سیلیکون رابر (Silicone Ruber) یک مقوله مدرن از مواد لاستیکی است که از سیلیکیون و اکسیژن با مقداری هیدروکربن ساخته شده است.

در حال حاضر از ترکیبات لاستیکی میتوان به سیلیکون رابر (Silicone Ruber) اشاره کرد که تشکیل شده از سیلیکیون و اکسیژن همراه با مقداری هیدروکربن ساخته شده است و منجر به ساخت یک ترکیب بسیار کاربردی میشود. 

جالب توجه است که رابر تشکیل شده از مولکول های زیاد و به هم پیوسته ای  بوده که باعث تولید زنجیره های طولانی میشود و در نهایت یک پلیمر مصنوعی به  وجود می آورد.  جالب توجه است که سیلیکون بر پایه کربن نمی باشد و یک  پلیمر معدنی لحاظ می شود.

مزایای سیلیکون رابر بسیار زیاد و بسیر گوناگون است از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این ماده در برابر ازن  تغییری ندارد.
 • داشتن یک مقاومت شیمیایی بسیار بالا
 • این ترکیب به لحاظ اقتصادی بسیار مناسب میباشد.
 • داشتن یک خاصیت مکانیکی و الکتریکی بسیار عالی و همچنین آب‌ گریزی

خرید سیلیکون رابر

خرید سیلیکون رابر به عنوان یک نوع پلاستیک کاربردی در صنایع مختلف با استقبال بالایی مواجه است. این مواد را از طریق دو روش حضوری و اینترنتی می‌توانید تهیه کنید. اما خرید اینترنتی از یک مجموعه قابل اعتماد باعث می‌شود تا به با کیفیت‌ترین محصوله بازار دسترسی داشته باشید. از طرفی قیمت سیلیکون رابر با خرید اینترنتی و حذف واسطه‌ها از مجموعه اسپیناس شیمی مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. اکنون بهتر است در رابطه با سیلیکون رابر اطلاعات کاملی کسب کنید. 

در واقع با اکتفا به راهنمای خرید و آشنایی با مشخصات، ویژگی‌ها و سطح کاربرد محصول می‌توانید به اهمیت استفاده از آن پی ببرید.

سیلیکون رابر یک نوع پلاستیک سیلیکونی ضد آب است که انعطاف پذیری بالایی دارد. همین قدرت انعطاف پذیری بالای این محصول باعث شده تا بتوان به راحتی به اشکال مختلفی آن را فرم داد. این قدرت کشسانی تا ۱۰ برابر طول محصول امکان‌پذیر می‌باشد. البته برای داشتن شکل الاستیک و ارتجاعی، انعطاف پذیری آن در حد استاندارد و به عنوان یکی از ویژگی‌های شاخص آن است.

سیلیکون رابر متشکل از ملکول‌های بسیار زیاد به هم پیوسته‌ای می‌باشد که به منظور تشکیل یک زنجیره طولانی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. البته این زنجیره‌ها امکان جدا شدن دارند که البته مجدداً نیز به یکدیگر می‌پیوندند. همین مسئله باعث افزایش قدرت انعطاف پذیری بالای محصول و خاصیت الاستیک آن می‌شود.

از ویژگی‌های منحصر به فرد آن می‌توان به مقاومت سایشی بالا‌تر از فولاد اشاره داشت و به همین سبب در صنایع مختلف مواد شیمیایی، فلز و پارچه از آن استفاده می‌کنند. همین ویژگی محصول باعث شده تا برای محصولات مراقبت بهداشتی نیز کاربرد داشته باشد. حتی در صنعت ساخت انواع اسلحه به ویژه تولید زیره کفش، تایر خودرو یا واشر نیز از آن استفاده می‌کنند.

قیمت سیلیکون رابر

سیلیکون رابر یا لاستیک طبیعی کاربردهای متنوعی دارد. اکنون شما کاربرانی که اقدام به خرید سیلیکون رابر کرده‌اید، ابتدا در رابطه با صفر تا صد اهمیت کاربرد این ماده و مشخصات آن باید اطلاعاتی کسب نمایید. در نتیجه با بررسی مشخصات به ارزش واقعی محصول پی می‌برید. پس قطعاً امکان مقایسه قیمت سیلیکون رابر در صورت آشنایی با مشخصات آن راحت‌تر خواهد بود. توجه به قیمت به عنوان یکی از فاکتورهای مهم خرید اهمیت دارد.

 چرا که خرید اقتصادی یکی از نکات مهمی است که با توجه به نوسانات قیمت افراد به آن توجه می‌کنند. شما باید بدانید که قیمت سیلیکون رابر تحت تاثیر چه پارامترهایی تعیین می‌شود. در نتیجه با خیالی آسوده از مجموعه اسپیناس شیمی این محصول را با قیمت کمتر از قیمت بازار تهیه می‌کنید.

منشأ این ماده، شرایط تولید و روش تولید سیلیکون رابر اصلی‌ترین پارامترهایی هستند که روی قیمت سیلیکون رابر تاثیر می‌گذارند. این مواد پلاستیکی تخت تاثیر واکنش بین سیلیکون، هیدروکربن و اکسیژن تشکیل می‌شوند. به سبب اینکه این ماده را از کربن تولید نمی‌کنند، پس یک پلیمر معدنی است. از این رو قیمت آن نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد؛ چرا که دوام سایشی، انعطاف پذیری و مقاومت آن در برابر عوامل شیمیایی افزایش می‌یابد.

اهمیت کاربرد سیلیکون رابر در صنعت ساختمان سازی، خودروسازی، تجهیزات مقاوم به حرارت، انواع روکش‌های حرارتی، کابل و غیره باعث شده تا ارزش آن بالا برود. از این رو در بازار جهانی نیز بسیار مورد توجه است و قیمت آن نسبت به برخی از پلاستیک‌های کاربردی در صنایع بیشتر می‌باشد.

یکی از نکات مهم خرید سیلیکون رابر توجه به نوع آن است چرا که این سیلیکون‌ها در دو نوع رابر مصنوعی و رابر طبیعی در بازار وجود دارند. ویژگی‌های هر یک از این رابرها و استحکام و قدرت آنها در برابر شرایط مختلف نیز متفاوت است. از این رو باید گفت قیمت رابر مصنوعی با قیمت رابر طبیعی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

ویژگی سیلیکون رابر

 • این درزگیر دارای طول عمر زیاد و مقاوم بوده است.
 • این ماده قابلیت رنگ‌پذیری در طیف وسیع و درعین‌حال شفافیت میباشد.
 • این ترکیب مقاطع و ابعاد گوناگون قابلیت شکل‌گیری داشته است.
 • جالب است بدانید که، در مقابل انواع اشعه گوناگون مثل: اشعه ماورا بنفش، گاما،مادون قرمز مقاوم و نیز تاثیر ناپذیری از اوزون میباشد.
 • تغییرات دمای این ماده شیمیایی ۱۱۰ – تا ۳۲۰ + درجه سانتی‌گراد بوده و در شرایط نرمال از ۵۰ – تا ۲۰۰ + درجه سانتی‌گراد میباشد.
 • توجه نمایید که این ترکیب با اهمیت‌تر، اقتصادی بوده است و در برابر انواع قطعات لاستیکی دارای طول عمر بسیار زیاد بوده است.
 • در حالت کلی سیلیکون رابر غیر واکنش پذیر است و دارای مقاومت در محیط هایی با درجه حرارت بالا (60- تا 300+  درجه سانتیگراد) است.

قابل توجه است که سیر تکامل سیلیکون برای قبل از قرن بیستم است و عنوان سیلیکون گرفته شد از کلمه لاتین Silex  میباشد. این کلمه به معنای سنگ سخت میباشد که امروزه به عنوان سیلیس یا سیلیکات شناخته شده است. 

کاربرد سیلیکون رابر

 • سیلیکون مایع تشکیل شده از زنجیره های مستقیم پلیمر سیلیکون است بدون اینکه به هم متصل شوند همچنین این ماده در صنعت آرایشی همچون در بسیاری از ترکیبات آرایشی  به عنوان یک چرب کننده، افزودنی های رنگی نقش دارد.
 • این ترکیب شیمیایی استفاده بسیاری در صنعت خودروسازی داشته در انواع واشر، در بسیاری از درزگیر، انواع شیلنگ ها، لوله و .... به کار میرود.
 • در حال حاضر از نوارهای سیلیکونی در کشورهای پیشرفته و همینطور صنعتی، با توجه به داشتن ویژگی‌های آنان، در انواع درزگیری تابلوهای برق، بسیاری از چراغ‌های خیابانی و پروژکتورها و نیز به‌دلیل تغییرات درجه حرارت محیط و ... نقش مهمی دارد.

نکات ایمنی سیلیکون رابر

در هنگام کار با این ماده کاربردی و پر استفاده همچون دیگر مواد شیمیایی لازم است که از ماسک ، دستکش ،روپوش آزمایشگاهی و همچنین از عینک آزمایشگاهی استفاده کنید تا از هرگونه عارضه ای جلوگیری بشود.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...