پلی‌اتیلن گلیکول-PEG6000

Polyethylene Glycol (PEG) 6000

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

(پلی اتیلن گلیکول 6000) درجه‌ای مولکولی از پلی اتیلن گلیکول است. PEG 6000 جامدی واکسی شکل با نقطه ذوبی تقریباً 60 درجه سانتی‌گراد است.

پلی‌اتیلن گلیکول PEG6000

پلی‌اتیلن گلیکول-PEG6000 به میتوان پلیمرهای تراکمی اتیلن اکساید و آب اشاره کرد همچنین دارای فرمول مولکولی  OH n(OCH۲CH۲)H می باشد. این ترکیبات شیمیایی مهمترین نوع تجاری پلی اتر ها می  باشند. این ترکیبات کاربردی دارای جرم مولکولی پایین (تا ۷۰۰) مایعات بی رنگ، بی بو، ویسکوز بوده که دارای نقطه ذوب حدود منفی 10 درجه سانتی گراد (دی اتیلن گلایکول) میباشد بطوریکه ترکیبات پلیمریزه  شده است دارای جرم مولکولی بیشتر از ۱۰۰۰ جامدات واکسی شکل با داشتن نقطه ذوب تقریبا 67 درجه سانتی گراد (برای ۱۸۰ =n) است.

 PEG های درارای جرم مولکولی مختلفی بوده است و دارای خاصیت های  فیزیکی (برای مثال ویسکوزیته) مختلفی میباشد و  دارند،  در حالتیکه خاصیت های شیمیایی آنها تقریباً یکسان است.

به دلیل داشتن بخشی از سمیت کم، PEG 6000 (Polyethylene glycol 6000) به طور گسترده‌ای در انواع فرمولاسیون محصولات دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 پلی اتیلن گلیکول 6000 دارای فرمول HO(C₂H₄O)nH بوده و پلیمر تراکمی آب و اتیلن اکسید میباشد که این پلیمرها مهمترین نوع تجاری پلی اترها میباشند. جالب است که بدانید عددی که بعضی مواقع در کنار نام پلی اتیلن گلیکول ها یباشد نشان دهنده متوسط جرم مولکولی آنها است. PEG 6000 جامدی وکسی شکل با نقطه ذوبی حدود 60 درجه سانتی گراد است.

خرید پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰

جهت خرید پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ بهتر است بدانید که این ماده به علت قابلیت شستشو با آب، کمبود سمیت آن و هم چنین ویسکوزیته بالا در مصارف مختلفی مانند خمیر دندان و لوازم آرایشی، بسته بندی کردن برخی از محصولات غذایی، نشانگرهای رنگ توپ، حلال های داخل جوهر جت و غیره استفاده می شود.

هم چنین در بسته بندی، جلبک برقی، مواد تمیز کننده، چسب و غیره کاربرد دارد. با این توضیح مختصر می توانید به اهمیت خرید پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ توسط مراکز تولیدی و بسیاری از شرکت هایی که این گونه محصولات را تولید و عرضه می کنند، پی ببرید. در واقع تولیدی ها و شرکت ها خرید پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ را نیز به عنوان یکی از مواد اولیه جهت تولید محصولات خود انجام می دهند.

جهت خرید نیز می‌ توانید با واحد فروش شرکت اسپیناس شیمی تماس گرفته و از این شرکت خرید عمده پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ و یا خرید جزئی آن را انجام دهید. شرکت اسپیناس شیمی تامین کننده و عرضه کننده بسیاری از مواد شیمیایی از جمله متانول، هیدروزین ۵۵ درصد، استیک، گلیسرین، آب اکسیژنه ۳۵ درصد، پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰، پلی اتیلن گلیکول ۵۰۰، آب اکسیژنه ۵۰ درصد، فسفریک اسید خوراکی، متیل کلراید، اسید اکریلیک، تگزاپن صدفی، دی اتانول آمین، مونو اتانول آمین، تری اتانول آمین و غیره می باشد.

 بنابراین اگر قصد خرید پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ یا هر کدام از مواد شیمیایی ذکر شده در بالا را دارید، اسپیناس شیمی یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

قیمت پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰

نحوه به دست آوردن قیمت پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ به این شکل است که شما می توانید با واحد فروش شرکت اسپیناس شیمی تماس گرفته و با قیمت این ماده پرمصرف آشنایی پیدا کنید.

البته نمی توان قیمت دقیقی برای آن تعیین کرد و باید طبق شرایط روز و نوسانات بازار به دنبال قیمت پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ بود، چون همواره قیمت این محصول نیز مانند دیگر مواد شیمیایی در حال افزایش و کاهش است.

 عوامل زیادی مانند برند تولید کننده آن و هم چنین نحوه خرید پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ بر روی قیمت تاثیرگذار هستند، مثلا اگر شما خرید عمده پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ را مدنظر داشته باشید، در این صورت قیمت ها ارزان تر و مقرون به صرفه تر از زمانی است که آن را به صورت جزئی و کم خریداری می کنید.

 در هر صورت برای خرید جزئی و یا خرید عمده پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰ اسپیناس شیمی یکی از بهترین گزینه ها است.

خصوصیات پلی‌اتیلن گلیکول-PEG6000

  • PEG 6000 محلول در آب، متانول، بنزن و دی کلرومتان است.
  • پلی اتیلن گلیکول 6000 نامحلول در دی اتیل اتر و هگزان است.
  • این ترکیب غیرسمی، بی بو و خنثی است.

(پلی اتیلن گلیکول 6000) درجه‌ای مولکولی از پلی اتیلن گلیکول است. PEG 6000 جامدی واکسی شکل با نقطه ذوبی تقریباً  60 درجه سانتی‌گراد میباشد

 PEG 6000 در صنعت مواد اولیه آرایشی و بهداشتی آرایشی استفاده بسیاری دارد در محصولات آرایشی رنگی به این دلیل که یک امولسیفایر کمکی (HLB ~  18.4) کاربرد بسیاری دارد. این ماده در سطح معمول این بین 1 تا 3  درصد بکار می‌رود. این محصول همینطور یک ترکیب کاربردی برای تغییر پروتئین‌های درمانی  و پپتیدها برای افزایش حلالیت آن‌ها استفاده می‌شود.

از پلی اتیلن گلیکول 6000 در صنعت داروسازی به عنوان حلال و عامل پراکنده ساز، پایه پماد و شیاف استفاده می‌شود.  به دلیل داشتن مقداری سمیت کم، PEG 6000 (Polyethylene glycol 6000) به صورت وسیعی در بسیار فرمولاسیون محصولات دارویی موردکاربرد قرار می‌گیرد.

پلی اتیلن گلیکول (Mr. <2000) دارای وزن مولکولی کم میباشد که برای یک ترکیب مرطوب  کننده و تنظیم کننده قوام برای کرم ها، لوسیون ها، خمیردندان ها و کرم های  اصلاح و همینطور به عنوان محصولات تمیز کننده مراقبت از مو مناسب میباشد. این ماده  باعث درخشش و بافت ابریشمی مو می شود.

قابل توجه میباشد که سمیت این ترکیب همانطور که بالاتر گفتیم پایین است و جهت ترکیبات پاک کننده ­ی بهداشتی ، ایمن و مناسب میباشد. در زمان حمل و نقل محصولات شیمیایی لازم است از  عینک ایمنی مطمئن، دستکش­های PVCو پیشبند بکار رود.

محصولات پلی اتیلن گلایکول حتما باید در جای خشک، پوشیده و به دور از هر گونه حرارت و  منبع آتش نگهداری بشود.در هنگام تماس با چشم به سرعت چشمهای خود را به مدت ۱۵  دقیقه با آب بشوئید. در صورت خوردن حتما به پزشک مراجعه فرمایید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

قیمت پلی اتیلن گلیکول صنعتی

پلی اتیلن گلیکول یک ترکیب خاص است که دارای انواع مختلفی می‌باشد. مخلوط این ماده و آب در صنعت شیمیایی نوعی کنسانتره و محلول گلیکول خواهد بود که برای کاربردهای مختلفی از آن استفاده می‌کنند. گریدهای صنعتی این ماده بسیار پرکاربرد است و در صنایع مختلفی می‌توان از آنها استفاده نمود. 

در واقع این ماده شامل مونو اتیلن گلیکول، دی اتیلن گلیکول و تری اتیلن گلیکول است که هر یک ویژگی‌های مختص به خود را دارند. پس با این حساب قیمت پلی اتیلن گلیکول صنعتی در هر یک از انواع آنها متفاوت است. البته قیمت پلی اتیلن گلیکول صنعتی به پارامترهای بسیار زیادی بستگی دارد. 

میزان غلظت مواد،‌درصد خلوص، نوع بسته‌بندی، برند یا شرکت تولید کننده و حتی سطح کیفیت آنها روی قیمت تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. این ماده در گرید صنعتی خود شامل انواع مختلفی است که هر یک از آنها نیز قیمت‌های متفاوتی دارند.

دمای ذوب، چگالی، مشخصات و ویژگی‌های محصول نیز تعیین کننده قیمت آن خواهند بود. خرید این ماده در بازار جهانی با قیمت‌های مختلفی عرضه می‌شود.‌ شما باید از یک مرکزی اقدام به خرید کنید که قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای دارد. در مجموعه اسپیناس شیمی هم اکنون بهترین انواع پلی اتیلن گلیکول را در گریدهای مختلف می‌توانید به قیمت ارزان تهیه کنید. 

این مجموعه تنوعی از انواع محصولات و مواد شیمیایی را تولید و به فروش می‌رساند. اسپیناس شیمی هم اکنون به عنوان یکی از بی‌رقیب‌ترین مراکز تولید کننده مواد اولیه شیمیایی محسوب می‌شود. تمامی تولیدات این شرکت معتبر هم کیفیت عالی و هم قیمت رقابتی دارند. برای دسترسی به ارزان‌ترین قیمت پلی اتیلن گلیکول صنعتی همین حالا خرید خود را در این مجموعه معتبر به ثبت برسانید.

نقطه جوش پلی اتیلن گلیکول

پلی اتیلن گلیکول هم اکنون در انواع گریدهای مختلفی برای تولید محصولات بسیار متنوع کاربرد دارد. این ماده با جرم مولکولی مختلف برای محصولات متنوعی استفاده می‌شود. هر یک از انواع پلی اتلین گلیکول‌هایی که استفاده می‌کنند، برای تولید هر محصولی استفاده، وزن مولکولی متفاوتی دارند. حتی بر اساس وزن مولکولی آنها را با نام‌های مختلفی می‌شناسند.

 این ترکیبات سازگار با محیط زیست هستند و در حال حاضر با وزن مولکولی بالای ۲۰ هزار گرم در مول تولید می‌شوند. نقطه جوش پلی اتیلن گلیکول ۱۹۷.۶ درجه سانتیگراد است. در واقع این ترکیبات در دمای ۱۹۷.۶ درجه سانتیگراد به جوش می‌رسند، اما نقطه ذوب آنها منفی ۱۳ درجه سانتیگراد می‌باشد. هر یک از مواد در یک دمای خاصی به جوش می‌آیند و حتی نقطه ذوب آنها نیز در یک دمای خاصی قرار دارد. تفاوت نقطه ذوب و جوش هر یک از مواد مختلف به ترکیبات آنها وابسته است.

این ماده در دمای اتاق ویسکوز می‌باشد و در آب قابل اختلاط خواهد بود. اشتعال پذیری آن ۳.۲ تا ۱۵.۳ است، در واقع دمای خود اشتعالی آنها ۴۰۴ درجه سانتیگراد می‌باشد. این ترکیبات با فرمول c 2H6O2 شناخته می‌شوند و از طریق روش اکسید اتیلن و اتیلن آسترهای اگزالیک آنها را به تولید می‌رسانند. 

این ترکیب دارای ساختار شیمیایی سه بعدی است که در معرض خوردگی قرار دارد. خوردگی این ماده به سبب تجزیه به اسیدهای عالی در دمای بالا می‌باشد. از آن برای تولید ضد یخ، پلیمر خشک کننده، فایبرگلاست، جوهر، مواد منفجره، تیمار چوب و غیره استفاده می‌کنند.

پلی اتیلن گلیکول جامد

پلی اتیلن گلیکول جامد با نام ضد یخ نیز شناخته می‌شود. این ترکیب شیمیایی یک ترکیب مشتق شده از نفت می‌باشد که از اتیلن گلیکول ماده اصلی ضد یخ به تولید می‌رسد. این ترکیبات غیر سمی، بی بو و خنثی هستند و به عنوان یک روان کننده جاذب رطوبت می‌باشند. غیر فرار و غیر سوزاننده بودن از مهم‌ترین ویژگی‌های این ماده جامد به شمار می‌رود. این ترکیبات محلول در آب خاصیت نرمکنندگی بسیار بالایی نیز دارند و از دسته‌بندی پلیمرهای خطی هستند. با توجه به جرم مولکولی در شرایط استاندارد به صورت مایع یا جامد خواهند بود. 

این ترکیبات در گرید‌های مختلفی به تولید می‌رسند و هر یک را برای کاربردهای مختلفی می‌توان استفاده کرد. دارای جرم مولکولی متغیری هستند و در آب قدرت انحلال بسیار بالایی دارند. با جرم مولکولی بسیار مختلفی می‌توانید پلی اتیلن گلیکول را برای تولید محصولات مختلف مورد استفاده قرار دهید.

این ترکیبات از واکنش افزایشی گاز اتیلن اکساید تشکیل می‌شوند، در واقع این واکنش با مونو اتیلن گلایکول خواهد بود. این ماده در صنعت پزشکی و ساخت داروها نظیر قطره چشم، اسپری ضد درد و غیره اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین در فرمولاسیون روغن‌ها نیز چنین ترکیباتی را مشاهده می‌کنیم. 

در صنعت آرایشی و بهداشتی برای تولید انواع لوسیون، پودر، ژل و کرم نقش مهمی به عهده دارند. به عنوان یک ماده افزودنی غذایی نیز از آن استفاده می‌شود. حتی در تولید حشره کش‌های عالی، روغن، روان کننده، جاذب رطوبت و از طرفی در صنعت کاشی و سرامیک نیز کاربرد آن زیاد است.


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...