روغن کرچک یکی از روغن‌های گیاهی مطرح و پر از خواص دارویی ارزشمند محسوب می‌شود. ویژگی‌های این روغن یا خواص فوق العاده ارزشمندی که برای پوست و مو دارد سطح فروش آن را افزایش می‌دهد. بسیاری از تولید کنندگان محصولات آرایشی، دارویی و حتی مواد شوینده از روغن کرچک در محصولات خود استفاده می‌کنند. حتی بسیاری از افراد نیز این روغن را به صورت خالص و کاملاً طبیعی برای بهبود برخی از مشکلات پوست و مو مورد استفاده قرار می‌دهند. قطعاً تاثیرگذاری این روغن برای زمانی است که کیفیت مطلوبی داشته باشد. پس برای کاربران اهمیت دارد که به روغن اصل و خالص در بازار دسترسی پیدا کنند. هم اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فرق روغن کرچک اصل با تقلبی با ما همراه شوید.

بررسی فرق روغن کرچک اصل با تقلبی

روغن کرچک منحصر به فردترین روغن با خواص ارزشمند بسیار زیاد است. قطعاً روغن اصل تاثیرگذاری بسیار زیادی در مقایسه با روغن تقلبی دارد. حال اگر شما این روغن را به صورت تقلبی تهیه کنید پس قطعاً این روغن ناخالص نمی‌تواند تاثیرگذار باشد. پس بهتر است هنگام خرید به بررسی فرق روغن کرچک اصل با تقلبی بپردازید.

روغن کرچک اصل دارای ویسکوزیته و غلظت بسیار بالایی است پس هنگامی که روغن را مورد بررسی قرار می‌دهید حتماً به ویسکوزیته و غلظت آن توجه داشته باشید. دقت کنید که در حالت فیزیکی و در دمای اتاق غلظت این روغن مشابه با غلظت عسل طبیعی خواهد بود. حال اگر این غلظت بسیار کم است و مطمئن هستید تحت تاثیر حرارت قرار نگرفته، بدون شک روغن تقلبی خواهد بود.

رنگ روغن کرچک یکی از مهم‌ترین راه‌های تشخیص اصل از تقلبی بودن آن است. معمولا روغن کرچک اصل به رنگ زرد بسیار روشن و حتی گاهی مایل به سفید می‌باشد. در صورتی که روغن کرچک را غیر از این رنگ مشاهده کردید، مطمئناً دارای ناخالصی است.

به بوی و مزه روغن کرچک نیز توجه داشته باشید. غالباً روغن کرچک بو و مزه خاص و یا بسیار قالبی ندارد. اگر بو و مزه بسیار خاصی را با چشیدن طعم روغن کرچک احساس کردید مطمئناً در ترکیبات آن ناخالصی‌های اضافی کرده‌اند.

مهمترین فرق روغن کرچک اصل با تقلبی در رقیق بودن آن است. اگر این روغن را لمس کنید بدون شک متوجه می‌شوید که روغن کرچک اصل کاملاً صاف خواهد بود. حال در صورتی که روغن کرچک ناخالص ممکن است دارای ذره‌های بسیار ریز و جامدی باشد که هنگام لمس کردن آن را متوجه می‌شوید

به بسته‌بندی روغن کرچک توجه داشته باشید. قطعاً مهم‌ترین فرق روغن کرچک اصل با تقلبی در نوع بسته‌بندی آن خواهد بود. قطعاً روغن کرچک اصل را شرکت‌های معتبر در بسته‌بندی‌های کاملاً استاندارد توزیع می‌کنند.

فرق روغن کرچک اصل با تقلبی

خواص روغن کرچک برای پوست

اکنون که با فرق روغن کرچک اصل با تقلبی آشنا شدید بهتر است با خواص روغن کرچک برای پوست نیز آشنایی پیدا کنید. چرا که در این روغن مواد مفید و مغذی بسیار زیادی وجود دارد که روی پوست تاثیرگذار هستند.

روغن کرچک باعث جلوگیری از چین و چروک پوست صورت می‌شود. در واقع در این روغن آنتی اکسیدان‌های بسیار زیادی وجود دارد که به مقابله با رادیکال‌های آزاد پوست شما می‌پردازد. این رادیکال‌ها برای تسریع روند پیری هستند که به همین سبب چین و چروک صورت را افزایش می‌دهند.

روغن کرچک برای مبارزه با آکنه بسیار تاثیرگذار است چرا که این روغن خواص ضد باکتریایی دارد. باکتری‌های موجود در پوست می‌توانند به منافذ پوست نفوذ کرده و با مسدود کردن منافذ آکنه به وجود بیاورند. حال برای برطرف کردن این مشکل و از بین بردن باکتری‌های پوست می‌توانید از روغن کرچک استفاده کنید.

از مهمترین ویژگی‌های روغن کرچک می‌توان به خاصیت مرطوب کنندگی بسیار بالای آن اشاره داشت. اگر به دنبال پوستی جوان و براق هستید می‌توانید از این کرم مرطوب کننده برای سالم نگه داشتن پوست خود استفاده کنید. البته رطوبت مانع از چین و چروک صورت می‌شود و با چربی‌های مفیدی که دارد، پوست صورت شما را جوان‌تر خواهد نمود.

افرادی که پوست آنها دچار آفتاب سوختگی شدیدی شده است می‌توانند از روغن کرچک با خاصیت ضد التهابی بالا استفاده کنند. در واقع این روغن درد ناشی از آفتاب سوختگی را تسکین خواهد داد. چه بسا اینکه خاصیت لایه برای سطحی دارد و لایه‌های سوخته پوست را از بین نمی برد.

برای مبارزه با خشکی پوست ترک پا و همچنین ترک لب‌ها می‌توانید از این روغن فوق العاده با کیفیت استفاده کنید. البته امروزه در تولید انواع رژ لب، براق کننده لب، مرطوب کننده لب، مرطوب کننده پوست دست و بدن و دیگر محصولات مراقبت پوست و مو این روغن با خاصیت مرطوب کنندگی بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بررسی اصل و تقلبی بودن خرید روغن کرچک

پس از بررسی فرق روغن کرچک اصل با تقلبی قطعاً به دنبال یک روش مناسب برای خرید عمده روغن کرچک هستید. این روغن به دلیل خواص ارزشمند بسیار زیادی که دارد امروزه برای تولید مواد آرایشی، مواد شوینده و حتی مواد دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال برای خرید روغن کرچک قطعاً به دنبال یک روش خرید مناسب هستید.

شما کاربران عزیز با مراجعه به مراکز پخش انواع روغن گیاهی و حتی مواد شیمیایی می‌توانید روغن کرچک را تهیه کنید. روش خرید آنلاین بهترین روشی است که می‌توانید از مجموعه اسپیناس شیمی اقدام به خرید روغن کرچک کنید. حتی می‌توانید در رابطه با فرق روغن کرچک اصل با تقلبی از کارشناسان خبره این مجموعه اطلاعات کاملی به دست بیاورید.

فرق روغن کرچک اصل با تقلبی

نتیجه

روغن کرچک یک روغن دانه گیاهی است که آن را به روش پرس سرد استخراج می‌کنند. حال این روغن سرشار از اسیدهای چرب بسیار مفیدی است که برای پوست و مو اهمیت بسیار زیادی دارند. هم اکنون از این روغن در صنایع بسیار زیادی نظیر صنعت تولید مواد آرایشی، مواد شوینده، مواد دارویی و حتی مواد غذایی استفاده می‌کنند.

 بسیاری از افراد نیز خود به صورت خالص این روغن را برای پوست و مو مورد استفاده قرار می‌دهند. این روغن در صورتی تاثیرگذار خواهد بود که آن را به صورت اصل تهیه کنید. پس هنگام خرید موظف هستید تا به بررسی مشخصات یک روغن اصل بپردازید.

 زمانی که با فرق روغن کرچک اصل با تقلبی آشنا باشید قطعاً انتخاب درستی انجام می‌دهید. البته کافیست تا به یک مجموعه معتبر فروش روغن کرچک مراجعه داشته باشید . مراکزی چون اسپیناس شیمی روغن کرچک را با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت توزیع می‌کنند.