مواد اولیه صنایع آرایشی و بهداشتیکمی صبر کنید...

مواد اولیه آرایشی و بهداشتی

پیش از خرید مواد اولیه آرایشی و  بهداشتی دقت کنید که تعدادی از این مواد اولیه آرایشی و بهداشتی به صورت  سنتزی و طبیعی وجود دارند، مانند روغن بادام تلخ، موم زنبور عسل، روغن  زیتون، روغن بادام شیرین، لانولین، روغن نارگیل، وازلین، گلیسیرین، روغن  معدنی، زینک اسید و غیره که جهت ساخت و تولید مواد لوازم آرایشی و بهداشتی  استفاده می شوند.

هر کدام نیز دارای خواص متفاوت و مختلفی هستند و در ساخت  دسته خاصی از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شوند. این مواد نیز مانند  هر مواد اولیه دیگری در صنایع باید از کیفیت و مرغوبیت خوبی برخوردار باشد تا ما بتوانیم محصولاتی با کیفیت و مرغوب را تولید و به بازار عرضه کنیم.

خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی

اگر  شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با تولید مواد آرایشی و بهداشتی سر  و کار دارید و قصدتان خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی است، پیشنهاد می  کنیم در هنگام خرید به نوع ارگانیک و شیمیایی بودن این موارد توجه داشته  باشید.

 از طرفی کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه که می خرید در قیمت مواد اولیه  آرایش و بهداشتی تاثیرگذار است، چون این مواد به طور مستقیم با سلامت پوست  افراد سر و کار دارند، بنابراین خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی ارگانیک  را در اولویت خود قرار داده و البته سعی کنید این خرید را از مراکز معتبری  مانند شرکت اسپیناس شیمی انجام دهید.

همه ما می دانیم که امروزه  استفاده کردن از محصولات آرایشی و بهداشتی بسیار افزایش داشته است و همین  موضوع موجب شده است که افراد زیادی سعی بر این داشته باشند از ترکیبات  اولیه و چگونگی ساخت و تولید این محصولات نیز آگاهی پیدا کنند. چون در این  صورت است که می توانند لوازم آرایشی و بهداشتی کم ضررتری را بخرند. کیفیت  این مواد اولیه بسیار مهم است، چون بر زیبایی و سلامت افراد تاثیر می  گذارد.

قیمت مواد اولیه آرایشی و بهداشتی

برای به دست آوردن  قیمت مواد اولیه آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه شوینده و آشنایی با نحوه خرید مواد اولیه آرایشی  و بهداشتی دقت داشته باشید که نوع مواد به کار رفته در تولید این نوع مواد  آرایشی و بهداشتی بر روی قیمت آن بسیار تاثیرگذار است.

 قطعاً مواد اولیه  ای که به صورت ارگانیک تهیه شده باشد، قیمت های بیش تری دارند، اما درعوض  سلامت افراد را تضمین می کنند. برای به دست آوردن قیمت لوازم آرایشی و  بهداشتی نیز می توانید از کارشناسان شرکت اسپیناس شیمی کمک بگیرید.

شرکت تامین کننده مواد اولیه آرایشی و بهداشتی

برای  خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی، آشنایی با قیمت مواد اولیه آرایشی و  بهداشتی و هم چنین شناخت انواع آن به شما پیشنهاد می کنیم شرکت اسپیناس  شیمی را انتخاب کنید.

اسپیناس شیمی یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید و  تامین کننده انواع مواد اولیه صنایع در صنایع مختلف، مواد اولیه شیمیایی صنعتی،  مواد اولیه آرایشی و بهداشتی، مواد اولیه رنگ، چسب و رزین، مواد اولیه  شوینده، بسیاری از حلال های شیمیایی مانند حلال آلی، حلال ۴۰۲، مواد اولیه  صنایع غذایی، مواد اولیه کود و سم های کشاورزی و غیره می باشد. بنابراین  اگر قصد شما خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مرغوب و باکیفیت است اسپیناس  شیمی یک گزینه خوب محسوب می شود.

لیست مواد اولیه آرایشی و بهداشتی

برای  ساخت مواد آرایشی و بهداشتی از مواد اولیه متفاوتی استفاده می شود،  بنابراین هنگام خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی دقت داشته باشید که این  مواد انواع مختلفی دارند و قیمت مواد آرایشی و بهداشتی نیز به نوع آن بستگی  دارد. در زیر چند نمونه ای از پرمصرف ترین مواد اولیه آرایشی بهداشتی را  معرفی می کنیم.

تالک

تالک  یکی از نخستین مواد اولیه آرایشی بهداشتی جهت تولید بسیاری از لوازم  آرایشی می باشد که از هیدرات منیزیم سیلیکات به دست می آید. در بیش تر  موارد تالک ساختار کریستالی دارد به همین دلیل یکی از عناصر مهم در تولید  لوازم آرایشی محسوب می شود.

 این ماده اگر به عنوان ماده اولیه لوازم آرایشی  برای پوست شما قرار بگیرد، در واقع مسدود شدن منافذ روی پوست را کاهش می  دهد و در عین حال موجب ایجاد یک بافت یکپارچه بر روی پوست خواهد شد، اما  چون شفافیت زیادی دارد بر روی پوست نمایان می شود.

تالک در برابر  گرما، اسید و باز مقاومت دارد و تمایل آن به دفع آب بالا می باشد. علاوه بر  سایه چشم از تالک در انواع رژگونه ها، کرم پودرهای فشرده و مایع، لوسیون  ها، برخی دئودورانت ها و برخی دیگر کرم ها نیز استفاده می شود. حتی در  ترکیب مواد دارویی و آدامس ها نیز تالک را می توانید ببینید.

کائولن

واژه  کائولن در واقع یک اصطلاح اقتصادی می باشد که جهت معرفی کانسارهای رسی  سفید رنگ به کار برده می شود. این کانسارهای سفید رنگ معمولاً شامل کانی  های کائولینیت و یا دیگر فراورده های به دست آمده از آن ها می باشد. کائولن  به برخی لوازم آرایشی اضافه شده تا باعث جذب رطوبت شود.

این ماده می‌  تواند به خوبی سطح پوست شما را بپوشاند و روی پوست بماند. کائولن در برابر  چربی مقاومت دارد، علاوه بر لوازم آرایشی به برخی از محصولات پاک کننده و  ماسک ها نیز اضافه می شود.

کلسیت

کلسیت  در واقع نوعی پودر است که از کربنات کلسیم به دست می آید. این ماده خاصیت  جذب رطوبت بسیار بالایی دارد، به همین دلیل است که کربنات منیزیم و کلسیت  که از دولومیت فرآوری شده اند به انواع پودرهای آرایشی اضافه می شود تا جذب  رطوبت آن ها افزایش پیدا کند.

دی اکسید تیتانیوم

شاید  این سوال برای همه ما پیش بیاید که دی اکسید تیتانیوم چه کاربردی در تولید  لوازم آرایشی و بهداشتی دارد. وقتی یک هنرمند نقاش شروع به نقاشی می کند،  در ابتدا یک بوم سفید را جهت این کار انتخاب خواهد کرد تا بتواند درخشندگی و  شدت رنگ ها را بر روی آن ثبت کند.

 دی اکسید تیتانیوم نیز این کار را انجام  می دهد و موجب تشدید و روشنی رنگ لوازم آرایشی می شود و می تواند سفیدک و  کدورت را از این لوازم از بین ببرد. دی اکسید تیتانیوم در انواع لوازم  آرایشی مانند لاک ناخن، رژگونه، سایه و رژلب، لوسیون و کرم پودرها وجود  دارد.

باریت

باریت یک  ماده شگفت انگیز در تولید لوازم آرایشی و صنعت آرایشگری می باشد که تاثیر  بسیار ملایمی بر روی پوست افراد دارد. امروزه باریت جایگزین دی اکسید  تیتانیوم شده است و در ساخت انواع لوازم آرایشی به کار می رود.

اسید استئاریک

اسیدهای  چرب اسید استئاریک که در مشتقات حیوانات و گیاهان مختلف وجود دارد. وقتی  از این ماده پر خاصیت در تولید لوازم آرایشی استفاده می شود در درجه اول از  آن به عنوان یک سفت کننده یا ضخیم کننده یاد می شود، در مرحله بعدی نیز به  عنوان یک ماده امولسیون کننده وارد عمل خواهد شد، چون موادی که این ماده  با یک دیگر ترکیب می کند مانند روغن و آب در نهایت از یک دیگر جدا می شوند.

مواد معدنی استفاده شده در لوازم آرایشی

پیش  از خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی دقت کنید که علاوه بر مواردی که در  بالا به عنوان مواد اولیه ذکر کردیم برخی مواد معدنی دیگر نیز در تولید این  لوازم آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد که در زیر به نمونه هایی از آن ها  اشاره می کنیم:

نمک

نمکجهت درمان برخی از بیماری های پوستی مفید است و از آن در تولید بسیاری از صابون ها استفاده می شود.

فلوریت

فلوریت فرآوری شده به عنوان فلوراید به آب های آشامیدنی و خمیر دندان اضافه می شود تا بتواند از پوسیدگی دندان ها پیشگیری کند.

کلسیت و ناکولیت

کلسیت یا کربنات کلسیم و ناکولیت یا جوش شیرین عنوان مواد ساینده در داخل خمیر دندان ها هستند.

موم و بوراکس

مخلوط  مو و بوراکس که به عنوان یک امولسیفایر به انواع کرم های پاک کننده اضافه  شده تا بتواند آب و روغن را در کنار یک دیگر نگه دارد.

اسید بوریک

اسید فولیک در واقع نوعی ضدعفونی کننده کاملا ملایم است و به عنوان یک بافر پوست به انواع پودر ها اضافه می شود.

اکسید روی

وقتی  اکسید روی را به کرم ها اضافه می کنند، در واقع هدف پوشاندن پوست است.  پماد زینک اکساید ۲۰ درصد اکسید روی دارد و جهت پیشگیری از ترک خوردن و  خشکی پوست به کار برده می شود.

همی مورفیت

همی مورفیت یا کالامین جهت تسکین دادن خارش های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی

برای  خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی دقت کنید که این مواد از دو نوع متفاوت  تشکیل شده اند، یعنی ممکن است به صورت شیمیایی و یا ارگانیک باشند.

مواد اولیه آرایشی و بهداشتی ارگانیک

همان  طور که از نام این گونه مواد پیداست آن ها را از مواد ارگانیک و طبیعی به  دست می آورند که این مواد ارگانیک و طبیعی از برخی گیاهان، موادی مانند موم  زنبور عسل، مشتقات حیوانی، مواردی مانند روغن بادام، روغن کرچک، روغن  زیتون و غیره می باشد. واضح است که استفاده کردن از مواد اولیه آرایشی و  بهداشتی ارگانیک ضرر و زیان های بسیار کم تری برای پوست ما دارد و استفاده  کردن از آن ها مفیدتر از مواد لوازم آرایشی است که پایه آن ها شیمیایی می  باشد.

پس هنگام خرید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی و هم چنین اطلاع از قیمت  مواد اولیه آرایشی و بهداشتی به این نکته دقت داشته باشید که با وجود این  که مواد ارگانیک ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند اما در عوض سلامت افراد  را تضمین می کنند.

مواد اولیه شیمیایی

امروزه در ساخت لوازم آرایشی از مواد اولیه شیمیایی صنعتی نیز استفاده می شود که امولسیون  کننده ها از این دسته مواد هستند. امولسیون کننده در واقع نوعی ماده  شیمیایی است که از آب و روغن ساخته شده است.

 استفاده از این امولسیون در  لوازم آرایشی موجب خواهد شد تا پوست تغییر رنگ بدهد و علاوه بر آن براق تر،  خوشبوتر و مات تر نیز بشود. دقت داشته باشید که برخی از مواد شیمیایی  مانند آفلاتوکسین ها امروزه ممکن است در ساخت بعضی از لوازم آرایشی به کار  بروند که بسیار خطرناک هستند.

شرکت های وارد کننده مواد اولیه آرایشی

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که به تبعیت از مد، صنعت محصولات آرایشی و بهداشتی نی، پیشرفت چشمگیری داشته است. ترندهای آرایشی بسیار مختلفی هم اکنون به تبعیت از مد استفاده می‌شوند. حال اینکه برای سبک‌های مختلف آرایشی از مواد آرایشی متفاوتی نیز استفاده می‌کنند. در واقع مد می‌طلبد تا تمامی افراد به ویژه آنهایی که وابسته به مد زندگی می‌کنند حتی از محصولات آرایشی مدرن نیز استفاده داشته باشند.

با توجه به استقبال زیاد از محصولات آرایشی به ویژه برندهای معتبر خارجی واردات افزایش می‌یابد. حتی برای تولید محصولات آرایشی با کیفیت مواد اولیه آرایشی را نیز از کشورهای خارجی وارد می‌کنند. هدف شرکت‌های وارد کننده مواد اولیه آرایشی در وهله اول تامین نیاز بازار است. اما چنین شرکت‌هایی اگر خود تولید کننده نیز باشند برای  رضایت مشتری بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی را نیز به تولید می‌رسانند.

اما در غیر این صورت شرکت‌های تولید کننده از شرکت‌های وارد کننده این مواد در صورت با کیفیت بودن محصولات آن، خرید خود را به صورت دائمی انجام می‌دهند. طی سال‌های اخیر واردات مواد اولیه بهداشتی به سبب تولید مواد آرایشی با کیفیت رو به رشد بوده است.

البته به این مسئله نیز باید دقت کرد که این تجارت سود و منفعت بسیار زیادی برای شرکت‌های وارد کننده مواد اولیه آرایشی دارد. چنانچه شما مستقیماً بدون دخالت واسطه‌ها مواد اولیه مورد نیاز خود را از این شرکت‌های وارد کننده تهیه کنید، به کیفیت اصل و قیمت ارزان این مواد نیز دسترسی خواهید داشت. اکنون جهت خرید بهترین مواد اولیه آرایشی و بهداشتی با کیفیت و قیمت ارزان می‌توانید همین حالا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

مواد اولیه آرایشی تهران

مواد اولیه آرایشی به عنوان مهم‌ترین موادی است که برای تولید تمامی محصولات آرایشی از آنها استفاده می‌کنند. اما این مواد اولیه برای تولید محصول آرایشی با کیفیت باید دارای کیفیت مطلوبی باشند. چنانچه مواد اولیه فاقد کیفیت است پس چطور انتظار تولید یک محصول آرایشی با کیفیتی را دارید که در بازار با استقبال زیادی مواجه شود؟ قطعاً شما هم دغدغه خرید مواد اولیه آرایشی مطلوب از مراکز قابل اعتماد را دارید.

 اسپیناس شیمی یکی از مراکز معتبر و شناخته شده توزیع کننده انواع مواد اولیه آرایشی است. اگر قصد خرید مواد اولیه آرایشی تهران را دارید، بد نیست با ویژگی‌های این مواد نیز آشنا شوید. اسپیناس شیمی مواد اولیه خود را با بالاترین کیفیت اصل روانه بازار می‌کند.

تمامی محصولات این مجموعه فرمولاسیون صد درصد تضمینی دارند، همچنین اثرگذاری این مواد بسیار زیاد است. درصد بالایی از محصولات این شرکت فرمولاسیون طبیعی داشته و هیچگونه حساسیت پوستی نیز به وجود نمی‌آورد. قیمت مواد اولیه آرایشی تهران نیز مقرون به صرفه‌تر است. اما چنانچه شما قصد خرید داشته باشید به مطلوب‌ترین قیمت‌های این مجموعه نیز دسترسی دارید.

 پس همین حالا از طریق روش خرید آنلاین می‌توانید از این مجموعه معتبر بهترین مواد اولیه را با کیفیت مطلوب و قیمت ارزان را بخرید. البته به این مسئله نیز دقت کنید که مواد اولیه آرایشی برای ساخت هر یک از محصولات آرایشی کاملاً با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال، این مواد برای محصولات آرایشی چون رژ لب، بارم لب، رمیل، ضد آفتاب، کرم مرطوب کننده، خط چشم، مداد ابرو و غیر متفاوت خواهد بود.

مواد اولیه ریمل

ریمیل از پر کاربرد ترین محصولات آرایشی محسوب می‌شود. امروزه ریمیل‌ها را به تبعیت از مد در رنگ‌های بسیار مختلفی تولید می‌کنند. آرایش چشم و زیبایی آن باعث شده تا ریمیل‌ها در مدل‌های حجم دهنده و بلند کننده مژه با تنوع رنگی بسیار زیادی به تولید برسند. اما در بین تمامی محصولات آرایشی ریمل در بین خانم‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که پرپشت کردن و بلند کردن مژه‌ها جذابیت چهره را بیشتر می‌کند.

 قبل از اینکه با مواد اولیه ریمل آشنا شوید، ابتدا باید بدانید که ریمیل‌ها در انواع ریمیل بلند کننده، ریمیل حجم کننده، ریمیل فر کننده، ریمیل ضد آب، ریمیل لش، ریمیل رنگی، ریمیل ابرو و غیر در بازار وجود دارند. اما معمولاً برای ساخت ریمیل از مواد اولیه چون روغن و رنگدانه استفاده روغن‌های چون روغن کرچک، روغن کنجد، روغن لانولین و روغن سورنتین همگی دارای مزایای بسیار زیادی هستند.

اما موم‌هایی چون موم زنبور عسل و موم پارافین نیز خواص درمانی بسیار زیادی دارند. رنگ دهنده‌ها نیز برای پرپشت کردن مژه استفاده می‌شوند. اگرچه در گذشته رمیل‌ها تنها به رنگ سیاه و با رنگدانه‌های سیاه تولید می‌شدند. اما امروزه برای تولید ریمل‌های متناسب با ترند روز از رنگدانه‌هایی به رنگ‌های مختلف برای ساخت ریمل استفاده می‌شود.

تمامی این مواد اولیه باید کیفیت مطلوبی داشته باشند تا باعث ایجاد حساسیت نشوند. در صورتی که یک ریمیل بی‌کیفیت تولید شود، قطعاً حساسیت به وجود می‌آید. همچنین  ریمیل‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن خشک می‌شوند و حتی گاهی این بی‌کیفیت بودن باعث می‌شود تا مژه‌ها به یکدیگر بچسبند.

فروشگاه مواد اولیه آرایشی در تهران

همان گونه که مستحضرید، مواد آرایشی امروزه سطح فروش بسیار بالایی دارند. اهمیت زیبایی چهره به حدی است که مواد آرایشی برای بسیاری از افراد به ویژه خانم‌های جوان از نان شب هم واجب‌تر شده است. تمامی محصولات آرایشی که از مواد اولیه با کیفیتی برای تولید آنها استفاده کرد‌هاند، کیفیت و ماندگاری بیشتری دارند. از این رو توصیه می‌شود تا تولید کنندگان از بهترین فروشگاه مواد اولیه آرایشی در تهران خرید خود را انجام دهند.

 نکات بسیار مهمی برای خرید این مواد وجود دارد و دانستن این قاعده به آنها کمک کند تا با کیفیت‌ترین محصولات آرایشی را تولید و روانه بازار‌ کنند. در صورت تولید محصولات بی‌کیفیت به دلیل استفاده از مواد اولیه بی‌کیفیت با نارضایتی خریداران مواجه خواهید شد.

پس چنانچه می‌خواهید برندی قدرتمند باشید و در بازار به عنوان بی‌رقیب‌ترین شرکت یا برند از شما یاد شود، باید حتماً از مواد اولیه مطلوب‌تر استفاده کنید که تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتری دارد. این مواد نظیر لایه بردارها، عصاره‌های گیاهی، آنتی اکسیدان‌ها و آمولسیفایرها هستند. پس بهتر است برای تبدیل شدن به یک برند قدرتمند بهترین مواد اولیه آرایشی را از معتبرترین فروشگاه مواد اولیه آرایشی در تهران تهیه کنید.

اسپیناس شیمی، به عنوان معتبرترین مجموعه‌ای است که با هدف ارتقاء کیفیت محصولات آرایشی در صف توزیع کنندگان مواد اولیه آرایشی و بهداشتی قرار گرفت.‌ در این مجموعه مواد اولیه ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی، محصولات صنعت غذایی و دارویی و غیره را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت می‌توانید تهیه کنید. اسپیناس شیمی در حال حاضر یکی از بزرگترین توزیع کنندگان مواد اولیه در کشور است. می‌توانید از مشاوره‌های رایگان این مجموعه قبل از خرید مواد اولیه استفاده کنید.

خرید رنگ های آرایشی و بهداشتی

محصولات آرایشی و بهداشتی امروزه سطح فروش بسیار بالایی دارند. معمولاً محصولات بهداشتی برای مراقبت از پوست و رعایت بهداشت فردی استفاده می‌شوند. اما محصولات آرایشی برای زیبایی بیشتر هستند. همانگونه که مستحضرید، زیبایی برای تمامی افراد به ویژه خانم‌ها بسیار مهم و ‌حیاتی است و از این رو از انواع محصولات آرایشی مختلف و متناسب با ترند سال استفاده می‌کنند. اما تمامی این محصولات آرایشی و بهداشتی از مواد اولیه متفاوتی تولید می‌شوند که رنگدانه‌ها به عنوان مهم‌ترین آنها هستند.

 در واقع خرید رنگدانه‌های آرایشی و بهداشتی یکی از مهمترین اولویت‌های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی است. تاثیر رنگ در انتخاب شما کاربران عزیز بسیار مهم است. زمانی که شما برای خرید رژ لب، خط لب، مداد ابرو یا حتی رمیل به یک مرکز فروشی مراجعه می‌کنید، به رنگ آن توجه بسیار زیادی خواهید داشت.

پس بد نیست بدانید دلیل این حجم از تنوع رنگی محصولات آرایشی و بهداشتی به سبب به کارگیری رنگدانه‌های آرایشی‌ و بهداشتی است. در واقع به کارگیری رنگ‌ها به عنوان مهم‌ترین عنصر طراحی این محصولات به شمار می‌رود که اغلب هم باعث تفکیک محصولات آرایشی و بهداشتی از یکدیگر می‌شود. اما بد نیست بدانید رنگ‌ها در محصولات آرایشی اهمیت بسیار زیادی دارند.

 چرا که هر رنگی برای هر چهره و هر استایلی مناسب‌تر خواهد بود. پس به همین سبب هنگام خرید رنگ‌های آرایشی و بهداشتی بهتر است تنوعی از رنگ‌های مختلف آن را انتخاب کنید تا محصولاتی متفاوت‌تر داشته باشید. اما به سطح کیفیت این محصولات نیز دقت کنید تا مواد آرایشی با کیفیت‌تری تولید شود.

مواد اولیه رژلب

رژ لب یکی از محصولات آرایشی بسیار پرکاربرد به شمار می‌رود. رژها در انواع رنگ‌ها و حتی گاهی با رایحه‌های مختلفی تولید می‌شوند. رژ‌های لب نیز به صورت جامد، مایع، براق و کدر در انواع مختلفی تولید می‌شوند. اما به طور کلی برای تمامی انواع رژ‌های لب از مواد اولیه رژ لب یکسانی استفاده خواهند نمود. همانگونه که می‌دانید رژ لب تنوع رنگی، خاصیت نرم کنندگی، براق کنندگی و در بسیاری از مواقع ماندگاری بالایی دارد. اما این مواد اولیه رژ لب هستند که باعث محبوبیت آن شده‌اند.

• موم به عنوان یکی از مواد مهم اولیه ساخت رژ لب است‌ و موم‌ها حالت پذیری بسیار زیادی دارند. معمولاً از موم زنبور عسل، موم کارنابا و گیاه کندلیا برای ساخت رژ لب استفاده می‌کنند.

• الکل به عنوان یک حلال موم و روغن برای ساخت رژ‌ها کاربرد بسیار فراوانی دارد.

• نگهدارنده و آنتی اکسیدان‌ها نیز به عنوان اصلی‌ترین مواد سازنده رژ لب هستند. از این مواد برای نگهداری طولانی مدت و همچنین جلوگیری از فاسد شدن رژ لب استفاده می‌کنند.

• رنگدانه‌ها دیگر موادی هستند که برای تنوع رنگی رژ‌ها از آنها استفاده می‌شود. بسته به رنگ رژ، رنگدانه‌ها نیز متفاوت هستند و معمولاً هم از مواد گیاهی یا صنعتی خواهند بود.

• خوشبو کننده‌ها نیز در بسیاری از رژها استفاده می‌شوند. برای دلپذیر بودن بوی رژ خوشبو کننده‌ها به درصد بسیار ناچیزی در ساخت رژ لب کاربرد دارند.

• روغن کرچک نباتی یا روغن معدنی نیز از جمله مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده رژ لب خواهند بود. برای نرم کنندگی رژ لب، روغن اهمیت بسیار زیادی دارد.

• اما گاهی مواد سمی نظیر سرب نیز در ساخت برخی از رژهای لب استفاده می‌شود.‌ چنانچه استفاده سرب غیر مجاز باشد، در ترکیب رژ لب باعث کم خونی و سرطان خواهد شد. پس سعی کنید از روزهای  لب با کیفیت و با علامت استاندارد استفاده کنید.

مواد اولیه کرم سازی

کرم به عنوان یکی از محصولات آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شود که در انواع مدل‌های مختلف کرم نرم کننده، کرم حالت دهنده، کرم سفید کننده کرم ضد آفتاب و غیره در بازار وجود دارد. تمامی انواع کرم‌ها را با مواد اولیه خاصی تولید می‌کنند. در واقع برای حالت‌های مختلف کرم، مواد متنوعی نیز استفاده می‌شود.

 اما به طور کلی این کرم‌ها به عوان وسایل آرایشی مهمی هستند که برای محافظت از پوست دست و صورت اهمیت بسیار زیادی دارند. همه ما به صورت روزمره از این کرم‌ها استفاده می‌کنیم و بیشتر هم برای نرمی و لطافت پوست و آبرسانی کاربرد دارند. این محصول آرایشی فرمولاسیون خاصی دارد که باعث شده هر یک از انواع کرم‌ها در غلظت‌های مختلف و با خواص متنوعی تولید شوند.

اما به طور کلی از ترکیبات اصلی تولید مواد کرم می‌توان به مواد فاز روغن، فاز آب، افزودنی‌ها، رنگ‌ها، ویتامین‌ها، نگهدارنده‌ها و تلغیظ کننده‌ها اشاره کرد. اما مواد اولیه کرم سازی برای برخی از انواع کرم‌ها متفاوت است که شامل:

• کرم‌های مرطوب کننده یکی از انواع کرم‌های پرفروش هستند. برای ساخت چنین کرم‌هایی از ترکیبات مختلفی استفاده می‌شود. از پرکاربردترین مواد اولیه کرم سازی برای کرم‌های مرطوب کننده می‌توان به عطر نگهدارنده، پروپیلین، گلیکول، آب، هیدروکسی اتیل سلولز، کواترنیو، ستیل الکل، پلی اتیلن گلیکول، گلیسیرین استئارات و... اشاره کرد.

• کرم‌های پاک کننده معمولی نمونه دیگری از انواع کرم‌های مطرح هستند. این کرم‌ها به عنوان یک پاک کننده می‌باشند که برای پاک کردن آرایش، چربی یا گرد و خاک از روی صورت استفاده می‌شوند. برای تولید چنین کرم‌هایی روغن معدنی، گلیسیرین، سدیم لوریل، سولفات، لانولین، آب، عطر، نگهدارنده، کوکو سدیم، پترولاتوم و استئاریک اسید به کار می‌روند.

آنالیز پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی و غذایی

برای  تولید تمامی مواد آرایشی‌ها و بهداشتی و همچنین دارویی و غذایی از انواع  مواد مختلفی استفاده می‌کنند. بدون شک تک تک این مواد شیمیایی عالی و غیره  دارای خواص ویژه‌ای هستند. حال با آنالیز پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و  دارویی و غذایی می‌توانید به ترکیبات موجود در ساختار تمامی مواد و محصولات  پی ببرید. 

طی  این آنالیز متوجه می‌شوید که در ترکیبات این مواد از چه نوع پودر شیمیایی  استفاده کرده اند. حال بدین منظور از روش‌های بسیار مختلفی استفاده می‌کنند  که طی این مراحل اطلاعات مفیدی از ساختار مواد به دست می‌آید. در واقع با  چگونگی ساختار تمامی ترکیبات موجود چون درجه خلوص، ویژگی‌ها و دیگر مشخصات  آنها اطلاعات مفیدتری کسب خواهید نمود. البته آنالیز شیمیایی خود به  روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که به همین منظور دسته‌بندی‌هایی برای آن  تعیین کرده‌اند.

به  عنوان مثال، آنالیز عنصری و آشنایی با ترکیب شیمیایی یکی از روش‌های بسیار  مهم در آنالیز پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی و غذایی محسوب  می‌شود. البته روش شناخت ترکیب شیمیایی، آنالیز خواص مواد و آنالیز  میکروسکوپی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

 اهمیت  این بررسی و آنالیز هر یک از پودرهای شیمیایی به سبب شناخت ویژگی‌های مواد  شیمیایی اولیه است. چه بسا اینکه طی این مراحل به اندازه‌گیری درصد غلظت  ناخالصی هر یک از این مواد نیز می‌پردازیم. نتایج به دست آمده به شما کمک  می‌کند تا با اطلاعات کامل‌تری تمامی مشکلات خط تولید را برای تولید یک  محصول با کیفیت برطرف سازید. حال هر یک از روش‌های مختلف آنالیز مواد  شیمیایی خود ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. در واقع با استفاده از این  روش‌ها می‌توانید به خواص ویژه محصولات پی ببرید.

قیمت فروش عمده پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی  و غذایی

پودرهای  شیمیایی که برای تولید مواد آرایشی بهداشتی، مواد دارویی و مواد غذایی  استفاده می‌شوند همگی دارای ویژگی‌های خاصی هستند. شما کاربران عزیزی که  تصمیم به خرید مواد شیمیایی دارید، بدون شک برای اطلاع از قیمت نهایی این  محصولات باید به بررسی لیست فروشگاهی مراکز مختلف بپردازید. قطعاً قیمت  فروش عمده پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی و غذایی در مراکز فروش  مختلف یکسان نیست. 

اگر  تصمیم به خرید عمده دارید قطعاً باید به مراکز فروشی مراجعه کنید که فروش  آنها به صورت عمده است. قطعاً برای مراکز تولید مواد آرایشی بهداشتی،  دارویی و غذایی نیاز به مواد شیمیایی با درصد بسیار بالایی می‌باشد. از این  رو خرید عمده برای تامین نیاز خط تولید یکی از اقدامات مهمی است که باید  صورت بگیرد. چه بسا اینکه خرید و فروش مواد شیمیایی چنین محصولاتی باعث  رونق اقتصادی بازار جهان می‌شود.

چه  بسا اینکه با توجه به تغییرات بسیاری که در بازار جهانی رخ می‌دهد، خرید و  فروش این محصولات نیز در قبال این تغییرات واکنش نشان می‌دهد. در واقع با  توجه به استقبال بالای این مواد در بازار جهان بدون شک اهمیت آنها نیز  بیشتر می‌شود. چه بسا اینکه این اهمیت روی قیمت مواد نیز تاثیر می‌گذارد.

حجم  خرید مواد شیمیایی مهمترین عامل تعیین کننده قیمت است. شما کاربرانی که  قصد خرید عمده دارید بدون شک به نیاز صنایع خود نیز توجه می‌کنید حال هر  چقدر حجم خرید بیشتر بدون شک قیمت نیز بالاتر خواهد بود.

نوع  مواد شیمیایی را نیز برای تعیین قیمت نهایی در خرید عمده در نظر بگیرید.  معمولاً مواد شیمیایی مورد استفاده در هر یک از صنایع شامل تنوعی از مواد  مختلف با خواص متفاوت هستند.

درصد خلوص هر یک از مواد شیمیایی مورد نظر را فراموش نکنید.

مواد تشکیل دهنده رژلب

رژ  لب به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصولات آرایشی است که با تنوع رنگی  بسیار زیادی به تولید می‌رسد. بدون شک تمامی خانم‌ها حتی برای یک بار هم که  شده از رژ لب استفاده کرده‌اند. چه بسا اینکه با توجه به اهمیت سبک آرایشی  و تم‌های آرایشی جدید این روزها کمتر کسی روی چهره خود آرایش ندارند. با  توجه به استقبال بالایی که در بین تمامی محصولات آرایشی از رژ لب می‌شود،  هم اکنون تولید کنندگان بسیار زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند. شما  کاربرانی که رژ لب را دائما استفادهخواهید نمود، بهتر است با مواد تشکیل  دهنده رژ لب نیز آشنا شوید. بر اساس ویژگی‌های مختلف هر یک از رژها بدون شک  تا حدودی مواد تشکیل دهنده آنها نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی مواد  تشکیل دهنده رژ لب به صورت کلی شامل موارد زیر است.

موم  یکی از پرکاربردترین انواع مواد مورد استفاده در ساختار رژ لب است. موم  معمولا خاصیت حالت پذیری بسیار زیادی دارد و به سبب همین انعطاف پذیری بالا  به عنوان یک ماده شکل دهنده در رژ استفاده می‌شود.

روغن‌های نظیر لانولین، نباتی، کرچک و معدنی در رژ لب استفاده می‌شوند.

تنوع رنگی رژ لب به سبب استفاده رنگ‌ها و رنگدانه‌های گیاهی و صنعتی است که در آن استفاده کرده‌اند.

قطعاً  شما هم از بوی مطبوع بسیاری از انواع رژ‌های لب لذت می‌برید. این بوی  خوشایند به سبب استفاده از خوشبو کننده‌های طبیعی و صنعتی در ساختار رژ لب  است.

الکل از دیگر موادی است که نقش حلال موم و روغن در انواع رژ لب را دارد.

به منظور حفظ کیفیت و طول عمر انواع رژ لب در ساختار آنها از نگهدارنده‌ها و آنتی اکسیدان‌ها استفاده می‌کنند.

معمولا در ساختار برخی از انواع رژ لب مواد سمی نظیر سرب، قطران ذغال سنگ، دانه‌های دریاچه‌ای و برخی خوشبو کننده‌ها وجود دارد.

دسته‌بندی