متیل استات (Methyl acetate) مایعی است خنثی و بدون رنگ که بویی استر مانند دارد. این ماده با نام متیل اتانوئات یا متیل استر اسید استیک نیز شناخنه میشود.

متیل استات حلالیت کمی در آب بوده است اما در اکثر حلال های آلی حلالیت بالایی دارد. آن را می توان با استفاده از استیک اسید و متانول سنتز کرد ، همچنین به صورت طبیعی در میوه هایی مانند سیب و موز وجود دارد . این ماده حلال بسیار خوبی برای نیتروسلولز، سلولز استات، اترهای سلولز ، سلولوئید ، پلی وینیل استات ، تعداد بسیاری از رزین ها شامل اکریلیک ها ، وینیل ها ، اپوکسی ها ، اورتان ها ، پلی استرها ، فنولیک ها ، پلاستی سایزرها همچنین برای بسیاری از روغن ها و چربی ها است .

جالب است بدانید که برای تولید کردن متیل استات روش های متفاوتی وجود دارد. یکی از این روش ها از طریق کربونیلاسیون میباشد که به شکل صنعتی  کاربرد دارد این مدل از واکنش ها باعث می شود که بسترهای  مونوکسید کربن را در کنار هم قرار بگیرند. همچنین همیشه برای تولید شدن متیل استات، متانول  در کنار اسید استیک در حضور اسید سولفوریک باعث بالا رفتن دما می شود. یکی دیگر از روش ها ی تولید  استریفیکاسیون متانول و اسید استیک در قرار گرفتن یک اسید قدرتمند می شود. یک نکته ی مهم اینست که اسید سولفوریک  یک کاتالیزور رایج است که در این واکنش هم کاربرد دارد.

خرید متیل استات

هنگام خرید متیل استات دقت کنید که این ماده دارای مشخصات زیر می باشد؛ متیل استات مایع خنثی و بدون رنگ است که بوی آن مشابه استر می باشد. اگر هنگام خرید متیل استات بر روی بسته بندی آن با نام متیل استر اسید استیک یا متیل اتانوئات مواجه شدید، تعجب نکنید چون این همان متیل استات است. در ایران خط تولید متیل استات با خلوص ۸۵ درصد فعال است. از متیل استات جهت کارهای مختلفی مانند حلال در پوشش ها و هم چنین چسب پلی اورتان استفاده می کنند.

 علاوه بر آن در تولید پاک کننده ها، رنگ ها، برخی افزودنی ها در سیستم های سوخت، حلال های پلیمریزاسیون، الکترولیت های باتری، جوهر پرینترها، پاک کننده وسایل الکترونیکی و غیره نیز کاربرد دارد. با این توضیحات می‌ توانید به این نکته مهم پی ببرید که خرید متیل استات چه اهمیتی در تولید این محصولات دارد. شرکت هایی که با این تولید این محصولات سر و کار دارند، همواره خرید متیل استات برای آن ها مهم و ضروری است.

 گاهی اوقات نیز خرید عمده متیل استات انجام می شود. خرید متیل استات بسیار حساس است چون این ماده بسیار حساس است و نباید از طریق تماس پوستی یا تنفس وارد بدن افراد شود، چون می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد. با چشم نیز نباید تماس مستقیم داشته باشد. پس هنگام خرید متیل استات باید دقت های لازم در این زمینه را داشته باشید.

قیمت متیل استات

هنگام خرید متیل استات دقت کنید که خرید آن به مواردی مانند خرید جزئی و عمده، برند سازنده آن، شرکت های توزیع کننده و غیره بستگی دارد. بنابراین اگر قصد دارید قیمت متیل استات را بدانید و این ماده را با قیمت های منصفانه و مقرون به صرفه خریداری کنید، با واحد فروش شرکت بازرگانی اسپیناس شیمی تماس بگیرید. این شرکت شما را جهت خرید و به دست آوردن قیمت متیل استات راهنمایی خواهد کرد.

 شرکت اسپیناس شیمی یکی از بزرگ‌ ترین شرکت ها جهت تولید، توزیع و تامین بسیاری از مواد شیمیایی مانند متیل استات، اتیل استات، استیک، متیل کلراید، هیدرازین ۵۵ درصد، آب اکسیژنه ۳۵ درصد، پروپیلن گلیکول، اسید فسفریک خوراکی، آب اکسیژنه ۵۰ درصد، تری اتانول آمین، متانول، دی اتانول آمین، مونو اتانول آمین و غیره می باشد. شما می توانید خرید عمده متیل استات یا هر کدام از موارد بالا را از طریق همین شرکت انجام دهید و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه نداشته باشید.

 مواد شیمیایی که شرکت اسپیناس شیمی آن ها را توزیع و عرضه می کند، کیفیت و مرغوبیت بالایی دارند و از برندهای معتبر هستند و در صورت خرید از این شرکت می توانید از خدمات پس از فروش و ضمانت ماده خریداری شده بهره مند شوید.

مشخصات متیل استات

فرمول شیمیایی

C3H6O2

جرم مولی

74.079 g·mol−1

شکل ظاهری

مایع بی رنگ و معطر

دانسیته

0.932 g cm−3

نقطه ذوب

−98 °C (−144 °F; 175 K)

نقطه جوش

56.9 °C (134.4 °F; 330.0 K)

حلالیت در آب

~25% (20 °C)

خرید عمده متیل استات

متیل استات نوعی ماده شیمیایی به صورت کاملا مایع، خنثی و بی رنگ است و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. بنابراین خرید متیل استات همواره یکی از مواد اولیه پر مصرف و مهم در صنایع غذایی، صنایع پتروشیمی، صنایع دارویی، صنعت کشاورزی و غیره می باشد. کارفرمایان و صاحبان شرکت ها این اسید را به عنوان یکی از مواد اولیه جهت تولید موارد ذکر شده در بالا تهیه می کنند، بنابراین می توان گفت خرید متیل استات به ویژه خرید عمده متیل استات برای تولید کنندگان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 در هنگام خرید باید به نکات بسیار زیادی از جمله کیفیت و مرغوبیت متیل استات، قیمت متیل استات، نحوه تولید متیل استات و شرکت سازنده آن توجه داشته باشید. چون تنها در صورت تأمین کردن مواد اولیه مرغوب و باکیفیت شرکت ها و تولید کنندگان می توانند محصولات مرغوب و باکیفیت را تولید و به بازار عرضه کنند. در غیر این صورت محصولات تولیدی نیز از مرغوبیت کافی برخوردار نخواهند بود. شرکت اسپیناس شیمی این مشکل را برای شما حل کرده است و شما می توانید خرید خود را از این شرکت با خیال راحت انجام دهید، بدون آن که نگران کیفیت و مرغوبیت آن باشید.

قیمت عمده متیل استات

هنگام خرید متیل استات یکی از نکات مهمی که مورد توجه خریداران قرار می گیرد، قیمت متیل استات است. با وجودی که با توجه به نوسانات و قیمت های افزایشی و کاهشی بازار نمی توان قیمت دقیق و مشخصی برای متیل استات مشخص و تعیین کرد، اما هنگام خرید باید به کیفیت و مرغوبیت آن توجه کافی داشته باشیم. علاوه بر آن سعی کنید خرید متیل استات را از مکان‌ هایی مانند شرکت اسپیناس شیمی انجام دهید.

در این صورت است که محصول با کیفیت و مقرون به صرفه را تهیه کردید شرکت اسپیناس شیمی یکی از شرکت های بازرگانی و شیمیایی بزرگ است که انواع اقسام مواد شیمیایی پایه و صنعتی از جمله متیل استات استیل اتیل استاد متانول و غیره را تولید و عرضه می کند بنابراین شما می توانید خرید عمده متیل استات را از طریق این شرکت انجام دهید.

 اگر در هنگام خرید با عنوان استر کربوکسیلات نیز مواجه شدید تعجب نکنید چون نام دیگر مطیع استاد می باشد در واقع متیل استاد نام شیمیایی استر کربوکسیلات است هنگام خرید متیل استات باید به آن نیز توجه داشته باشید.

کاربرد متیل استات و مضرات

  • استفاده به عنوان حلال در پوشش ها و چسب های پلی اورتان، حلال فرآیندی برای مواد شیمیایی کشاورزی و سنتز مواد آلی از اصلی ترین کاربردهای این ترکیب هستند. از کاربردهای دیگر می توان به استفاده در رنگ ها ، پاک کننده ها و افزودنی های سیستم سوخت ، الکترولیت های باتری ، حلال های پلیمریزاسیون ، پاک کننده برای وسایل الکترونیکی ، جوهر پرینتر ها و .. اشاره کرد.
  • این ماده هنگامی که از طریق تنفس و یا تماس با پوست وارد بدن شود می تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی شود. تماس با چشم می تواند باعث سوزش و قرمزی چشم همراه با آثار سوء جانبی گردد.
  • متیل اتانوات به جهت تجاری برای یک عامل طعم دهنده در افزودنی های  غذایی برای بعضی نوشیدنی ها، ، محصولات پاک کننده، در چسب ها، محصولات مراقبت  شخصی و آرایشی، رنگ هایی که دارای سرعت خشک شدن سریع و بالا هستند همچون لاکها، پوشش های مبلمان و پوشش های  وسایل نقلیه موتوری کاربرد دارد.
  • این ترکیب شیمیایی در پوشش (نقطه جوش کم)  جوهر، روغن چرم مصنوعی، رزین ها و انواع محصولات الکترونیکی استفاده می شود.
  • جالب توجه است که بازارهای اصلی مصرف  کننده برای این ترکیب شیمیایی صنایع رنگ و رزین،  مواد اولیه آرایشی و بهداشتی، نساجی، پوشش و  موتورسازی می باشد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،
تگزاپن صدفی، اسید فسفوریک خوراکی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.
برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه
09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

نقطه جوش متیل متانوات

متیل متانوات همان متیل فرمات است که یک ترکیب شیمیایی پرکاربرد می‌باشد. این ترکیب از پیوند متیل با آنیون فرمات به دست می‌آید. این ترکیب شیمیایی دارای ۶۰.۵ گرم بر مول جرم مولکولی است و چگالی آن ۰.۹۸ گرم سانتی متر مکعب می‌باشد. نقطه جوش متیل متانوات ۳۲ درجه سلسیوس است؛ اما در دمای منفی ۱۰۰ درجه سلسیوس ذوب می‌شود. این ترکیبات شیمیایی در دسته آسترها قرار می‌گیرند و از مشتقات اسید کربوکسیلیک خواهند بود.

 این ماده شیمیایی جزو انواع آسترها محسوب می‌شود که ساختار ساده‌ای دارند. یک مایع بی‌رنگ با بوی معطر می‌باشد که کشش سطحی آن کم است.

 فشار بخار چنین ترکیباتی بسیار زیاد می‌باشد و معمولاً هم از واکنش متانول با اسیدفرمیک حاصل می‌شوند. امروزه برای ساخت بسیاری از محصولات به عنوان یک مواد اولیه از آنها استفاده می‌کنند. فشار بخار بسیار بالا باعث شده تا برای خشک کردن طی مدت زمان کوتاه در صنایع مختلفی از آن‌ها استفاده نمود.

به کارگیری آن برای تولید فوم اورتان از جمله کاربردهای مفید این ترکیبات با توجه به ویژگی‌های شاخص آنها است. امروزه سردسازها جایگزین متیلفرمات شده‌اند؛ چرا که در گذشته برای سردسازی در یخچال از آنها استفاده می‌شد. 

اما به دلیل سمی بودن امروزه کاربرد آنها در فرآیند سردسازی منسوخ شده و از سرد کننده‌های مخصوصی استفاده می‌کنند. بهتر است چنین ترکیباتی را به دور از حرارت و شعله آتش نگهداری کنید؛ چرا که در دمای بالا تحت تاثیر جرقه، شعله و داغ شدن ممکن است منفجر شود. 

حتی استشمام بخار این ترکیبات شیمیایی سمی شدیداً به سیستم تنفسی آسیب می‌رساند. در صورت تماس مستقیم با پوست و چشم نیز بهتر است سریعاً این قسمت‌ها را شستشو دهید؛ به پوست و چشم‌ها نیز آسیب جدی وارد می‌کند.

فرمول متیل پروپانوات

متیل پروپانوات در دسته‌بندی آسترها قرار می‌گیرد که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند. در واقع نمونه‌ای از آسترها محسوب می‌شود که محلول در آب هستند. این ترکیبات نوعی گیرنده پیوند هیدروژنی هستند که به منظور تشکیل پیوند هیدروژنی عملکرد دارند. 

این ترکیبات دارای بوهای بسیار معطری هستند و به همین منظور در ترکیبات اسانس، عطر و حتی لوازم آرایشی و بهداشتی نیز می‌توان از آنها استفاده نمود. یک حلال عالی هستند که نوع غیر سمی آنها را در مواد شوینده نیز می‌توان مورد استفاده قرار داد. فرمول متیل پروپانوات CH3CH2COOCH3 است.

 این ترکیبات شیمیایی نیز در دسته‌بندی آسترهایی قرار می‌گیرند که به منظور تشخیص اسید و الکل حاصل از آبکافت از آن استفاده می‌شود. تمامی انواع آسترها تا حدودی از نظر عملکرد مشابه یکدیگر هستند. آسترها به صورت طبیعی و شیمیایی به تولید می‌رسند که هر یک کاربردهای متنوعی می‌توانند داشته باشند.

آسترها بیشترین کاربرد را در صنعت مواد شوینده‌ و آرایشی و بهداشتی دارند که البته کاربرد آنها در دیگر صنایع نی، به وضوح قابل مشاهده است. هنگام خرید حتماً به رنگ، گرید، سطح کیفیت، غلظت، درصد خلوص و حتی قیمت چنین ترکیباتی توجه داشته باشید.

 عطر و رایحه بسیار مطبوع چنین ترکیباتی باعث شده تا کاربرد آنها گسترده‌تر شود. قطعاً می‌دانید که بو و رایحه میوه‌ها بسیار عالی است و این عطر و بوی سیب، گلابی، هلو، آلو، موز، توت فرنگی و حتی بسیاری از مرکبات دیگر به سبب وجود متیل پروپانوات می‌باشد. در واقع باعث ایجاد رایحه مطبوعی در میوه‌های مختلف می‌شوند.

 این ترکیبات را به صورت خالص می‌توان از میوه‌ها استخراج کرد و آنها را در صنایع مختلف به دلیل رایحه مطبوعی که دارند، مورد استفاده قرار می‌دهند. می‌توانید هم اکنون متیل پروپانوات را با کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه از مجموعه اسپیناس شیمی تهیه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...