پلی وینیل کلراید PVC 1202 یکی از انواع پی وی سی های سوسپانسیونی است و عموما در زمینه ی تولید دیوارپوش ها و روکش برای سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

پی وی سی ها مزایای مختلفی دارند که از جمله ی آن می توان به مقاومت جالب توجه آنها در زمان روبه رو شدن با شرایط نامناسب آب و هوایی و جوی، داشتن مقاومت بالا در برابر محلول های آبی ، کم بودن ویسکوزیته آن، داشتن چگالی بسیار بالا و انعطاف پذیری خوب آن اشاره کنیم و همینطور از جمله معایب آن میتوان گفت در زمانی که در مجاورت حرارت قرار میگیرند، مقاومت لازم را ندارند و بر اثر ذوب شدن یا سوختن بخارات سمی آزاد می کنند.

از جمله ویژگی های کلی پی وی سی میتوان گفت که یک پلیمر ترموپلاستیکی بوده  که دارای استحکام ، سفتی و مقاومت خوب در مقابل هرگونه خوردگی و مواد  شیمیایی میباشد، همچنین شکل ظاهری این  محصول در ابتدا به حالت یک پودر  سفید تولید میگردد.

در حال حاضر بیشتر پی وی سی ها از نفت خام و گاز کلر به وجود می آیند و یک پلاستیک خشک را تشکیل میدهند، که دارای چگالی بالاست.

خرید  PVC 1202

 PVC 1202 نوعی پودر پی‌وی‌سی است که برای تولید پلاستیک پی‌وی‌سی از آن استفاده می‌شود. این مواد کاربرد بسیار گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند. البته به کارگیری پی‌وی‌سی برای ساخت بسیاری از مواد پلاستیکی باعث اهمیت خرید  PVC 1202 می‌شود. اکنون در مجموعه اسپیناس شیمی این پودرهای با کیفیت تولید مواد پلاستیکی به فروش می‌رسند. اهمیت مراجعه به اسپیناس شیمی دسترسی به مقرون به صرفه‌ترین قیمت PVC 1202است. 

همچنین اینکه این مواد را با کیفیت فوق العاده عالی تهیه می‌کنید. بهتر است در رابطه با پارامترهای مهم خرید نیز اطلاعاتی به دست بیاورید. در واقع به راهنمای خرید این محصول توجه داشته باشید تا بتوانید با کیفیت ایده‌آل و قیمت مقرون به صرف آن را بخرید.

این پودر پی‌وی‌سی یکی از ترموپلستیک‌های کاربردی است که دوام بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی دارد. بسته به نیاز در صنایع مختلف به این ماده، تحت تاثیر ترکیب با مواد افزودنی مختلف خواص آن نیز تغییر می‌یابد. از این رو کاربرد این ماده برای صنایع مختلف بسیار گسترده‌تر از آن است که بخواهیم در چند سطر به آن بپردازیم. پلی وینیل کلراید ۱۲۰۲ ویسکوزیته پایینی دارد و به دلیل قدرت انعطاف پذیری بالا برای تولید انواع چرم مصنوعی، کفپوش، دیوارپوش و حتی تراپلین از آن استفاده می‌کنند.

مقاومت این ماده در برابر جلوگیری از نفوذ رطوبت بسیار زیاد است. حتی خاصیت ضد سایش دارد و در برابر دمای بالا نیز مقاومت می‌کند. این رزین خمیری متشکل از ذرات ریز پودری پی‌وی‌سی می‌باشد که تحت تاثیر واکنشی با سرعت بالایی تولید می‌شود. چنانچه این پودرها را با نرم کننده‌ها مخلوط کنید، حالت خمیری و رزینی از آنها به تولید می‌رسد که می‌توان به عنوان پوشش در صنایع مختلف از آنها استفاده نمود.‌

ناخالصی نسبتاً بالای این محصول به عنوان ویژگی‌های بارز آن شناخته می‌شود. همچنین سرعت جذب آب و توزیع جرم مولکولی آن نیز بسیار زیاد می‌باشد.

قیمت PVC 1202

پی‌وی‌سی یکی از پلاستیک‌های بسیار مقاومی است که از پودر پی‌وی‌سی به تولید می‌رسد. از این رو اهمیت خرید  PVC 1202 به سبب کاربرد آن در صنایع تولیدی مختلف است. البته این محصولات در بازار جهان نیز با استقبال بالایی مواجه شده‌اند، از این رو ارزش آنها نیز افزایش می‌یابد. شما کاربران گرامی قبل از خرید این پودرهای پی‌وی‌سی بایستی در رابطه با قیمت آن‌ها اطلاعاتی کسب کنید. در مجموعه اسپیناس شیمی این محصول با کمترین قیمت ممکن توزیع می‌شود. اما بهتر است در رابطه با فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت  PVC 1202 نیز اطلاعاتی کسب کنید.

 PVC 1202 به عنوان یک نوع پودر در بازار جهانی تقاضای بسیار زیادی دارد. چه بسا اینکه اهمیت کاربرد این پودرها در صنایع ساخت و ساز، خودروسازی و محصولات بهداشتی نیز زیاد است. همین کاربردهای خاص محصول باعث شده تا با استقبال بالایی مواجه شود و البته ارزش آن نیز به طبع افزایش می‌یابد.

شرایط بسته‌بندی و عرضه محصول نیز از جمله پارامترهای تعیین کننده قیمت آن هستند. برای اینکه کیفیت این پودرها حفظ شود و طول عمر آنها افزایش یابد باید آن‌ها را در شرایط مناسبی نگهداری کنید. از این رو نوع بسته‌بندی محصول و شرایط نگهداری آن برای حفظ کیفیت اهمیت دارد.

 در تمامی شرکت‌ها این پودرها را در کیسه‌های کاغذی استانداردی توسط شیرهای پر کننده قرار می‌دهد. این کیسه‌ها در برابر رطوبت و البته گرما مقاومت بالایی دارند. شیوه بسته‌بندی، روش به کارگیری برای بسته‌بندی و البته سطح کیفیت بسته‌بندی قیمت محصول را تغییر می‌دهد. در واقع بسته به این شرایط قیمت محصول تعیین می‌شود، چرا که کیفیت بسته‌بندی این پودرها در تمامی شرکت‌ها یکسان نیست.

نوسانات بازار و نرخ ارز نیز برای تعیین قیمت این پودرهای پی‌وی‌سی تاثیرگذار هستند. قطعاً هم تحریم‌های موجود دلیل اصلی این نوسانات قیمت می‌باشند.

مزایای PVC 1202

 • دارای یک مقاومت کششی بسیار عالی بوده است.
 • بسیار متراکم و فشرده میباشد، بنابراین سخت و محکم میباشد و از یک مقاومت بالایی در مقابل انواع ضربه و تغییر شکل در مقایسه با بقیه ی پلاستیک ها برخوردار میباشد .
 • این ماده به آسانی قابل دست یابی است و نسبت به بقیه ی مواد قیمت زیادی ندارد .
 • جالب توجه است که در مقابل هرگونه مواد شیمیایی و قلیایی بسیار محکم میباشد .

جالب است که بدانید، این پودر سفید رنگ بر اساس داشتن نوع استفاده که از آن انتظار داریم برای مصارف گوناگونی فرآیندهای اضافی بر روی آن انجام  می گردد . برای نمونه میتوان گفت، در مواردی که لازم به انعطاف بوده باشد باید به آن  پلاستی سایزر اضافه شود . جالب توجه است که حالت خالص و بدون هیچ گونه مواد افزودنی ، ترکیبی است شکننده و سفید رنگ که در زمان تولید شدن در دو نوع سفت و انعطاف پذیر تولید می گردد.

کاربرد PVC 1202:

 • مواد PB1202 به عنوان یکی از انواع ترموپلاستیک ها در زمینه ی دیوارپوش ها کاربرد فراوانی دارد.
 • همچنین از این ماده در بسیاری از کف پوش ها استفاده میشود.
 • این ماده قابل استفاده در انواع چرم مصنوعی میباشد.
 • جالب است که بدانید که از این ترکیب شیمیایی در تولید کردن انواع عروسک استفاده میشود.
 • در انواع روکش پارچه کاربرد گسترده ای دارد.
 • این ماده در روکش سازه های فلزی هم استفاده میشود.
 •  این پی وی سی ها به عنوان روکش ها برای سطوح انواع چوب، سرامیک و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

سمیت PVC 1202

از آنجایی  که PVC در زمان سوختن باعث متساعد شدن گاز HCl از خود میشود، می توان گفت باعث  ایجاد مشکلاتی برای سلامتی انسان می شود . به همین دلیل در مکان هایی که احتمال  آتش سوزی بسیار بالایی وجود دارد ، ترجیح بر استفاده نکردن از پلی وینیل کلراید میباشد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...