مواد اولیه صنایع هاامروزه زندگی ما انسان ها به بسیاری از صنایع و مواد اولیه آن ها گره خورده است که از آن جمله می توانیم خرید مواد اولیه صنایع را نام ببریم. از این مواد اولیه در خودروسازی، پتروشیمی، ساختمان سازی، صنایع دارویی، نفت و گاز و دیگر بخش ها استفاده گسترده ای می شود، بنابراین خرید مواد اولیه صنایع جهت هر صنعتی لازم و ضروری می باشد. در واقع وقتی ما می توانیم محصولات با کیفیت و مرغوبیت بالا تولید کنیم که مواد اولیه صنایع که به کارخانجات وارد می شوند، دارای کیفیت و مرغوبیت خوبی باشد و از استانداردهای بین المللی لازم نیز برخوردار باشد.

قیمت مواد اولیه صنایع نیز با توجه به کیفیت آن ها تعیین می شود، بنابراین هنگام خرید مواد اولیه صنایع شما محصولات با کیفیت را قطعاً گران تر خواهید خرید، چون موجب می‌ شود تولید شما با کیفیت باشد.

خرید مواد اولیه صنایع

حال که با نحوه خرید مواد اولیه صنایع، مواد اولیه صنایع و کاربرد گسترده آن آشنا شدید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که نحوه خرید مواد اولیه صنایع به چه شکل است؟ مواد اولیه صنایع بسیار مختلف و متفاوت هستند، بنابراین خرید مواد اولیه صنایع نیز متفاوت است. در واقع شما ابتدا باید نوع کاری که قرار است با این مواد انجام دهید را کاملاً مشخص کرده و سپس اقدام به خرید مواد اولیه صنایع کنید.

قیمت مواد اولیه صنایع نیز دقیقا به نوعی موادی بستگی دارد که قرار است تهیه کنید. هنگام خرید مواد اولیه صنایع نیز باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید از جمله این که؛ مواد با کیفیت و مرغوبیت بالا را بخرید، حتماً مواد اولیه صنایع از برندهای شناخته شده و توسط شرکت های معتبر تولید شده باشد و از طرفی دقیقا همان نوع ماده ای را بخرید که مورد نیازتان است، بنابراین در هنگام خرید مواد اولیه صنایع باید دقت کافی و لازم را داشته باشید.

قیمت مواد اولیه صنایع

پس از آشنایی با نحوه خرید مواد اولیه صنایع حال نوبت به آشنایی با قیمت مواد اولیه صنایع می رسد. در این خصوص نیز قیمت مواد اولیه صنایع بسیار مختلف و متنوع متفاوت است و نوع مواد به کار رفته در مواد اولیه قیمت آن را تعیین می کند. برای آن که با قیمت مواد اولیه صنایع بهتر آشنا شوید و بتوانید این مواد را با قیمت های مناسبی خریداری کنید این کار را از طریق شرکت های مانند شرکت اسپیناس شیمی انجام دهید.

 می توانید از نظر کارشناسان این شرکت نیز بهره مند شوید. نکات بسیار زیادی در قیمت مواد اولیه صنایع تاثیرگذار هستند که از آن جمله می توان به نوع مواد به کار رفته در تولید، برند و شرکت تولید کننده و مقدار مواد تهیه شده اشاره کرد.

شرکت تامین کننده مواد اولیه صنایع

برای خرید مواد اولیه صنایع، آشنایی با قیمت مواد اولیه صنایع و آشنایی با انواع این مواد ما به شما شرکت شیمیایی اسپیناس شیمی را پیشنهاد می کنیم. شرکت اسپیناس شیمی یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های بازرگانی است که تامین کننده انواع مواد اولیه صنایع، مواد اولیه شیمیایی، مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد اولیه شوینده و غیره می باشد. بنابراین جهت خرید هر کدام از موارد یاد شده در بالا و دیگر مواد اولیه موجود در بازار از جمله خرید مواد اولیه صنایع می‌ توانید شرکت اسپیناس شیمی را انتخاب کنید.

دسته بندی مواد اولیه صنایع

گسترش کارخانجات تولیدی در زمینه های مختلف موجب شده است که مواد اولیه صنایع نیز به دسته های مختلفی طبقه بندی شوند، بنابراین هنگام خرید مواد اولیه صنایع و آگاهی از قیمت مواد اولیه صنایع باید به نوع و کاربرد آن نیز توجه داشته باشید. در زیر به سه گروه عمده و بزرگ مواد اولیه صنایع اشاره می کنیم:

  1. مواد اولیه صنایع که آن ها را به صورت آماده شده خریداری می کنیم.
  2. مواد اولیه صنایع که در همان کارخانه تولیدی آ نها را تولید می کنیم.
  3. مواد اولیه صنایع که معمولا به صورت کاملا سفارشی تولید و آماده می شوند.

برخی از مواد خام اولیه استفاده شده در صنایع

در زیر چند نمونه از مواد خام اولیه که در صنایع متفاوت و مختلفی مورد استفاده قرار می‌ گیرند، را معرفی می‌کنیم، این مواد عبارت هستند از:

مواد اولیه صنایع پتروشیمی

صنعت پتروشیمی را در واقع می توان قلب تپنده دیگر صنایع دانست، چون بیش تر محصولات تولید شده در این صنعت به عنوان مواد اولیه در صنایع دیگر کاربرد دارند. البته در صنایع پتروشیمی نیز باید برخی مواد اولیه به صورت خام وارد شود و پس از انجام دادن فرایندهای لازم و مختلفی محصولات جدید نیز تولید شوند. در واقع مواد خامی که در صنعت پتروشیمی وارد کارخانجات می شوند، همان محصولاتی هستند که از میعانات گازی و نفت خام استخراج می شود.

در صنعت پتروشیمی برخی محصولات نیز به عنوان مسئول جانبی تولید می شود مانند نفتا یا اتان که در صنایع دیگر به عنوان مواد اولیه کاربرد دارند.

مواد اولیه صنایع فولاد و آهن

از پرکاربردترین و پرمصرف ترین مواد اولیه صنایع می توان به سنگ آهک، سنگ زغال، آهن های قراضه و سنگ آهن اشاره کرد. این مواد پیش از آن که در صنعت فولاد و آهن مورد استفاده قرار بگیرند، آزمایش شده و خلوص آن ها مورد بررسی قرار می گیرد.

مواد اولیه صنایع خودروسازی

شاید این سوال مهم برای شما نیز پیش آمده باشد که در خودرو سازی چه موادی به عنوان مواد اولیه صنایع استفاده می شود؟ خودروسازی یکی از صنایعی است که دارای تنوع در مواد اولیه می باشد. برخی از این مواد که در صنعت خودروسازی کاربرد دارند، عبارت هستند از؛

آلومینیوم

اگر آلومینیوم سبک باشد موجب می‌ شود تا استفاده از آن در خودروهای مدرن افزایش پیدا کند.

پلاستیک ها

استفاده از مواد اولیه پلاستیکی در ساخت انواع خودروها امری اجتناب‌ ناپذیر است، چون تولید آن ها بسیار راحت است و وزن کمی دارند.

فولاد

یکی از پرکاربردترین و مهم ترین مواد اولیه صنایع فولاد است که در بدنه خودروها به کار برده می شود و بسیار هم مهم می باشد.

شیشه

برای ساخت آینه و پنجره های خودرو شیشه بهترین گزینه می باشد.

چرم

جهت کابین داخلی و روکش صندلی ها از مواد اولیه صنایع چرمی استفاده می شود.

مواد اولیه پیشرفته

از مواد اولیه پیشرفته مانند فیبر کربن و فایبرگلاس نیز امروزه در صنعت خودرو سازی استفاده زیادی می شود.

مواد اولیه صنایع نساجی

از قدیمی ترین صنایع که در کل جهان وجود دارد، صنعت نساجی می باشد که در آن منسوجات و مختلف و پارچه جات تولید می شود. از مهم ترین مواد اولیه صنایع نساجی الیاف مصنوعی و طبیعی است که برخی از آن ها مانند ابریشم و پشم از حیوانات به دست می آیند و برخی دیگر مانند کتان و پنبه از گیاهان تولید می شود که در صنعت نساجی استفاده می شود، مانند پلی استر و نایلون و آزبست.

البته قیمت مواد اولیه صنایع مصنوعی بر روی کیفیت محصولات و قیمت نهایی آن ها تاثیر بسزایی دارد. به جز الیاف مواد خام دیگری در صنایع نساجی وجود دارد مانند مواد نفتی، رنگ‌ های شیمیایی و غیره که دارای کاربرد گسترده نیز هستند.

مواد اولیه صنایع در رزین و رنگ

برای خرید مواد اولیه صنایع جهت رنگ سازی معمولاً رنگ هایی انتخاب می شوند که جذابیت و ماندگاری بیش تری داشته باشند. این مواد اولیه عبارت هستند از:

رنگدانه ها

از رنگدانه ها جهت ساخت و تولید رنگ های مختلف استفاده می‌ کنند که این رنگدانه ها به صورت رنگدانه های افزودنی و رنگدانه های اولیه وجود دارند.

تیتانیوم دی اکسید

یکی از پرکاربردترین مواد اولیه صنایع که در ساخت رنگ ها کاربرد دارد، تیتانیوم دی اکسید است که به صورت اکسیدی استفاده می شود.

پودر بنتونیت

پودر بنتونیت یکی از خاک های رس است که به صورت ریز دانه می باشد.

حلال ها

متانول، تینرو زایلن از جمله حلال های هستند که در صنعت رنگ سازی به کار برده می شوند و سفت شدن رنگ ها پیشگیری می کنند.

رزین ها

از رزینها جهت افزایش یافتن چسبندگی در رنگدانه ها استفاده می کنند.

افزودنی ها...

مواد اولیه صنایع در شیشه سازی

امروزه کم تر مکانی را می بینید که در آن از آینه ها و شیشه ها استفاده نشده باشد. از پنجره های ساختمان، بطری های شیشه و بسیاری از لوازم تزیینی گرفته تا در لوازم خانه و آشپزخانه که عمدتاً از شیشه تولید می شود. مهم ترین موادی که به عنوان مواد اولیه صنایع در کارخانجات شیشه استفاده می شود می‌ توان به سیلیس اشاره کرد که دارای انواع مختلفی می باشد. به جز سیلیس از آهک، کربنات سدیم و فلدسپات در ساخت شیشه استفاده می کنند. البته از این مواد جهت افزایش یافتن مقاومت شیشه در برابر آب، کنترل کردن ویسکوزیته و هم چنین بالا رفتن استحکام استفاده کرده و آن ها را به سیلیس اضافه می کنند.