مواد اولیه خاک های معدنی و کشاورزیکمی صبر کنید...

مواد اولیه سم و کود کشاورزی

برای خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی باید توجه داشته باشید که تهیه و تولید کردن این کودها چندان پیچیده نیست. به همین دلیل مواد اولیه ای که جهت این کار مورد استفاده قرار می گیرند، همواره در دسترس هستند و به راحتی می توان فرمول آن ها را مورد بررسی قرار داد. روش های متعددی نیز جهت ساخت سم و کودهای کشاورزی وجود دارد. به همین دلیل می‌ توان هنگام خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی، انواع مختلف آن را تهیه کرد و در نتیجه کودهای متفاوتی را به دست آورد. قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی نیز به نوع ترکیبی بستگی دارد که در ساخت آن استفاده شده است.

خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی

برای خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی به این نکته مهم دقت داشته باشید که کود و سم های کشاورزی با وجود ساده بودن از مواد اولیه متفاوتی تشکیل می شوند که البته هر کدام از این مواد دارای خواص و ویژگی ها و قیمت های متفاوتی می باشند.

به همین دلیل است که هنگام خرید مواد اولیه سم و کود شیمیایی کشاورزی، قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی قطعاً متفاوت و مختلف است و ما با انواع متفاوتی از قیمت‌ ها مواجه خواهیم شد. بنابراین هنگام خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی ابتدا باید نوع کود که قرار است با این مواد تولید شود و کاری که قرار است از آن کود در آن استفاده شود، را مدنظر داشته باشیم.

قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی

حال ممکن است این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی چگونه است؟ باید توجه داشت که قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد که البته کیفیت مواد اولیه از مهم ترین این عوامل می باشد. علاوه بر آن نوع مواد تشکیل دهنده نیز در قیمت آن تاثیرگذار است.

 چون به طور معمول سم و کود کشاورزی از مواد مختلفی مانند پتاسیم، هیدروژن، فسفر و غیره تشکیل می شود که هر کدام از این ها قیمت های جداگانه و متفاوتی دارند. بنابراین جهت به دست آوردن قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی ابتدا باید به مواد تشکیل دهنده آن، برند و شرکت سازنده، مقدار مواد به کار رفته در داخل آن و مواردی از این قبیل توجه داشته باشید.

شرکت تامین کننده مواد اولیه سم و کود کشاورزی

اگر شما هم به دنبال خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی هستید و قصد دارید با شرکت‌ های تامین کننده این مواد آشنایی بیش تری پیدا کنید، دقت داشته باشید که یکی از این شرکت های بزرگ و معتبر شرکت بازرگانی اسپیناس شیمی می باشد.

 شرکت اسپیناس شیمی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خودش را در حوزه توزیع و تامین کردن مواد اولیه سم و کود کشاورزی، مواد اولیه صنایع غذایی، مواد اولیه شوینده، مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه دیگر صنایع شروع کرده است و از جمله توزیع و تامین کننده های بزرگ در خصوص تامین مواد اولیه می باشد.

بنابراین شما نیز در صورت تمایل به خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی، آشنایی با قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی و دیگر مواد اولیه صنایع می توانید این کار را از طریق شرکت اسپیناس شیمی انجام دهید. علاوه بر آن جهت آگاهی و اطلاع از قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی، انواع مختلف آن و تهیه نوع مناسب مواد اولیه می توانید از نظر کارشناسان و فروشندگان این شرکت نیز بهره مند شوید.

ترکیبات کود شیمیایی

کودهای شیمیایی به طور معمول از سه نوع ماده مغذی مختلف تشکیل شده اند، البته نسبت این مواد در انواع کودها متفاوت است و هنگام خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی میزان و مقدار آن ها مشخص می باشد.

 پتاسیم، فسفر و نیتروژن سه ماده مغذی مهم در این کودها هستند که در زیر آن ها را به طور جداگانه توضیح می دهیم.

نیتروژن

اولین گزینه که بر روی کیسه های کود به چشم می خورد، نیتروژن است. از نیتروژن جهت سبز شدن برگ درختان و گیاهان و هم چنین رشد بیش تر آن ها استفاده می شود.

گاهی اوقات ممکن است نسبت نیتروژن در انواع کودها بیش تر و گاهی کم تر باشد، بنابراین هنگام خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی به نسبت نیتروژن ذکر شده بر روی کیسه توجه کنید و اگر هدف شما رشد و نمو بهتر گیاهان و درختان است این کودها را انتخاب کنید.

فسفر

ریشه و گل گیاهان برای رشد بهتر به فسفر نیاز دارند، درصد فسفر نیز بر روی بسته های کود کشاورزی نشان داده شده است.

علاوه بر آن در هنگام خرید مواد اولیه سرم و کود کشاورزی باید مقدار فسفر مورد نیاز را به شرکت تامین کننده اعلام کنید تا همان نسبت مناسب را در مواد اولیه شما به کار ببرد. قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی نیز دقیقاً به درصد همین عناصر سه گانه نیتروژن، فسفر و پتاسیم بستگی دارد.

پتاسیم

پتاسیم درباره قسمت های خوراکی گیاه بیش تر استفاده می شود و به گیاه کمک خواهد کرد تا مقاومت بیش تری در برابر بیماری ها داشته باشد. بنابراین اگر قصد شما تهیه کود و سمی است که مقاومت گیاه در برابر بیماری ها را افزایش دهد، هنگام خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی به پتاسیم توجه داشته باشید.

 از کارشناسان و فروشندگان شرکت اسپیناس شیمی بخواهید که مواد اولیه را برای شما تعیین کنند که دارای پتاسیم بیش تر و بالاتری باشد. جهت به دست آوردن قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی با میزان پتاسیم بالاتر نیز می توانید از نظر کارشناسان شرکت اسپیناس شیمی بهره بگیرید.

نمونه هایی از کودهای شیمیایی

از نمونه های معروف کودهای شیمیایی که جهت تولید آن ها مواد اولیه سم و کود کشاورزی را از شرکت ها تهیه می کنیم به شرح زیر می باشند: فسفات آمونیوم

  1. سولفات آمونیوم
  2. نیترات آمونیوم
  3. کلرید آمونیوم
  4. اوره
  5. و غیره

به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که در تولید کودهای شیمیایی ممکن است دو ماده متفاوت وجود داشته باشد. گاهی اوقات کودهای کشاورزی از برخی مواد معدنی تولید می شوند که در اغلب آن ها غلظت موادی مانند پتاسیم، فسفر و نیتروژن نسبت به انواع کودهای آلی بیش تر است.

 از نقاط ضعفی که این کودهای شیمیایی دارند این است که در صورت استفاده بی رویه از آن ها ممکن است گیاهان شما دچار آسیب شوند.

 کودهای کشاورزی که به صورت آلی تهیه می شوند با وجودی که پتاسیم، فسفر و نیتروژن پایین تری دارند، اما هیچ گونه آسیبی به گیاه وارد نمی کنند، بنابراین هنگام خرید مواد اولیه سم و کود کشاورزی دقت کنید که نوع معدنی یا نوع آلی آن را تهیه می کنید و حتماً با مزایا و معایب هر کدام آشنایی کافی داشته باشید.

مواد اولیه کود npk

مواد اولیه کود npk تماماً شامل ترکیبات شیمیایی هستند که آنها را برای تولید چنین کودهای استفاده می‌کنند. همانگونه که مستحضرید، بخشی از مواد مغذی و مهم گیاهان از طریق هوا و خاک حاصل می‌شود. اما گاهی برای بهبود کیفیت بهتر گیاهان و محصولات کشاورزی باید از انواع کودهایی نظیر کود نیتروژن، فسفر و پتاسیم استفاده کرد. در واقع این کود برای افزایش بهره‌وری گیاهان به تولید می‌رسد که به مقدار مورد نیاز نیز باید از آن استفاده کرد.

البته کیفیت عملکرد گیاهان نیز به شرایط مختلف نوع خاک و شرایط آب و هوایی آن نیز بستگی دارد. چنین کودهایی در دسته‌بندی کودهای معدنی یا مصنوعی نیز قرار می‌گیرد و از سه عنصر پتاسیم، نیتروژن و فسفر آنها را به تولید می‌رسانند. تمامی گروه‌های گیاهی برای رشد بهتر به این سه عنصر اصلی نیازمند هستند؛ چرا که در غیر این صورت کیفیت بهتری از نظر رشد ندارند.

نیتروژن به عنوان اولین ماده تولید این کودها محسوب می‌شود که به صورت آزاد در خاک می‌تواند حرکت کند. از این رو چنانچه در معرض باران شدید یا آبیاری قرار بگیرد، از بین می‌رود. استفاده از نیتروژن باعث می‌شود تا گیاهان رنگ سبز پررنگی داشته باشند و یک منبع عالی از آنها کود اوره است. اما فسفر به عنوان دومین عنصر مهمی است که باعث تقویت ریشه شکوفه و میوه‌دهی می‌شود و بیشتر برای درختان میوه و پرورش آنها اهمیت دارد.

کمبود فسفر باعث ضعف در میوه گل و حتی ریشه گیاهان و درختان خواهد شد. پتاسیم عنصر مهم دیگر یا ماده مغذی است که برای بهبود کیفیت رشد گیاهان از آن استفاده می‌شود. این ماده برای افزایش رشد و تنظیم رشد ریشه نقش مهمی به عهده دارد. از گیاهان در برابر خشکی، سرما و حتی آفات به خوبی محافظت می‌کند.

مواد اولیه کود شیمیایی

کود شیمیایی یکی از مواد بسیار مفیدی است که در سیستم مدرن کشاورزی امروزه از آن برای بهبود کیفیت محصولات کشاورزی استفاده می‌شود. تاثیر انواع کود شیمیایی برای محصولات کشاورزی بر هیچکس پوشیده نیست و شاهد بهبود کیفیت محصولات کشاورزی با استفاده از کود کشاورزی هستیم. اما تا به حال در رابطه با مواد اولیه کود شیمیایی مطالعه داشته‌اید؟ این کودها را با ترکیب مواد شیمیایی مختلفی تولید می‌کنند که به منظور تامین نیاز گیاهان هستند.

ترکیباتی نظیر گوگرد، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، فسفر، نیتروژن، پروتئین و غیره همگی جزو نیازهای گیاهان برای رشد محسوب می‌شوند. آمونیاک منبع تامین نیتروژن گیاهان مختلف است اما در صورتی که پتاسیم کلرید منبع تامین پتاسیم آنها می‌باشد. سنگ آهک را به منظور تامین کلسیم و دولومیت را برای تامین منیزیم استفاده می‌کنند. تمامی مواد اولیه کود شیمیایی با یکدیگر ترکیب می‌شوند و در نتیجه برای دانه‌بندی در یک دستگاه چرخان آنها را قرار خواهند داد.

در این دستگاه و طی فرآیند چرخش قطعات کود به اشکال کروی و ریزی تبدیل می‌شوند. در نتیجه پوششی از گرد و غبار روی آنها قرار می‌گیرد تا از نفوذ رطوبت جلوگیری کند. هر یک از این مواد نیز با ترکیب کود شیمیایی خواص ویژه‌ای دارند. به عنوان مثال، سنتز آمونیاک به عنوان موادی است که برای تولید کود شیمیایی حدود ۸۵ از آن را استفاده می‌کنند.

 به کارگیری چنین ترکیباتی باعث تولید آمونیاک و فشرده سازی گاز سنتز می‌شود. همچنین برای سولفور زدایی و اصلاح اولیه به منظور از بین بردن اکسیژن آب نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. از طرفی باعث حذف اکسیژن هوا می‌شود و دی اکسید کربن را نیز از طریق شست و شو با حلال از بین می‌برد.

مواد اولیه کشاورزی

مواد اولیه تولید کشاورزی شامل تمامی مواد و ترکیبات شیمیایی هستند که برای بهبود بهتر کشاورزی از آنها استفاده می‌کنند. به کارگیری چنین ترکیباتی برای پرورش گیاهان مختلف با کیفیت بهتر و به منظور به دست آوردن محصولی با کیفیت‌تر خواهد بود. همانگونه که مستحضرید، کشاورزی به عنوان یکی از مهم‌ترین شغل‌هایی محسوب می‌شود که درصد بالایی است نیاز انسان به ویژه از نظر خورد و خوراک تامین می‌کند.

از دیرباز تا به کنون نیز کشاورزی با به کارگیری مواد اولیه کشاورزی جدید پیشرفت زیادی داشته است. مواد اولیه کشاورزی تمامی کودهای شیمیایی هستند که در سموم کشاورزی از آنها استفاده می‌شود. بسیاری از این مواد شیمیایی را برای از بین بردن عوامل تخریب زایی نظیر آفت، حشرات و غیره استفاده می‌کنند. تنها تقویت گیاهان اهمیت ندارد، بلکه از بین بردن آفات نیز که روی کیفیت و مقدار برداشت محصول نهایی تاثیر می‌گذارند، حائز اهمیت است.

تمامی مواد اولیه کشاورزی شامل سموم معدنی و سموم عالی هستند که هر یک تاثیرات مثبتی روی کیفیت محصولات کشاورزی دارند. سموم معدنی خود در دو نوع مصنوعی و طبیعی است که ترکیباتی چون هیدروژن، سولفید و غیره در دسته‌بندی آنها قرار می‌گیرد. اما سموم عالی سم‌های حیوانی نظیر سم مار یا سم‌هایی که به صورت مصنوعی و آزمایشگاهی آنها را تولید می‌کنند.

پارافین، مونوپتاسیم فسفات، مونو آمونیوم فسفات، مونو اتانول آمین،  تری اتانول آمین و... همگی در دسته‌بندی سموم کشاورزی قرار دارند. حتی می‌توان آنها را در دسته‌بندی کودهای نیتروژنی، کودهای فسفاته، انواع کود سیاه، کودهای پتاس و غیره قرار داد. البته از تاثیرات این کوتاه روی سلامتی انسان نیز غافل نشوید. بهتر است هنگام استفاده از این کودهای سموم کشاورزی حتماً برای حفظ سلامتی خود از ماسک، عینک و دستکش مخصوصی استفاده کنید.

دسته‌بندی