویی، حتی مکمل‌های معدنی و دارویی نیز از آن‌ها استفاده می‌شود.

 برای تولید بسیاری از مواد غذایی امروزه از این ماده شیرین کننده استفاده می‌کنند اما بایستی به مقدار مجاز و استاندارد باشد. برخلاف تصور غلط بسیاری از افراد روی سلامتی روده تاثیر ندارد و حتی قند خون را نیز افزایش نمی‌دهد. چنین موادی بی‌خطر هستند و می‌توانید در صنایع تولیدی مختلف به عنوان یک شیرین کننده بدون کالری و بی‌خطر از آن استفاده نمایید.

تفاوت سوکرالوز و استویا

تفاوت سوکرالوز و استویا بسیار زیاد است اما بزرگترین تفاوت آنها منشأ این دو می‌باشد. این دو ماده هر دو به عنوان شیرین کننده‌هایی محسوب می‌شوند که در صنایع تولید نوشیدنی‌ها، مواد غذایی ژله، دسر و غیره از آنها به عنوان جایگزین ساکاروز می‌توان استفاده نمود. استویا یک شیرین کننده طبیعی با کالری صفر می‌باشد که مدت‌هاست جایگزین طبیعی قند شده است.

 این ماده به صورت سنتی از یک گیاه شیرین تهیه می‌شود و به عنوان یک عصاره غلیظ می‌توان از آن استفاده نمود. اما سوکرالوز جایگزین قندی می‌باشد که از مولکول‌های قند آن را به دست می‌آورند. چنین ترکیباتی طی یک فرایند چند مرحله‌ای به تولید می‌رسند و نتیجه آن یک شیرین کننده بسیار قوی می‌باشد که طعم آن مشابه شکر است. این شیرین کننده کالری قند را نداشته و با کالری صفر می‌توانید با مضرات و خطرات کمتری از آن استفاده کنید.

استویا از گیاه استویا حاصل می‌شود که در طبیعت بسیار زیاد وجود دارد اما سوکرالوز اصلاح شده قند می‌باشد. این دو ماده کاملاً بی‌خطر هستند و هیچ نوع ماده سمی از آنها حاصل نمی‌شود. استویا‌ تحت تاثیر یک فرایند تصفیه قرار دارد و به ترکیبات شیمیایی و مواد تشکیل دهنده نیازمند است. در واقع این ماده یک عصاره‌ای می‌باشد که از آن استفاده می‌کنیم. 

سوکرالوز حاصل فرایندی است که از شکر به دست می‌آید پس همانند سکویا کاملاً طبیعی نیست؛ اما هر دوی این مواد را می‌توان بدون خطر به عنوان یک شیرین کننده استفاده نمود. هر دو باعث کاهش وزن و کاهش فشار خون می‌شوند و حتی التهاب را نیز تا حد زیادی کاهش خواهند داد. برای بهبود تغذیه بیماران دیابتی اهمیت دارند و همانند یک آنتی اکسیدان عمل خواهند نمود.

آسه سولفام پتاسیم

آسه سولفام پتاسیم یک ماده کاربردی و مهمی است که در صنایع بسیار زیادی از آنها استفاده می‌نمود. این ترکیب شیرین کننده غیر مغذی از طریق ادرار از بدن دفع می‌شوند. چنین ترکیباتی برای پوشش طعم تلخی بسیاری از مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند. به صورت ترکیبی به عنوان جایگزین قند اضافی در غذا و نوشیدنی‌های کم کالری از آنها می‌توان استفاده نمود. این ترکیبات جایگزین ساکاروز در نوشیدنی‌ها و غذاهایی هستند که حتی افراد دیابتی نیز می‌توانند از آنها استفاده کنند. 

در مواد اولیه دارویی و آرایشی و مواد اولیه غذایی می‌توان از این نوع شیرین کننده صنعتی استفاده نمود. اگر به دنبال کاهش وزن هستید و شکر برای شما ضرر دارد؛ می‌توانید از چنین ترکیباتی به عنوان جایگزین شیرین کننده‌ها استفاده کنید. این شیرین کننده‌های مصنوعی کاملاً بی‌خطر هستند و برای سلامتی ضرر ندارند. چنین ترکیباتی هرگز باعث افزایش وزن نمی‌شوند و در صنایع مختلفی نیز می‌توان از آنها بدون هیچ دغدغه‌ای استفاده کرد.

این ماده جانبی شیرین کننده در صنعت داروسازی نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. برای تولید قرص‌های قنددار، شربت و پوشش تلخی آنها از این شیرین کننده استفاده می‌شود. حتی در صنعت تولید مواد آرایشی به عنوان یک شیرین کننده در لوازم آرایشی از آن می‌توان استفاده نمود. 

طعم شیرینی آبنبات، آدامس، مربا، لبنیات، ژله، پودینگ و غیره همگی به علت استفاده از چنین ترکیبات شیرین کننده‌ای است. کالری آسه سولفام کم می‌باشد و برای تهیه غذاهای کم کالری می‌توان از چنین ترکیباتی استفاده نمود. این ماده ماندگاری بسیار بالایی دارد و پایداری آن نیز در دما و ph مختلف زیاد است. برخلاف تصور بسیاری از افراد، این ترکیب یک ماده خطرناک نیست و می‌توانید از آن به جای قند و شکر استفاده کنید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...