لوریل گلوکوزاید نوعی ترکیب شیمیایی است که از آن برای تولید انواع محصولات شوینده، حلال‌ها و پاک کننده‌ها و به طور کلی در تولید صنایع آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست و مو، استفاده می‌شود.

لوریل گلوکوزاید، یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب کم ۹۳۳۲۱ است. فرمول شیمیایی لوریل گلوکوزید، C18H36O6 است و این محصول، دارای جرم مولکولی ۳۴۸/۴۸ گرم بر مول است.

به طور کلی می‌توان گفت لوریل گلوکوزید، نوعی سورفکتانت غیر یونی است. لازم است ذکر شود که  سورفکتانت‌ها مواد فعال سطحی هستند که موجب کاهش یافتن کشش سطحی آب می‌شوند.این محصول از مواد اولیه شوینده هااست و کاربرد زیادی در این صنعت دارد.

خواص فیزیکی لوریل گلوکوزاید

این محصول شیمیایی، محصولی بسیار ملایم است و میزان تولید کف و یا کف کنندگی آن نسبتا پایین و یا در حد متوسط است. با استفاده از لوریل گلوکوزید در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، می‌توان میزان ویسکوزیته و یا گرانروی این محصولات را بسیار عالی و مناسب نمود.

کاربرد لوریل گلوکوزید در شوینده ها

به طور کلی، سورفکتانت‌های غیر یونی، محصولاتی بسیار ملایم هستند. بنابراین از این مواد برای شروع ساخت فرمولاسیون محصولات کف کننده، استفاده می‌شود. از  مزایای به کارگیری این محصولات و سورفکتانت‌های غیر یونی، در تولید مواد شوینده و پاک کننده این است که این مواد، دارای این قابلیت هستند که با تمامی سورفکتانت‌های دیگر قدرت سازگاری بسیار مناسب و بالایی را دارند. بنابراین زمانی که این ترکیبات با هم و در یک گروه یا با مواد فعال کننده سطح، با بارهای الکتریکی متفاوت مخلوط می‌شوند عملکرد بهتری نیز از خود نشان خواهند داد. این در حالی است که همه سورفکتانت‌ها، در این زمینه، رفتارهای یکسانی از خود نشان نمی‌دهند، حتی اگر از یک گروه باشند.

لوریل گلوکوزید چیست؟

لوریل گلوکوزید به عنوان یکی از ترکیبات شیمیایی منحصر به فردی است که برای تولید محصولات شوینده، پاک کننده و انواع حلال از آن استفاده می‌کنند. به طور کلی این ترکیبات شیمیایی در صنعت تولید مواد آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست کاربرد بسیار زیادی دارند. لوریل گلوکوزید دارای جرم مولکولی ۳۴۸ گرم بر مول می‌باشد و نوعی سورفکتانت غیر یونی است.

 برای کاهش کشش سطحی آب نقش مهمی دارند و در دسته گروه‌های آبگریز و آبدوست تقسیم بندی می‌شوند. خاصیت تمیز کنندگی تمامی انواع مواد شوینده را به شدت افزایش می‌دهد و برخی از آنها نیز خاصیت کف کنندگی پایینی دارند. اما چنین موادی با خاصیت تقویت کنندگی و تثبیت کنندگی کف نیز در بسیاری از صنایع قابل استفاده هستند.

ویسکوزیته و گرانروی این محصول بسیار عالی است و خاصیت نرم کنندگی نیز دارد؛ به همین منظور برای تولید بسیاری از مواد شوینده برای کودکان نیز از آن استفاده می‌شود. چنین موادی در محیط زیست به راحتی تجزیه می‌شوند و هیچ آسیبی به محیط زیست نمی‌رسانند. چنین موادی با غلظت بالا زرد رنگ هستند و معمولاً از روغن هسته ذرت، نارگیل یا خرما به دست می‌آیند. 

سازگاری با پوست و مو و عدم ایجاد حساسیت از مهمترین ویژگی‌های این ترکیب شیمیایی به شمار می‌رود. همچنین منشا طبیعی دارد و در کنار ر گلوکوزیت‌ها برای تقویت بیشتر کف از آن استفاده می‌کنند. به طور کلی برای پوست و مو بسیار ملایم هستند و سازگاری آنها با پوست و مو باعث شده تا در ظرفیت بسیار بالایی برای تولید محصولات شوینده استفاده شوند.

آراشیدیل گلوکوزاید

آراشیدیل گلوکوزاید، نوعی آمولسیون کننده است که برای ایجاد لوسیون‌های مات از آن استفاده می‌کنند. این ترکیب شیمیایی قادر به تولید آمولسیون‌های بسیار سفید است و همچنین اثر مرطوب کنندگی طولانی مدت دارد. چنین ترکیباتی معمولاً در بسته‌بندی‌های ۱ تا ۲۵ کیلوگرم عرضه می‌شوند و قیمت آنها به همین حجم خرید، سطح کیفیت و شرکت تولید کننده وابسته است.‌ چنین ترکیبات شیمیایی برای محصولات مراقبت از پوست بیشترین کاربرد را دارند. 

در واقع این ترکیبات به عنوان یک نرم کننده هستند که برای نرم کردن پوست یا مو در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبتی از پوست و مو از آنها استفاده می‌شود. در واقع به کارگیری چنین ترکیباتی در مواد شوینده و مراقبتی باعث شده تا یک لایه حفاظتی روی سطح پوست تشکیل دهند. حال اینکه این لایه برای جلوگیری از تبخیر رطوبت طبیعی پوست نقش مهمی ایفا می‌کند و از این رو این ترکیبات شیمیایی محبوبیت پیدا کرده‌اند.

البته چنین ترکیباتی را می‌توانید در گریدهای مختلفی به منظور کاربردهای متنوع خود انتخاب کنید و بسته به نوع کاربرد خود حجم خرید شما نیز متفاوت خواهد بود. وزن مولکولی این ترکیب شیمیایی پایین است و معمولاً در پاک کننده‌ها نیز به دلیل قدرت پاک کنندگی بسیار بالا از آنها استفاده می‌شود. 

این ترکیبات بار الکتریکی ندارند. به کارگیری چنین ترکیباتی هیچگونه حساسیت پوستی و چشمی به وجود نمی‌آورد و باعث کم شدن کشش سطحی آب نیز می‌شود. خاصیت تمیز کنندگی بالای چنین ترکیباتی باعث شده تا در شامپو بیشترین استفاده را داشته باشند؛ چه بسا اینکه کف کنندگی مناسبی نیز خواهند داشت.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، لیترون 

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...