ساختار فلورین:ساختار فلورین یکی از ساختارهای دوتایی مواد است که در آن آنیون‌ها به شکل مکعبی ساده و کاتیون‌ها در نصف حفرات هشت وجهی قرار می‌گیرند. این شبکه را می‌توان از دیدگاهی دیگر به این صورت توصیف کرد که در آن کاتیون‌ها دارای آرایش مکعبی با وجوه مرکز پر بوده و آنیون‌ها در حفرات چهار وجهی قرار می‌گیرد.

فلورین یا فلوئوریت از جمله مهم ترین کانی های معدنی عنصر فلوئور در طبیعت است که دارای فرمول شیمیایی CaF2 میباشد. از لحاظ ماهیتی میتوان گفت این کانی یک  ترکیب  یونی بوده، دارای ساختار هشت وجهی بوده و به دلیل کاربرد های زیادش،  از نظر  اقتصادی اهمیت بالایی دارد. این کانی بیشتر اوقات همراه با نهشته‌های مهم سرب، روی و باریت بوده است . براساس تحقیقاتی ، در  بسیاری از سنگ های دگرگونی، آذرین اسیدی و همینطور  در سنگ های رسوبی بین ۲۵ تا ۶۵ درصد  رگه هایی از کانی فلورین وجود داشته  است.

سالیان سال است که فلورین از خاک به وجود آمده و در بسیاری از زمینه های جوشکاری و مات سازی شیشه و همچنین تهیه کردن انواع آلیاژ های آهن این ماده اولیه شیمیایی استفاده می شود؛ چرا که این ترکیب باعث پایین آمدن نقطه ذوب فلز شده و گرانروی آن را کاهش میدهد. در وقع نکته جالب توجه آن اینست که به صورت کلی نمک های  معدنی دارای فلوئور نیز از این مزیت ویژه استفاده میکنند و در همین زمنیه کاربرد  دارند.

ویژگی فلورین

 • این ترکیب دارای رخ کامل و رنگ خاکه سفید میباشد.
 • دارای شکل ظاهری شفاف تا نیمه شفاف و همچنین جلا شیشه‌ای بوده است.
 • دارای سختی نزدیکبه 4 موس میباشد.
 • وزن مخصوص ۲/۳ – ۳ گرم بر سانتی متر مکعب داشته است.
 • همچنین نقطه ذوب ۱۴۰۲ و نقطه جوش این ماده در حدود ۲۵۱۳ درجه سانتی  گراد است.
 • این ماده دارای خاصیت محلول در  HF و  H۲SO۴ بوده است.

همچنین از جمله نکات این ماده، داشتن یک سیستم تبلور ایزومتریک میباشد. همینطور دارای شکل بلوری به صورت هگزائدر، اوکتائدر، مرکب، رمبوئدر و دودکائدر میباشد. از دیگر نکات این ماده داشتن شکل ظاهری به صورت بلورهای فلوریت به صورت دانه‌های ریز و درشت و فشرده و ژله ای، رشته ای، شعاعی، پوششی، مطبق و آگرگات دانه‌ای بوده است.

خرید فلورین

برای خرید فلورین شما کاربران گرامی باید به راهنمای خرید توجه داشته باشید. در این راهنما به تمامی نکات مهم اشاره می‌شود و چه بسا اینکه بررسی قیمت فلورین یکی از مهم‌ترین پارامترها است. بدون توجه به راهنمای خرید هرگز امکان خرید اقتصادی وجود ندارد. در خرید اقتصادی هدف تنها دسترسی به محصولاتی با قیمت ارزان نیست، بلکه باید محصولاتی با کیفیت اصل و عالی تهیه کرد. برای دسترسی به چنین محصولاتی نیز باید با نوع کاربرد، ویژگی‌ها و البته عملکرد آنها آشنا شوید.

فلورین یک ماده شیمیایی است که به صورت خالص ۷ درصد فلوئور و ۳ درصد کلسیم دارد. این ماده از یک ساختار بلوری تشکیل می‌شود که معمولاً در رنگ‌های سبز، آبی، زرد و بنفش می‌توان آن را تهیه کرد. این ماده در دمای ۱۴۰۲ درجه سانتیگراد ذوب می‌شود؛ اما تحت تاثیر دمای ۲۵۱۳ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید.

این ماده شیمیایی شفاف و بلوری در اسید سولفوریک، اسید هیدروکلئوریک و غیره به راحتی حل شده و به مایع تبدیل می‌شود. فلورین بیشتر در سنگ‌های رسوبی بین ۲۵ تا ۶۵ درصد وجود دارد. حال این ماده از خاک به دست می‌آید و برای جوشکاری و مادسازی شیشه می‌توان از آن استفاده کرد. چنین مواد شیمیایی نقطه ذوب فلزات را به شدت کاهش می‌دهند و باعث پایین آمدن گرانروی آنها نیز می‌شوند.

البته امروزه برای تهیه اسید فلوریدریک، صنعت ریخته‌گری، ساخت ظروف نچسب، تهیه فولاد، تجهیزات عایق الکتریکی، تهیه مبرد، ساخت شیشه اپالین، ساخت علف کش، تهیه داروی کاهش کلسترول خون، داروهای ضد افسردگی، داروهای بیهوشی و غیره این ماده کاربرد دارد.

فلورین ۹ اتمی است و تحت تاثیر دمای منفی ۱۸۸ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید. شعاع اتمی این ماده ۴۲ پیکومتر است اما جرم اتمی آن ۱۸.۹۹۹۸۴ می‌باشد. این ماده را به صورت دانه‌های درشت و ریز با اشکال پوششی، شعاعی، رشته‌ای و غیره می‌توانید تهیه کنید.

قیمت فلورین

از نکات مهمی که هنگام خرید به بررسی آن اشاره می‌شود، قیمت است. مقایسه قیمت فلورین در مراکز فروشگاهی مختلف یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که باید انجام داد، در این صورت می‌توان مقرون به صرفه‌ترین مواد شیمیایی را از یک شرکت معتبر تهیه کرد. در مجموعه اسپیناس شیمی قیمت فلورین بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. البته فاکتورهای متعددی تعیین کننده این قیمت هستند. در راهنمای خرید فلورین به بررسی قیمت اشاره شده که باید با فاکتورهای تعیین کننده قیمت شناخت پیدا کنید.

فلورین در شکل ظاهری بسیار مختلفی وجود دارد. معمولاً به صورت دانه‌های درشت، ریز، رشته‌ای، شعاعی، پوششی، فشرده و ژله‌ای می‌توان آن را تهیه کرد. بر اساس اشکال ظاهری قطعاً قیمت مواد نیز تا حدودی با متفاوت خواهد بود.

فلورین در دو نوع شفاف و نیمه شفاف است؛ اما شما چه نوع فلورینی را تهیه می‌کنید؟ بدون شک قیمت این دو تا حدودی با یکدیگر تفاوت دارد.

فلورین در مناطق مختلف تحت تاثیر شرایط خاصی تشکیل می‌شود. چه بسا اینکه به صورت رگه‌هایی در برخی از سنگ‌های دگرگونی، آذرین، رسوبی و جانشینی وجود دارد. حال درصد خلوص، سطح کیفیت و همچنین دیگر مشخصات هر یک از انواع فلورین‌های تولید شده تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند.

روش‌های استخراج فلورین را نیز مورد توجه قرار دهید. معمولا از طریق روش‌های استاندارد روباز و همچنین اسکراپر و دیگر ماشین آلات می‌توان فلورین را استخراج کرد. توجه داشته باشید که تعیین نوع روش استخراج فلورین به ابعاد، عمق و رفتار تمرکز ماده معدنی در عمق بستگی دارد. از این رو این روش استخراج نیز مهمترین عامل تعیین کننده قیمت فلورین به شمار می‌رود.

بر اساس نوع کاربرد فلورین تقسیم بندی می‌شود که آن را به سه دسته اسیدی، سرامیکی و متالوژیکی می‌توان طبقه بندی کرد. مشخصات هر یک از این فلورین‌ها تا حدودی با یکدیگر متفاوت است.

کاربرد فلورین

 • این کانی را می تواند در بسیاری از اسید ها مانند اسید سولفوریک و اسید هیدروفلوئوریک حل کنید و به حالت مایع  از این ترکیب استفاده میشود.
 • به صورت عمده میتوان این کانی همراه با کانی های دیگری همچون کلسیت، باریت، گالن، دولومیت، کوارتز و اسفالریت یافته شود.
 • در حال حاضر در بسیاری از موارد ه از کانی فلورین یا فلوئوریت اصلی ترین به عنوان یک منبع استخراج عنصر استفاده میشود.

 در بعضی از مواقع از فلورین به اسم  یک کانی فرعی در رگه‌های سرب و روی در بسیاری از نقاط گوناگون در جهان  میباشد. فلورین همچنین در محیط‌های پگماتیتی، پرشدگی در فضاهای باز، پرشدگی  در تنوره‌های برشی و رسوبات دریاچه‌ای دیده شده است.

کانی سازی فلورین شامل موارد زیر است:

 1. فلورین
 2. جیوه، آنتیموان، فلورین
 3. کمپلکس فلزی، فلورین
 4. فلزکمیاب، فلورین
 5. برلیم، فلورین
 6. فلز نادر خاکی، فلورین

نکات ایمنی فلورین

قابل توجه است که، به صورت کلی فلوئور در دمای اتاق به شکل یک گاز زرد رنگ همراه با بوی تحریک کننده و زننده ای میباشد که استنشاق آن میتواند بسیار خطرناک باشد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،
سولفات روی خشک ، کارنوباواکس ، اسید سیتریک آبدار
شما می توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...