موم زنبور عسل یا موم زنبور، ماده‌ای زردرنگ و نرم و بسیار قابل جذب است که معمولاً آن را زنبور عسل تولید می‌کند. استفاده از موم در محصولات آرایشی و نگهداری از پوست نیز در حال افزایش است.

یکی از موادی که زنبور عسل که همه ما آن را میشناسیم موم زنبور عسل میباشد. در واقع موم یک جسمی است به شکل قطعات، ورقهای سفید یا زرد مایل به سفید که در دمای مختلف هوا حالتهای متفاوتی دارد، در هوای سرد، سخت و شکننده بوده و در هوای گرم متناسب با درجه های مختلف دما، نرم و نرمتر می گردد و در در 65 درجه سانتیگراد ذوب و در 250 درجه سانتیگراد بخار میشود.

جالب توجه است که از نظر شیمیایی میتوان گفت، موم زنبور عسل تشکیل شده از الکل های بلند زنجیره و همینطور استرهای اسید چرب میباشد. جالب توجه است که، رنگ موم زنبورعسل زرد روشن بوده است که هنگامیکه به آن آب اکسیزنه یا وایتکس آنرا افزوده شود، به  رنگ سفید درمی آید و همینطور با حل شدن این ماده در اتانول مقدار چربی آن کمتر شده و موم سفید رنگ به وجود می آید.

خرید موم زنبور عسل

موم زنبور عسل همان موم زنبور طبیعی است که زنبور عسل آن را می‌سازد. سطح خرید موم زنبور عسل بسیار زیاد است چرا که این محصول ویژگی‌های بسیار فراوانی دارد. از نکات مهم خرید این ماده نیز توجه به عملکرد و ویژگی‌های آن است. این موم را امروزه در صنعت پزشکی و لوازم آرایشی و بهداشتی با حجم بسیار بالایی استفاده می‌کنند. 

محبوبیت این ماده به سبب درمان بسیاری از بیماری‌ها است. این موم‌ها ترشحاتی هستند که سه جفت از چهار جفت غده زیر شکمی زنبور کارگر آن‌ها را ترشح می‌کند. البته به این نکته توجه داشته باشید که این ماده را تمامی زنبورهای کارگر نمی‌توانند ترشح کنند. بلکه تنها برای زنبورهایی با سن ۱۳ تا ۱۸ روزه است. این ماده شکل پذیری بسیار زیادی حتی تحت تاثیر حرارت نسبتاً پایین دارد. در بسیاری از حلال‌های عالی قدرت انحلال آن فوق العاده زیاد است.

خواص درمانی فراوان موم زنبور عسل باعث شده تا در طب سنتی برای بسیاری درمان از بیماری‌ها از آن استفاده کنند. حتی امروزه برای ساخت بسیاری از پمادها نیز از آن استفاده می‌شود. این موم‌ها در بازه زمانی اولیه‌ای که ترشح شده‌اند به رنگ سفید هستند و در بسیاری از مواقع نیز رگه‌های زرد رنگی در آنها وجود دارد. قیمت موم زنبور عسل ارزان است و از این رو از این روش کاملاً طبیعی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کنند. 

این موم‌ها را آسترها، الکل، هیدروکربن‌های سنگین و اسیدهای چرب تشکیل می‌دهند. این ماده جامد بوی عسل داشته و بسیار نرم و انعطاف پذیر است. موم را اگر در دمای پایین قرار دهید خشک و شکننده می‌شود. موم زنبور عسل را می‌توانید در هر مجموعه فروشی تهیه کنید اما قطعاً در هر مرکز فروشی به موم‌ خالص دسترسی ندارید. پس اگر به دنبال موم ‌خالص هستید، همین حالا از مجموعه اسپیناس شیمی موم خالص را بخرید.

قیمت موم زنبور عسل

از نکات مهم خرید موم زنبور عسل مورد توجه قرار دادن قیمت آن است. اشاره شد قیمت موم زنبور عسل بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و به دلیل خواص درمانی ویژه یک روش اقتصادی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به شمار می‌رود. 

در مجموعه اسپیناس شیمی موم اصل را با کیفیت مطلوب اما قیمت فوق العاده ارزان می‌توانید تهیه کنید. قطعاً دسترسی به مقرون به صرفه‌ترین قیمت موم برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد. از این رو از اسپیناس شیمی با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید. بد نیست بدانید پارامترهایی روی قیمت موم زنبور عسل تاثیر دارند که شامل موارد زیر هستند:

نوع کاربرد مو و اهمیت استفاده از آن جزو اصلی‌ترین نکات مهم خرید است. قطعاً هیچ یک از شما به این فکر نمی‌کنید که نوع کاربرد روی قیمت تاثیر بگذارد. اما هر چقدر اهمیت کاربرد موم بیشتر باشد قیمت آن بالاتر می‌رود. از موم زنبور عسل نیز در صنعت داروسازی، دندانپزشکی، ریخته‌گری، نساجی، انواع واکس، انواع چسب، آدامس، جوهر، کاغذ سازی، مواد ضد آب و غیره استفاده می‌کنند.

موم یک ماده کاملاً طبیعی است که به روش کاملاً طبیعی تولید می‌شود پس هیچ گونه ماده شیمیایی سمی یا خطرناکی در ترکیبات آن وجود ندارد. با این حساب قیمت آن در مقایسه با برخی از ترکیبات شیمیایی با کاربرد مشابه مو بالاتر است. البته این کیفیت مطلوب بودن برای موم‌هایی است که به صورت کاملاً طبیعی و خالص روانه بازار می‌شوند.

حجم خرید خود را نیز در نظر بگیرید، چرا که این حجم یا وزن خرید است که بیشتر قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هر چقدر حجم خرید شما بیشتر باشد، یقیناً قیمت آن افزایش می‌یابد.

ویژگی های موم زنبور عسل

 • موم زنبور عسل دارای دمای ذوب 62-64 درجه سانتی گراد میباشد.
 • دمای جوش این ترکیب کاربردی 9/667 درجه سانتی گراد بوده است.
 • این ماده دارای چگالی 970/0 گرم بر سانتی متر مکعب است.
 • موم زنبور عسل در اتر و بنزن قابلیت حل شدن دارد.

جالب توجه است که زمانیکه موم زنبور عسل دارای یک موم تازه بی رنگ است که زمانی که زنبورهای کارگر با جویدن و با گرده ترکیب کردن، این ماده به یک رنگ تیره تبدیل میگردد. همینطور در صورتیکه موم با روغن های گرده و صمغ ها ترکیب بشود، نزدیک به یک رنگ قهوه ای میشود.

موارد استفاده موم زنبورعسل در کندو

 • در موم بافی یا شمع سازی
 • برای سرپوش سازی سلول های شانهای عسلی به اینصورت که زنبور عسل با یک لایه نازک موم (پولک) باعث پوشاندن درب سلول های عسل می شود.
 • همچنین برای پوشاندن سر سلول های نوزادان استفاده شده، به این صورت که در مرحله شفیرگی از مخلوط موم و گرده به کار میبرند . به صورتی که هوا از آنها عبور کند و منجر به فراهم کردن اکسیژن لازم را برای پرورش لاروها گردد.

کاربردهای موم زنبور عسل :

 • موم طبیعی زنبور عسل برای تولید کردن آدامس طبیعی کاربرد بسیار مهمی دارد. آدامس های فعلی موجود در بازار مضرات فراوانی برای بدن انسان به همراه دارند. این درحالی است که جویدن موم طبیعی درون دهان می تواند به کاهش التهاب لثه، رفع پلاک دندان، سفید شدن دندان و... کمک کند. 
 • کاربرد دیگر موم طبیعی به صورت موضعی برای کاهش درد مفاصل، کاهش التهاب در استخوان ها و پوست و همچنین خواص مراقبت پوستی است. 
 • امروزه با پیشرفت علم کرم هایی که دارای مواد طبیعی زنبور عسل تولید و روانه بازار گشته که هر کدام از آنها دارای کاربرد هایی بی نظیر برای درمان کردن بیماری های گوناگون هستند. کرم ضد درد حاوی موم طبیعی، کرم های پوستی حاوی موم طبیعی زنبور عسل و همچنین برخی مواد آرایشی مثل بالم لب از گزینه های فوق العاده عالی برای استفاده از موم طبیعی زنبور عسل هستند.
 • جالب توجه است که موم طبیعی زنبور عسل برای مسائل هنری هم نقش دارد. کاربردهای هنری مورد طبیعی بسیار گسترده بوده و بنا به سلیقه و خلاقیت شما می تواند گسترده تر نیز باشد. 

نکات ایمنی موم زنبور عسل

قال توجه است که، تمام مواد طبیعی برای سلامت ما بی‌خطر بوده، اما باید در مقدار مصرف آن احتیاط فرمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...