پلی الکترولیت کاتیونی

Polyelectrolyte

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

پلی الکترولیت کاتیونی (Polyelectrolyte) یکی از بهترین و پرکاربردترین فلوکولانت ها، می باشد که با نام های دیگری نظیر پلی آکریل آمید PAM می باشد که در سه دسته آنیونیک، کاتیونیک و نانیونیک به بازار عرضه می گردد.

پلی الکترولیت کاتیونی با نام پلی اکریل آمید کاتیونی شناخته میشود. این ترکیب از نوع پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا میباشد، که دارای بارهای مثبتی است. امروزه از پلی الکترولیت کاتیونی به عنوان یک ترکیبی که در شفاف سازی، رسوب گذاری و فیلتراسیون و همینطور سانتریفیوژ بیار به کار میرود.

در حالت کلی پلی الکترولیت ها پلیمرهایی هستند که به وسیله ی یک مکانیسم تولید کننده یون، می توانند تبدیل به یک مولکول پلیمری دارای بار الکتریکی در سرتاسر زنجیره گردند. جالب توجه است که، درحالت کلی پلی الکترولیت در دو صورت مایع و پودری تولید میگردند. برای تولید کردن پلی الکترولیت درحال حاضر از پلی  اکریل آمید مایع استفاده می گردد. 

خرید پلی الکترولیت کاتیونی

خرید پلی الکترولیت کاتیونی در در گریدهای مختلف برای صنایع گوناگونی انجام می‌شود. اهمیت خرید این ماده به مشخصات و ویژگی‌های آن و تاثیراتی است که در صنایع مختلف دارد. از این رو توصیه می‌شود تا قبل از خرید اطلاعاتی در رابطه با این محصول کاربردی و مورد نظر کسب کنید. 

بدون شک با افزایش اطلاعات خود، مقایسه قیمت پلی الکترولیت کاتیونی نیز به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود. پلی الکترولیت کاتیونی یک نوع پلیمر محلول در آب است که قدرت تحمل گروه یونی مثبت امتداد زنجیره اصلی را دارد. پردازش پلی الکترولیته کاتیونی طی واکنش مونیخ به عنوان بهترین روش است. پس در رابطه با مشخصات مختلف محصول و نکات مهم خرید بررسی‌هایی انجام دهید.

کاربرد پل الکترولیت کاتیونی چیست و چه عملکردی برای صنایع مختلف دارد؟ این ماده یک نوع پلیمر است که نقش لخته ساز و کنترل رئولوژیک دارد. با توجه به این ویژگی در فرآیند میدان نفتی به عنوان یک نوع ماده کنترل ویسکوزیته به منظور بازیافت روغن و افزودنی مایع حفاری از آن استفاده می‌کنند. 

همچنین به منظور اصلاح ویژگی‌های جریان و پایداری محلول آبی و از طرفی ژل‌ها نیز کاربرد دارد. یک فوق نرم کننده بسیار قوی است که تاثیرات آن روی خصوصیات رئولوژیکی سوسپانسیون متراکم سیمان بسیار زیاد است. این کاربرد در تصفیه فاضلاب، تصفیه آب آشامیدنی، آبگیری لجن و در دیگر صنایع نیز به چشم می‌خورد.

مشخصات ظاهری پلی الکترولیت کاتیونی چیست به چه صورت آن را تهیه می‌کنید؟ این ماده یک نوع پلیمر کاربردی است که به دو صورت مایع و جامد با هدف لخته سازی تولید می‌شود. بر اساس نوع کاربرد خود این ماده را به صورت مایع یا جامد می‌توانید تهیه کنید. البته در نوع مایع و جامد حجم خرید خود را نیز در نظر بگیرید و به تناسب نوع نیاز خود سفارش خود را ثبت نمایید.

قیمت پلی الکترولیت کاتیونی

اکنون که تصمیم به خرید پلی الکترولیت کاتیونی دارید، باید با صفر تا صد کاربرد، تولید، شرایط نگهداری و حتی نکات مهم خرید این ماده آشنا شوید. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند در رابطه با چنین ترکیباتی اطلاعات کافی دارند. همین اطلاعات کمک می‌کند تا هنگام خرید با آگاهی بالا بهترین محصول را به قیمت زیر بازار بخرند.

 پس از بررسی مشخصات نوبت به ارزش گذاری محصول و در واقع بررسی قیمت پلی الکترولیت کاتیونی است. این قیمت رو فاکتورهای بسیار زیادی تعیین می‌کند که باید به بررسی تک تک آنها پرداخت.

این ماده در دو نوع مایع و جامد پودری عرضه می‌شود. مایع و جامد بودن این ترکیب شیمیایی روی قیمت تاثیر دارد. در واقع شما اگر به صورت مایع یا پودر به خواهید آن را تهیه کنید، در هر نوع قیمت متفاوت‌تری خواهد داشت.

حجم مشخصی از خرید شما ثبت می‌گردد، درواقع بر اساس نیاز شما و حجم خرید قیمت نهایی مشخص می‌شود. به صورت مایع چند لیتری یا کیلویی از این مایع را در بطری یا بشکه برای صنایع تولیدی خود می‌توانید تهیه کنید. در نوع پودری نیز در پاکت و به صورت بسته‌های چند کیلوگرمی عرضه می‌شود. پس ابتدا نوع ماده و در نتیجه حجم خرید مشخص خواهد شد که در نتیجه بر اساس همین فاکتورها قیمت را تعیین می‌کنید.

مشخصات و ویژگی‌های پلی الکترولیت کاتیونی نیز تعیین کننده قیمت آن هستند. به عنوان مثال، برای حذف بسیاری از میکروارگانیسم‌ها نقش بسیار موثری دارد. این ویژگی در بسیاری از صنایع به ویژه صنعت غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی مورد توجه است.

پلی الکترولیت‌های کاتیونی شرکت‌های مختلف با سطح کیفیت متنوع عرضه می‌شود. همچنین نوع بسته‌بندی تولیدی صنایع مختلف نیز یکسان نیست.کیفیت بهتر بسته‌بندی باعث می‌شود تا هزینه خرید محصول نیز به تناسب کیفیت افزایش یابد.

ویژگی های پلی الکترولیت کاتیونی

 • این ماده به وسیله کشور چین تولید میشود.
 • این پلیمر کاربردی دارای خلوص 99 درصد بوده است.
 • این ماده در بسته بندی های 25 کیلوگرمی به فروش میرسد.

 خاصیت های پلی الکترولیت کاتیونی

 • پلی الکترولیت ها به عنوان ترکیباتی استفاده میشوند که در ابعاد نانو و به صورت چند لایه می توان به عنوان پوشش های ضد خوردگی مهمی را به وجود آورد.
 • به دلیل از  بین  بردن کلوئیدها و ناخالصی های معلق در آب و فاضلاب و همینطور در پساب میتوان روش انعقاد و لخته‌سازی، را به کار برد.
 • با همکاری کمپلکس  پلی باز ها و پلی اسید های موجود یک بافر به وجود می آورد که باعث مهار کردن تغییرات pH ناشی از مواد خوردگی میشود.
 •  این پلیمر ها با حرکت دادن زنجیره های پلیمری خود میتوانند باعث ازبین رفتن نقص سطوح آسیب دیده و متورم میگردد.
 •  برای تکمیل کردن روند انعقاد و به وجود آمدن فلاک‌های بزرگتر و سنگین تر از مواد ديگری به اسم یک کمک منعقد کننده به کار میرود.

کاربرد پلی الکترولیت کاتیونی

 • بهتر شدن رطوبت دستگاه کاغذی فیبرها، پرکننده ها و همچنین انواع رنگ ها و مقیاس های مواد شیمیایی میشود.
 • باعث بهتر شدن زهکشی ماشین کاغذ در آب شستشو ماشین ها میگردد.
 • باعث بهتر شدن مقاومت خشک کاغذ ساخته شده همراه با الیاف ضایعات میشود.
 • باعث بهتر شدن قدرت مرطوب با انواع ویژه ای از کاغذ همچون بافت چهره و حوله آشپزخانه میگردد.
 • توجه نمایید که به طور کلی پلی  الکترولیت‌ها کاربرد وسیعی داشته و از آن‌ها در صنعت کاغذسازی، پاک  کردن رنگ، تصفیه آب و همینطور بازیافت نفت استفاده میشود.
 • امروزه از این ترکیبات شیمیایی در پردازش مواد معدنی و دیگر صنایع استفاده بسیاری میشود.
 • همچنین در صنعت سرامیک سازی به صورت گسترده کاربرد داشته و این مواد یک عامل پایدار کننده و در فرایند بتن سازی به اسم یک سوپر پلاستی سایزر نقش مهمی دارد.

نکات ایمنی پلی الکترولیت کاتیونی

لازم است حتما قبل از شروع به کار با هر محصول و ماده اولیه شیمیایی همواره به شما عزیزان توصیه میکنیم که، در حالت کلی پلی  الکترولیت ها اثرات منفی ویژه ای بر روی سلامتی انسان وجود ندارد، با این وجود هرگونه تماسی با  آنها یا بلعیدن احتمال دارد که برای شما باعث به وجود آمدن خطراتی میگردد.

 اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...