هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC 15

Hydroxypropyl Methylcellulose 15

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC 15 ماده شیمیایی آلی و جامد است که به رنگ سفید می باشد و یک ترکیب شبیه به سلولز و ساختار پلیمری دارد.

امروزه هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC 15 در بسیاری از صنایع به عنوان یک ماده افزودنی و همینطور به نام یک عامل امولسیفایر و ضخیم کننده برای بافت محصولات در صنایع گوناگون دارای فعالیت میباشد. همچنین از این ماده در بسیاری از مواد شیمیایی – غذایی استفاده می شود و به عنوان HPMC 15 یا هیدروکسی پروپیل متیل سلولز 15 از غلظت­ دهنده‎ های سلولزی خانواده سلولز اترها است. لازم به توجه است، این ماده شیمیایی زیست‌تخریب‌پذیر و زیست‌سازگار هم میباشد.

توجه نمایید که هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) دارای اسم هیپروملوز هم معروف میباشد. درحالت کلی این ماده یک پلیمر سلولزی اصلاح شده شیمیایی بوده است. این ترکیب شیمایی جامد، قابلیت انحلال درمایعاتی همچون: آب و بقیه ی حلال های شیمیایی داشته ولی با محدودیت هایی روبه رو است. یکی از نکات مهم اینست که، قدرت چسبندگی این ماده زیاد بوده و بالاترین کاربرد این ماده در صنایع داروسازی بوده ولی به علت وجود داشتن سلولز ، به هیچ وجه در بدن انسان قابل جذب  نیست و به صورت کامل ازبین میرود.

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC15

برای خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC15 شما باید ابتدا به دنبال یک مرکز قابل اعتمادی نظیر اسپیناس شیمی باشید. در این مجموعه در رابطه با محصولات مورد نظر نیز اطلاعات کافی در اختیار شما کاربران گرامی قرار می‌دهند. حتی می‌توانید به صورت اینترنتی به مقایسه قیمت هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC15 نیز بپردازید. به طور کلی برای خرید این مواد آشنایی با عملکرد، کاربرد، سطح کیفیت و دیگر مشخصات آن الزامی است. 

این ماده یک نوع پلیمر سلولز می‌باشد که تخت تاثیر ترکیب اتم‌های کربن، اکسیژن و هیدروژن به وجود می‌آید. به عنوان نوعی پودر سفید رنگ به صورت فیبری فاقد مزه و بو است. در صورت ترکیب این ماده با آب متوجه قدرت انحلال بسیار بالای آن می‌شوید. جذب رطوبت فوق العاده عالی دارد و به همین سبب حلالیت آن نیز در آب بسیار زیاد است. ثبات ph و مقاومت آنزیمی بالا از ویژگی‌های مهم آن به شمار می‌رود.

قدرت چسبندگی و انسجام این ماده بسیار زیاد است و همین ویژگی‌ها باعث شده تا در تولید مصالح ساختمانی بتوان از آنها استفاده کرد. همانگونه که مستحضرید، اهمیت مصالح ساختمانی برای ساخت و ساز بسیار زیاد است. این اهمیت بالا باعث تاثیر گذاشتن روی قیمت این محصول نیز می‌شود. برای تولید مصالحی چون گچ، سرامیک، کاشی، سیمان، سنگ مرمر، پودر بتنه و غیره از آن استفاده می‌کنند. 

رطوبت را طی مدت زمان بسیار طولانی نگه می‌دارد و به همین سبب از سفت شدن سیمان جلوگیری خواهد نمود. از این رو باعث جلوگیری از ایجاد ترک در دوغاب و سیمان نیز می‌شود. حتی در ساخت محصولات سرامیکی به عنوان یک چسب از آن استفاده می‌کنند. قابلیت روان کنندگی و نرم کنندگی بسیار بالای آن باعث شده تا در صنعت ساخت محصولات پلاستیکی نیز به کار برود. هم اکنون در مجموعه اسپیناس شیمی این ماده را با قیمت مناسب می‌توانید تهیه کنید.

قیمت هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC15

با اهمیت خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC15آشنا شدید؛ اکنون می‌دانید که این ماده چیست و چه کاربردی دارد. پس با خیالی آسوده با در نظر قرار دادن نکات مهم خرید به بررسی قیمت هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC15 بپردازید. این قیمت را پارامترهای بسیار زیادی تعیین می‌کنند. اگر به دنبال ارزش واقعی این محصول هستید، پس تمامی عوامل تاثیرگذار روی قیمت آن را بررسی نمایید.

این ماده حتی در گریدهای دارویی نیز در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع هیدروکسی پروپیل متیل سلولوز در گریدهای مختلف دارویی، صنعتی و غیره تولید شده است. از این رو می‌توان گفت هر گرید از این ماده دارای قیمت متفاوتی نیز می‌باشد.

اهمیت کاربرد این ماده در صنعت داروسازی و ساخت مصالح ساختمانی قیمت آن را بالا می‌برد.

خواص و ویژگی‌های چنین ترکیباتی نیز عامل اصلی تعیین کننده قیمت آن هستند. همین خاصیت غلظت دهندگی و قدرت نگهدارندگی آب طی مدت زمان طولانی از ویژگی‌های شاخص آن می‌باشند. چه بسا اینکه در برابر الکل و نمک نیز مقاومت بالایی دارد.

این مواد را با چه سطح کیفیت و بسته‌بندی تهیه می‌کنید؟ البته باید گفت از چه مجموعه‌ای و چه برندی از این ترکیبات شیمیایی را می‌خرید؟ چرا که هر یک از تولید کنندگان با سطح کیفیت مشخص و نوع بسته‌بندی یکسان مواد تولیدی خود را روانه بازار می‌کنند. در واقع برند عامل اصلی تعیین کننده قیمت هیدروکسی پروپیل متیل سلولز است.

درصد خرید شما دیگر پارامتری است که روی قیمت تاثیر فراوانی دارد. شما چند کیلو یا چند تن از این مواد را احتیاج دارید؟ بر حسب حجم خرید قیمت نهایی نیز مشخص می‌شود.

ویژگی های هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC 15

 جرم مولکولی
۲۴۰۲۰۸ گرم بر مول
شکل ظاهری
پلیمری به رنگ سفید
دما برای تبدیل به حالت ژل
75 تا 90 درجه سانتی گراد

قابل توجه است که، این پلیمر کاربردی دارای حلالیت آلی بسیار بالایی بوده و همچنین میتوان گفت در مقایسه با بقیه ی همتایان متیل سلولز دارای یک انعطاف پذیری حرارتی هم میباشد.

 کاربرد هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC 15

  • از این غلظت دهنده ها می توان در فرمولاسیون چسب های پودری و خمیری کاشی و  سرامیک، چسب کاغذ دیواری، چسب های بتن و بتونه و چسب استفاده نمود. 
  • یکی دیگر از استفاده های این ماده شیمیایی به اسم یک پوشش عالی در صنعت داروسازی بوده است.
  • هیدروکسی پروپیل متیل سلولز به عنوان یک ماده ی غلظت دهنده در صنایع شیمیایی نقش مهمی داشته است.
  •  و در فرآورده های چشم پزشکی به دلیل داشتن ویسکوزیته بالای این ماده به عنوان یک اشک مصنوعی برای برطرف کردن خشکی چشم به کار میرود.
  • جالب توجه که، از HPMC در بسیاری از مواد شیمیایی – غذایی، به عنوان یک افزودنی  نقش مهمی داشته و همچنین به اسم یک عامل امولسیفایر و ضخیم کننده برای بافت محصولات در صنایع گوناگون دارای فعالیت گسترده اس میباشند.
  • یکی از کاربرد های ویژه این ماده، استفاده به جای ژلاتین که برای افراد گیاهخوار و همچنین کسانی که دارای محدودیت غذایی بسیار هستند، بسیار مناسب میباشد.
  • لازم به توجه است که، از این ماده شیمیایی به عنوان یک غلیظ کننده و تثبیت کننده جوهر استفاده گسترده ای میشود.
  • کاربرد دیگر این غلظت دهنده ها در تولید انواع شوینده های مایع مانند مایع  دستشویی، مایع ظرفشویی و شوینده های خودرو و سایر شوینده های صنعتی می  باشد.

نکات ایمنی هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC 15

لازم به گفتن این مورد است که، در حال حاضر در مطالعات FDA هیچ گونه اثر سمیت یا تحریک وجود نداشت. در حالت کلی، FDA  هیدروکسی‌پروپیل‌متیل‌سلولز را به اسم یک ماده غیر‌سمی و همینطور غیر‌تحریک‌کننده می‌بیند که برای به کار بردن و مصرف کردن انسان ایمن بوده است.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

اچ پی ام سی هدسل

اچ پی ام سی هدسل یک نوع ماده افزودنی است که برای تولید بسیاری از مواد شیمیایی غذایی از آنها استفاده می‌شود. چنین ترکیباتی به عنوان یک ماده شیمیایی عالی ترکیبی مشابه سلولز هستند که ساختار پلیمری دارند. این افزودنی‌ها را برای تولید بسیاری از مواد استفاده می‌کنند و به صورت یک پودر جامد سفید رنگ هستند. در واقع چنین ترکیباتی قدرت حلالیت کمی در آب و سایر حلال‌های شیمیایی دارند و محدودیت‌هایی برای آنها موجود است.

اچ پی ام سی یک عامل آمولیسی فایر و ضخیم کننده برای بافت محصولات می‌باشد. جرم مولکولی این ترکیب متغیر است و به صورت پودر دانه‌بندی شده جامد سفید رنگ خواهد بود. قدرت انحلال در آب دارد و در صورت انحلال آن در آب ترکیب کلوئیدی به وجود می‌آید. چنین ترکیباتی غیر سمی اما قابل احتراق می‌باشند. اچ پی ام سی با عوامل اکسید کننده واکنش بسیار شدیدی برقرار می‌کند و خاصیت ژل کنندگی بسیار بالایی نیز دارد.

چنانچه چنین ترکیباتی در دمای بحرانی قرار بگیرند به یک جرم غیر قابل جریان با انعطاف پذیری مبدل می‌شوند. این ماده در صنعت تولید چسب، کاشی، داروسازی، محصولات گچی، صنعت رنگ و پوشش، تولید لنز تماسی چشم، تولید قطره‌های چشمی، تولید انواع نان‌های سبوس‌دار و غیره به کار می‌رود.

به طور کلی این ترکیبات نیمه سنتزی هستند و از نظر ساختار مولکولی کمی پیچیده می‌باشند. به عنوان یکی از مشتقات سلولز محسوب می‌شود که طی مرحله متیله شدن سلولز با متیل کلرید پروپیله شدن با پروپلین اکسید آن را سنتز می‌کنند. خنثی است و ویسکوزیته الاستیته بالایی دارد. به عنوان یک ضخیم کننده جایگزین خوبی برای ژلاتین حیوانی به شمار می‌رود. در حلال عالی قطبی قدرت انحلال دارد و استفاده از حلال آبی و غیر آبی را نیز امکان‌پذیر خواهد نمود.

کاربرد hpmc در مواد شوینده

Hpmc یکی از مواد بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف است. به عنوان یک ماده جامد به صورت پودر سفید و بژرنگ می‌باشد و در صورت ترکیب در آب باعث تشکیل کلویید می‌شود. غیر سمی و قابل احتراق می‌باشد و کاربرهای فراوانی دارد. برای تولید چسب، کاشی، سیمان سازی، محصولات گچی، لوازم آرایشی، صنعت غذایی، رنگ، پوشش داروها، قطره چشم و لنزهای تماسی از آن استفاده می‌کنند. اما مهمترین کاربرد hpmc در مواد شوینده است.

 این پلیمیر محلول در آب یک عامل غلیظ کننده، تثبیت کننده و اتصال دهنده محسوب می‌شود؛ از این رو در تولید مواد شوینده نقش مهمی ایفا می‌کند. قدرت انحلال آن در آب بسیار زیاد است و هیچ تغییر رنگ و بویی در دماهای مختلف در آن به وجود نمی‌آید. پایداری آن در برابر اکسیداسیون و حرارت بسیار زیاد است و به عنوان یک ماده غیر سمی و ایمن برای مصارف مختلف به ویژه مواد شوینده از آن استفاده می‌کنند.

به عنوان یک عامل پوشش دهنده روی سطوح مختلف باعث محفاظت می‌شود و همچنین چسبندگی مواد را نیز بهبود می‌دهد. پایداری بسیار بالایی دارد و برای مواد شوینده مهم‌ترین خاصیت آن خاصیت نگهدارنده آب با قدرت بسیار بالا است. مقاومت آنزیمی بسیار بالایی دارد که این یک نکته مهم به شمار می‌رود. در گرانروی‌های مختلفی آن را عرضه می‌کنند که هر گرانروی را برای کاربردهای مختلفی با دماهای جوش متنوعی می‌توان مورد استفاده قرار داد.

 این پلیمر همه کاره با قدرت انحلال بالا در آب و یک عامل غلیظ کننده و تثبیت کننده برای مواد شوینده به خوبی عمل می‌کند. این عامل غلیظ کننده در مواد شوینده باعث افزایش ویزکوزیته آنها و پایدار نگه داشتن محصول شوینده می‌شود. همچنین به عنوان یک محصول تثبیت کننده از تخریب مواد فعال در اکسیداسیون، رطوبت و تغییرات ph جلوگیری خواهد نمود.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...