گوگرد چیست و خواص آنگوگرد در زبان انگلیسی Sulphur نام دارد و از زمان‌های  باستان شناخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ آن زرد کمرنگ بوده و  بسیار سبک و نرم است.

گل گوگردی تشکیل شده از یک نوع رس غنی شده از مواد معدنی میباشد. در زمانیکه این عنصر شیمیایی با هیدروژن ترکیب میشود، یک بوی شبیه به بوی تخم‌مرغ فاسد دارد. در حال حاضر گوگرد با شعله آبی رنگ می‌سوزد و منجر به ساطع شدن یک بوی عجیبی از خود میشود. میتوان گفت این ماده به شکل نامحلول در آب بوده ولی در دی‌سولفید کربن (سولفور دو کربن) حل می گردد. به صورت عمده گوگرد در همه ی حالت‌های فیزیکی همچون مایع، جامد و گاز وجود دارد، که به صورت کامل ارتباط بین آن‌ها هنوز درک نشده ‌است.
عنصر گوگرد در طبیعت به صورت طبیعی و خالص، یا به صورت ترکیبات سولفید و سولفات همراه با دیگر عناصر فلزی و نافلزی پیدا می‌شود. بنا به سیستم تبلور، این نوع گوگرد به صورت گوگرد آلفا (رومبیک یا اکتاهدرال) گوگرد بتا (مونوکلینیک یا منشوری)، گوگرد گاما (پلاستیک) و گوگرد بی‌شکل (کلوئیدی) می‌باشد. مهم‌ترین کانی‌های حاوی گوگرد پیریت، مارکاسیت، پیروتیت، کالکوپیریت، کالکوزیت، کوولیت، بورنیت، اسفالریت، انیدریت، ژیپس و… است.

ویژگی گل گوگرد

این ماده بیشتر ائقات به شکل پودر مصرف میشود.
گل گوگرد پودری نزدیک به رنگ زرد میباشد.
پودر های این ترکیب کاربردی دارای قدرت جذب بسیار بالایی بوده است.
به صورت کلی این ماده خالص ترین نوع سولفور میباشد.

جالب است بدانید که، گل گوگردی به طور معمول در سالهای ابتدایی قرن بیستم، به صورت گسترده‌ برای اهداف کشاورزی استفاده بسیاری میشود. همچنین میتوان گفت عنصر گوگرد به صورت ترکیبات مختلف در کانسارهای بسیاری وجود دارد:

کانسارهای گوگرد آزاد: در طبیعت پیدا شده و براساس خاستگاه، به چهار گروه تقسیم‌بندی می‌گردند.

 • کانسارهایی با خاستگاه زیستی: بیشتر اوقات باکتری‌ها در به وجود آمدن آن‌ها نقش اساسی داشته و تعداد زیاد از آنها رسوبی هستند.
 • کانسارهایی با خاستگاه آتشفشانی: در مجاورت چشمه‌های جوشان، در سنگ‌های آسمانی و همچنین آتش‌فشان‌ها و مخروطهای آتشفشانی  یا به صورت رگه‌های گوگردی در داخل سنگ‌های آتشفشانی
 • کانسارهایی با خاستگاه اکسیداسیون و احیا: تعداد زیادی از این ذخایر کوچک بوده و در نتیجه باعث پرشدن شکاف‌های سنگ‌ها میشود.
 • کانسارهایی با خاستگاه گرمابی: از واکنش های شیمیایی بین هیدروکربن‌ها و انیدریت در حرارت و فشار بالا این کانسارها به وجود می آید.

خرید گل گوگرد

گل گوگرد یک نوع رس است که آن را از مواد معدنی تهیه می‌کنند. این نوع رس غنی شده از مواد معدنی چون سیلیکات هیدراته منیزیم، آلومینیوم و حتی آهن تولید می‌شود. اکنون که قصد خرید گل گوگرد دارید، باید در رابطه با مشخصات ظاهری، مشخصات شیمیایی و همچنین نوع کاربرد این ماده اطلاعات کاملی کسب کنید. بدون شک تمامی این مشخصات روی قیمت گل گوگرد تاثیر دارند.

این ماده یک پودر زرد رنگ است که به راحتی در آب حل می‌شود. گل گوگرد را برای تولید محصولات آرایشی استفاده می‌کنند و به همین سبب سطح تقاضای آن برای مواد اولیه آرایشی در بازار بسیار زیاد است. قدرت جذب این پودر بسیار زیاد بوده و به همین سبب در کرم سازی کاربرد فراوانی دارد. از تاثیرات استفاده از گل گوگرد در کرم‌های پوستی می‌توان به جوانی و شادابی پوست اشاره داشت. امروزه برای تولید خوشبو کننده‌های بدن، ماسک، شامپو، لایه بردار، صابون و حتی کرم از این پودر می‌توان استفاده کرد. حتی می‌توان به اهمیت کاربرد این گل گوگرد در صنعت پزشکی برای درمان بیماری‌های پوستی نیز اشاره داشت. این پودر خاصیت ضدعفونی کنندگی بسیار قوی دارد و برای از بین بردن قارچ، انگل و میکروب تاثیر بسیار زیادی دارد.

این ماده بیشتر به صورت پودر مورد استفاده قرار می‌گیرد و البته بسته به نوع کاربرد شکل آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. چنانچه این ماده شیمیایی با هیدروژن ترکیب شود، بوی تخم مرغ فاسد خواهد داد. اگر گل گوگرد را در معرض آتش قرار دهید با شعله آبی رنگ می‌سوزد و البته یک بوی عجیبی نیز از آن ساطع می‌شود. البته این ماده در حالت‌های مایع، جامد و گاز در بازار وجود دارد که به صورت خالص یا ناخالص می‌توان آن را برای استفاده در مصارف مختلف تهیه کرد.

قیمت گل گوگرد

برای خرید گل گوگرد می‌توانید همین حالا از مجموعه اسپیناس شیمی به صورت اینترنتی سفارش خود را ثبت کنید. هدف از خرید اینترنتی، حذف واسطه‌ها و دسترسی به کیفیت اصل محصول است. چه بسا اینکه قیمت گل گوگرد با خرید اینترنتی مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. این روزها مراکز فروشگاهی اینترنتی بسیار زیادی فعالیت می‌کنند.  نباید شما از هر مجموعه‌ای اقدام به خرید گل گوگرد کنید، بلکه انتخاب یک مجموعه معتبر برای خرید این محصول و دسترسی به کیفیت اصل آن اهمیت بسیار زیادی دارد. اسپیناس شیمی با توزیع محصولاتی مرغوب و با کیفیت توانسته توجه مشتریان را به خود جلب کند. چه بسا اینکه قیمت گل گوگرد نیز در این مجموعه بسیار مقرون به صرفه است.

از تاثیرگذارترین پارامترهای مهم روی قیمت این رس غنی شده می‌توان به گرید گل گوگرد اشاره داشت. در صنعت دارویی تولید مواد آرایشی و بهداشتی و همچنین صنعت تولید محصولات مراقبت از پوست کاربرد دارد. بدون شک در هر صنعتی از گریدهای متنوع این پود با ساختار و ترکیبات مختلفی استفاده می‌شود. پس قیمت گل گوگرد نیز بر اساس مشخصات مختلف محصول متفاوت خواهد بود.

این محصول باید به دور از دسترس مستقیم افراد و در یک مکان کاملاً خشک و با دمای استاندارد قرار بگیرد. در واقع از نکات مهم نگهداری آن دور بودن از دمای بالا و شعله مستقیم است. از این رو در داخل بسته‌بندی‌های مخصوصی هستند که در برابر شرایط محیطی محافظت و از دسترسی مستقیم افراد جلوگیری می‌شود. نوع بسته‌بندی محصول که می‌تواند در بسته‌بندی‌های کاغذی، شیشه‌ای یا پلاستیکی باشد، نیز روی قیمت تاثیر دارد. البته وزن بسته‌بندی‌ها را نیز به خاطر بسپارید. معمولاً شرکت‌های مختلف در بسته‌بندی‌های ۱ تا ۲۵ کیلویی و شاید هم بیشتر گل گوگرد را روانه بازار می‌کنند.

کاربرد های گل گوگردی

 • بعضی از مواقع از گل‌ گوگردی برای درمان کردن انواع بوته‌های رز به صورت مشابه استفاده می‌گردد.
 • جالبه توجه که این محصول کاربردی دارای خاصیت ضدعفونی‌کنندگی داشته است. به همین علت میتوان برای بسیاری از کشاورزان از این گل، برای ضدعفونی کردن و پاک کنندگی محصولاتی همچون زردآلو یا  انگور استفاده می‌گردد.
 • در اغلب کشت گیاهانی همچون: رازک و برای مبارزه یا جلوگیری از اکثر قارچی  ناشی از کپک‌هایی که می‌توانند محصولات را از بین ببرند، نقش مهمی دارد.
 • گل گوگردی یک محصول عالی برای پوست‌های چرب، لکه‌دار و آسیب‌دیده میباشد.
 • همچنین این محصولدکه در ساخت آن‌ها از گل گوگرد به کار میرود، می‌توان به ماسک‌های صورت، خوشبوکننده‌های بدن، شامپوها، لایه‌برداره بوده باشد.

نکات ایمنی گل گوگرد

 • قابل توجه است که در هنگام کار با این ماده حتما از ماسک، دستکش و عینک استفاده کنید.
 • این ماده را از هرگونه دما و شعله دور نگهدارید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسانس لوکس، رنگ شوینده، رنگ خوراکی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

سم گل گوگرد

یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد سم گل گوگرد است. گوگرد به عنوان یک ماده شیمیایی قارچ کش و کنه کش شناخته می‌شود. البته در صورت تماس مستقیم و استنشاق این ماده در تنفس سلولی اختلال به وجود می‌آید. در بسیاری از مواقع کاهش درصد اسیدیته خاک و آب الزامی است. حال در چنین مواقعی می‌توان از خواص سم گل گوگرد برای گیاهان بهره برد. همچنین این مواد شیمیایی برای حذف قسمت سخت سطحی خاک و از طرفی تقویت آب و اکسیژن خاک مورد توجه هستند. 

از این مواد فسفر تثبیت شده آزاد می‌شود که در صورت قرار دادن این ماده در خاک به راحتی در دسترس ریشه خواهد بود. حتی آهک موجود در خاک را به راحتی خنثی می‌کند و باعث آزاد شدن کلسیم خواهد شد. در نتیجه عناصر میکرو و ماکرو توسط گیاهان به شدت جذب می‌شوند. همانند دیگر انواع مواد شیمیایی قدرت حلالیت آن در آب بسیار زیاد است.

حتی مناطقی که دارای خاک شور سدیمی است و مانع از رشد و تقویت گیاه می‌شود نیز می‌تواند با سم گل گوگرد تقویت و اصلاح نمود. دارای ساختاری هستند که حتی در سیستم آبیاری کم فشار، تحت فشار و یا حتی آبیاری غرقابی می‌توان برای تقویت خاک و گیاهان از آن استفاده کرد. چنانچه نازل‌ها دچار انسداد و گرفتگی شده باشند می‌توان برای برطرف ساختن این انسداد از این مواد شیمیایی استفاده کرد. 

چه بسا اینکه این مواد مانع از تشکیل رسوبات در همین نازل می‌شوند. حال این محصولات را برای گیاهان باید به صورت محلول پاشی مورد استفاده قرار داد البته با آبیاری نیز تاثیرگذاری آن سریعتر و بیشتر خواهد بود. چه بسا اینکه این ترکیبات در دسته‌بندی اصلاح کننده‌های خاک قرار می‌گیرند. این مواد شیمیایی از بیماری‌های گیاهی جلوگیری می‌کند. چه بسا اینکه برای بالا بردن عطر و طعم و به طور کلی کیفیت گیاهان تاثیرگذار است.

گل گوگرد برای انگور

گل گوگرد به عنوان یک ماده شیمیایی دارای ویژگی‌های بسیار زیادی می‌باشد. حال اصلی‌ترین ویژگی گل گوگرد برای انگور است. بد نیست بدانید این ماده به عنوان یکی از مواد مغذی مورد نیاز گیاهان به شمار می‌رود. قطعاً که برای تقویت و رشد گیاهان گل گوگرد بسیار تاثیرگذار خواهد بود. برای انواع میوه و سبزیجات مختلف می‌توان از این مواد شیمیایی استفاده کرد، اما بیشترین کاربرد آن برای انگور است. 

حال برای درختان میوه معمولاً باید حدود ۸ تا ۱۰ لیتر از این سم مورد استفاده قرار بگیرد. البته این درصد استفاده برای زمانی است که شما هنگام آبیاری بخواهید گل گوگرد را برای انگور استفاده کنید. در صورت سمپاشی باید ۴ تا ۵ لیتر از این سم استفاده شود. حال این مواد شیمیایی را به نام گرد انگور نیز می‌شناسند. البته برای مزارع درخت انگور نباید در همان ساعت اولیه از این سم استفاده کنید.

بلکه زمان مناسب استفاده این سم در ساعات آخر آبیاری خواهد بود. برای تقویت درخت انگور اقدامات بسیار زیادی صورت می‌گیرد.‌ چه بسا اینکه افراد از کودهای بسیار زیادی برای تقویت درخت انگور استفاده می‌کنند. حال هیچ یک از کودها به اندازه سم گوگرد مغذی و با کیفیت نیست. کودی را باید انتخاب کنید که تمامی عناصر با ارزش نظیر فسفر، نیتروژن، پتاسیم، مس، روی آهن و غیره خاک و گیاه را بتواند جذب نماید. تاثیر گل گوگرد برای انگور فوق العاده شگفت انگیز است.

 چرا که این سم با نابودی قارچ درخت انگور باعث تقویت آن می‌شود و چه بسا اینکه بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. چنین ترکیبات شیمیایی برای جذب سریع منگنز، فسفر و حتی آهن در خاک تاثیر زیادی دارند. در فصل سرما و خشکسالی مقاومت ریشه گیاهان را به شدت افزایش می‌دهند. همچنین برای رفع سفیدک، لکه‌های زرد و سیاهک‌های درخت انگور اهمیت دارد.

گل گوگرد برای مار

گل گوگرد یکی از مواد شیمیایی پرمصرفی است که هم اکنون برای بسیاری از مصارف از آن استفاده می‌شود. برخی از افراد از گل گوگرد برای مار استفاده می‌کنند. بد نیست بدانید این ماده شیمیایی بوی بسیار تند و خاصیت اسیدی زیادی دارد. حال همین ویژگی‌های ماده باعث می‌شود تا حیوانات خونسرد از محلی که گل گوگرد وجود دارد فرار کنند. 

چه بسا اینکه در صنعت کشاورزی نیز به عنوان یک آفت کش تاثیر بسیار زیادی روی توسعه کشاورزی دارد. سال‌هاست که از گل گوگرد برای دفع بسیاری از حشرات و حیوانات مزاحم استفاده می‌کنند. حتی برای دور کردن عقرب نیز کاربرد دارد. حال این سم گوگرد یا گل گوگرد در حالت‌های مختلف مایع، پودر و حتی دانه تولید شده است. شما باید بدانید برای چه محلی و چه کاربردی، چه نوع گل گوگردی را انتخاب می‌کنید.

همین ماده شیمیایی اگرچه باعث از بین بردن حشرات و دفع حیوانات خطرناک می‌شود؛ اما برای گیاهان تاثیر بسیار مثبتی دارد. در واقع جزو مواد غذایی مورد نیاز گیاهان به شما می‌رود. برای رشد و تقویت گیاهان به ویژه انواع سبزیجات و میوه‌ها گوگرد الزامی است. حال حلالیت این ماده در آب زیاد می‌باشد و تاثیرگذاری بسیار بالا و عملکرد عالی دارد. شما کاربران عزیز برای اینکه گل گوگرد تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد، باید به درصد خالص آن دسترسی پیدا کنید. 

به ویژه اینکه برای دفع حیوانات مزاحمی نظیر مار و عقرب خالص بودن این مواد شیمیایی بسیار مهم است. این سم‌ها بهترین دور کننده انواع مار و عقرب و به ویژه بسیاری از خزندگان به شمار می‌روند. امروزه افراد در قسمت حیات، انبار و حتی در کارگاه‌های خود از این سم استفاده می‌کنند. آنچه باعث قدرت دورکنندگی خزندگانی نظیر مار به طرف این سم می‌شود نفتالین و سولفور موجود در آن است.

قیمت گل گوگرد ملایر

گل گوگرد یکی از انواع موادی است که با درصد خلوص بالا برای ضدعفونی گیاهان و خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. چه بسا اینکه برای کاهش ph خاک‌های قلیایی نیز مورد توجه است. آنچه باعث شده گل گوگرد بیش از هر ویژگی دیگری مورد تجدید توجه قرار بگیرد، افزایش جذب روی، فسفر و حتی آهن در خاک و گیاهان می‌باشد.

 هم اکنون این مواد توسط شرکت‌های مختلفی به ویژه شرکت تولیدی ملایر روانه بازار می‌شود. این تولید کننده به عنوان اولین شرکت‌های تولید گل گوگرد در کشور سابقه بسیار طولانی دارد. از این محصول برای حذف آفات در محصولاتی نظیر انگور استفاده می‌کنند. حال بررسی قیمت گل گوگرد ملایر یکی از نکات مهمی است که باید قبل از خرید در رابطه با آن به اطمینان برسید. محصولات تولیدی شرکت ملایر فوق العاده با کیفیت هستند و قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند.

حال بد نیست بدانید که همین تولیدات خود با در نظر قرار دادن پارامترهای مختلفی قیمت گذاری می‌شوند.

گل گوگرد را می‌توان به صورت مایع، پودر، دانه و غیره تهیه کرد. حال هر یک از اشکال و حالت‌های مختلف این ماده روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. چرا که هر یک از این مواد در حالت‌های مختلف در روش‌ها و شرایط متداولی به تولید رسیده‌اند.

گل گوگرد برای مصارف مختلف با درصدهای خالص یا ناخالصی متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال همین درصد خالص بودن گل گوگرد مهمترین عامل تاثیرگذار روی قیمت آن خواهد بود.

این مواد در هر حالتی نظیر جامد، دانه‌ای و غیره در بسته‌بندی‌های مختلفی عرضه می‌شوند.‌ حال نوع بطری، وزن بطری، ابعاد بطری یا پاکت‌هایی که این مواد در داخل آن قرار می‌گیرد، تعیین کننده قیمت گل گوگرد ملایر است. از طرفی وزن این مواد نیز مورد توجه قرار دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...