مواد اولیه شوینده کدامند؟ این مواد شامل چه نوع موادی می شوند؟ از مواد اولیه شوینده در تولید چه محصولاتی استفاده می شود؟ مواد اولیه شوینده مانند کربوکسی متیل سلولز، کربنات سدیم، سیلیکات سدیم، سدیم پربورات، ایزوتیازولین، انواع فسفات ها، تگزاپون و غیره در تولید شوینده ها کاربرد دارند و خرید مواد اولیه شوینده جهت تولید انواع مختلفی از شوینده ها انجام می‌ شود. در  صورت نیاز به خرید عمده مواد اولیه با کارشناسان ما تماس بگیرید:

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

خرید عمده مواد اولیه شوینده با کمترین قیمت

مواد اولیه شوینده مختلف و متفاوت هستند و از آن ها جهت ترکیب و تولید کردن محصولات مختلف شوینده و محصولات بهداشتی استفاده می کنند، بنابراین خرید مواد اولیه شوینده توسط تولید کنندگان بزرگ جهت تولید این محصولات انجام می شود. جهت خرید عمده مواد اولیه شوینده لازم است که انواع آن ها را شناخته و آشنایی مختصری با ویژگی هر کدام داشته باشید، چون این مواد متفاوت هستند و در تولید کردن شوینده های مختلفی کاربرد دارند. برخی از پر استفاده ترین مواد اولیه شوینده عبارتند از:

سیلیکات سدیم

سیلیکات سدیم قدرت حذف کنندگی روغن ها و چربی ها را دارد، یک عامل بافر اسن و قدرت پاک کنندگی آن بسیار بالا می باشد، هم چنین برای پیشگیری کردن از خوردگی می تواند موثر باشد و در تولید بسیاری از شوینده ها به کار می رود.

فسفات ها

فسفات ها رایج ترین و معمول ترین افزودنی ها در تولید شوینده ها هستند و جهت آب های سخت و نرم کردن آن ها استفاده می شوند، یعنی با اضافه کردن فسفات ها به شوینده ها قدرت پاک کنندگی آن ها را بالا می رود. البته مشکلاتی برای محیط زیست و سلامت انسان ها را نیز دارد که باید به آن توجه داشت و در هنگام خرید عمده مواد اولیه شوینده یکی از نکات مهم اهمیت دادن به همین موضوعات می باشد.

سدیم کربنات

سدیم کربنات محلول در آب و به صورت جامد سفید رنگ می باشد که در صورت حل شدن در آب به آن خاکستر سودا می گویند این ماده می‌ تواند رطوبت موجود در هوا را به خودش جذب کند، طعم آن قلیایی است و موجب قلیایی شدن و کاهش تیرگی اسید خواهد شد. در واقع سدیم کربنات به صورت نمکی است که می تواند آلودگی ها و کثیفی ها را پاک کند و در تولید شوینده ها و صابون ها به کار می رود. البته به عنوان نوعی پرکننده و یا سازنده جهت ایجاد کردن سطوح صاف نیز به کار می رود.

خرید عمده مواد اولیه شوینده

تگزاپون

تگزاپون به صورت سفید صدفی و یا ان ۷۰ موجود است که نوع ان ۷۰ خاصیت و خلوص بیش تری در برابر با سفید صدفی دارد و در تولید برخی از شوینده ها که مات هستند مانند شاه شامپوها به کار می رود. در واقع تگزاپون به صورت یک خمیر با میزان ویسکوزیته بالا می باشد.

ایزوتیازولین

ترکیبات ایزوتیازولین از معمول ترین و پرمصرف ترین نگه دارنده ها در برخی شوینده ها، پوشش ها و رنگ های مبتنی بر آب می باشد.

کربوکسی متیل سلولز

کربوکسی متیل سلولز از ایجاد کثیفی های مجدد بر روی لباس ها پیشگیری کرده و برای شستشوی لباس های نخ پنبه ای مناسب است.

سدیم پربورات

از مهم ترین ترکیباتی که در شوینده های انواع لباس های خانگی موجود است سدیم پربورات می باشد. این ماده شیمیایی به صورت یک پودر کریستالی کاملاً سفید و بدون بو است، در داخل آب حلالیت ضعیفی دارد و استفاده از آن به حفظ کردن رنگ لباس ها و سفید کنندگی آن ها کمک می کند و موجب تجزیه شدن ذرات کثیفی خواهد شد. در خرید مواد اولیه شوینده سدیم پربورات یکی از مهم ترین گزینه ها است.

سدیم لوریل سولفات

این ماده شیمیایی دارای خواص امولسیون کنندگی و پاک کنندگی می باشد، پس یکی از مواد مهم در شوینده ها و صابون ها است که در خرید عمده مواد اولیه شوینده ها اهمیت زیادی دارد.

بوراکس

بوراکس در شوینده ها به عملکرد درست آن ها کمک می کند. پی اچ را در هنگام شستشو تنظیم کرده و در واقع نوعی ترکیب اساسی و مهم به حساب می آید. یعنی وقتی که این ماده به آب اضافه شود، سطح پی اچ موجود در داخل آب از هفت به هشت می رسد.

عطرها

عطرها  و اسانس رایحه خوشی در شوینده ها ایجاد می کنند و برخی از بوی های شدیدی که مواد شیمیایی دارند، با استفاده از عطرها کم تر می شود.

رنگ ها

ایجاد یک رنگ خوب در داخل شوینده ها احساس خوشایند را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، چون اغلب مصرف کنندگان شوینده های رنگی را در مقایسه با شوینده های سفید بیش تر دوست دارند. رنگ هایی که با پوست انسان ها سازگارتر هستند، در داخل شوینده ها استفاده می شوند. در هنگام خرید عمده مواد اولیه شوینده نیز باید دسته از رنگ ها انتخاب شوند که این ویژگی را دارند.

خرید عمده مواد اولیه شوینده

مواد تولید کننده کف

این مواد نیز در شوینده ها تولید کف کرده و به این ترتیب عملکرد شوینده ها در تمیز کردن را افزایش می دهند.

برخی دیگر از رایج ترین و پراستفاده ترین مواد اولیه شوینده عبارتند از:

اکسید آمین

اکسید آمین نوعی سورفاکتانت آمفورتریک است.

اسید سیتریک

اسید سیتریک به برطرف کردن بوی بد در شوینده ها کمک می کند.

آنزیم ها

دسته ای از پروتئین های طبیعی که می توانند لکه ها را تجزیه کنند.

الکل اتوکسیلات

نوعی سورفاکتانت به صورت غیر یونی می باشد.

اتانول

یک حلال به صورت الکل کاملاً بی رنگ و شفاف است.

آب اکسیژنه

از ساده ترین و پراستفاده ترین سفید کننده ها است که جهت از بین بردن لکه ها کاربرد دارد.

پلیمرها

 در داخل لایه های پارچه نفوذ کرده و گرد و غبار آن ها را متلاشی می کنند، از رسوب کردن مجدد لکه ها نیز پیشگیری می کنند.

پلی وینیل الکل

نوعی پلیمر مصنوعی که در داخل آب محلول است.

نحوه خرید عمده مواد اولیه شوینده

برای خرید عمده مواد اولیه شوینده در ابتدا باید آشنایی مختصری با این مواد داشته باشیم که در این جا چند نمونه از مواد اولیه شوینده های پرمصرف را معرفی کردیم. البته این مواد اولیه تنها مختص به این موارد نمی باشند و بسیاری از مواد شیمیایی به عنوان مواد اولیه در شوینده ها استفاده می شوند.

برای خرید هر کدام از آن ها از راه های مختلفی می توانید اقدام کنید که یکی از بهترین راه ها خرید از شرکت اسپیناس شیمی می باشد. اسپیناس شیمی خرید عمده مواد اولیه شوینده را از هر نوع و به هر تعدادی که باشد برای شما تامین می کند. قیمت مواد اولیه شوینده نیست به عملکرد و کارایی آن بستگی زیادی دارد.