انواع مواد اولیه رنگ و رزین ها کدامند؟ آیا برای مواد اولیه که در تولید رنگ و رزین ها استفاده می شود، آشنا هستید؟ این رنگ ها چگونه انتخاب و استفاده می شوند؟ در صورت خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین موضوعی که در وهله اول اهمیت پیدا می‌ کند، شناخت این رنگ ها و مواد شیمیایی و انتخاب کردن انواع مناسب آن است، چون این مواد بسیار مختلف هستند و ترکیب آن ها محصولات مختلفی را به دست می دهد.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

خرید مواد اولیه رنگ و رزین به صورت عمده

می دانیم که رنگ ها برخی از مواد شیمیایی هستند که از آن جمله می‌ توان رنگدانه‌ ها، افزودنی‌ ها، چسب ها یا رزین ها، مواد معدنی، حلال ها و غیره را نام برد. مواد اولیه که در ساخت این رنگ ها و رزین ها استفاده می شوند نیز مانند هاردنر اپوکسی، استر اپوکسی، رزین های اکریلیک، رزین آلکیدی، اسیدهای چرب، اکسید آهن، رزین پلی آمید و غیره هستند که برای خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین آشنایی با آن ها لازم است. این مواد اولیه که به صورت دو نوع جامد و مایع هستند به دو صورت فرار و غیر فرار می باشند.

مواد اولیه غیر فرار

مواد اولیه غیر فرار در تولید رنگ ها شامل رنگ های که مبتنی بر انواع حلال ها می باشند، مانند:

  1. رزین یا روغن با برخی از مواد افزودنی و خشک کن ها
  2. لاک ها شامل سلولوز، رزین، مواد افزودنی و نرم کننده ها
  3. رنگ هایی که مبتنی بر آب هستند، مانند استایرن بوتادین، پلی وینیل، استات پلیمرها
  4. امولسیون ها، مواد افزودنی و کوپلیمرها
  5. مواد اولیه فرار
  6. مواد فرار در تولید رنگ ها نیز شامل کتون ها، استرها، الکل ها، آروماتیک ها و انواع آلیفاتیک ها
  7. اجزای اصلی در خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین

ترکیباتی که در هنگام خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین باید به آن ها توجه کنید، عبارتند از:

رنگدانه ها

رنگدانه ها را می توان جزء مواد اصلی در تشکیل رنگ ها دانست. این رنگ ها باید کاملا مات و کدر بمانند. تا از پوشش دهی و قدرت بالای آن مطمئن شویم تا عمر و پایداری آن ها طولانی باشد.

این مواد باید سمیت کمی داشته باشند البته رنگدانه ها در پوشش دهی قدرت های متفاوتی دارند که بر واحد وزن می باشد. این ترکیبات در واقع جهت ایجاد کردن سطوح رنگی استفاده می شوند، در داخل این رنگ ها وجود دارند، پرتوهای نور را انعکاس می دهند و با وجود آن ها عمر رنگ افزایش می یابد، از خوردگی فلزات پیشگیری می کنند. رنگدانه ها به دو دسته آلی و غیر آلی تقسیم بندی می شوند که در بین آن ها رنگدانه های طبیعی و ارگانیک و برخی ترکیبات کربنی نیز وجود دارد.

خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین

حلال ها

حلال شیمیایی نوعی از ترکیبات آلی فرار می باشند که خواص حل کردن، تعلیق و تغییر دادن برخی از خواص فیزیکی در رنگ های مختلف را دارند. از آن ها به عنوان رقیق کننده ها جهت صافی، سیالیت بیش تر و نفوذ کردن در سطوح متخلخل هنگام رنگ آمیزی استفاده می کنند. حلال ها از جدا شدن رنگ ها و خشک شدن آن ها پیش از اعمال کردن رنگ پیشگیری می کنند و رنگدانه ها و رزین ها تشکیل دادن لایه های رنگی و خشک را بر روی محیط های مختلف از دست نمی دهند. حلال ها شامل تولوئن یا زایلین و اتر نفتی می باشند، بنابراین هنگام خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین حلال ها از اصلی ترین گزینه ها هستند.

افزودنی‌ ها

دسته دیگری از مواد که در خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین مهم هستند، افزودنی ها می باشند. این افزودنی ها جهت کاربردهای مختلفی به رنگ های اضافه می شوند و از آن جمله می‌ توان به افزایش و کاهش دادن نحوه چسبندگی، آسان شدن نحوه پخش رنگ و خشک شدن رنگ ها اشاره کرد.

پرکننده ها

پرکننده ها گروه دیگری از مواد اولیه می باشند که در واقع موجب کاهش هزینه رنگ ها می شوند و مدیریت ویسکوزیته رنگ را انجام می دهند. این مواد شامل خاک رس، پودر تالک، گچ و کربنات کلسیم است.

خشک کن ها

خشک کن ها مانند سرب، روی، کلسیم، زیرکونیوم، باریوم و منگنز مدت زمان خشک شدن انواع رنگ ها را بالا می برند و موجب سخت شدن رنگ ها می شوند.

عوامل ضد پوست

عوامل ضد پوست از جمع شدن در سطوح مختلف رنگ ها پیشگیری می کنند. در زمان نگه داری کردن، آن ها به رنگ ها اضافه می شوند.

خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین

بوتیل استات

بوتیل استات نوعی حلال بدون بو، بدون رنگ، میوه ای و خنثی است و چون قدرت حلالیت بالا و ظرفیت رقیق سازی بالایی دارد در تولید کردن رزین، رنگ، چرم مصنوعی، جوهر، برخی از پوشش های کاغذی و مواردی مانند آن استفاده می شود.

ایزو بوتیل استات

ایزو بوتیل استات نیز میوه ای، بی رنگ، حلال و خنثی می باشد که نقطه جوش متوسطی دارد و از دو ماده اسید استیک و ایزوبوتان ایجاد شده است. از این ماده شیمیایی در چسب، صمغ، تینر، عنوان جایگزینی برای بوتیل استات و برخی رزین های مصنوعی استفاده می کنند. شاید بتوان ایزو بوتیل استات را از مهم ترین مواد در تولید صنایع رنگی دانست که در خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین همواره مورد توجه است.

اتیل استات

اتیل استات حلالی بی رنگ است. از مزیت های آن به سمیت کم در دسترس بودن و قیمت پایین می توان اشاره کرد.

متیل استات

متیل استات در تولید کردن رنگ ها، لاک ها، رزین ها، عطرها، پوشش ها، پاک کننده ها و غیره کاربرد دارد.

ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپیل الکل از ترکیبات غیر قطبی است که یکی از حلال های مهم و جایگزین کاملاً غیر سمی می باشد و در تولید لوازم آرایشی، رزین، رنگ، مواد غذایی، ضد یخ ها، چسب ها و جوهرها کاربرد دارد.

خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین

بوتیل گلیکول

بوتیل گلیکول نیز در تولید رنگ، نساجی، جوهرهای چاپ، رزین‌ ها، حفاری روغن و پاک کننده ها استفاده می شود. به عنوان ماده اولیه در برخی تولیدات لاستیک و پلاستیکی نیز کاربرد دارد. از خواص آن می‌ توان به بهبود بخشیدن خواص رنگ، فراریت کم اشاره کرد.

نحوه خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین

برای خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین این مواد متنوع را شرکت اسپیناس شیمی بدون هیچ گونه محدودیتی تامین و توزیع می کند. در واقع اسپیناس شیمی از تامین کنندگان موفق کشور است و انواع مختلف مواد شیمیایی، انواع مختلف مواد اولیه در صنایع غذایی، انواع روغن های طبیعی و صنعتی و غیره را تامین می کند که جهت خرید عمده مواد اولیه رنگ و رزین پیشنهاد ما می باشد.