نشادور یک ترکیب شیمیایی می باشد با فرمول NH4Cl و شکل ظاهری آن نمک بلوری و سفید می باشد که بسیار محلول در آب می باشد.

یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد نشادر بوده که دارای نام علمی آمونیوم کلرید (Ammonium chloride) میباشد، این ماده به عنوان یک ترکیب معدنی شناخته شده که دارای فرمول شیمیایی NH4Cl بوده است. این محصول شیمیایی از واکنش اسید کلریدریک و آمونیاک تشکیل شده است.

جالب توجه است که این ترکیب شیمیایی محلول در آب و گلیسیرین و همینطور  در الکل به مقدار کم محلول است، در حالت کلی محلول های کلرید آمونیوم یا در واقع محلول نشادر به صورت یک  ترکیب ملایم اسیدی میباشد. به صورت عمده به اسم کود و طعم دهنده در بعضی از انواع  شیرین بیان کاربرد بسیاری دارد.

خرید نشادور

خرید نشادور اکنون در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون دخالت واسطه‌ها انجام می‌شود. همین حالا از این فرصت پیش روی خود استفاده کرده و این ماده پرکاربرد صنعتی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بخرید. مجموعه اسپیناس شیمی به عنوان بی‌رقیب‌ترین و قدرتمندترین شرکت‌های توزیع کننده انواع مواد اولیه شیمیایی و ترکیبات شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف است. در این مجموعه محدودیتی از نظر انتخاب نوع ماده مورد نظر و حجم خرید ندارید.

 حتی در هر ساعت از شبانه روز نیز می‌توانید سفارش خرید نشادور را به ثبت برسانید. حتی امکان مقایسه قیمت نشادور نیز در سایت‌های فروشگاهی اینترنتی با قیمت عرضه شده این مجموعه وجود دارد. اما بهتر نیست ابتدا در رابطه با کاربرد و مشخصات این ماده اطلاعاتی کسب کنید؟

نشادور همان آمونیوم کلرید است و یک نوع ترکیب غیرعالی شناخته می‌شود. در واقع نوعی نمک سفید بلوری می‌باشد که در آب قدرت انحلال زیادی دارد. جرم مولی این ماده ۵۳.۴۹۱ گرم بر مول است. تاثیر دمای ۵۲۰ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید اما در دمای ۳۳۸ درجه سانتیگراد ذوب می‌شود. چگالی این ماده ۱.۵۳ گرم بر سانتی‌متر مکعب است.

این ماده طعمی خنک، شور و حتی تند دارد. جدا از آب در گلیسیرین نیز قدرت انحلال آن زیاد است اما در الکل به ندرت و به آرامی حل می‌شود. در ساختار این ماده یون CL وجود دارد که خاصیت اسیدی آن زیاد است و به همین سبب در سه حالت بخار، مایع و جامد می‌توان از آن استفاده کرد.

این ماده را می‌توانید در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی برای کاربردهای آزمایشگاهی و صنایع تهیه کنید. از این رو می‌توان گفت کاربرد این ماده بر اساس نوع گریدهای متفاوت آن نیز بسیار زیاد است.

نشادور را با نام آمونیوم کلرید و کلور آمونیوم نیز می‌شناسند، پس هنگام برخورد با این نام‌ها تعجب نکنید.

قیمت نشادور

مقایسه قیمت نشادر یکی از مسئله‌های مهمی است که امروزه بسیاری از کاربران قبل از خرید آن را در نظر دارند. با مقایسه قیمت‌ها می‌توانید ماده مورد نظر را از یک شرکت قابل اعتماد با قیمت مقرون به صرفه تهیه نمایید. اما قیمت‌های عرضه شده توسط مجموعه اسپیناس شیمی به زیر قیمت بازار هستند. 

در واقع شما محصولات این شرکت را با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت بازار تهیه می‌کنید. با بررسی مشخصات و اهمیت کاربرد نشادور می‌توانید به ارزش واقعی آن پی ببرید. در نتیجه متوجه می‌شوید که در این مجموعه این مواد و ترکیبات کاربردی در صنایع مختلف به زیر قیمت بازار عرضه می‌شوند.

در گریدهای آزمایشگاهی و صنعتی می‌توانید نشادور را تهیه کنید. قطعاً که هر گرید از این ماده قیمت متفاوت‌تری دارد. چه بسا اینکه این کاربرد در صنعت کشاورزی، صنایع الکترونیکی، دامپزشکی، مواد شوینده، ساخت باتری‌های سلول خشک، صنعت نساجی، چرم، چسب‌های پایه فرمال و غیره مورد توجه است.

خصوصیات این ماده عامل اصلی تعیین کننده قیمت آن هستند. کلرید آمونیوم یا نشادر یک ماده بلورین بی‌رنگ و بی‌بو می‌باشد. این ماده در آب گرم به شدت حل می‌شود و نوعی اسید ملایم است. از آن به عنوان یک عامل اسیدی خلط و ادرارآور نیز استفاده می‌کنند.

بسته‌بندی نشادر نیز از عوامل تعیین قیمت نشادور به شمار می‌رود. معمولاً در بسته‌های ۲۵ کیلوگرمی عرضه می‌شود اما بر اساس نیاز مشتری و نوع شرکت‌های تولید کننده این بسته‌بندی از نظر کیفیت و حجم می‌تواند متفاوت باشد. همچنین اینکه این ماده را در نمونه‌های ایرانی و خارجی به ویژه چینی با قیمت‌های متفاوتی می‌توانید تهیه کنید.

بر اساس مجموعه فروش قطعا قیمت‌ها متفاوت خواهد بود. برای دسترسی به با کیفیت‌ترین نشادرهای بازار و همچنین مقرون به صرفه‌ترین قیمت می‌توانید همین حالا سفارش خرید خود را در مجموعه اسپیناس شیمی به ثبت برسانید.

ویژگی های نشادور:

 • این ترکیب شیمیایی دارای شکل ظاهری یک نمک بلوری سفید رنگ میباشد.
 • این ماده دارای جرم مولکولی 491/53 گرم بر مول است.
 • نقطه ذوب و جوش این ترکیب شیمیایی به ترتیب 338 و 520 درجه سلسیوس بوده است.
 • نشادور دارای قابلیت انحلال پذیری  در آب و همچنین حلالیت موادی همچون آمونیاک، الکل، متانول، گلیسرول و هیدرازین را هم دارد.
 • دانسیته یا چگالی این ترکیب 53/1 گرم بر سانتی متر مکعب میباشد.

جالب است بدانید که، این ترکیب معدنی به طور معمول در اثر سوختن زغال سنگ کیسه از تراکم گازهای زغال سنگ مشتق شده تشکیل شده است. همینطور میتوان گفت که امروزه کلرید آمونیوم یا همان نشادر در اطراف برخی از انواع دریچه های آتشفشانی قابل مشاهده میباشد.

همانطور که بالاتر گفتیم آمونیوم کلراید (نشادر) بیشتر اوقات به عنوان کود و یک طعم دهنده در بعضی از انواع ریشه شیرین بیان مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از واکنش اسید هیدروکلریک و آمونیاک تشکیل و تولید می شود.

نشادر از کجا بخریم؟

نشادر یا آمونیوم کلرید یک نوع ترکیب معدنی سفید رنگ است. چنین ترکیباتی در صنایع بسیار زیادی کاربرد دارند. با توجه به اهمیت عملکرد این ترکیبات در صنایع مختلف سطح فروش آنها نیز روز به روز افزایش می‌یابد. اما دغدغه خرید یک نشادر با کیفیت از یک مجموعه معتبر و توسط یک روش مناسب باعث شده تا افراد از روش‌های مختلفی اقدام به خرید نشادر کنند. حتماً شما هم به دنبال این هستید تا بدانید نشادر از کجا بخریم؟ 

مراکز فروش مواد و ترکیبات شیمیایی بسیار مختلفی در سرتاسر کشور فعالیت دارند. قطعاً هدف همه ما خرید نشادر با کیفیت و قیمت مناسب است. اسپیناس شیمی یک فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی است که محصولاتی با کیفیت اصل و قیمت مناسب عرضه می‌کند. کیفیت محصولات این مجموعه فوق العاده عالی هستند و حتی در بسته‌بندی‌های استاندارد و با کیفیت آنها را تهیه خواهید نمود.

دسترسی راحت به محصولات این مجموعه از طریق فروشگاه اینترنتی باعث شده تا افراد زیادی از طریق روش خرید آنلاین از این مجموعه معتبر و قابل اعتماد خرید خود را انجام دهند. روش خرید آنلاین بهترین روش دسترسی به نشادرعای با کیفیت و اصل تولیدی شرکت‌های معتبر است. با وجود اینکه هم اکنون شرکت‌های فروشگاهی آنلاین بسیار زیادی همکنون فعالیت دارند؛ اما نمی‌توانید به هر مجموعه‌ای به راحتی اطمینان کنید.

 اسپیناس شیمی معتبرترین مجموعه‌ای است که با چندین سال فعالیت صادقانه توانسته در بازار به محبوبیت برسد و همچنین سطح وسیعی از بازار را به خود اختصاص دهد. شما نیز با تجربه خرید اقتصادی از مجموعه اسپیناس شیمی می‌توانید جزو مشتریان خوش شانس این شرکت قابل اعتماد باشید.

خواص نشادر برای مو

داشتن موهای ضعیف، شکننده و بی‌حالت قطعاً روی زیبایی چهره نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. برای درمان سریع موهای خود و درخشندگی و شادابی آنها قطعاً اقدام به استفاده از روش‌های مختلفی می‌کنید. شما افرادی که روش‌های بسیار هزینه بر را برای درمان بیماری‌های مو یا لخت و شاداب کردن موهای خود انتخاب نموده‌اید، آیا با خواص نشادر برای مو آشنا هستید؟

 نشادر به عنوان یک ماده شیمیایی است که از خواص دارویی آن برای درمان بسیاری از بیماری‌های مو و پوست استفاده می‌شود. خاص‌ترین ویژگی این ماده جاذب رطوبت بسیار زیاد آن می‌باشد. در دسته‌بندی قوی‌ترین نمک با قدرت اسیدیته بالا قرار می‌گیرد. شما افرادی که از ریزش موهای خود رنج می‌برید، بهترین راهکار طبیعی و ویژه برای تحریک رویش مو استفاده از نشادر است.

موهای شما برای رشد و عملکرد بهتر نیاز به تغذیه با مواد مغذی دارند و همچنین بهتر است از مواد شیمیایی و تاثیرگذار روی موهای خود غافل نشوید. برای برطرف کردن موهای کم پشت و تحریک رشد مجدد موهای خود می‌توانید از این ماده استفاده کنید. این مکمل خوراکی در شامپو و محصولات تمیز کننده بسیار زیادی استفاده می‌شود. البته یک نوع عامل ضخیم در سیستم سورفاکتانت به حساب می‌آید که از این رو تاثیرات مثبت بسیار زیادی خواهد داشت.

 این ترکیب معدنی غیر عالی مدت‌هاست که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صنعت پزشکی، آرایشی و بهداشتی نقش مهمی ایفا می‌کنند و به همین منظور برای تولید بسیاری از محصولات آرایشی، بهداشتی و حتی شامپوها به مقدار لازم می‌توان از آن استفاده کرد. پس از مهمترین خواص نشادر برای مو می‌توان به جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مجدد آن اشاره کرد.

نشادر برای لک صورت

بسیاری از افراد از بیماری‌های پوستی نظیر لک‌های صورت به شدت رنج می‌برند. قطعاً مواد و محصولات بسیار مختلفی است که به عنوان یک راهکار و درمان می‌توان از آنها استفاده کرد. اما همه ما به دنبال بهترین و بی‌خطرترین روشی هستیم که تاثیرات بسیار مثبتی به همراه داشته باشد. نشادر به عنوان یک ماده خوراکی محسوب می‌شود که امروزه در صنایع بسیار زیادی از آن استفاده می‌کنند. نکات بسیار مهمی در رابطه با چنین ترکیبات شیمیایی وجود دارد. 

از تماس آنها با چشم جدا خودداری کنید چرا که باعث سوزش شدید چشم‌های شما می‌شود. حتی در صورت تماس با پوست باعث سوزش خفیف خواهد شد. از بلعیدن و خوردن آن اجتناب کنید؛ چرا که مخاط را به شدت می‌سوزاند و در صورت استنشاق مستقیم تارهای مخاط را سوزانده و سرفه و تنگی نفس نیز به وجود می‌آورد. چنین ترکیباتی در کیسه‌های چند کیلوگرمی عرضه می‌شوند.

معمولاً در صنایع مختلف برای تولید محصولات متنوع از چنین ترکیبات شیمیایی استفاده می‌کنند. نشادر برای لک صورت یا درمان پیسی صورت اهمیت بسیار زیادی دارد. هرگز نمی‌توان آن را مستقیماً روی پوست صورت قرار داد چرا که باعث سوزش پوست خواهد شد. 

نشادر یا همان آمونیوم کلرید در صنعت پزشکی کاربردهای بسیار فراوانی دارد که مهمترین آنها برای از بین بردن لک‌های صورت یا پوست می‌باشد. این ماده معدنی به صورت زماد روی پوست تاثیرات درمانی خود را ظاهر می‌کند. برای استفاده از این ترکیب بایستی حتماً آن را با عسل مخلوط کرد تا طی دوره‌های مختلف شاهد تاثیرات آن روی پوست باشید. امروزه برای تولید بسیاری از محصولات پوستی از گرید دارویی این ترکیب شیمیایی استفاده می‌کنند و تاثیرات آن فوق العاده عالی است.

نشادر خوراکی چیست؟

نشادر خوراکی یک نوع پودر خوراکی جاذب رطوبت است. این ماده خوراکی با درصد خلوص ۹۹ درصد به تولید می‌رسد و معمولاً در مواد غذایی به شدت کاربرد دارد. استفاده از چنین ترکیباتی در مواد غذایی طعم و عطر مطلوبی را به مواد غذایی می‌بخشد. بر اساس مجوز صنعت غذا و دارو نشادر به عنوان یک افزودنی مجاز امروزه در تولید بسیاری از مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 این ماده مغذی برای سویا، بیسکویت، سس، مخمر نان و غیره بیشتر از هر ماده و محصول دیگری استفاده می‌شود. عطر و طعم لطیف و مطبوع نان به سبب استفاده از نشاسته در می‌باشد. این ماده نقطه ذوب ۳۳۸ درجه سانتیگراد دارد و حلالیت آن در آب نیز بسیار بالا است. مشابه نمک، سفید بلوری هستند که به صورت پودری از آنها استفاده می‌کنید. نشادر همان کلرید آمونیوم است که به عنوان یک ترکیب شیمیایی به شکل نمکی بوی خاصی ندارد.

طی واکنش سوختن زغال سنگ با تراکم گاز زغال سنگ چنین ترکیبات شیمیایی مشتق می‌شوند. معمولاً در قسمت دریچه آتشفشانی کوه‌های آتشفشانی می‌توانید کلرید آمونیوم را یافت کنید؛ چرا که تحت تاثیر سوختن زغال سنگ مشتق شده است. این کود یا طعم دهنده در آب گرم قدرت انحلال بیشتری نسبت به آب سرد دارد. 

چنین ترکیباتی در دسته‌بندی اسیدهای ملایم قرار می‌گیرند و یک ترکیب غیر عالی هستند. این عامل اسیدی خلط و ادرارآور است و کاربردهای بسیار فراوانی دارد. امروزه در صنعت الکترونیک، دامپزشکی، تولید انواع مواد شوینده، تهیه فلزات، نساجی، تولید چسب‌های پایه و حتی صنعت غذا از آن استفاده می‌کنند.

خرید نشادر

نشادر به عنوان یک ترکیب شیمیایی خاصی است که امروزه در صنعت کشاورزی، غذا، دارو، آرایشی و بهداشتی، صنعت تولید فلزات، صنعت باتری‌های خشک، نساجی، چرمسازی، چاپ، رنگ و غیره کاربرد بسیار فراوانی دارد. شما افرادی که قصد خرید نشانه دارید، ابتدا باید بدانید این ترکیب شیمیایی تحت تاثیر چه شرایط و واکنشی به دست می‌آید.

 در واقع از چه روش‌هایی برای تولید نشادر استفاده می‌کنند؟ این ترکیب شیمیایی از واکنش بین کلرید سدیم و سولفات آمونیوم حاصل می‌شود. حتی تحت تاثیر واکنش اسید کلریدریک و آمونیاک نیز چنین ترکیبات شیمیایی به وجود می‌آیند. حتی در دهانه آتشفشان‌ها نیز می‌توانید آنها را بیابید که قطعاً قیمت هر یک با یکدیگر کاملاً متفاوت است.

 اما بررسی همین قیمت به عنوان یکی از پارامترهای مهم خرید نشادر محسوب می‌شود. ارزان بودن قیمت در کنار کیفیت بالای نشادر برای ما بسیار حائز اهمیت است؛ پس بهترین نشادرهای با کیفیت یک شرکت معتبر را انتخاب کنید.

میزان نیاز شما چقدر است؟ بر اساس نیاز اقدام به خرید کنید. معمولاً نشادر در بسته‌بندی‌های چند کیلوگرمی می‌باشد که توجه به نوع بسته‌بندی و کیفیت آن نیز اهمیت دارد. چرا که تحت تاثیر برخی از شرایط ممکن است کیفیت نشاط تحت تاثیر قرار گرفته و فاسد شود. از چه مرکز فروشی اقدام به خرید می‌کنید؟ 

مجموعه اسپیناس شیمی بزرگترین شرکت تولید کننده مواد اولیه غذایی، دارویی، شیمیایی، صنعتی، کشاورزی و غیره محسوب می‌شود. شما می‌توانید همین حالا بدون هیچ دغدغه‌ای بهترین ترکیبات شیمیایی مورد نیاز خود را از این مجموعه معتبر تهیه کنید. در اسپیناس شیمی هیچ محدودیتی از نظر حجم خرید نشادر و دیگر ترکیبات شیمیایی ندارید.

قیمت نشادر

قبل از خرید نشادر بایستی در رابطه با قیمت آن اطلاعاتی کسب کنید. با خرید اینترنتی مقایسه قیمت نشادر در مراکز فروش مختلف امکان‌پذیر است. با مقایسه قیمت این محصول به این نتیجه می‌رسید که از کدام یک از شرکت‌های فروشگاهی می‌توانید نشاطر با کیفیت را با قیمت ارزان بخرید. 

ابتدا باید بدانید که تمامی مشخصات نشادز روی قیمت آن تاثیرگذار هستند. این ترکیب شیمیایی قدرت حلالیت بسیار بالایی در آب، متانول، الکل، گلیسرول، آمونیاک و هیدرازین دارد. نقطه جوش نشادر ۵۲۰ درجه سانتیگراد اما نقطه ذوب آن ۳۳۸ درجه سانتیگراد است. 

این ترکیب شیمیایی دارای جرم مولکولی ۵۳.۴۹۱ گرم بر مول؛ اما دانسیته آن ۱.۵۳ گرم بر سانتی‌متر مکعب می‌باشد. روش تولید چنین ترکیباتی نیز اهمیت دارد و معمولاً در اثر سوختن زباله‌های ناشی از تراکم گاز مشتق شده زغال سنگ استخراج می‌شوند. امروزه به صورت صنعتی نیز آن را تولید می‌کنند که قطعاً قیمت هر یک کاملاً با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

حتی نوع کاربرد نشادر نیز می‌تواند روی قیمت آن تاثیرگذار باشد. چرا که نشادر مورد استفاده در صنایع مختلف از نظر برخی از مشخصات کاملاً با یکدیگر متفاوت خواهد بود. معمولاً در کیسه‌های چند کیلوگرمی چنین ترکیباتی را تهیه می‌کنید پس حجم و وزن این کیسه‌ها نیز تعیین کننده قیمت آن هستند.

 اکنون شما کاربر گرامی اگر به دنبال خرید اقتصادی نشادر هستید، همین حالا از مجموعه اسپیناس شیمی خرید خود را انجام دهید. در اسپیناس شیمی شما به مقرون به صرفه‌ترین قیمت نشادر دسترسی پیدا می‌کنید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که کیفیت خرید نشادر نیز قیمت آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با خرید از مجموعه اسپیناس شیمی از کیفیت و قیمت نشادر این مجموعه اطمینان داشته باشید.

کاربردهای نشادر:

 • کلرید آمونیوم در کشاورزی به عنوان یک منبع ازت در کود نقش مهمی داشته که بیشتر برای برنج ، گندم و حبوبات به کار میرود.
 • در صنایع الکترونیک به عنوان حکاکی کننده از نشادر استففاده میشود.
 • از این ماده شیمیایی در ساخت مدارهای چاپی و کمک به لحیم کاری استفاده می کنند.
 • کلرور آمونیوم در دامپزشکی برای پیشگیری و جلوگیری کردن از تشکیل شدن سنگ‌های ادراری در بز ، گاو و گوسفند به کار میرود.
 • این ماده شیمیایی را در انواع مواد شوینده ظرفشویی و بهداشتی و آرایشی (شامپو ، رنگ مو و سفید کننده) کاربرد دارد.
 • از کلرید آمونیوم بعنوان یک عامل اسیدی سیستمیک در درمان کردن آلکالوز متابولیک نقش مهمی دارد.
 • جالب توجه است که، کلرید آمونیوم زمانیکه با آهک هیدراته (کربنات کلسیم) مخلوط گردد، گاز آمونیاک به وجود می آید.
 • امروزه بعنوان الکترولیت در بسیاری از باتری‌های سلول خشک دارای بیشترین کاربرد از کلرید آمونیوم را دارد.
 • از این ترکیب شیمیایی به عنوان شار (فلاکس) در تهیه کردن انواع فلزات به قلع استفاده بسیاری میشود.
 • از کاربرد های مهم کلرید آمونیوم در صنعت نساجی و چرم برای رنگرزی میباشد.

نکات ایمنی نشادر:

 • در زمان تماس با چشم باعث سوزش شدید چشم میشود.
 • در زمان تماس با پوست باعث سوزش خفیف و واکنش ها آلرژی میشود.
 • در زمان بلعیدن و خوردن منجر به سوزش مخاط میشود.
 • در زمان تنفس منجر به سوزش تارهای مخاط ، سرفه و تنگی نفس میشود.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...