مواد اولیه صنایع رنگ ورزین چسب وچاپکمی صبر کنید...

مواد اولیه رنگ

جهت خرید مواد اولیه رنگ، رزین و چسب باید دقت داشته باشید که آن ها انواع مختلفی دارند، به همین دلیل قیمت مواد اولیه رنگ، رزین و چسب نیز کاملاً متفاوت و مختلف است. رنگ ها، رزین و چسب ها در صنایع مختلفی به عنوان حلال، افزودنی، رنگدانه و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر مواد اولیه که به عنوان مواد اولیه رنگ، رزین و چسب می توان نام برد، عبارتند از: رزین آلکیدی، استر اپوکسی، هاردنر اپوکسی، رزین پلی آمید، رزین آکریلیک، اسیدهای چرب، اکسید آهن و... که هر کدام از این مواد اولیه جهت تولید و ساخت رنگ خوراکی ها، پوشش ها، چسب ها و رزین های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید مواد اولیه رنگ

وقتی صحبت از خرید مواد اولیه رنگ، رزین و چسب می شود، ما به موارد متفاوت و مختلفی برخورد می کنیم که هر کدام در مراحل مختلف ساخت رنگ و رزین مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین هنگام خرید مواد اولیه رنگ و رزین باید به این موضوع توجه داشته باشید برخی از این مواد اولیه عبارت هستند از:

پیگمنت

پیگمنت می تواند به صورت شیمیایی یا معدنی باشد که در ساخت رنگ و رزین مورد استفاده قرار می گیرد.

پیگمنت ها به دسته های کوچک تری نیز تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 1. اپتیکال برایتنر
 2. پیگمنت زرد، سبز، قرمز و آبی
 3. کربن بلک یا دوده
 4. رنگدانه های اولیه

رنگدانه های اولیه مانند اکسید آهن، کروم، تیتانیوم و غیره هستند.

رنگدانه های افزودنی

این نوع از رنگدانه ها شامل میکا، باریوم سولفات و کلسیم کربنات می باشند.

حلال ها

حلال ها در تولید رنگ و رزین به عنوان حامل رزین و رنگدانه عمل می کنند که ممکن است به صورت الی، معدنی و یا آب باشند. بنابراین حلال هایی که در تولید رنگ، رزین و چسب مورد استفاده قرار می‌ گیرند، مختلف بوده و عبارتند از:

 1. بوتیل گلایکول
 2. ایزو پروپیلن الکل
 3. مونو پروپیلن گلایکول
 4. گلیسیرین
 5. ضد یخ
 6. غلظت دهنده ها

غلظت دهنده ها در ساخت رنگ و رزین به عنوان رکن تنظیم کننده عمل می کنند. انواع غلظت دهنده ها در این مورد عبارت هستند از:

 1. ناتراسول
 2. برموکول
 3. تیلوز شینستو

خرید مواد اولیه رزین

جهت خرید مواد اولیه رزین دقت کنید که رزین را می توان به عنوان عامل اصلی ساخت و تولید رنگ دانست. رنگ هایی که به صورت پلاستیکی در بازار وجود دارند که بر اساس رزین پلی وینیل استات و رنگ های آکریلیکی که وجود دارند بر اساس اکریلیک ساخت و تولید می شوند. رزین در واقع نوعی مایع است که بسیار شبیه به چسب می باشد و عامل چسبیدن رنگ ها به سطوح مختلف می شود. رزین ها انواع مختلفی دارند و برای خرید مواد اولیه رزین باید به آن ها دقت داشته باشید چون مواد مختلف سازنده بر روی قیمت مواد اولیه رزین تاثیرگذار است.

انواع مواد اولیه رزین

 این انواع عبارت هستند از:

 1. گام رزین
 2. پترو رزین
 3. هیدروکربن رزین
 4. رزین کوپلیمر
 5. رزین اپوکسی
 6. خشک کن ها

ماده مهم دیگری که در تنظیم کردن غلظت در ساخت رنگ و رزین اهمیت دارد، خشک کن است که انواع آن به شرح زیر می باشد:

 1. کبالت
 2. سرب
 3. کلسیم
 4. هاردنر

هاردنر به بخشی از مخلوط گفته می شود که به منظور کاهش یا افزایش دادن انعطاف در رنگ ها به کار برده می‌ شود. هاردنر نیز انواع مختلف و متفاوتی دارد که عبارتند از:

 1. کلسیم
 2. کبالت
 3. پودری
 4. سریع خشک
 5. افزودنی ها

پس از تولید رنگ از برخی مواد جهت افزایش دادن خواص ویژه ای در رنگ ها مانند مقاومت در برابر خراش و خوردگی، مقاومت خمشی و هم چنین اضافه کردن برخی از خواص جدید مانند خاصیت ضد قارچی یا ضد کپکی به کار برده می شود که با آن ها افزودنی می گویند. افزودنی ها نیز انواع مختلفی دارند که پر کاربردترین آن ها عبارتند از:

 1. پنتون
 2. اوکا
 3. اروزیل
 4. سیلیکات آلومینیوم
 5. پلی وینیل الکل

خرید مواد اولیه چسب

برای خرید مواد اولیه چسب دقت داشته باشید که این مواد به نوعی ترکیبات مصنوعی و طبیعی می گویند که بسیار چسبناک هستند و در شرایط ویژه موجب چسبندگی رنگ ها به سطوح می شوند. چسب می تواند در الکل حل شود، اما قابلیت حلالیت در آب را ندارد. علاوه بر آن چسب ها را بسته به نوع ماده شیمیایی سازنده آن ها و هم چنین موارد مصرف شان به گروه‌ های مختلف طبقه بندی می کنند.

 که هر کدام کاربردهای خاصی در حوزه های مختلف هنر، تولید پلیمر و غیره دارند. چسب های طبیعی را معمولا از درختان به دست می‌ آورند که البته بسیار چسبناک نیز هستند. این چسب ها در گذشته بیش تر مورد استفاده بودند و برخی از آن ها به شدت فرار می باشند و به صورت ترکیبات ناپایدار هستند. رنگ چسل ها نیز به این شکل است که از قهوه ای تیره تا شفاف متغیر است. امروزه چسل های مصنوعی نیز کشف شده اند که البته ارزان تر از انواع رزین های طبیعی هستند و به راحتی می توان آن ها را تولید و استفاده کرد.

از ویژگی‌ های آنها این است که پایدارتر و یکنواخت تر از انواع چسب های طبیعی می باشند و در محیط آزمایشگاهی ساخته می شوند. چسب های مصنوعی نیز انواع و اقسام مختلفی دارند، بنابراین هنگام خرید مواد اولیه چسب دقت داشته باشید که چه نوع ماده در آن ها به کار رفته است، چون این مواد به کار رفته بر روی قیمت مواد اولیه چسب تاثیرگذار است.

شرکت تامین کننده مواد اولیه رنگ، رزین و چسب

برای خرید مواد اولیه رنگ، رزین و چسب و هم چنین آشنایی با قیمت مواد اولیه رنگ، رزین و چسب می توانید به شرکت شیمیایی اسپیناس شیمی مراجعه کنید که یکی از بزرگ ترین و برترین شرکت های بازرگانی جهت فروش و تامین انواع مواد اولیه شیمیایی می باشد. این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ شروع کرده و تا کنون تولید و تامین انواع مواد اولیه شیمیایی، مواد اولیه آرایشی و بهداشتی، مواد اولیه سم و کود کشاورزی، مواد اولیه صنایع غذایی، مواد اولیه صنایع و غیره را بر عهده دارد. بنابراین جهت تهیه و خرید مواد اولیه رنگ، خرید مواد اولیه رزین تصفیه آب و خرید مواد اولیه چسب شرکت اسپیناس شیمی یکی از شرکت های بزرگ و معتبر است.

دسته‌بندی