مونو اتیلن گلایکول-MEG

Ethylene glycol

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

مونو اتیلن گلیکول (Monoethylene glycol) را به اختصار MEG میگویندکاربردهای از دی هیدروکسی اتان دارای کاربرد هایی از جمله: در صنعت چرم سازی, , نوارهای ویدیویی, بسته بندی و کاغذ سازی, سلفون سازی، کایل ها, فیبرهای پلیمری, چسب های بر پایه ی آب, پلاستیک و حتی در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارد.ونو اتیلن گلیکول MEG:این ترکیب را به عنوان یک خنک کننده موتور بوده و همچنین به عنوان یک ماده ضد یخ ۵۰% مورد کاربرد قرار می گیرد.

مونو اتیلن گلایکول-MEG یک حلال شیمیایی با اهمیت با فرمول شیمیایی C2H6O2 بوده که به  صورت یک مایع بی رنگ، بدون بو با مزه شیرین میباشد. این ترکیب یک ماده قطبی و محلول در آب  میباشد. از مهم ترین گلیکول های تجاری MEG بوده که در ساختن الیاف پلی استر، بطری و به عنوان خنک کننده بکار میرود.

خواص مهم این ترکیب می‌توان به خاصیت انتقال حرارت آن اشاره کرد. بعضی سیستم‌ها دارای نیاز به دمای کم ، بالا و یا ثابت داشته و به طور معمول از این مواد استفاده می‌کنند. مواد دارای خاصیت انتقال حرارت مایعات و یا گاز هایی بوده که در حالت کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

1-مایعات درجه حرارت پایین : به طور معمول این ماده در بازه ی دمایی زیر 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) بوده و تا حدود -148 درجه فارنهایت (-100 درجه سانتیگراد) کاربرد دارند. زمانی انتقال حرات در دمای پایین بوده که مواد شیمیایی که به عنوان مایعات مورد استفاده می‌شوند عبارتند از آب نمک ، هیدروکربن‌ها و روغن‌های سیلیکون میباشد.

2-درجه حرارت متوسط: از گلیکول‌هایی همچون اتیلن گلیکول (EG)، پروپیلن گلیکول (PG) و 1،3 پروپانیدول (بیوگلیکول) برای محافظت در برابر یخ زدگی سیستم در دمای زیر 32 درجه فارنهایت استفاده می‌شود و با اضافه کردن افزودنی های مناسب تا 350 درجه فارنهایت نیز قابل استفاده میباشد.

3- مایعات با درجه حرارت بالا: معمولا از دمای 350 درجه فارنهایت تا 662 درجه فارنهایت (350 درجه سانتیگراد) این ترکیب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید مونو اتیلن گلایکول MEG

اگر قصد خرید مونو اتیلن گلایکول MEG را دارید، در این قسمت چند نمونه از ویژگی ها و مشخصات این ماده شیمیایی را عنوان می کنیم تا هنگام خرید آشنایی بیش تری با آن داشته باشید و به راحتی بتوانید آن را تهیه کنید. مونو اتیلن گلایکول MEG نوعی ترکیب آلی است که معمولاً جهت دو کار یعنی به عنوان نوعی ماده اولیه در تولید کردن الیاف پلی استر و یا به عنوان فرمولاسیون ضد یخ مورد استفاده قرار می گیرد.

مایع مونو اتیلن گلایکول MEG بی رنگ، بی بو و با مزه شیرین است و از نظر شکل ظاهری نیز این ماده به صورت مایع چسبناک است و کاربردهای بسیار زیادی در صنایع تولیدی مختلف دارد و با نام تجاری KEMEG شناخته می شود، چون این ماده در تولید سرد کننده، ضد یخ، سیالات انتقال حرارت، ماده اولیه برای ساختن پلیمرها، آب زدایی و... مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین می‌ توان گفت که خرید مونو اتیلن بسیار مهم است و همواره مورد توجه شرکت های تولیدی قرار می گیرد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که با این مایع پر کاربرد سر و کار دارید، جهت خرید آن به ویژه خرید عمده مونو اتیلن گلایکول MEG می توانید شرکت اسپیناس شیمی را انتخاب کنید. شرکت بازرگانی اسپیناس شیمی یکی از بزرگ ترین شرکت‌ های کشور است که انواع مواد شیمیایی مانند مونو اتیلن گلایکول MEG،استیک آب اکسیژنه ۵۰ درصد، متانول، آب اکسیژنه ۳۵ درصد، متیل کلراید و... تولید و عرضه می کند.

قیمت مونو اتیلن گلایکول MEG

آشنایی با قیمت مونو اتیلن گلایکول MEG می توانید از واحدهای فروش شرکت اسپیناس شیمی کمک بگیرید. در حال حاضر نمی توانیم قیمت مشخص و معینی برای این مایع پرمصرف عنوان کنیم، چون قیمت مونو اتیلن گلایکول MEG نیز مانند هر نوع ماده شیمیایی دیگری با توجه به وضعیت و نوسانات موجود در بازار ممکن است افزایشی یا کاهشی باشد. به طور کلی این ماده پر کاربرد قیمت بالایی ندارد، ولی اگر قیمت آن نیز بالا باشد، با توجه به مصارف گسترده آن کاملا توجیه پذیر است. عوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت مونو اتیلن گلایکول MEG تاثیرگذار هستند که از آن جمله می‌ توان به شرکت های تولید کننده ماده مورد نظر، کیفیت و مرغوبیت ماده، برند تولید کننده و غیره را نام برد.

پیشنهاد می کنیم که هنگام خرید مونو اتیلن گلایکول MEG به مواردی که در بالا ذکر کردیم توجه کنید و این ماده را از شرکتی بخرید که صاحب نام و دارای اعتبار باشد. برند تولید کننده اهمیت بسیار زیادی دارد، چون ممکن است محصول توسط برندهای ناشناخته تولید شده باشد و مرغوبیت کافی را نداشته باشد. به این ترتیب نمی‌ توان انتظار داشت که وقتی در تولید برخی دیگر از محصولات استفاده می شود محصول تولیدی از کیفیت و مرغوبیت خوبی برخوردار باشد.

خنک کننده و انتقال دهنده حرارت

از ترکیب بالا در بیشتر مواقع برای انتقال حرارت از ترکیب جا به جایی در اتومبیل‌ها و کامپیوتر‌ها کاربرد دارد. به عنوان یک ماده خنک کننده در سیستم‌های زمین گرمایی و در سیستم های تهویه هوا نیز برای انتقال گرمای زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

MSDS و نکات ایمنی

قابل توجه است که مونو اتیلن گلیکول در لیست مواد سمی و خطر آفرین برای سلامتی انسان دسته بندی می‌شود و از بلع، استنشاق همچنین تماس با پوست و چشم باید خودداری فرمایید. در صورت تماس پیدا کردن با پوست و چشم باید محل برخورد را با آب جاری فراوان شست و شو دهید و اگر کسی این ماده را ببلعد باید به او آب خوراند.

استفاده این ماده در موارد زیر به دلیل وجود سمیت بالایی که این ماده دارد منع شده است:

  • در تجهیزات مربط به آب مصرفی
  • استفاده به عنوان یک ضد یخ در مخازن آب
  • ضدیخ های موجود در سیستم اطفا حریق
  • در ساخت و فرمولاسیون غذا، دارو و مواد آرایشی بهداشتی

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

تولید کننده مونو اتیلن گلیکول

مونو اتیلن گلیکول به عنوان یکی از ترکیبات شیمیایی سمی محسوب می‌شود. این ترکیبات بهتر است با چشم و پوست مستقیماً در تماس نباشند چرا که باعث التهابات پوستی، خارش چشم و حتی آسیب رسیدن به ریه‌ها نیز خواهند شد. حتی این ترکیبات نباید در مجاورت دمای بسیار بالا قرار بگیرند.

 چرا که در اثر سوختن ممکن است آتش گرفته و یا حتی منفجر شوند. بهتر است از معتبرترین تولید کننده مونو اتیلن گلیکول اقدام به خرید چنین ترکیبات شیمیایی با کیفیتی کنید. نقطه جوش بالا و نقطه انجماد پایین باعث شده تا بتوان به راحتی آن را در صنایع بسیار مختلفی مورد استفاده قرار داد. شرکت اسپیناس شیمی بزرگترین و معتبرترین مرجع توزیع انواع مواد شیمیایی به ویژه مونو اتیلن گلیکول در بازار است. این شرکت با ارائه چنین ماده ترکیبی با کیفیت بالا توانسته توجه مشتریان را جلب کند.

همچنین ارائه چنین محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب یک گام بسیار موثر جهت تامین نیاز بازار داخل محسوب می‌شود. از آنجا که سطح کاربرد چنین ترکیباتی در صنایع مختلف بسیار زیاد است؛ قطعاً توسط شرکت‌های بسیار مختلفی نیز می‌توان این ترکیبات را تهیه کرد. در حقیقت ما به دنبال شرکت معتبری هستیم که مونو اتیلن گلیکول را با بالاترین کیفیت اصل و مناسب‌ترین قیمت بازار به دست ما برساند.

 اسپیناس شیمی تنها مرکز فروشی است که با اعتماد به آن می‌توانیم خرید اقتصادی تجربه نماییم. پس همین حالا بدون هیچ دغدغه و نگرانی می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. توجه داشته باشید که این محصول خود قیمت مناسبی داشته و در اسپیناس شیمی به کیفیت بالای آن نیز دسترسی دارید.

خرید meg

Meg یا مونو اتیلن گلایکول در صنایع بسیار مختلفی به عنوان یک ترکیب شیمیایی کاربرد بسیار زیادی دارد. این ترکیب عالی قدرت انحلال بالایی در آب دارند؛ اما به عنوان یک ترکیب عالی سمی شناخته می‌شوند. این ترکیب قطبی جزو اجزای ضد یخ‌ها محسوب می‌شود و حتی در خنک کننده‌ها نیز می‌توان از آن استفاده کرد. خرید meg باید با شناخت کافی همراه باشد. قبل از خرید حتما اطلاعاتی در رابطه با چنین ترکیباتی به دست بیاورید. 

اتیلن گلایکول یک مایع شیرین، بی‌رنگ، بدون بو و شفاف می‌باشد. دمای جوش این ماده ۳۹۸ درجه سانتیگراد است؛ اما در دمای ۳۳ تا ۲۰ درجه سانتیگراد امکان انفجار آن وجود دارد. این ترکیب را بیشتر در صنعت کاغذ، بسته‌بندی، چرم، فیبر پلیمری، لاستیک، صنعت آرایشی و بهداشتی، نوارهای ویدیویی و چسب بر پایه آب استفاده می‌کنند. چنین ترکیباتی سمی و خطرآفرین هستند و می‌توانند سلامتی انسان را به خطر بیندازند.

به عنوان یک نوع نرم کننده برای تولید بسیاری از محصولات برای ساخت مصالح ساختمانی، روغن گریس، باتری، ماده افزودنی رنگ، پوشش و غیره نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. چنین ترکیبات صنعتی یک ترکیب قطبی و محلول در آب می‌باشند که فرمول شیمیایی خاصی نیز خواهند داشت. یک ماده خامی است که در ساخت الیاف پلی آستر بیشترین کاربرد را دارد. 

قدرت انتقال حرارت باعث شده تا به عنوان یک محصول کاربردی در بسیاری از صنایع از آن استفاده نمایند. هم اکنون برندهای مختلفی از این ترکیبات در بازار وجود دارد. حتماً بهترین برند آن را انتخاب کنید که کیفیت مطلوبی داشته باشد؛ در این صورت عملکرد بهتر، ماندگاری بالاتر و قیمت مقرون به صرفه‌تری نیز خواهد داشت. 

چنین محصولاتی به راحتی با الکل، آب و ترکیبات عالی ترکیب می‌شوند. مونو اتیلن گلایکون دو کربن، شش هیدروژن و دو اکسیژن در ساختار خود دارند و جرم مولکولی آن ۶۲.۰۷ بر مول می‌باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...