هیدرازین 55 درصد (Hydrazine) یک ترکیب شیمیایی معدنی بوده دارای فرمول مولکولی H6N2O میباشد و یک مایع بسیار سمی و خطرناک است.

هیدرازین 55 درصد ساختاری رزونانسی هیدرژن پراکسید دارد و شامل دو مولکول آمونیاک میباشد. بسیاری از سیستم های کاتالیزور مختلف برای تجزیه هیدرازین وجود دارد. هیدرازین  مولکولی متشکل از دو اتم نیتروژن و چهار اتم هیدروژن است. خرید هیدرازین 55 درصد به سبب اهمیت بالا آن در صنعت بسیار مهم است.

جالب است بدانید که هیدرازین مولکولی از دو اتم نیتروژن پیوندی منفرد و تنها و از چهار اتم هیدروژن محیطی تشکیل شده است . این ماده دارای خاصیت کاهندگی این ماده آنقدر قوی میباشد که می تواند باعث یک انفجار بشود. در زندگی روزمره ما هیدرازین 55 درصد میتواند مقدار بسیار بالایی تأثیر گذار باشد.

خرید هیدرازین ۵۵ درصد

اگر می خواهید خرید هیدرازین ۵۵ درصد را انجام دهید ابتدا توضیح مختصری در خصوص ویژگی های این ماده می دهیم تا هنگام خرید بیش تر با آن آشنایی داشته باشید. هیدرازین ۵۵ درصد ماده ای کاملا بی رنگ است که به عنوان کاهش دهنده در سنتز و هم چنین حلال در برخی ترکیبات معدنی مورد استفاده است. از ترکیب آن با متانول به عنوان پیشران موتورهای موشکی استفاده می شود، البته ترکیب یاد شده ممکن است تجزیه کاتالیزوری هیدروژن پراکسید را باعث شود که این ترکیب در سنتز کردن برخی از مواد شیمیایی، سوخت موشک، تصفیه آب، ساخت برخی داروها و غیره کاربرد دارد.

با این توضیح مختصر و کوتاه می توانید به اهمیت خرید هیدرازین ۵۵ درصد پی ببرید. در واقع خرید هیدرازین ۵۵ درصد توسط بسیاری از شرکت ها جهت تولید مواردی که در بالا یاد شده انجام می شود. در حال حاضر یکی از تامین کنندگان بزرگ بسیاری از محصولات شیمیایی با طیف گسترده از جمله بسیاری از مواد صنعتی و آزمایشگاهی شرکت اسپیناس شیمی می باشد.

 این شرکت انواع مواد شیمیایی مانند هیدرازین ۵۵ درصد، سولفات آلومینیوم ۱۷ درصد، آب اکسیژن ۳۵ درصد، آب اکسیژنه ۵۰ درصد، متانول، گلیسرین، متیلن کلراید، استیک، تگزاپن صدفی، پروپیلن کربنات، پروپیلن گلیکول و غیره را عرضه می کند. پس اگر قصد خرید هیدرازین ۵۵ درصد را دارید، می توانید این ماده را نیز از شرکت اسپیناس شیمی تهیه کنید. خرید عمده هیدرازین ۵۵ درصد نیز از این شرکت امکان پذیر است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

قیمت هیدرازین ۵۵ درصد

معمولاً قیمت هیدرازین ۵۵ درصد نیز هنگام خرید آن مانند قیمت هر نوع ماده شیمیایی دیگری برای خریداران مهم است و اکثر افراد همواره به دنبال محصولی هستند که بتوانند آن را با قیمت های مقرون به صرفه و پایین تری خریداری کنند. در خصوص خرید هیدرازین ۵۵ درصد و آگاهی از قیمت هیدرازین ۵۵ درصد نکاتی وجود دارد که باید هنگام خرید به آن توجه کنید، از جمله این که این ماده و هر نوع ماده شیمیایی دیگری را از یک برند معتبر تهیه کنید. در این صورت محصولی با کیفیت خریداری کرده اید و می توانید با اطمینان آن را در ساخت هر نوع محصول دیگری به کار ببرید، بدون آن که نگران کیفیت تولیدات خود باشید.

مکانی که قصد دارید ماده را از آن جا بخرید نیز بسیار مهم است. پیشنهاد می کنیم خرید هیدرازین ۵۵ درصد را از طریق شرکت اسپیناس شیمی انجام دهید. در این صورت از کیفیت آن اطمینان خواهید داشت. اگر قصد خرید عمده هیدرازین ۵۵ درصد را نیز دارید شرکت اسپیناس شیمی این توانایی را دارد که مقدار بالایی از این مواد را تامین کند.

ویژگی هیدرازین 55 درصد

ویژگی های این ماده شامل موارد زیر میباشد:

 جرم مولی این ماده ی شیمیایی  04/32 گرم برمول است.

دانسیته این ترکیب شیمیایی  1/03 گرم بر میلی لیتر میباشد.

نقطه ذوب این ماده -7/51 درجه سانتی گراد میباشد.

نقطه جوش این ترکیب شیمیایی  120/1 درجه سانتی گراد هست.

این ترکیب شیمیایی در پوشاک، سوخت ها، صنایع غذایی تاثیر بسزایی دارد فرآیند کتازین ، فرآیند و پراکسید فرآیند راشیگ

کاربرد هیدرازین 55 درصد

کاربرد های این ماده:

  • این ماده به عنوان سوخت های فسیلی و نیروگاه های هسته ای وجود دارد.
  • هیدرازین در بسیار از واکنش‌های تشکیل مواد آلی به ویژه در ساخت دارو تا، رنگ کردن بافت پارچه‌ای و عکس‌برداری استفاده دارد.در واقع از مواد اولیه آرایشی و بهداشتیمحسوب می شود.
  • این ماده در صنعت دارو کاربرد داشته همینطور در داروهای روانپزشکی به عنوان داروهای ضد افسردگی استفاده میشود همچنین مشتقات این ماده به دلیل داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای محدود میباشد.
  • جالب توجه است یکی از کاربرد های زیاد هیدرازین هیدرات در ساختن عامل کف‌زا مثل آزودی‌کربن‌آمید هست.
  • این ماده برای قارچ‌کش‌ها و علف‌کش‌ها و همینطور تنظیم‌کننده‌های رشد گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.و از مواد اولیه کود و سم کشاورزیاست.
  • این ماده ذارای یک ماهیت انفجاری بوده و باعث میشود تا سدیم آزید به دست آمده از آن در تولید ایربگ خودرو ها استفاده بشود.

نکات ایمنی هیدرازین 55 درصد

از جمله نکات ایمنی این ترکیب شیمیایی این بوده که:

بسیار مهم است که این ترکیب شیمیایی سمی بوده و تماس با پوست باعث آلرژی می شود و قابل توجه است که در زمان استفاده کردن از این ماده از لوازم محافظتی همچون دستکش ، عینک، ماسک و روپوش حتما استفاده کنید. دقت کنید این ماده قابل اشتعال بوده همچنین لازم به ذکر این نکته است که ممکن بوده در زمان برخورد با بقیه اکسید کننده ها آتش بگیرد این ماده در صورت حرارت دیدن هم می تواند باعث آزاد سازی گاز های سمی اکسید نیتروژن می شود.

بسته بندی این ماده به این صورت است که باید در بشکه‌های محکم دربسته باشد و در جو خنثی حفظ و نگهداری شود. بشکه‌ها باید در محیطی نگهداری شود که مجهز به سیستم تهویه ، دارای فاضلاب ایمن ، دور از تابش مستقیم نور  خورشید و دیگر منابع انرژی باشد. لازم است از وجود فلزات ، اکسیدهای فلزی ،  مواد متخلخل در این محل دوری کنید و باید هیدرازین  را برای جلوگری از جرقه‌های الکتریکیناشی از  الکتریسیته ساکن ، مخازن نگهداری به زمین انتقال پیدا کرد.

هیدرازین آبدار و محلول‌های آبی آن طبق مقررات بین المللی موجود حتما در  مخزن فلزی با پوشش داخلی پلی اتیلنی ، قوطی‌های پلاستیک یا مخازن استیل ضد  زنگ حمل بشوند.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...