پروپیل پارابن شکری استر بنزوات میباشد همچنین این ماده دارای فرمول C10H12O3 میباشد.

به صورت گسترده در سالهای اخیر در صنعت آرایشی و بهداشتی از پروپیل پارابن شکری استفاده ی به خصوصی به اسم یک ماده نگهداری کننده میباشد، که در انواع فرمولاسیون های تعداد زیادی از محصولات مراقبت از پوست و آرایشی وجود دارد. به راحتی این ماده شیمیایی در الکل و اتر دارای قابلیت انحلال بوده ولی به هیچ عنوان درآب حل نمیگردد. پروپیل پارابن شکری به اسم یکی از اصلی ترین مواد اولیه ارایشی و بهداشتی شامل میشود.

جالب توجه است که به صورت عمده در تعداد زیادی از گیاهان و حشرات پروپیل پارابن به دلیل اینکه یک ماده ی طبیعی بوده به کار میرود. این ماده در حالت مصنوعی در انواع بسیاری از لوسیون و مواد آرایشی متفاوت نقش مهمی دارد.

ویژگی پروپیل پارابن شکری

ویژگیهای پروپیل پارابن شامل موارد زیر میباشد:

  • این ماده تشکیل شده از جرم مولی 2/180 گرم برمول میباشد.
  • شکل ظاهری این ماده دارای کریستال به صورت پودرهای سفید رنگ میباشد.
  • این ترکیب دارای چگالی 06/1 گرم برسانتی مترمکعب است.
  • نقطه ذوب این ماده 98-95 درجه سانتی گراد است
  • این ماده دارای بوی نامطبوع میباشد.

خرید پروپیل پارابن شکری

نکاتی که هنگام خرید پروپیل پارابن شکری وجود دارد و اهمیت خرید این ماده شیمیایی موثر را می رساند این است که این ماده در صنعت آرایشی و بهداشتی به عنوان نوعی ماده حفاظت کننده کاربردهای ویژه و مخصوصی پیدا کرده است و به عنوان یک فرمولاسیون جهت تولید کردن این محصولات به کار می رود. پروپیل پارابن شکری قابلیت حل شدن در اتر و الکل را دارد، اما در آب قابلیت حلالیت ندارد. از طرفی این ماده می‌ تواند رشد کپک ها را و باکتری ها را کاهش دهد و به بیانی موجب ایمنی این محصولات خواهد شد.

 در تولید مواد غذایی نیز به عنوان نوعی نگه دارنده در انواع نوشابه ها، آبجوها، شربت‌ ها، دسرها، مربا، لبنیات، ترشی، سبزیجات فرآوری شده و لبنیات منجمد استفاده می شود و چون غیر حساس، ملایم و پرکاربرد هستند در محصولات آرایشی و بهداشتی توصیه می شود. این ماده هم چنین خاصیت غیر تحریک آمیزی و کاملا ملایمی دارد و این ویژگی ها در کنار هم موجب شده‌ اند که خرید عمده پروپیل پارابن شکری به عنوان یکی از محفاظت کننده ها و نگه دارنده های پرکاربرد و پر مصرف خریدهای مواد اولیه شرکت های تولیدی محسوب شود.

خرید پروپیل پارابن شکری نیز راه‌ های زیادی دارد که یکی از بهترین گزینه ها و راه ها خرید آن از شرکت اسپیناس شیمی است. اسپیناس شیمی مرجع بزرگ فروش بسیاری از مواد اولیه شیمیایی و صنعتی محسوب می شود و محصولات زیادی مانند پروپیل پارابن شکری، پروپیل پارابن پودری، روغن بادام شیرین، روغن نارگیل، روغن بادام تلخ، متیل کلراید، استئاریک اسید، اسید کلراید، کافور، استیک اسید، صمغ عربی، لیترون و.... را توزیع و پخش می کند. این شرکت بزرگ و مرجع هم چنین اگر قصد داشته باشید محصول مورد نظر را به صورت عمده خریداری کنید، برای خرید عمده پروپیل پارابن شکری هیچ گونه محدودیتی ندارد.

قیمت پروپیل پارابن شکری

مطلب دومی که در خصوص پروپیل پارابن شکری مهم است، قیمت پروپیل پارابن شکری می باشد. یعنی وقتی که شما تصمیم به خرید پروپیل پارابن شکری بگیرید، حتما اولین نکته ای که به ذهن تان می رسد و در خصوص آن پرسش خواهید کرد قیمت این محصول می باشد. از طرفی قیمت محصول به عوامل متعدد و زیادی وابسته است، مثلاً این ماده شیمیایی نیز مانند دیگر مواد شیمیایی با درصد خلوص های متفاوتی تولید و به بازار مواد شیمیایی عرضه می شود و برای محصولات متفاوت درصد خلوص های متفاوتی از آن نیز احتمال دارد استفاده شود.

پس ابتدا نوع محصول و درصد خلوصی که مورد نیاز دارید را شناسایی کرده و سپس قیمت پروفیل پارابن شکری را به دست بیاورید. موضوع بسیار مهم دیگری که درخصوص قیمت پروفیل پاراوان شکری اهمیت ویژه می یابد این است که چون پروپیل پارابن شکری نوع ماده شیمیایی محسوب می شود، خرید آن حساسیت بالایی دارد و باید تمام دقت خودتان را به کار بگیرید تا بتوانید یک ماده با کیفیت و مرغوبیت قابل قبول را خریداری کنید. چون اگر این ماده نگه دارنده کیفیت خوب و قابل توجهی نداشته باشد، قطعاً بر روی کیفیت محصولات تولیدی تاثیرگذار خواهد بود.

 کاربرد های پروپیل پارابن شکری

  • این ماده در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی بعنوان یک نگهدارنده کاربرد دارد همینطور پارابن ها دربیشتر فرمولاسیون ها، در سطوح خیلی پایین از ۰.۰۱ تا ۰.۳٪ استفاده میشوند.
  • به دلیل کم شدن امکان رشد کردن انواع باکتری ها و کپک ها از این ماده شیمیایی در محصولات طراحی استفاده میگردد. این امر برای اطمینان پیدا کردن از ایمنی یک محصول مهم میباشد.
  • پروپیل پارابن به عنوان یک محصول مهم در انواع صنایع و محصولات آرایشی و همینطور در محصولات مراقبت های شخصی به صورت گسترده کاربرد داشته است.
  • از این ماده در صنایع غذایی به عنوان یک ماده نگهداری در مواد غذایی ازجمله: آبجو و نوشابه ها و شربت های طعم دهنده ، سس و دسرها، مربا و ترشی، لبنیات منجمد وهمینطوردرسبزیجات فرآوری شده استفاده میشود.

لازم به ذکر است که پارابن ها در صنعت آرایشی بی خطر و ایمن بوده است و ترجیح داده می شوند بدلیل اینکه ملایم ، غیر حساس و بسیار پر استفاده می باشند. در صورت استفاده بسیار زیاد از پروپیل پارابن، باعث میشود که کمی باعث افزایش خطر تحریک شدن پوستدرشماگردد.

نکات ایمنی پروپیل پارابن شکری

قابل توجه است که پارابن ها احتمال دارد منجر به بعضی از مشکلات پوستی همچون آلرژی، سوزش و  حساسیت می شود، همچنین میتواند در پوست های حساس یا تحریک شده ، مشکلات بسیاری پدیدار می شود. از جمله عوارض جانبی مصرف این ترکیبات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

در بعض مواقع پارابن ها به دلیل داشتن خاصیت های ملایم و همینطور غیر تحریک کننده بودن ، در اکثر محصولات  بهداشتی و آرایشی استفاده میشود . در این صورت همچون ترکیبات دیگری احتمال دارد برای بعضی از افراد حساسیت و سوزش ایجاد کند. برای مثال پژوهشگران گفته اند ، که بعضی از افراد در حالت خاص به پروپیل پارابن حساسیت داشته و  بعضی دیگر از افراد هیچ گونه مشکلی با این ترکیبات نداشته اند.

از جمله دیگر نگرانی ها مربوط می شود به پروپیل پارابن و دیگر پارابن ها ، ممکن است  منجر به واکنش آلرژیک در صورت مصرف این ترکیبات برای بعضی از افراد بشوند. ولی دقت فرمایید که، در هنگام پیدایش آلرژی و درماتیت تماسی آلرژیک به پارابن هاخیلی کم رخ میدهند. به همین علت میتوان گفت که، اکثر ترکیبات مراقبت از پوست ، در هنگامیکه از پارابن ها بر روی پوست ملتهب یا آسیب دیده استفاده میکنند ، همچون انواع پوست هایی که دارای ابتلا به  درماتیت و همینطور اگزما هستند ، می توانند منجر به ایجاد تحریک و حساسیت بشوند.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسانس،  پروپیل پارابن پودری

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...