گلیسرول مونو استئارات-GMS 40 (NE-SE)

Glycerol monostearate

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

گلیسرول مونو استئارات-GMS 40 (NE,SE) یک مولکول آلی  پودر بی رنگ، بی بو  و شیرین مزه است به عنوان یکامولسیفایر عمل میکند .

برای تولید محصولات آرایشی بهداشتی نظیر  محصولات مراقبت کودک، فراورده های شتشوی بدن،  کرمهای مراقبت از صورت، ضد آفتاب،  خوشبو کننده ها،  فروارده های مراقبت از ناخن،  شامپو،  فراورده های مراقبت از مو، رول در اسپری، لوازم آرایشی و بهداشتی رنگ - لب و صورت، موبر اکثرا  از گلیسرول مونو استئارات-GMS 40 (NE,SE) به کار میرود. به طور معمول گلیسرول مونو استئارات 40 به اسم یک GMS شناخته شده است.

نقطه ذوب گلیسرول مونو استئارات

گلیسرول مونو استئارات امروزه در انواع خوشبو کننده‌ها، شامپو، ضد آفتاب، کرم مراقبت از پوست، مواد شستشو دهنده بدن، لوازم آرایشی و بهداشتی و غیره استفاده می‌شود. این ترکیبات با وجود مشخصات گوناگونی تولید شده است و به طور معمول هم در انواع بسته‌بندی‌های ۱ تا ۲۵ کیلویی شما می‌توانید اقدام به تهیه کردن آن بفرمایید. 

جالب توجه است که این پودر سفید بدون هیچ بویی بوده ولی در عین حال بسیار شیرین مزه است و کاربرد بسیاری در صنعت غذایی داشته است. دارای توانایی جذب بسیار زیاد بوده است و به عنوان یک تثبیت کننده بسیار خوب معروف میباشد. نقطه ذوب گلیسرول مونو استئارات ۶۸ تا ۶۳ درجه سانتیگراد است. توجه نمایید که حالت فیزیکی آن فقط به صورت جامد سفید رنگ است.

 جرم مولکولی این مواد ۵۶.۳۵۸ است و دارای ویسکوزیته ۱۸۰ تا ۲۲۰ هستند. این ترکیبات در دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت قابل اشتعال می‌باشند، پس بهتر است آنها را در دمای اتاق و به دور از برخورد نور مستقیم خورشید نگهداری کنید‌ نامحلول هستند اما در اتانول حلالیت کمی دارند.

ضریب شکست این ترکیب شیمیایی ۴۳۲.۱  و در گرید‌های مختلف دارویی، آرایشی و صنعتی می‌توانید آن را تهیه کنید. به طور عمده انواع گریدهای خوراکی آن در صنعت تولیدات بسیاری از مواد خوراکی و غذایی استفاده بسیاری داشته است. معمولاً در تولید بستنی، خامه، نان، کره، دسر ژله‌‌ای و بسیاری از نوشیدنی‌ها از آنها استفاده می‌کنند.

 در واقع یک نوع تقویت کننده، تثبیت کننده بافت غذا، طعم دهنده غذا و غیره است. همین ویژگی‌ها باعث افزایش سطح کاربرد آن برای تولید انواع نوشیدنی، غذاهای آماده، کیک، بیسکویت، شکلات، آدامس و آبنبات می‌شود. اما گریدهای صنعتی آن را در صنعت نساجی، تولید روغن صنعتی، روکش پلاستیک، نگهدارنده رطوبت، مواد ضد آب و غیره استفاده می‌کنند.

تولید گلیسرول مونو استئارات

باید در شرایط استانداردی، تولیدات گلیسرول مونو استئارات صورت می پذیرد تا در نهایت منجر به تولید یک محصول با کیفیت و مناسب میشود. این ترکیبات از ترکیب چربی لیپاز پانکراس هستند و از ریشه روغن دانه سویا و حتی در آزمایشگاه به صورت ژنتیکی می‌توان آنها را تولید کرد. 

ترکیبات مولکولی این ماده خاص که در ساختار آن وجود دارد؛ شامل کربن، هیدروژن و اکسیژن است. این ترکیب عالی پودری به عنوان یک روان کننده برای پوست مفید می‌باشد؛ اما بد نیست با شرایط نگهداری از آن نیز آشنا شوید.

 چنین ترکیبات شیمیایی حتماً در مکان‌های خشک، به دور از نور خورشید، دور از رطوبت و دور از دما نگهداری شوند؛ چرا که اشتعال پذیر هستند. برای تولید گلیسرول مونو استئارات از اتم هیدروژن، کربن و اکسیژن استفاده می‌کنند و این ترکیبات شیمیایی در دو نوع ایزومری می‌باشند.

برای تولید چنین ترکیباتی نیاز به شرایط خاص، دمای خاص و ترکیب چندین ماده مختلف است. این ماده به عنوان یک نوع آمولسیون کننده در صنعت بهداشتی، غذایی، دارویی و آرایشی کاربرد دارد. 

به طور معمول برای تولید کردن آن از نیاز به استفاده کردن از روش هیدرولیز تری گلیسرید و گلیسرولیز همچنین آستری شدن گلیسرین میباشد. در صورتی که تولید کردن چنین ترکیباتی را بخواهید به صورت صنعتی انجام دهید لازم است از یک کاتالیست یا یک اسید همگن به کار ببرید.

توجه فرمایید که برای انجام این روش پس از مرحله آستری شدن لازم است که، باعث تولید کردن چنین ترکیباتی کاربردی با داشتن خاصیت های بسیار زیاد خواهد شد. البته استفاده کردن هر یک از این شیوه های گوناگون تولید بستگی به حالات مختلف در واکنش دارد.

gms40 چیست؟

Gms40 به صورت کلی همان گلیسرین مونو استئارات بوده که به عنوان یک ترکیب عالی زیست تخریب پذیر شمرده میشود. این ترکیبات یک نوع پودر بی‌رنگ، بی‌بو و شیرین مزه می‌باشند که برای تولید محصولات زیادی از آنها استفاده می‌کنند. بیشتر اوقات کاربرد این ترکیبات شیمیاییی در انواع صنایع آرایشی و بهداشتی و بسیاری از محصولات مراقبت از کودک میباشد.

از تجزیه شدن چربی میتوان گفت این ترکیب شیمیایی به وجود می‌آیند و حتی در بسیاری از غذاهای چرب نیز می‌توان آن‌ها را پیدا میشود. در صنایع مختلف کیک و شیرینی، تولید بستنی و حتی در تولید بیسکویت‌ها نیز از این ماده استفاده می‌کنند. 

این ترکیبات تشکیل شده از دو گروه محلول در آب و روغن دارند که در یک مولکول جایگذاری شده است. ارزش غذایی بالای چنین ترکیباتی باعث شده تا کاربرد آنها افزایش پیدا کند؛ چه بسا اینکه سمی نیستند. در حال حاضر در کلاس‌های گوناگونی می‌توانید نسبت به تهیه ی گلیسرول مونو استئارات اقدام نمایید.

حتی به عنوان یک نوع ماده روان کننده در سطح پوست هم شمرده میشود که در نهایت منجر به بهبود نرمی و لطافت پوست شما خواهد شد. به دلیل نفوذ راحت در پوست امروزه در تولید بسیاری از کرم‌ها و محصولات مراقبت از پوست از آن استفاده می‌کنند. 

پوست را از خطر رادیکال‌های آزاد محافظت نموده و برای پایداری محصول، تبخیر آب و پوسته شدن نقش مهمی دارد. حتی امروزه برای مات کردن ترکیبات شفاف و نیمه شفاف مانند آینه هم این ماده کاربرد دارد.

این ماده قابلیت حفاظت زیادی در برابر تابش نور خورشید داشته و میتواند باعث افزایش ماندگاری محصولات شما بشود. در تنظیم کردن ظاهر بسیاری از رنگدانه‌ها و همینطور چگالی محصول نهایی نقش مهمی داشته و در نهایت باعث بهبود آنها میشود. حتی امروزه کاربرد گسترده ای به اسم یک افزودنی نان و مخمر نانوایی هم داشته است.

گلیسرول مونو استئارات-GMS 40 (NE,SE) در آدامس:

جی ام اس یک ماده نرم‌کننده بسیار مفید برای آدامس است. باعث کم شدن ویسکوزیته مخلوط و سپس منجر به استحکام مطلوب و بهتر شدن، بافت می‌گردد. برای این منظور از 1/0تا 2/0٪ لازم است.

گلیسرول مونو استئارات در مارگارین:

مارگارین تشکیل شده از یک فاز آبی بوده است که به عنوان یک مرحله پی در پی در روغن / چربی باعث پراکنده شدن آن می‌شود.در مارگارین، برای تثبیت شدن یک محصول همگن و رسیدن به توزیع آب پراکنده و پایدار، امولسیون مایع قبل از تبلور لازم است. در نتیجه می‌تواند باعث بهبود بخشیدن به ثبات و ماندگاری شود.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...